Тайната на дългата и здрава коса - 78

  • 128 176
  • 744
# 180
potrebitel4e, аз си сложих серум против цъфтеж само и се разреса много лесно, ще пробвам и с балсам другия път. viksi, моята коса е боядисана, но е червена, не е кичури. Страхотно е. Против косопад не знам, преди години ми падаше косата много и си правих жълтък с чесън. Ефекта е страшен, спря да ми пада, обаче се правеше всеки ден и като се намокри, примерно от дъжд, пак мирише на чесън. Но тогава друго спасение не намерих, даже инжекции ми слагаха против косопад...
Пробвай маска Лорис с чесън, тя не мирише на чесън 
Виж целия пост
# 181
Чела съм по форуми и за чесън на прах, смесен с обикновена маска, ефекта бил невероятен за косопад, ама из ллично никога не съм закъсвала толкова че да се престраша...има и продукти с екстракт от чесън разни, не само тази маска. Crazy
Виж целия пост
# 182
До сега винаги съм си правила маски на косата само с масла. Иска ми се обаче да разнообразя малко и да пробвам да сложа и яйце  в маската. Но понеже до сега не съм слагала яйце се чудя как точно става. Слага се само жълтъка на яйцето, нали? Разбива ли се предварително преди да се сложи в маската /преди да се прибави към останалите продукти за маската/? И другия ми въпрос е ако се престои с такава маска с яйце на косата повече часове /да речем се спи така/, после на сутринта нали няма да се е вмирисало яйцето или да стане много трудно за отмиване  Blush
Виж целия пост
# 183
До сега винаги съм си правила маски на косата само с масла. Иска ми се обаче да разнообразя малко и да пробвам да сложа и яйце  в маската. Но понеже до сега не съм слагала яйце се чудя как точно става. Слага се само жълтъка на яйцето, нали? Разбива ли се предварително преди да се сложи в маската /преди да се прибави към останалите продукти за маската/? И другия ми въпрос е ако се престои с такава маска с яйце на косата повече часове /да речем се спи така/, после на сутринта нали няма да се е вмирисало яйцето или да стане много трудно за отмиване  Blush
ще стане трудно за измиване!Жълтъка изсъхва и няма смисъл пове4е от два 4аса да стоиш с него!Ина4е на мен ли4но косата ми с жълтък става отврат,затова отдавна съм го изклю4ила от домашните си бърко4и за коса Rolling EyesНо пробвай ,все пак на пове4ето коси май им се отразява добре като гледам Peace
Виж целия пост
# 184
Аз много уважавам жълтъка в домашните маски. Но стоя до 2-3 часа, не спя с маската. Жълтъкът има някаква странна лека миризма, но за да я неутрализирам слага етерично масло. На мен ми действа много добре и маслата се измиват безпроблемно. Аз често ползвам и домашна мас+жълтък / без него трудмо се отмива маста /.
Виж целия пост
# 185
До сега винаги съм си правила маски на косата само с масла. Иска ми се обаче да разнообразя малко и да пробвам да сложа и яйце  в маската. Но понеже до сега не съм слагала яйце се чудя как точно става. Слага се само жълтъка на яйцето, нали? Разбива ли се предварително преди да се сложи в маската /преди да се прибави към останалите продукти за маската/? И другия ми въпрос е ако се престои с такава маска с яйце на косата повече часове /да речем се спи така/, после на сутринта нали няма да се е вмирисало яйцето или да стане много трудно за отмиване  Blush

Аз пък честичко спя с маска от цяло яйце, няколко вида масла, алкохол, кис. мляко, какао и каквото още се сетя. Маската никога не засъхва по косата ми и на сутринта цялата коса е попила съставките и е леко мазничка, но пък много лесно я измивам. Яйцето го разбивам с вилица.
Виж целия пост
# 186
Мерси и на трите за мненията  Hug Simple Smile Аз също спя с маската почти винаги, така се случва, че правя маската малко преди лягане и не ми се чака няколко часа. Има логика обаче яйцето /жълтъка/ да засъхне и да стане по-трудна за миене, ако престои много време. potrebitel4e, може би при теб не засъхва, защото слагаш цяло яйце, т.е с белтък, не е само жълтък...знам ли  Rolling Eyes Абе ще пробвам, пък каквото стане  Laughing
Виж целия пост
# 187
Момичета,аз имам малко по-различен проблем.Дъщеря ми е на 4 и косата й е ужасно суха.Няма никакъв блясък,заплита се.Знаете ли какво мога да направя?Не е от суета,искам просто детенцето ми да не мрази ресането и непрекъснато да се оплаква,че пак нещо се е заплело.
Виж целия пост
# 188
Може би е добре да смениш шампоана на детето, а мисля, че имаше и детски балсам / на Бюбхен  newsm78 /. Също след миене може да се втрият няколко капки бадемово масло в краищата на косата.
Виж целия пост
# 189
Момичета, бих искала мнението ви по следния въпрос: взех си маска Лорис с чесън. Но като си я сложа на косата от корена до върховете ми омазнява доста косата. Като я слагам само по дължината, се губи ефекта от маската. И сега се питам - ако сложа маската на цялата коса преди изиването й с шампоан, т.е. на мръсна коса, постоя така 10 мин. примерно и после да си измия косата с шампоан, дали ще има мазния ефект, който иначе се получава при мен? Дали ще има ефект маската така или да доведе до лош резултат (все пак е готова маска, има химии в нея)? Упътването на маската ми е неясно, та за това ви питам  Peace Как мислите?
Виж целия пост
# 190
според мен маската изобщо нямам да има ефект, ако я сложиш преди шампоана - няма да 'влезе' добре в косъма, защото косата е мръсна, а после това, което трябва да остане по косъма, ще го измиеш, т. е. купи си друга маска, а тази я дай на някой с по-суха коса от твоята
Виж целия пост
# 191
Лейди Брим,благодаря  bouquet Ще го направя!
Виж целия пост
# 192
ама маска не се слага в корените,само хора с много сухи коси си ги слагат и в корените.Аз никога не съм си слагала маската в корените,слагам от 4-5 пръста по надолу.
Виж целия пост
# 193
Като си правя домашна маска винаги я слагам в корените, маската с тривитаминол също, при това преди измиването с шампоан. Но към готовите на пазара съм малко предубедена. Сега така или иначе нямам възможност да правя редовно домашни маски или пък да седя по 2 часа с тях, та за това се сетих за тази на Лорис, която бях купувала преди време. На Кашето жена му ти домашни маски ли правиш или купените не слагаш в корените?
Виж целия пост
# 194
Домашните маски се слагат в корена. Купените - НЕ. Принципът им на действие е различен просто! освен ако изрично не е посочено на маската че е за корени.  Купените маски много често имат в състава силикони които не се отмиват, обргъщат косъма и оттам се омазнява много бързо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия