Орхидея - тема 4

  • 100 576
  • 745
# 330
 _re_ge , Месечинка виторога , благодаря момичета   bouquet
Виж целия пост
# 331
Здравейте,
Имаме едно спешно питане: Как трябва да изглеждат здравите корени на онцидиум?
Всичките ми сизглеждат меки - кухи и си мисля, че ги няма...

Стои без сустрат и чака... беше преполят милия.... листата са меки, едно пожълтяло, една булба май си отива. До сег ане съм гелдала, а този получих плуващ.
Мерси!
Виж целия пост
# 332
Здравейте,
Имаме едно спешно питане: Как трябва да изглеждат здравите корени на онцидиум?
Всичките ми сизглеждат меки - кухи и си мисля, че ги няма...

Стои без сустрат и чака... беше преполят милия.... листата са меки, едно пожълтяло, една булба май си отива. До сег ане съм гелдала, а този получих плуващ.
Мерси!

Корените са обикновенно бели и с диаметър 2-3 милиметра освен това са твърди принципно - приличат на спагети но твърди спагети, част от моите дори стърчат на повърхността на саксията. Ако покафенеят или пожълтеят нещо не е наред. Ако има проблеми с корените първо си отиват листата после булбата. Принципно те не обичат пълно засъхване преди да се полеят отново четох ...Освен това булбата ако по случйност я срежеш е цялата като пълна с вода...
Виж целия пост
# 333
Мерси!
Всички са бледо жълти - кафенеят леко. Няма твърди...
Има янколко сбръчкани булби и една без листа.
Мога ли да изрежа всичко....
Гледала съм само фалчовци, но това е съвсем друго...
Виж целия пост
# 334
При мен всички реанимации на онцидиуми са неуспешни, просто не знам как да се боря...

Прочети ето тук, ако нещо не разбираш на руски ще преведа.
http://homeflowers.ru/yabbse/index.php?showtopic=6587
Виж целия пост
# 335
Мерси! Основния проблем е, че не знам до къде да режа.
Още има и цвят и листа, и корени - орязах половината макар да не съм сигурна, че другите са тъкмо ок.
Вчера случайно падна и тогава ми се изасни колко зле са....
Връщам в корите и пръскане и молитва.
Мъх нямам.
Виж целия пост
# 336
Здравейте отново  Hug
Да се похваля - вчера от Кауфланд Банишора
си купих страхотна мини Орхидейка.
Няма такава сладуранка просто  Hug
Като я снимам ще ви я покажа  Heart Eyes
Виж целия пост
# 337
Здравейте отново  Hug
Да се похваля - вчера от Кауфланд Банишора
си купих страхотна мини Орхидейка.
Няма такава сладуранка просто  Hug
Като я снимам ще ви я покажа  Heart Eyes

 Честито! От най-малките ли е? Като тази? И по колко пари са? Имаше ли различни от бяло и лилаво разцветки?

това, което се вижда зад орхидеята е дограмата на прозореца - уточнявам заради размера

Извинявай, че те затрупах с въпроси  Embarassed. Много ги харесвам и ми се иска нещо шаренко.

Да ви се похваля - още 2 камбрии имат цветоноси, а на почти всички стари цветоноси на фалчета се събудиха пъпки  Grinning.

Виж целия пост
# 338
Най-богатата колекция от снимки на Диви орхидеи растящи в България.
Виж целия пост
# 339

Преди няколко дни снимах цветя на Рилския манастир и без да знам съм снимала орхидея  Grinning:



Aз пък наскоро открих тази публикация за резерват в Родопите, където се среща и Венерина пантовка.
Виж целия пост
# 340
Аз точно това се чудех, дали не съм виждала орхидеи без да знам, че са такива. Много обичам да снимам диви цветя на макро, току виж се сдобия с подобна находка Simple Smile Иначе имам и аз една подобна снимка, но с телефон и много лошо се вижда, та не съм сигурна, че е същото цвете.
Виж целия пост
# 341
Здравейте отново  Hug
Да се похваля - вчера от Кауфланд Банишора
си купих страхотна мини Орхидейка.
Няма такава сладуранка просто  Hug
Като я снимам ще ви я покажа  Heart Eyes

 Честито! От най-малките ли е? Като тази? И по колко пари са? Имаше ли различни от бяло и лилаво разцветки?

http://www.pantonov.com/shared/DSC_40186t.jpg това, което се вижда зад орхидеята е дограмата на прозореца - уточнявам заради размера

Извинявай, че те затрупах с въпроси  Embarassed. Много ги харесвам и ми се иска нещо шаренко.

Да ви се похваля - още 2 камбрии имат цветоноси, а на почти всички стари цветоноси на фалчета се събудиха пъпки  Grinning.

Абсолютно същите Simple Smile
Имаше в лилаво и жълти с лилави езичета /не знам как се казва това на цвета отдолу /
Саксийките има бяха в лилаво и в черно.
Струваха към 12.00 лв.

Днес бяхме в Баумакс и средните Орхидеи
бяха по 9.00 лв.
Аз си купих страхотен държач за стебло на Орхидея.
Много е красиво - като стъклено цвете  Hug
Виж целия пост
# 342
jullianna, благодаря за информацията. Днес отидох и ........ останалото го знаете  Embarassed. Утре ще ги снимам - жълта с лилава среда и жълта с гъста лилава мрежа Simple Smile. И белите бяха по-добри от друг път - не толкова хилави като моята. Имаше и няколко големи с по 2 цветоноса по 15 лева, но не бяха нищо особено.
Виж целия пост
# 343
Не мога да не ви покажа какво видях във фейсбук.Това е от ботаническата в Атланта
Виж целия пост
# 344
При нас като имаше минита на Кауфланд и аз си тръгнах с едно мини в жълто и лилаво с лилава саксийка- беше много слдако, но на сърцето ми легна тогава на един винен пелорик фал от тези за 14.99 ...

Да се похваля тихички- моят пафиопедилум ще цъфти , след 3 години листа , листа и само листа иска да ме зарадва с цвят, по стари спомени беше зелникаво жълт, обаче цветът е само един и няма как да стане според цветоноса  повече от един както при пафчетата на Танчето. Аз обаче и на един се радвам- дано успея да го видя цъфнал ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия