Съмнения за гестационен диабет

  • 287 010
  • 1 898
# 1 530
Gia _ с едното и д-р Сигридов обсъдете  Peace В коя седм си ? Hug
На мен пък точно д-р Начев ми каза, че гликиран хемоглобин по време на брем. не е показателен Wink При теб е 4 , но с инсулин, така ли?

elleni ОГТТ се прави скринингово между 24-28 гс, при показания и много по-рано.  Peace
Виж целия пост
# 1 531
сигридов да си гледа каквато си му е неговата работа, гд да го остави на ендокринолозите  ooooh!
Виж целия пост
# 1 532
Инсулин не съм правила повече от месец и половина ,близо два ...Гликирания ми е  изследван преди около две седмици. В момента съм 22 г.с ...откриха ми диабета твърде рано в 6 г.с,тогава започнах и инсулина.Но някак си се контролира захарта и ми го спряха.Явно има раздвижване пак...хич не ми се започва този инсулин отново ...дано ми се размине  Praynig

Благодаря ви от сърце момичета.  Hug bouquet Hug Ще се консултирам отново и с двамата .
Виж целия пост
# 1 533
mama irina, знам, че може и по-рано. Не знам защо останах с впечатление, че тя не е правила такова в началото обаче. Ако беше и са й поставили диагноза ГД, не би трябвало сега да й я "отменят". А ако в момента е в този период от седмици, може затова да й скача КЗ отново, защото явно в тези седмици има по-явни прояви. Последното е лично моя интерпретация и не претендирам за достоверност, разбира се!  Laughing
Виж целия пост
# 1 534
сигридов да си гледа каквато си му е неговата работа, гд да го остави на ендокринолозите  ooooh!


Бамба,не знам защо,но аз на Сигридов му вярвам на 1000%/или всъщност по-точно знам защо/ Simple Smile Но и ендокриноложката към която ме прехвърли Начев да ме следи в отделението откъдето ми изписват инсулина беше на мнение да спра инсулина и по нейно назначение пуснах гликиран хемоглобин Simple Smile И каза да гледам стойността да е под 6...
Виж целия пост
# 1 535
ти си му вярвай, ама в неговата си област/макар че аз и там бих се съмнявала/.
Виж целия пост
# 1 536
Явно все пак спирането на инсулина се е отразило и затова е раздвижването.
Ти можеш да му вярваш по отношение на бебето и как то се чувства в момента, но не бива това да те успокоява и да не вземаш мерки, защото нещата се променят. Имаш още доста време до края, затова потърси мнението на ендото. Това е моят съвет!  Peace
Виж целия пост
# 1 537
Благодаря ви момичета,ще отида при Д-р Начев тези дни.  HugАз не съм спирала да държа връзка с ендокринолозите.Точно те ми спряха инсулина,че беше започнала с него да ми пада много захарта.Коварно нещо си е този ГД и това си е.
Виж целия пост
# 1 538
 Gia _ диета, режим спазваш ли?
За мен да се говори за отишъл си ГД преди термин/раждане не е коректно.
Друг е въпросът, че за ГД се приема, всеки , новооткрит по време на бременността, но както твърдеше моя АГ, да се вискока кр. зах. още в началото индикира по-ранен проблем. И аз бях с 5,1 кр. зах. още в 5г.с., когато нормално е да е по-ниска от нормалната. Изкарах си цялата брем. на диета, стойността си остана около 5. Изследване още не съм правила след раждането, че до скоро кърмех. Според мен си имам ИР. Имам си достатъчно симптоми  Wink
Виж целия пост
# 1 539
Gia _ диета, режим спазваш ли?
За мен да се говори за отишъл си ГД преди термин/раждане не е коректно.
Друг е въпросът, че за ГД се приема, всеки , новооткрит по време на бременността, но както твърдеше моя АГ, да се вискока кр. зах. още в началото индикира по-ранен проблем. И аз бях с 5,1 кр. зах. още в 5г.с., когато нормално е да е по-ниска от нормалната. Изкарах си цялата брем. на диета, стойността си остана около 5. Изследване още не съм правила след раждането, че до скоро кърмех. Според мен си имам ИР. Имам си достатъчно симптоми  Wink

Мама Ирина  bouquet спазвам диета.Ограничила съм въглехидратите,не ям картофи,ориз,бял хляб,сладко...Позволявам си само по две филийки пълнозърнест хляб,плодове/предимно ябълки/зеленчуци,мляко,сирене,кашкавал,леща...Месото някак си много не ми понася . Признавам си,че рядко хапвам пица  Mr. Green
Явно при мен проблема е бил още преди забременяването,че след катастрофа качих повече от 50 кг и съм си с наднормено тегло.През бременността определено отслабвам.Забременях 111кг,сега в 22 г.с съм 99 кг. Да е жива и здрава бебка само Praynigвсичко друго ще го преудолеем Simple Smile

Успех и много късмет на всички момичета bouquet Hug
Виж целия пост
# 1 540
Гиа, лично според мен си имала ИР от преди бременността. То в 6та гс тялото ти едва е разбрало, че си бременна... И още повече с такива килограми.

Иначе Сигридов наистина да си гледа неговите области.
Виж целия пост
# 1 541
Значиии днес пусках кръвни отново по препоръка на ендото. Peace

Кръвна захар - 4.8
Общ белтък - 65
Албумин - 37
ТСХ - 1.2
Фт4-10.10

Според ендото ниското ФТ4 идва от там, че общият белтък и албуминът са на долна граница.

Излязоха ми кетони в урината обаче.. Tired newsm78

И още нещо сутринта преди да изляза за лабораторията мерих с глюкомера КЗ и ми излезе 5.5, а после от венозна 4.8. Тия апарати хич им нямам вяра. Нали уж венозната КЗ била в пъти по-висока от периферната? Shocked Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1 542
Кетоните са вследствие на ограниченията с въглехидратите.
Виж целия пост
# 1 543
Кетоните би трябвало да са в следствие на липсаа на въглехидрати. А ти приемаш, така че не мога да разбера какс е получава. На мен не са ми излизали кетони, а бях изключително стриктна в диетата.
Виж целия пост
# 1 544
На мен ми излязоха също.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия