Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 10

  • 62 734
  • 757
# 480
Семирамида,
за Йоана ни бяха дали срок от 1 година, за нея ще подновявам. При теб ли само детските са за 1 година? Аз дали ще трябва да ходя да ги подновявам за Биляна, която е със срок до 2012?
Виж целия пост
# 481
benitta лека и безпроблемна бременност и от мен  Hug, наслаждавай и се пълноценно!
Виж целия пост
# 482
benitta, лека бременност   bouquet
Виж целия пост
# 483
 Hug Благодаря ви, момичета!
Следобед съм на преглед за потвърждаване и се надявам всичко да е наред и лентичката да си остане непокътната  Mr. Green
Виж целия пост
# 484
Еми явно тези Аб саизписвани от страх и от некомпетентност на личния лекар

За съжаление, ние също сме от преживелите множество антибиотици през месец, докато се установи, че тези тежки състояния са астма!!! Хубаво е, че рано или късно децата получават все пак адекватно лечение. Те и личните лекари не могат да бъдат специалисти по всичко, но поне направление за специалист да дават, когато вече се повтарят тези състояния много често!
Виж целия пост
# 485
Валентина аз понеже подавам и за двете деца, като едното е без ТЕЛК, и ходих да питам и за двете ли да подавам и те ми казаха и за двете - всички документи наново, та пак и копие от ТЕЛКА носих и всичко, нищо че периода на ТЕЛКА те си го имат, сигурно ако не бях подала документите щяха да ми  спрат детските и за двете деца.newsm78 Вчера ходих да си взема заповедта от социалните  Peace
gergandi радвам се да те видя, как сте, скоро не си се разписвала и ти - надявам се че сте добре!  Hug
Виж целия пост
# 486
gergandi радвам се да те видя, как сте, скоро не си се разписвала и ти - надявам се че сте добре!  Hug

Семирамида,  Hug Hug  Офф, бахме 2 седмици на Угърчин с малкия, уж за малко въздух извън София, но сега ми се струпа всичко наведнъж. Днес бяхме при Куфарджиева. Отново е на Сингулер (доплаща се 15 лв този от 5 мг официално, така ми каза), а и Бронховаксом и витамин А му изписа... Другата седмица сме на дежурния преглед при УНГ-то и после на предучилищна в училище... Така се моля, сега да не се разболява толкова, като в градината, но смея ли да се надявам.

Иначе, чета ви тук, но просто нямам дъх да пиша... Ама като видях добрите новини, казвам, трябва да се включа. Надявам се, че при теб всичко е добре  Hug
Виж целия пост
# 487
Момичета,аз малко път върпос,но защо са ви тези документи от Телк?
Виж целия пост
# 488
Деси, при Телк над 50% ти се полагат двойни детски без оглед на дохдода на родителите, както и 75% от минималната работна заплата и някакви пари за санаториално лечение
след два дена на градина днес Стефания е със сополи и гъгнеща, ще й направя една водна инхалация и ще се надявам да не слиза надолу, поне не е бистър секрета  Tired май няма да се ходи на градина, натам отиват нещата
Виж целия пост
# 489
Деси, при Телк над 50% ти се полагат двойни детски без оглед на дохдода на родителите, както и 75% от минималната работна заплата и някакви пари за санаториално лечение


 Peace Да + още някакви парички там за транспорт, за лекарства примерно и за социална адаптация или както го водеха там, не си спомням точно. Абе има няма  събират се към 250лв. на месец, които кой ти ги дава, малко ли не са скъпи лекарствата за които всеки месец допълнително даваме пари. Освен това ние чрез ТЕЛКА се вредихме веднага и на ясла а сега и на детска градина, децата с Телк се класират веднага, а и неплащат такса за градината, изобщо има много предимства  Peace
gergandi и ние така тръпнев в очакване на началото на учебната година, подготвяме се психически и физически, надявам се тази година поне да ходим повече от колкото миналата.  И на нас ни предстои профилактичен преглед да видим ще включваме ли пак фликсотида или не? newsm78

mini_79 дано не е нещо сериозно - да се оправяте бързо Peace
Виж целия пост
# 490
Ясно,мерси.А при нашите деца как става определянето на процентите?Извинете за въпросите не по темата,но ми стана интересно.Ако някой иска да ми обясни на лични. Simple Smile
Виж целия пост
# 491
Цитат
Бронхиална астма
     1.  Лека персистираща - епизодични, краткотрайни симптоми 1 - 2 пъти
седмично, нощни симптоми 1 - 2 пъти месечно.  Симптомите са леки, но персистиращи (Форсиран експираторен обем за една секунда (ФЕО 1) < 80 %): 10 - 20 %
     2.  Средно тежка - пристъпи повече от 1 - 2 пъти седмично, нощни
симптоми повече от 1 - 2 пъти месечно.  Симптомите нарушават активността през деня и съня през нощта (върхов експираторен дебит (ВЕД) - 60 - 80 %, върхов експираторен дебит в норма след приложен бронходилататор): 30 - 50 %
     3.  Тежка форма - чести пристъпи, с постоянни симптоми, чести нощни
симптоми, ограничена от астмата физическа активност, не по-малко от 2 индикации за стационарно лечение на астмата в предходните 12 месеца на една календарна година, прекарани в миналото застрашаващи живота пристъпи (статус астматикус): 60 - 80 %

според тази на Стефания не би трябвало и 10% да дадат, така ми каза и личната- да не очаквам повече от 30 процента
Виж целия пост
# 492
Момичета, привет! Ами, с какво да се похваля, освен че ви пиша от болницата. От четвъртък през нощта дойдохме тук с много тежък пристъп, като преди това минахме за пореден, но последен път през спешния кабинет на поликлиниката ни за направление, но такова не можели да ни дадат, можели да ни напишат талон, макар че и това не ни свърши работа, бил лек пристъпа, можели да й сложат урбазон или да й дадат сироп Вентолин, но се подписах, че отказвам (слид котж сматоту че с това ще я оправят), и дойдох тук. Пристъпът се оказа сериозен, толкова сериозен, че от задръстването детето не може да свири отвътре. Сега сме много по-добре, но понеже дозата урбазон като начало й беше голяма, трябва постепенно да се намали и ако не се влоши с това намаляне, ще чакаме поне до вторник тук.
Виж целия пост
# 493
Валентина, лоши новини  Sad Стискам палци да отшуми възможно най-бързо!  Praynig
Виж целия пост
# 494
Е Вале много съжалявам, направо нямам думи  Sick- дано се оправяте бързо и да се прибирате в къщи, с малката сте в болницата нали newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия