ВЪПРОСИ към хомеопати - 7

  • 55 280
  • 737
# 30
И аз се интересувам от слънцезащитните кремове. Какво може да се ползва за дететнце?

 Въпрос на степенуване на опасностите. Ако ще бъде излагано часове на слънце, по-малкото зло е качествен слънцезащитен крем за деца, примерно за сензитивна кожа с фактор 25 - 30 особено първите дни и особено за деца които трудно правят тен.

  Ако някой има тъмни бенки и след лятната ваканция забелжи че броят им се увеличава - внимание! Не се "печете" повече на слънце, стойте си под чадъра, избягвайте колкото е възможно слънцето.
Виж целия пост
# 31
Вместо запис пак да попитам - принципно възможно ли е да се компроментира хомеопатично лечение при употреба на кремове със слънцезащитен фактор предвид факта, че се мажат големи повърхности от тялото, а в тези кремове има какви ли не химии? Не говоря за намазване при инцидентно излагане, а да речем в продължение на 5-7-10 дни по време на почивка на море?

Намери крем без парабени, доста е трудно...аз последно бях намерила един без парабени на Гарние-само един от детските беше без. Мисля, че това е най-лекия вариант за слънцезащитен крем.


Ако може да кажете нещичко и за пръскалата против комари??? Rolling Eyes
Според вас могат ли да се ползват?
Виж целия пост
# 32
Вместо запис пак да попитам - принципно възможно ли е да се компроментира хомеопатично лечение при употреба на кремове със слънцезащитен фактор предвид факта, че се мажат големи повърхности от тялото, а в тези кремове има какви ли не химии? Не говоря за намазване при инцидентно излагане, а да речем в продължение на 5-7-10 дни по време на почивка на море?

Намери крем без парабени, доста е трудно...аз последно бях намерила един без парабени на Гарние-само един от детските беше без. Мисля, че това е най-лекия вариант за слънцезащитен крем.


Ако може да кажете нещичко и за пръскалата против комари??? Rolling Eyes
Според вас могат ли да се ползват?
Както някой беше писал по-горе....пръскам върху дрехите, опитвам се да избягвам прекия контакт с кожата на детето. Пак върши работа Peace
Виж целия пост
# 33
    Здравейте, аз имам няколко тъпи въпроса, но моля да проявите разбиране към невежите. Embarassed
     1 - Може ли преди прием на х.л. да се измият зъбите или трябва да се изчака както при храните и напитките?

Трябва да изкчаш около 15 минути.


     2 - Преди време бях задала въпрос за течните лекарства и останах с убеждението, че те са по-хубави, защото след като се разтръскат /не помня термина Embarassed/, действието им е още по-добро в сравнение с гранулите. Та въпросът ми е не е ли по добре тогава за Малечка, пък и за мен, да разтварям гранулите във вода и да го приемаме течно /естествено ако вече сме купили от гранулите/? И тук възниква следващият ми въпрос:
     3 - Ако разтворя лекарството във вода, няма ли да променя потенцията му?

Можеш да разтваряш гранулите, на детето не слагай спирт и ако се дава по-често, прави нов разтвор поне през ден, ако не и всеки ден.

Повишава се леко потенцията при разтърскване и именно това е целта на разтъскването. Не е проблем.


     4 - Когато Малечка пие разбито кисело мляко /мноого обича/ после колко време трябва да изчакам преди дозата х.л. като след ядене или като след пиене на  течности?

Течностите са само вода. След всичко друго се чака като за храна.


     Няма да ви заливам с повече въпроси - за сега Mr. Green. Моля всеки с повече търпение, да ми отговори. Praynig  И благодаря.Hug

    
  Благодаря много за информацията! Не съм на ясно само с разтварянето. Ако  в шишенцето от х.л. сложа един пръст вода, колко гранули да добавя 4-5 или повече? Благодаря още веднъж.   Hug      bouquet
Виж целия пост
# 34
    Здравейте, аз имам няколко тъпи въпроса, но моля да проявите разбиране към невежите. Embarassed
     1 - Може ли преди прием на х.л. да се измият зъбите или трябва да се изчака както при храните и напитките?

Трябва да изкчаш около 15 минути.


     2 - Преди време бях задала въпрос за течните лекарства и останах с убеждението, че те са по-хубави, защото след като се разтръскат /не помня термина Embarassed/, действието им е още по-добро в сравнение с гранулите. Та въпросът ми е не е ли по добре тогава за Малечка, пък и за мен, да разтварям гранулите във вода и да го приемаме течно /естествено ако вече сме купили от гранулите/? И тук възниква следващият ми въпрос:
     3 - Ако разтворя лекарството във вода, няма ли да променя потенцията му?

Можеш да разтваряш гранулите, на детето не слагай спирт и ако се дава по-често, прави нов разтвор поне през ден, ако не и всеки ден.

Повишава се леко потенцията при разтърскване и именно това е целта на разтъскването. Не е проблем.


     4 - Когато Малечка пие разбито кисело мляко /мноого обича/ после колко време трябва да изчакам преди дозата х.л. като след ядене или като след пиене на  течности?

Течностите са само вода. След всичко друго се чака като за храна.


     Няма да ви заливам с повече въпроси - за сега Mr. Green. Моля всеки с повече търпение, да ми отговори. Praynig  И благодаря.Hug

    
  Благодаря много за информацията! Не съм на ясно само с разтварянето. Ако  в шишенцето от х.л. сложа един пръст вода, колко гранули да добавя 4-5 или повече? Благодаря още веднъж.   Hug      bouquet


ЕДНА гранула е напълно достатъчна. Хомеопатичните лекарства НЕ действат чрез натрупване на химично вещество.
Виж целия пост
# 35
Archangel, благодаря за мнението за спиралата в предишната тема. Проблемът ми накратко е следния - след раждането преди няколко месеца пих таблетки ferrous sulphate и получих ужасни странични реакции в продължение на 3-4 дни. Направо си беше токсично отравяне. Сега ми се случва на моменти да получавам много леки подобни симптоми и първо се сетих на спиралата. Все пак е чуждо тяло.  Twisted Evil  Grinning Тъй като твоето мнение, че едва ли може да вреди съвпада с други, взех да се замислям повече за моето 'натравяне' и да ровя за информация. Прочетох, че предозиране с желязо съвсем не е безопасно, че не може да се изхвърли от тялото и други подобни. Сега съвсем се притесних. Sad 
Дали има начин, хомеопатичен или друг, да се неутрализира ефекта му или да се изведе от тялото? Посъветвайте ме моля Praynig

Спиралата наистина може да предизвика обилни кръвотечения, това си го пише на листовката, доколкото си спомням. За желязното отравяне не мога  да кажа нищо, не съм запозната. При всички положения може да имаш подобрение с хомеопатия.
Виж целия пост
# 36
Вместо запис пак да попитам - принципно възможно ли е да се компроментира хомеопатично лечение при употреба на кремове със слънцезащитен фактор предвид факта, че се мажат големи повърхности от тялото, а в тези кремове има какви ли не химии? Не говоря за намазване при инцидентно излагане, а да речем в продължение на 5-7-10 дни по време на почивка на море?

Намери крем без парабени, доста е трудно...аз последно бях намерила един без парабени на Гарние-само един от детските беше без. Мисля, че това е най-лекия вариант за слънцезащитен крем.


Ако може да кажете нещичко и за пръскалата против комари??? Rolling Eyes
Според вас могат ли да се ползват?


И аз се чудех какво против комари да ползвам...Има етерични масла, които действат като репелент-например цитронелата. Идеята ми беше да си направя спрей с вода и цитронела и да се пръскам.  Мисля и други масла имаха такова действие: кедър, евкалипт, гераниум и чаено дърво. Евкалиптът и чаеното дърво ще антидотират хомеопатията, но мисля, че кедър, цитронела и гераниум-няма.
Виж целия пост
# 37
Archangel, за евкалипта предполагах, че може да атидотира, накак си ги спрягам заедно мента, евкалипт и камфор. Но за чаеното дърво  Rolling Eyes То май г има в доста от козметиката. Аз даже не знам силен аромат ли има или е нещо друго ?
Виж целия пост
# 38
И аз се интересувам от слънцезащитните кремове. Какво може да се ползва за дететнце?

 Въпрос на степенуване на опасностите. Ако ще бъде излагано часове на слънце, по-малкото зло е качествен слънцезащитен крем за деца, примерно за сензитивна кожа с фактор 25 - 30 особено първите дни и особено за деца които трудно правят тен.

  Ако някой има тъмни бенки и след лятната ваканция забелжи че броят им се увеличава - внимание! Не се "печете" повече на слънце, стойте си под чадъра, избягвайте колкото е възможно слънцето.

newsm78 Аз съм така. newsm78

(за комари на морето се мажехме по голите части с печен лук - стар, от кръчмата Mr. Green. Въобще не мирише, а ефектът е поразителен)
Виж целия пост
# 39
Вместо запис пак да попитам - принципно възможно ли е да се компроментира хомеопатично лечение при употреба на кремове със слънцезащитен фактор предвид факта, че се мажат големи повърхности от тялото, а в тези кремове има какви ли не химии? Не говоря за намазване при инцидентно излагане, а да речем в продължение на 5-7-10 дни по време на почивка на море?

Намери крем без парабени, доста е трудно...аз последно бях намерила един без парабени на Гарние-само един от детските беше без. Мисля, че това е най-лекия вариант за слънцезащитен крем.


Ако може да кажете нещичко и за пръскалата против комари??? Rolling Eyes
Според вас могат ли да се ползват?


И аз се чудех какво против комари да ползвам...Има етерични масла, които действат като репелент-например цитронелата. Идеята ми беше да си направя спрей с вода и цитронела и да се пръскам.  Мисля и други масла имаха такова действие: кедър, евкалипт, гераниум и чаено дърво. Евкалиптът и чаеното дърво ще антидотират хомеопатията, но мисля, че кедър, цитронела и гераниум-няма.


Благодаря! Peace
Виж целия пост
# 40
    Здравейте, аз имам няколко тъпи въпроса, но моля да проявите разбиране към невежите. Embarassed
     1 - Може ли преди прием на х.л. да се измият зъбите или трябва да се изчака както при храните и напитките?

Трябва да изкчаш около 15 минути.


     2 - Преди време бях задала въпрос за течните лекарства и останах с убеждението, че те са по-хубави, защото след като се разтръскат /не помня термина Embarassed/, действието им е още по-добро в сравнение с гранулите. Та въпросът ми е не е ли по добре тогава за Малечка, пък и за мен, да разтварям гранулите във вода и да го приемаме течно /естествено ако вече сме купили от гранулите/? И тук възниква следващият ми въпрос:
     3 - Ако разтворя лекарството във вода, няма ли да променя потенцията му?

Можеш да разтваряш гранулите, на детето не слагай спирт и ако се дава по-често, прави нов разтвор поне през ден, ако не и всеки ден.

Повишава се леко потенцията при разтърскване и именно това е целта на разтъскването. Не е проблем.


     4 - Когато Малечка пие разбито кисело мляко /мноого обича/ после колко време трябва да изчакам преди дозата х.л. като след ядене или като след пиене на  течности?

Течностите са само вода. След всичко друго се чака като за храна.


     Няма да ви заливам с повече въпроси - за сега Mr. Green. Моля всеки с повече търпение, да ми отговори. Praynig  И благодаря.Hug

    
  Благодаря много за информацията! Не съм на ясно само с разтварянето. Ако  в шишенцето от х.л. сложа един пръст вода, колко гранули да добавя 4-5 или повече? Благодаря още веднъж.   Hug      bouquet


ЕДНА гранула е напълно достатъчна. Хомеопатичните лекарства НЕ действат чрез натрупване на химично вещество.[/size]
Багодаря, благодаря, благодаря! bouquet 55 ::
Виж целия пост
# 41
     По повод комарите и тем подобни гадини не е ли удачно ползването на машинките, които се включват в контакта? Доколкото знам, те са с екстрат от хризантема и не са вредни. newsm78
Виж целия пост
# 42
     По повод комарите и тем подобни гадини не е ли удачно ползването на машинките, които се включват в контакта? Доколкото знам, те са с екстрат от хризантема и не са вредни. newsm78
Това ясно, има и такива които не изпаряват нищо, а излъчват някакви вибрации на определена чистота и пак гонят кумари и мухи. Ние имаме такъв на Чико. Става въпрос с какво е удачно да се пазиш, когато си в движение....
Виж целия пост
# 43
Момичета здравейте,

Имам проблем с щитовидната жлеза - хипофункция, придружена с Хашимото. С помощта на моята ендокриноложка свалихме ТСХ от 4 на 1 февруари месец, но за съжаление антителата ми бяха 10 пъти над нормата. С мъжа ми планирахме 2ро детенце и затова се доверих на известен хомеопат в Бургас,който ме увери, че класическата хомеопатия успешно лекува Хашимото в комбинация с пиене на хормони по схема от класическата медицина. За съжаление резултата към момента за мен е отчайващ - пиене на много високи дози Еутирокс и една неработеща жлеза...Отидох при хомеопата с резултатите, но той буквално избяга от отговорност това да е вследствие от дадените от него потенции.Надявах се с времето лекарството да се изчисти от клетките,но уви вече 2 месеца след последната потенция/взех 2/ пия високи дози и жлезата не се повлиява:(
Моля Ви помогнете ми с някакъв начин да отблокирам действието на хомеопатичното лекарство.
На този хомеопат вече нямам доверие, че ако отида ще ми помогне...
Благодаря на всички отзовали се предварително за помощта!
Виж целия пост
# 44
     По повод комарите и тем подобни гадини не е ли удачно ползването на машинките, които се включват в контакта? Доколкото знам, те са с екстрат от хризантема и не са вредни. newsm78



А като излезеш на пясъчника??????Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия