СТРАСТИ - градините в София кампания 2010/2011

  • 42 423
  • 747
# 180
Здравейте,момичета!
Сега системата в София разрешава на децата родени януари 2008г. да кандидатстват за първа група,тоес с по-голмите дечица 2007г. Синът ми е роден март 2008г.Въпросът ми е -от кога ще можем да кандидатстваме за детска градина?За сега ме допуска само в ОДЗ-тата,в които има ясла, в ЦДГ-тата НЕ.На мен ,обаче най-удобно ми е ЦДГ в съседния квартал.Яслите ,в които ме допуска са още по-далече. Tired
Виж целия пост
# 181
Здравейте,момичета!
Сега системата в София разрешава на децата родени януари 2008г. да кандидатстват за първа група,тоес с по-голмите дечица 2007г. Синът ми е роден март 2008г.Въпросът ми е -от кога ще можем да кандидатстваме за детска градина?За сега ме допуска само в ОДЗ-тата,в които има ясла, в ЦДГ-тата НЕ.На мен ,обаче най-удобно ми е ЦДГ в съседния квартал.Яслите ,в които ме допуска са още по-далече. Tired
Ще може да кандидатства за градина догодина чак, когато е приемът за септември 2011 г.
Виж целия пост
# 182
cayman, както е написала Aннa, деца родени 2008ма ще могат да добавят ЦДГ за следващата учебна година 2011/2012. Класирането най-вероятно ще е март или април 2011 г.
Виж целия пост
# 183
Към темата за протеста на майките-нарушителки: присъединявам се към възмущението на aria, честно казано не издържах да изгледам целия репортаж! А за това, че ще опрощават дълговете на тези, които пазели места -  за тази наглост изобщо вече нямам думи!

reniris, моя го изхвърлиха на 1 юни от яслата, а градината трябва да започне на 15 септември. Вярно, има баба, която го гледа, но само аз знам какво ми коства това...
Истината е, че много хора нямат избор
Виж целия пост
# 184
В нашата държава отчаяно се нуждаем от работеща алтернатива(алтернативи) на държавните детски градини.  Sad

Как да не съм възмутена отново и отново, от това, което пишете, а и от нашата ДГ.

За септември директорката има да намери 12 (да се надяваме) професионалиста за нашата ДГ, но утре тя заминава отново на море!
Виж целия пост
# 185
Ренирис, понеже и моето дребно е родено през февруари т.г. догодина /освен ако не улуча някоя шестица от тотото  Mr. Green/ може би ще трябва да го дам на ясла, или поне да се опитам, де.  Laughing
Ако въобще го приемат, ще го пусна в края на септември или ако има някаква възможност октомври.
Ще си пусна платения отпуск, който съм натрупала през времето, докато бях в майчинство с него. По време на този платен отпуск освен заплатата, ще взимам и 50% от майчинството /120лв/.
После или трябва да се върна на работа /пак ще получавам 50% от майчинството - 120 лв./, или да си пусна 6-месеца неплатен за отглеждане на дете до 8г., или да напусна. Rolling Eyes
А като цяло че ще бъдат малки - определено е така, като знам големия, хем на 3 тръгна и колко сопол извлачи - не ми се мисли дребното какво го чака.
За чистите ясли не съм запозната как стоят нещата, около нас няма такива.
Виж целия пост
# 186
В нашата държава отчаяно се нуждаем от работеща алтернатива(алтернативи) на държавните детски градини.  Sad

Как да не съм възмутена отново и отново, от това, което пишете, а и от нашата ДГ.

За септември директорката има да намери 12 (да се надяваме) професионалиста за нашата ДГ, но утре тя заминава отново на море!
ми ш'а си почине жената я ... ти к'во искаш да ти гледа детето ли ... зависима си ... като не намери персонал ш'а чЕкаш ( ще си вземеш отпуска и ще си гледаш детето ) или ... ще иска + К4 и децата на персонала да не внася такса и ще се намерят желаещи  Mr. Green- временно естествено .

Ренирис, понеже и моето дребно е родено през февруари т.г. догодина /освен ако не улуча някоя шестица от тотото  Mr. Green/ може би ще трябва да го дам на ясла, или поне да се опитам, де.  Laughing
Ако въобще го приемат, ще го пусна в края на септември или ако има някаква възможност октомври.
Ще си пусна платения отпуск, който съм натрупала през времето, докато бях в майчинство с него. По време на този платен отпуск освен заплатата, ще взимам и 50% от майчинството /120лв/.
После или трябва да се върна на работа /пак ще получавам 50% от майчинството - 120 лв./, или да си пусна 6-месеца неплатен за отглеждане на дете до 8г., или да напусна. Rolling Eyes
А като цяло че ще бъдат малки - определено е така, като знам големия, хем на 3 тръгна и колко сопол извлачи - не ми се мисли дребното какво го чака.
За чистите ясли не съм запозната как стоят нещата, около нас няма такива.

Да това ми бе мисълта и ми се струва не справедливо спрямо децата родени в първото полугодие - вие февруари , а ние април абе не ми се мисли - и в чистите ясли и в ОДЗ- тата нещата са все така . държавата ни е такава .
Виж целия пост
# 187

За септември директорката има да намери 12 (да се надяваме) професионалиста за нашата ДГ, но утре тя заминава отново на море!

                  Laughing Ами и тук да стои трудно ще намери 12 човека,а за професионалисти си е направо  ooooh!  Не се притеснявай - тя си е дала заявката за нужния персонал в Агенцията по заетостта и стискайте палци изобщо някой да кандидатства за свободните места!
Виж целия пост
# 188
Бе дайте да станем едни детски учителки,като е толкова кът този персонал!!!
Нямам висше педагогика, ама..имам друго висше...и опит с 4 собствени...Вярвам все ще се справя и с 40 "чужди"...( струва ми се по-лесно, макар и по-отговорно)
Та.. как стои въпроса с доброволците , дето не им се занимава да кандидатстват с 18г деца за педагогика?( по-големите ми деца вече са минали детско-градинска възраст, а малкия е приет в ОДЗ миналата година, та...няма да е заради К4, ако реша да работя такова нещо).

Питам се...е ли възможно теоретично човек като мен да работи като "персонал" в ДГ? Защото.. много се изписа колко безценни били кадрите...
И..кое е по-ценното - дипломата за педагог или отношението към децата? И...много още въпроси имам...ама.. повечето звучат като риторични...

И още...
Колко човека официално ще бъдат приети в тази кандидат-студентска кампания в специалност Предучилищна педагогика ? След като завършат, ( 3-4 г?) ще са ли те повече от тези които ще се пенсионират по това време ?
И..изобщо...като се замисля за планирането в родната ни държава...почвам да  се отчайвам...


Виж целия пост
# 189
*щурчо*, и аз се бях замислила за това. Ама ми казаха, че "ще напуснете веднага щом приемат детето ви". И тогава имаше предложение К4 да не се използва от лица в изпитателен срок. Никой обаче няма да обърне внимание на тоз вопъл казан в някакъв си форум.
Ще си стоя у дома безработна и ще си се гледаме с детето Simple Smile
Виж целия пост
# 190
...И още...
Колко човека официално ще бъдат приети в тази кандидат-студентска кампания в специалност Предучилищна педагогика ? След като завършат, ( 3-4 г?) ще са ли те повече от тези които ще се пенсионират по това време ?


Въпросът е и колко ще завършат ПУП и НУП? Thinking Защото има доста, които успяват да влязат това (за толкова им стига балът), но после за добър успех, с приравнителни или по-друг начин се прехвърлят по-"престижна" специалност.

Имам братовчедка, която завърши миналата година точно това с Пловдив, сега кара магистратура. Имаше възможност във втори курс да се прехвърли Международни отношения, но предпочете да не сменя.
В момента работи по специалността си, НО в частна детска градина в София, защото там и предлагат заплащане, което я устройва (пиша го така, за да съм крайна в определенията за заплатите на служителите в държавните детски заведения). Naughty

Малцина са младите хора, които избират тази благородна професия и една от причините е лошото заплащане. Peace

*щурчо* Идеята ти за доброволната помощ или работата на "недипломиран" персонал е прекрасна, но едва ли ще се реализира някога в нашата сбъркана страна. Tired
Виж целия пост
# 191
Братовчедка ми също завърши миналата или по-миналата година в СУ. В момента май не работи. Уж търси работа, но проблемът при тях е, че вуйна не може да я издържа, т.е. помага ако работи в София. Вуйчо ми почина миналата година и сега са в емоционална и т.н. дупка.
Много й се работи в детска градина. Но не знам дали може да си позволи да работи в такава и да плаща за квартира. А при тях имаше и ясла и градина. Сградата на градината от няколко години е дадена на кметството. В сградата на яслата са децата от яслата и градината заедно.
Виж целия пост
# 192
Бе дайте да станем едни детски учителки,като е толкова кът този персонал!!!
Нямам висше педагогика, ама..имам друго висше...и опит с 4 собствени...Вярвам все ще се справя и с 40 "чужди"...( струва ми се по-лесно, макар и по-отговорно)
Та.. как стои въпроса с доброволците , дето не им се занимава да кандидатстват с 18г деца за педагогика?( по-големите ми деца вече са минали детско-градинска възраст, а малкия е приет в ОДЗ миналата година, та...няма да е заради К4, ако реша да работя такова нещо).

Питам се...е ли възможно теоретично човек като мен да работи като "персонал" в ДГ? Защото.. много се изписа колко безценни били кадрите...
И..кое е по-ценното - дипломата за педагог или отношението към децата? И...много още въпроси имам...ама.. повечето звучат като риторични...

И още...
Колко човека официално ще бъдат приети в тази кандидат-студентска кампания в специалност Предучилищна педагогика ? След като завършат, ( 3-4 г?) ще са ли те повече от тези които ще се пенсионират по това време ?
И..изобщо...като се замисля за планирането в родната ни държава...почвам да  се отчайвам...



                   Щурче ,да ти отговоря! Е,не точно въпрос по въпрос ,ама ще се постарая  Laughing
                   - С всичките си висши образования можеш да работиш само като "пом.възпитател-леля ".От тук и отговора на следващия въпрос - все още образованието е преди отношенията,както си е и във всички професии.Може би аз бих била чудесна служителка на друго място с прекрасни отношения ,ноооо...липсва ценза,не умения и отношения. Laughing
                   - За приетите в специалност ПУП,ПУПЧЕ И ПНУП - не е важно колко са приети , а колко изобщо се появяват след завършване в ДЗ.И понеже работя със студенти ще ви обясня ,че има прекрасни,умни и можещи деца,ама.....точно защото са такива си намират работа на друго място без отговорност за живота и здравето на деца.И естествено с по-високи заплати.Като са умни колко им е да завършат една магистратура по друга специалност. Wink
                  Заплащането между общинските ДЗ и частните изобщо не е толкова различно,че да определя избора за работа в ЧДЗ.Почти еднакво е , а мога да кажа ,че със стаж и квалификация в общинските ДЗ е по-голямо.
                  При нас в момента има едно свободно място за учител и ...... сме в паника от къде ще го намерим.Преди беше проблем да те назначат и когато аз казах,че работя там всички ме питаха "как се уреди"  Mr. Green Е,сега никой не иска да се уреди! Wink
Виж целия пост
# 193
Колко средно взима една учителка и една леля в държавна ДГ и в частна такава все пак?
Виж целия пост
# 194
                  При нас в момента има едно свободно място за учител и ...... сме в паника от къде ще го намерим.Преди беше проблем да те назначат и когато аз казах,че работя там всички ме питаха "как се уреди"  Mr. Green Е,сега никой не иска да се уреди! Wink
Я дай линк към обявата Simple Smile Не за мен, аз ставам само за леля.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия