Съмнения за гестационен диабет

  • 287 027
  • 1 898
# 510
Водите са добре, казват. Бебето го водят малко над горните граници, в края на 32-ра седмица беше 1900. На мен като че не ми се струва чак толкова много, ама го водят едричко  Thinking
Виж целия пост
# 511
Не знам защо го водят едричко, според моята табличка средното тегло за 32-ра седмица е 1800, значи е мъничко над средното  newsm78 Ама то зависи с какви таблици работят.  Thinking
Виж целия пост
# 512
Блонди, аз така мисля, че ми се отразява динята - по-късно. Ако съм яла вечерта диня /понеже я ям като десерт/, час след вечерята захарта е ок, но сутринта на гладно е по-висока. Сигурно и баничката при теб така  newsm78
Онзи ден на прегледа док каза, че бебо е малко над 1800 гр., имам завършени 32г.с., тоест и аз не го виждам моето да е голямо, ама на - ГД  имам Sad
Виж целия пост
# 513
МамаСладурана, донякъде съм съгласна с теб. Аз имах предвид самия процес, а не толкова ясните симптоми.
Това е цитат от книгата "Изкуството да управляваш диабета" от проф. М. Дамянова и д-р. М. Константинова.

"Тип 1 ЗД се изявява обикновено когато загинат 80% от клетките, призвеждащи инсулин (бета клетките на панкреаса или още B-клетки). Процесът на загиване може да продължава с години - 5 или дори повече години, но протичането му е напълно безсимптомно (без признаци на диабета). При засягането на по-голяма част от B-клетките начални симптоми на диабета се появяват бързо и в продължение само на няколко дни, до една - две седмици, се разгъва цялостната клинична картина на заболяването."
Виж целия пост
# 514
А може ли да се хване в периода на загиване на клетките? Може би само с обременяване и то който е фамилно обременен и си има едно наум и реши да си направи изследване? newsm78
Виж целия пост
# 515
Момичета, изчетох темата и вместо да се успокоя, се притесних. От последния преглед на феталната морфология докторката каза, че има един джоб, в който околопплодните води са повечко и че бебо върви по-едричък, но каза, че за сега няма повод да се притесняваме (това беше в 30 г.с.). Никой до днес не ме беше пращал на изследване за ГД. Вчера бях за първи път в Токуда (там искам да раждам), прегледа ме д-р Илиев, който каза, че околоплодните води да доста, бебо е 2045 г (в 32 г.с. съм сега) и ме насочи за изследване "ОГТТ с инсулинови нива. Днес ми правиха изследването, пих глюкоза и три пъти ми взимаха кръв през час. В понеделник ще се видя с ендокриноложката (д-р Горчева), но не зная до тогава да пазя ли диета, има ли нещо обезпокоително в резултатите ми (виждам, че инсулина ми е повечко, това показател за ГД ли е или за инсулинова резистентност)? Моля, който е по-наясно, да каже какво мисли:

мои показания/норма долна граница/норма горна граница
инсулин - 5,9/3/17,1
инсулин след 60 мин - 62,5/3/45
индулин след 120 мин - 56,1/8,7/30
глюкоза - 4,6/3,5/6,1
глюкоза след 60 мин - 9,9/3,5/11,1
глюкоза след 120 мин - 8,3/3,5/7,2
Виж целия пост
# 516
За инсулина не мога да коментирам, но захарта ти идва малко височко, да.
Бих те посъветвала да минеш на диета. И не се притеснявай, на финалната права си. По-назад има диети и коментари кое да, кое не. Аз съм постнала и много подробна диета.
Махни всякакви въглехидрати, пий вода, движи се, не яж бял хляб. На всяко ядене включвай и зеленчук. Всичко ще е наред  Hug
Виж целия пост
# 517
Херувимче, според мен е важно, че третата стойност на захарта е тръгнала надолу, сигурно ще те подложат само на диета. При мен тази трета стойност беше продължила да се покачва и това показало наличието на ГД. Ти като гледам си за август, нали? Защо не пишеш и в темата за бременните при нас - августинките?  Wink
Виж целия пост
# 518
heruvimche, аз 2 бременности изкарах с "инсулинова резист.", което е едно и също с гест. диабет, живи и здрави деца, не се тревожи. Момичетата са ти дали насоки, аз искам да добавя нещо много важно- още като взех бюлетина с препоръките за хранене, пишеше “ЗАБРАВЕТЕ СОЛТА!". Да, странно, но факт- солта много вдига кръвната захар (обясняват го с цикъла на Кребс), особено тази сол, дето я има в разни Маги, Вегети и т.н., луканки и др. пикантни храни.
И като допълнение- не мога да кажа, че съм особено доволна от д-р Горчева... Сега чакам беба да се отбие и ще ходя в Майчин дом или на друго място.
Виж целия пост
# 519
Благодаря ви, момичета!  Hug И аз забелязах, че захарта е горе-долу в норма, но ме притесниха стойностите на инсулина, които са двойно над горната граница особено на 120 мин. В понеделник ще видим какво ще се случи и ще пиша. Лошото е, че обожавам плодове, а сега трябва да се лиша и от тях... Но в крайна сметка бебо е най-важен!

Сетих се още нещо, като се прибрахме вчера, вечерта получих оток на ходилата. Дали има нещо общо с изследването или е от жегата и дългия престой на крак?  newsm78
Виж целия пост
# 520
Не, не мисля, че има връзка с изследването.
За солта на мен нищо не са ми казали, а и не ми се вдига от нея  Thinking Иначе в Маги-те и Вегетите има доста захар и други добавки, това е друго  Simple Smile
Защо да се лишаваш от плодовете? Аз си ям всякакви, не са противопоказни, просто няма да прекаляваш  Simple Smile
Виж целия пост
# 521
От плодовете напоследък ям основно диня и то в големи кол-ва. А сега се заредих със сладолед без захар Simple Smile Определено от тестенитеобаче захарта ми се покачва- сутринта купих черни хлебчета, на които не пишеше с какво брашно са, явно са били само оцветени, защото захарта ми скочи на 9,9  Sad
Виж целия пост
# 522
Уж тук не ги оцветяват, нито в Германия, ама и от двата вида черни, даже преобладаващо ръжени, ми скача  Crazy Та може и да не са били оцветени и при теб. Само тип Бонус и сухари, това е  Simple Smile Още малко, Би би  Hug
Аз попривикнах, да ви кажа, и като реша да наруша, например с баницата или с парче торта и после ми става кофти на стомаха  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 523
Само тип Бонус ще е, че сухари тук не съм виждала такива. И аз свикнах и ми е добре, да ти кажа така. Добре ми беше и като изядох сладоледа де Wink
Виж целия пост
# 524
Както каза Медунка, май нуждата от инсулин наистина намалява. От 2-3 дни прегрешавам доста със сладки неща, сега реших да проверя и след едно цяло Баунти (имам предвид и двете парченца  hahaha) след час и половина имам захар 5.8  Party
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия