Son bahar - Любов назаем - Тема 18

  • 27 415
  • 746
# 165
По втората част - някой беше казал в предишната тема, че Сабиха е трябвало да покани Галип за рождения ден. Аз споделям това мнение - е нищо че ще заприличам на Гюл. Галип контактува със Сабиха чрез Ръза. Така, че Сабито можеше да покани и Ръза и Зюлфие - те не са чужди за нея  - и Галип. Та тогава ако Галип не беше отишъл тя щеше да има пълно основание след това да му вади душата. Разбирам от твоите разяснения, че доставката на тортата е закъсняла. Да обаче Галип не знае за това, а пък и да знаеше едва ли щеше да реагира по друг начин. На практика той има право да взема Керем за 2 дни през останалото време детето е при майка си. Така че според него той си е прав. А представяш ли си каква история щеше да стане ако Галип не беше заминал за известно време - щяха да имат разправий до 101 и обратно. Тогава никога нямаше да се съберат. Те щяха не само да не се обичат те щяха да се намразят като смъртни врагове.
   
        Мамче,съгласна съм донякъде с теб,никой не му оспорва правата,  Галип е толкова разтроен , променен живее с нещо,което не може да си прости - не е виждал сина си все пак 6 месеца - Сабиха можеше да прояви малко разбиране,но тя също е обидена до болка от заминаването му,че не си говорят,че не е дошъл все пак да види детето в къщи,а си кореспондират чрез Ръза и си играят на обидени,забравят за другите деца,разстройват ги.........Той Мемо къде избяга после от Гюл...........Проблема около рожденния ден е че не могат да празнуват заедно,по друг начин казано.........всеки е тъжен от този факт...Галип най-вече,защото е сам...видяхме при него празненството....през целия си живот е бил сам...Сабиха това не можа да разбере,забравяше за това какъв е бил живота му......много често забравяше....мисля,че ако не се боеше толкова да обича,ако малко му се беше доверила............той нямаше да направи онези грешки....
newsm10 newsm10 smile3521 smile3521
   Теди, благодаря, но то си е така !!Факта,че тя живееше в някакъв нейн си свят,верно случиха й се много неща,трябваше като жена да се съобрази с хиляди неща при техният манталитет и какво ше кажат хората,но така хората злоупотребиха с нейната ограниченост по отношение на тези неща,тя си имаше нейн си поглед и разбиране за нещата и тва е............Галиб  направи толкова много,та той длуго не правеше горкия само помагаше,на нея..на всички..как само тя не видя това..!!             
Виж целия пост
# 166
Кралице, Галип винаги я е подкрепял. Още когато никой не знаеше че тя е бременна - става въпрос от неговото обскръжение той с гордост я представяше за неговота бъдеща съпруга.Когато й беше сърдит за това че скри за бебето, пред шефката на рекламата когато тя го попита в качеството на каква Сабиха се меси в работата на нейния отдел /а за да се намеси Сабиха виновен беше Кюршат той я накара/ Галип без тън мън заяви -Като моя бъдеща съпруга и онази остана с пръст в устата. Така че за подкрепата на Сабиха от страна на Галип няма никакво съмнение. Но тя не му се довери в нито един момент. Тя си мислеше че Галип е като Мехмед и виждаш ли и той ще я излъже. Но когато двама партньори в живота си нямат доверие връзката им е обречена на провал.
Виж целия пост
# 167
Аз пуснах едно клипче - песента се казва Липсваш ми много - и двамата страдат от раздялата, наистина си липсват един на друг, но и двамата са много горди и всеки по някакъв начин обиден на другия и си мислят, че не могат да си простят.
А както казваш по този начин нараняват и децата. Тъжна история. Драмата е много голяма и всеки сам за себе си счита че е прав.
        Да хубава песен!Галип не мисля,че гордостта му е пречела,поне в отношенията със Сабиха! Той напротив опитваше се тя да не чувства разликата в начините им на живот,даже ще кажа че слезе в нейния свят,долу при нея,но той нямаше разбирането като нея за разделение на тези светове..............той търсеше жена,която да обича и да го разбира..е намери я,влюби се,но Сабиха,която той искаше тя стана чак накрая.......промени се, демек Галип е прав......човек трябва да има потребност да обича,не само да казва и да си мисли,че обича другия,затова мисля/с риск да не им  се хареса на някои/той постъпи правилно,че замина..болеше го,много го болеше,че трябваше да замине,..........но..Сабиха не разбра,че и него го болеше,тя го обвини.........трябва да се разделят тези неща, различни неща са.........
Виж целия пост
# 168
По втората част - някой беше казал в предишната тема, че Сабиха е трябвало да покани Галип за рождения ден. Аз споделям това мнение - е нищо че ще заприличам на Гюл. Галип контактува със Сабиха чрез Ръза. Така, че Сабито можеше да покани и Ръза и Зюлфие - те не са чужди за нея  - и Галип. Та тогава ако Галип не беше отишъл тя щеше да има пълно основание след това да му вади душата. Разбирам от твоите разяснения, че доставката на тортата е закъсняла. Да обаче Галип не знае за това, а пък и да знаеше едва ли щеше да реагира по друг начин. На практика той има право да взема Керем за 2 дни през останалото време детето е при майка си. Така че според него той си е прав. А представяш ли си каква история щеше да стане ако Галип не беше заминал за известно време - щяха да имат разправий до 101 и обратно. Тогава никога нямаше да се съберат. Те щяха не само да не се обичат те щяха да се намразят като смъртни врагове.
   
        Мамче,съгласна съм донякъде с теб,никой не му оспорва правата,  Галип е толкова разтроен , променен живее с нещо,което не може да си прости - не е виждал сина си все пак 6 месеца - Сабиха можеше да прояви малко разбиране,но тя също е обидена до болка от заминаването му,че не си говорят,че не е дошъл все пак да види детето в къщи,а си кореспондират чрез Ръза и си играят на обидени,забравят за другите деца,разстройват ги.........Той Мемо къде избяга после от Гюл...........Проблема около рожденния ден е че не могат да празнуват заедно,по друг начин казано.........всеки е тъжен от този факт...Галип най-вече,защото е сам...видяхме при него празненството....през целия си живот е бил сам...Сабиха това не можа да разбере,забравяше за това какъв е бил живота му......много често забравяше....мисля,че ако не се боеше толкова да обича,ако малко му се беше доверила............той нямаше да направи онези грешки....
newsm10 newsm10 smile3521 smile3521
smile3521 smile3521 smile3521 smile3501 smile3501 smile3501 newsm51 newsm51 newsm51 newsm10

Виж целия пост
# 169
Кралице, Галип винаги я е подкрепял. Още когато никой не знаеше че тя е бременна - става въпрос от неговото обскръжение той с гордост я представяше за неговота бъдеща съпруга.Когато й беше сърдит за това че скри за бебето, пред шефката на рекламата когато тя го попита в качеството на каква Сабиха се меси в работата на нейния отдел /а за да се намеси Сабиха виновен беше Кюршат той я накара/ Галип без тън мън заяви -Като моя бъдеща съпруга и онази остана с пръст в устата. Така че за подкрепата на Сабиха от страна на Галип няма никакво съмнение. Но тя не му се довери в нито един момент. Тя си мислеше че Галип е като Мехмед и виждаш ли и той ще я излъже. Но когато двама партньори в живота си нямат доверие връзката им е обречена на провал.

Много точно Мамче, браво!  smile3501 smile3501 smile3501 newsm51 newsm51 newsm51 smile3521
Виж целия пост
# 170
ЗДравейте на всички от къде да започна ......ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА РОСИ жива и здрава..........  bouquet  bouquet  bouquet СВЕТЛЕ благодаря за стихчето много е шик
.....Мамче и Кралице продължавайте в същия дух да подържате темата че работещите да четат..Извинявам се ако съм пропуснала някой но не съм изчела всичко .... Мойта гостенка не ми отсъпва ком. утре ще си купя нов неможе така пропускам важни дебати ....За сега лека нощ приятна вечер на всички кайто  не съм споменала ития  дето съм...... трябва да ставам  #Crazy newsm78 newsm11 newsm10 newsm51 smile3525 smile3501 smile3501 txtloves БРАВО НА ВСИЧКИ който се трудят неоморно за хубавата тема  bouquet
Виж целия пост
# 171
По втората част - някой беше казал в предишната тема, че Сабиха е трябвало да покани Галип за рождения ден. Аз споделям това мнение - е нищо че ще заприличам на Гюл. Галип контактува със Сабиха чрез Ръза. Така, че Сабито можеше да покани и Ръза и Зюлфие - те не са чужди за нея  - и Галип. Та тогава ако Галип не беше отишъл тя щеше да има пълно основание след това да му вади душата. Разбирам от твоите разяснения, че доставката на тортата е закъсняла. Да обаче Галип не знае за това, а пък и да знаеше едва ли щеше да реагира по друг начин. На практика той има право да взема Керем за 2 дни през останалото време детето е при майка си. Така че според него той си е прав. А представяш ли си каква история щеше да стане ако Галип не беше заминал за известно време - щяха да имат разправий до 101 и обратно. Тогава никога нямаше да се съберат. Те щяха не само да не се обичат те щяха да се намразят като смъртни врагове.
   
        Мамче,съгласна съм донякъде с теб,никой не му оспорва правата,  Галип е толкова разтроен , променен живее с нещо,което не може да си прости - не е виждал сина си все пак 6 месеца - Сабиха можеше да прояви малко разбиране,но тя също е обидена до болка от заминаването му,че не си говорят,че не е дошъл все пак да види детето в къщи,а си кореспондират чрез Ръза и си играят на обидени,забравят за другите деца,разстройват ги.........Той Мемо къде избяга после от Гюл...........Проблема около рожденния ден е че не могат да празнуват заедно,по друг начин казано.........всеки е тъжен от този факт...Галип най-вече,защото е сам...видяхме при него празненството....през целия си живот е бил сам...Сабиха това не можа да разбере,забравяше за това какъв е бил живота му......много често забравяше....мисля,че ако не се боеше толкова да обича,ако малко му се беше доверила............той нямаше да направи онези грешки....
newsm10 newsm10 smile3521 smile3521
smile3521 smile3521 smile3521 smile3501 smile3501 smile3501 newsm51 newsm51 newsm51 newsm10


БЕЛИСИМА, ти тукя ли си, джанъм!!!Така мислим,благодаря!!!
Виж целия пост
# 172
Кралице като казвам горди - те са горди един спрямо друг - не падат в този случай като котка на гърба си. По принцип Галип беше по отстъпчив - не искам да преразказвам филма, но винаги той е правил първата крачка. И тук той отново ще направи първата крачка.
Виж целия пост
# 173
Белл благодаря . Hug Hug Hug Hug Hug
Нинка отивай и купувай компа, че тук с Кралицата и Теди ще "изиграем" останалите 7 серии и ти няма да си в час. hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha
Хич не се помотвай ами вложи някое евро и за душата си.  newsm51
Виж целия пост
# 174
Кралице като казвам горди - те са горди един спрямо друг - не падат в този случай като котка на гърба си. По принцип Галип беше по отстъпчив - не искам да преразказвам филма, но винаги той е правил първата крачка. И тук той отново ще направи първата крачка.
   Но,мамче ще направи тази крачка,защото този умен негов приятел от детството и сиропиталището Зафер, ще му даде един ценен съвет -  той му каза, като си говореха след като той се върна от школото на Зейно и къде си говореха двамата откровени работи,недей приятелю,ако тя е голямата ти любов не я пренебрегвай, бори се,  да не стане както става винаги с голямата любов........никога не се забравя, не си причинявай това........
Виж целия пост
# 175
А сега да продължа твоята мисъл за Галип. Галип не харесва класата в която е попаднал случайно. Той се чувства много по добре сред семейството на Сибиха, при капитана, как мислеше че трябва да се обади на Лятифе да я попита дали има нужда от нещо след като някой от родителите й е болен, колко добре се отнасяше и със Зюлфие. Когато Кемал отиде да му търси сметка че е ходил със Саби командировка той му каза - аз не съм като другите богаташи, аз живея по мои собствени правила. И наистина е така. Но след като призна любовта си на Сабиха тя започна да подлага на съмнеие всяко негово действие или бездействие, оставяше се всеки да й внушава каквото си иска и вярваше повече на страничните хора отколкото на Галип. А преди това му вярваше. Е това не мога да го разбера. Той веднъж й зададе същия въпрос.
Виж целия пост
# 176
Кралице като казвам горди - те са горди един спрямо друг - не падат в този случай като котка на гърба си. По принцип Галип беше по отстъпчив - не искам да преразказвам филма, но винаги той е правил първата крачка. И тук той отново ще направи първата крачка.
   Но,мамче ще направи тази крачка,защото този умен негов приятел от детството и сиропиталището Зафер, ще му даде един ценен съвет -  той му каза, като си говореха след като той се върна от школото на Зейно и къде си говореха двамата откровени работи,недей приятелю,ако тя е голямата ти любов не я пренебрегвай, бори се,  да не стане както става винаги с голямата любов........никога не се забравя, не си причинявай това........

Да човек в такъв момент има нужда от приятелска подкрепа. Един вид някой да ти отвори очите. Но това може да стане само ако ти си склонен да приемеш при сърце приятелския съвет. Ако държиш на ината си - няма да стане.
Виж целия пост
# 177
               Това което се сетих е важно да уточним:сега филма почва и пише след една година се развиват действията - едната половина на тази година я дават в ретроспекция с две сцени,едната кога тя го нарита в болницата и другата на контролния преглед на Керем и къде тя го догони до асансьора,през което време той е бил до Сабиха и детето,живели са разделени, тя в нейния апартамент/оня, де й го купи от Кюршат/ той - в тази къща, значи той все пак се е погрижил донякъде за сина си, чак при диагнозата му вече, че е оздравял той заминава!.........Важно ми беше да го уточня,защото от въпросите останах с впечатлението,че не всички са разбрали това!
Виж целия пост
# 178
Ехоооо, мацки  wavey  Hug
Връщам се да ви прочета ....... Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 179
Кралице аз през обедната почивка,бях решила  когато имам възможност да си припомням неизлъчените серии /така направих днес гледах само това което не си превеждала или преразказвала/ и те засипах с въпроси. Повече няма да правя така. Ти се притесни, аз също че те засипах с въпроси. Така, че утре чакай някой друг да ти задава вапросите. Според мен с едно малко изключение епизод 40 е завършен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия