Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 10

  • 62 727
  • 757
# 450
и аз на повече от 50км не мърдам без инахатора, нашия е индолор фемили има си удобна чанта в която са приставките и там е и пакета за бързо реагиране вентолин, доза физ. разтвор, урбазон ампула и на хапчета, спринцовка и игла чантата с лекарствата за Т, разстройство, сиропи некви и доста боароновски неща.. на мен педката още при първото пътуване с малкия ми даде спешна рецепта , и синята му здравна книжка.. веднъж закъсахме във Велинград и там ми казаха винаги да я нося
за да  ползваме  безплатна лекарска помощ, иначе неможело и аз и нея нося
има адаптори за запалка които са универсални но самия инхалатор трябва да може да работи на 12 волта, ако не ние имаме и устройство което се включва в запалката и в него може да се включи всеки уред, даже и да не е пригоден за 12 волта, струва около 50лв някъде спомням си защото го купувахме преди година две
Виж целия пост
# 451
Моя красавец, следобеда ми спретна такава лоша изненада... ooooh!както си стягах багажа за морето а той се моткаше около мен, така ми направи мноого хубав спазъм изневиделица за 10 мин от една кихавица се стигна до свирене кашлица ... баща му веднага го заведе при личната а тя моля ти се го върнала на вратата...  #2gunfire
на часно веднага извадили урбазона но аз се бях чула вече с хом-ката и го отказахме... щях да умра от страх още повече че го бяха убедили че е за болница и едвам диша ...обаче започнахме да даваме хомеопатията и 1 инх. с вентолин след 1 час нещата вече бяха много добре... сега цяла нощ ще дежурим за даване на медикаменти и слушане как стоят нещата а и за някоя и друга инхалация с физ.разтвор..
та това ни е първата борба рамо до рамо с хомеопатията... дай Боже да е успешна и до края  Praynig!!!
Виж целия пост
# 452
Стискам ви палци да се справите с ХЛ.Сподели после за резултата! Hug Peace
Виж целия пост
# 453
Тази сутрин нищо му няма.. водихме го до дежурния в поликлиниката... ни помен от пристъп... чисто дишане, чисто гърло...  Whistling какви ги върши тоя моя син незнам... това си е чиста алергична реакция от нещо в нас не е вирусно с такава скорост ураганна, но съм щастлива че спестихме урбазона и вентолина поне на този етап..
Виж целия пост
# 454
Случвало се е и при моят син ,това нещо,след изяждане на 1 пакет желирани бонбони.10 МИН. след това непрестанно кихане,сълзене от очите,бистър секрет от носа,суха кашлица и спазъм,+подуване на едното око,което за пръв и последен път му се появи тогава.И всички тия симптоми за около 15 минути се развиха скорострелно,направо се паникосах,как може такава бурна и бърза алерг.реакция да направи от 5-6 бонбона.Естествено беж в спешното за урбазон ,еднократно и всичко приключи.Поздравление за куража да откажеш гадният урбазон,аз обикновенно се паникиосвам и слушам стриктно педката,макар и да не съм убедена в правотата на терапията.Би ли споделила вие на какви ХЛ сте и за какво по-точно?И аз мисля да си потърся добър хомеопат в най-скоро време...че  с тия химий вече ми писна да тъпча детето. Hug Peace
Виж целия пост
# 455
Сега като каза желирани бонбони... ами аз малко преди това му дадох една от тея дъвки ментос дето са като бонбонки отгоре и после ставт дъвки фруктови некви.. за 1ви път му давам и аз незнам защо а е ял преди това разни близалки и не е имало проблем... направо ме учуди дали пък не е било от това реакцията беше същата с подуване и зачервяване на нас не ни е за 1ви път така правеше и при допир с млечни но с тях не е правил пристъпи... newsm78 ooooh! незнам важното е че сега сме добре  Praynig дано по път и там където сме тръгнали не направи проблем  Praynig
колкото до хом. лекарства блата ориенталис в различни потенций и пумон хистамин редуване през 10 мин в началото след това разреждане до през 2 часа и така до сутринта...ама при всеки е индивидуално нали знеш..
Виж целия пост
# 456
Sick добре де, как ги давате тези неща на толкова малки деца не мога да разбера, нищо хубаво и полезно няма за тях в такива болуци  ooooh! Tired
от както ми направи спазъм в Турция нося инхалатора навсякъде, дори и за една вечер да е
урбазон и игла и спринцовка също
Виж целия пост
# 457
е хайде де и аз незнам как...за 1ви и последен път ще му е със сигурност... добре че стана в нас а не някъде взета от доброжелател да почерпи детето
Виж целия пост
# 458
Здравната каса пак ме изненада - доплатих 18.56 за singulair от 5 мг. Миналият месец беше 12 и нещо.В скоро време ще го плащаме целия , както е тръгнало...
Виж целия пост
# 459
 В Александровска доколкото разбрах не приемат за преглед деца. Там било болница, да ходим за преглед по здравните центрове. Детско здраве е единия вариант. Кои са други центрове, където има детски пулмолог ?
Виж целия пост
# 460
Здравейте мами, искам да се включа в темата като разкажа нашата история. Започна се когато дъщеря ми беше на 1 и 7 месеца с хрема кашлица и след спазъм вечерта бяхме вече в болница с дихателна недостатъчност и мноооого тежка пневмония след 5 дена в интензивното я овладяха, но лекарите казаха че не може да се говори още за астма. Та така до 4 месеца по късно пак прави пневмония и пак сме в болница, но след като се оправихме след половин година пак за два дена прави 3-та пневмония с дихателна недостатачност и пак бронхоспазъм. Излязохме преди 1 седмица от болница посъветваха ме да направя консултациа с пулмолог, УНГ, ехография на бъбреците (което е много интересно) и че вече може би се касае за Бронхиална астма, но тя прави спазъм само когато вече се е заразила с вирус. При вас случвало ли ви се е. На мен ми предстои ходенето до пулмолог мислех при доц. Переновска, но ще съм много благодарна някой да ми пише ако има нещо общо с нашия случай.

И да добавя, че тя не ходи на градина, ясла и не знам да я пускам ли..
Виж целия пост
# 461
 didimidi, нашият случай е почти като вашия, но до болница слава богу не сме стигали. Моят син на 2год.4мес. получи ларингит със спазъм и съответно инжекция урбазон и след цяла зима Сингулер след 6 мес. се разболя от бронхит, отново със спазъм. Получава пристъпи само при вирус и ходи на градина. Цяло лято е добре слава богу, но си беше вкъщи и сега със свито сърце отново го пращам на детска градина, но нямам избор. Съветвам те ако имаш възможност да си гледаш детето вкъщи, защото градината просто е развъдник на вируси...
Виж целия пост
# 462
dechy права си за детската градина, но от друга страна тя не е ходила досега а въпреки всичко е искарала три пневмонии, а този сингулер не е ли вреден четох че се надебелява. Винаги ли пулмоложките го изписват? Ние сега сме само на Зиртек 6 месеца и ако е необходимо инхалации с вентолин. И съм много притеснена това постоянно така ли ще е ?Колко още пневмонии може да искара, а ако ни поставят вече и диагноза астма незнам. И четох в по стара тема имаше една майка която пишеше, че детето и е с диагноза инфекциозна астма. Това по малкото зло ли е ?
Виж целия пост
# 463
didimidi вашето състояние си е чиста инфекциозна бронхиална астма. Асмата по принцип е два вида на алергична основа и на вирусна, така че при вашия случай е вторият вид, всичко тръгва от вируса. Задължително трябва да направите консултациите, които са ви назначили - добър пулмолог задължително  Peace, и да се започне адекватно лечение. В предвид, че за една година сте направили три сериозни пневмонии следствие на вирусни инфекции, е редно да ви назначат Сингулер и фликсотид, но това само лекарите ще го решат. А от двете лекарства Сингулерът е по малкото зло, при него много рядко се наблюдават странични ефекти, виж фликсотида е друг въпрос, той е кортикостероид и от него например може да се получи напълняване, но не винаги, в много редки случаи. За видеозона на бъбреците не се учудвай изобщо и щом го изискват го направи, все пак ми се струва че доста антибиотици са ви вливали в рамките на една година Peace. Можеш да се посъветваш и с лекарите за някоя от многовалентните ваксини за пневмонии - Превенар, Пневмо 23 или най - новата на пазара Синфлорикс. Казвам ти всичко това понеже съм го изживяла в буквалния смисъл и с моята  дъщеря, по същия начин имаме пет пневмонии в рамките на година и пововина, като първата беше още  с раждането, втората на 11 месеца, и след това през три месеца останалите. Но постепенно нещата се израстват - при правилното лечение  Peace. и аз в началото не бях сигурна и неисках да повярвам, че се касае за детска бронхиална астма, но откакто свикнах с мисълта приемам всичко много по лесно, научих се да разпознавам пристъпите и да действам адекватно. За добър пулмолог в София ти препоръчвам - др. Куфарджиева - тя е най - добрия, като се имат в предвид стажът и по специалността и професионалния и опит, всички останали лекари са нейни последователи и ученици Wink, не че няма и други добри. На първа страничка на темата има концентрирана инфо за лекарите и кой къде приема - избери си. За др. Переновска аз лично нищо немога да кажа не ни е лекувала, дано някой друг се включи за мнение за нея, лично съм попадала във форума само на отрицателни такива, но това е мое наблюдение. Успех и дано намерите верния път и да се излекувате напълно!  Peace
Виж целия пост
# 464
Семирамида, много ти благодаря за всичко написано, ми да аз още не съм го приела и незнам дали лесно ще приема бронхиалната астма . За сега чакам да се доизлекува и почвам да ходя на консултации. Според теб Фликсотида ще ми го изпишат? И друго да добавя, че между трите пневмонии има няма някои антибиотик и се предписваха за да не слиза към белите дробове, абе нещо страшно. Мнго благодаря пак, че съм много отчаяна тези дни....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия