"Слънце весело пече - МАРТЕНЧЕ ще ходи на море"(6)

  • 25 760
  • 741
# 390
Вени, честит рожден ден! Другите са ти пожелали всичко, а аз ще ти пожелая само здраве!Нека имаш по много!Всичко останало е поправимо и постижимо.

Синева честита годишнина!Помни, че брака е основно компромиси  Party Бъдете винаги заедно, ръка за ръка и много, много влюбени!

Само да вмъкна, че соленето няма общо с потните жлези, а с това, че потта, която образуват не мирише.
Нямам представа дали е вярно или не, не съм пробвала, но съм чувала.

За захранването - аз процедирам така -
започнах преди няколко дни и за сега съм въвела само тиква.Започнах със зеленчукови пюрета като въвеждам нова храна през минимум 5 дни, след това 1 ден почиваме и сме само на мляко, след което предлагам нов вид зеленчук.Утре започваме картоф, който много ме съмнява, че ще се хареса, защото вече имахме един злощастен опит  Sick
Един месец ще въвеждам зеленчуци, после един месец плодове, след това един месец кашички и накрая месните пюрета.
За сега съм давала пюрета само на Хип, не защото се правя на велика и ми се дават по 2лв. за малко бурканче, а защото ми се сториха най-подходящи комбинациите.Смятам да опитам по-нататък Семпер,Сънвал и Гербер.За мен е важно пюретата да нямат сол, захар и тем подобни боклуци.Ганчев, Манчев, Данчев и подобни обаче няма да давам, защото много ме съмнява качеството им.
Виж целия пост
# 391
   Дари, честита годишна! Пожелавам ти дълги години семейно щастие, къща пълна с детски смях! Hug
   Вени, честит рожден ден! Здраве и сполука на теб и цялото семейство!  bouquet
   Аз по въпроса за морската вода нямам мнение, ние това лято няма да ходим на морето. Ако кърмех може би по друг начин биха стояли нещата.
   Пюретата - аз давам от вид 4 дни поред, понеже разделям бурканчето на две. Вече съм дала ябълка, тиква, круша, сега е ред на тиква с картоф. За сега сме на Хипп.
   Днес идва най-добрата ми приятелка и донесе на Ема тази играчка:
   http://www.kskids.com/new3/KksProductDetail.php?product_id=219
   много й се радва, чак с глас се смее Simple Smile
Виж целия пост
# 392
Добър вечер момичета.
Пак благодаря на всички за пожеланията Hug Hug Hug
Днес малко се бях ядосала на мъжо,че от работа забрави да ми честити.Ама бързо,бързо ми мина,защото Ичка цял ден ми пя нейните си песни  Laughing
Добре дошла на новата мама.Надявам се да ти е добре при нас Hug
Хайде лека вечер от мен,няма да празнувам бурно,защото с малката мишка ми е невъзможно(а и какво да му празнувам толкова нали все пак одъртявам Mr. Green)
Целувам ви и ви прегръщам всички Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 393
Хайде аз да съм първата! Добро утро!

Черпя ви с едно студено фрапе  Simple Smile

Честити месечинки на всички порастнали бебочковци днес!!!

Оставям ви за няколко дни! Отиваме малко на почивка в Родопите  Mr. Green Много обичам! Тази планина много ме зарежда  Grinning

Пожелавам ви слънчев и усмихнат уикенд   bouquet
Виж целия пост
# 394
Здравейте,мамчета!
Аз отдааааавна не съм писала,но нашият татю беше в отпуска,малко при нас с бебо и нямах никакво време,ще си взема бележка;)Ние с бебе Мони сме добре,той е станал 7,200кг 71см,папкаме по 180мл,но понякога стачкува и сме на 150мл,всеки де сме навън,но последните 2 дни не смея да изляза,че е адска жега,стоим  вкъщи на климатика.Смеем се с глас,надигаме се от шезлонга,изправяме се на крачета,обръщаме се викаме изобщо купонът е пълен;)Все още се будим поне 2 пъти на нощ,но аз вече се примирх,че явно така ще я караме.Вече нямам надежда някой да ме отмени поне за една вечар,че да се наспя;(Ние още не сме почнали захранване,педи каза да почна сокчета от ябълка и морков,но аз съм категорично против.Не му казах тогава,но на следващата консултация мисля да му кажа.Дайте някакви аргументи против сокодаването.Аз четох за това,че желязото в 30мл сок е много малко и трудно усвоимо ,че витамините ги няма след 20 мин. и че всъщност само захар давам на детето,ако се сещате за други аргументи ще съм ви благодарна да ги споделите.
Иначе мисля от сладващия месец да захранвам,ще ви кажа как и защо така пък вие ако имате време кажете как мислите.Значи мисля да започна с оризова каша по американския стандарт без глутен и без мляко,тъй като я дават като на-щадяща бебешкото стомахче.Понеже и аз и таткото сме с чувствителни стомаси,а и бебо изкара доста тежки колии,та затова.След това мисля да мина на зеленчукви пюрета и после на плодови,само се чудя дали да не дам зелнчуците и плоовета в един месец ,за да мина после на месните.Понеже четох,че месните не са причинители на алергии и са най-богати на желяз.
Искам д ви кажа че това захранването напрово ми е тъмна Индия,струва ми се по-сложно и от устройството на самолет,което никак не е просто.Затова ще се радвам да споделите мнения за моята схема.
Видях че Янинчето ни се сърди,няма да е лошо наистина да сподели за какво става въпрос,за да сме наясно и другите ,кой,къде ни коментира.Мисля,че ако на някой не му харесва кой какво казва и пише или трябва да го сподели тук или да си замълчи.
Ох,днес май пак няма да се излиза много е топло;(
Виж целия пост
# 395
Здравейте днес майчета   love001

Много е горещо навън, но при нас се заоблачи и след малко излитаме  Laughing
Искам само да викажа - за тези които захранват със зеленчукови пюрета. Вчера купих карфиол с картоф на Хипп - не съм доволна.
1. На детето му се повдига само при миризмата на пюрето. Тож и на мен ми се повдига - мирише на вар и кал  Sick
2. Фирмата не е споменала никъде, освен ако не се зачетеш в супер малките букви на гърба на пюрето- то съдаржа освен карфиол и картоф и сварен ориз. Аз нямах намерение да давам такова пюре но се наложи, то пък детето не го яде... сега отивам да избирам нещо по-вкусно на вид поне за мен.
Иначе давам сок от ябълка и морков - готов пак на Хипп, той по-става ама леко нагарча.
Ами това е, само за информация   love001
Виж целия пост
# 396
Здравейте, момичета. Нямам време да пиша, но хвърлям по едно око когато открадна малко време. Принцеса Дара расте, смее се с глас, обръща се и не спира да пее  Grinning . Относно захранването - още не сме започнали, но и на мен, както на vassi79, ми е тъмна Индия, споделете опит  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 397
Hug
Привет майчета!
Как сте в жегите?
Ние сме добре и търсим хладинките. Досега с интерес четох как захранвате и, че има сърдити, за което съжалявам. Сигурна съм, че никой никого не иска да обиди, просто по някои въпроси има различни мнения, защото сме различни хора, а и понякога истината не е само една. Нали сме се събрали да обменяме опит, аз лично много съм научила от форума и съм много благодарна. А и контактите с вас ми харесват и ми е приятно та се чувствам част от тази общност. Радвам се, че с някои се запознах на живо и разширих кръга от приятелите си!
Лека и спокойна вечер на всички!
Виж целия пост
# 398
Здравейте!
Дари честита ви годишнина на патерица!Пожелавам ви да се обичате все повече и повече  bouquet
Момичета относно захранването аз процедирах така при Криско,смятам да го направя и с Алекс:
1.Пюре от морков на Гербер,Хип
2.Пюре от Морков и картоф на Хип
3.Пюре от Тиква и Картов На Хип
4.Пюре от пащърнак-то на вкус е почти като морковчето-Предлага се пащърнак на Хип и на Сънвал,пробвала съм и двата и са хубави
5.Броколи,Броколи с картофи-На Гербер или на Хип,има и на Сънвал и Семпер но са по гадни-не е нещо много вкусно даже за мен си е безвкусно ама нали трябва да се пробва Simple Smile
6.Тиквички с картофи на Хип,Сънвал или Семпер- и това е едно отвратително на вкус
. Спанак с картофи на Сънвал,защото това на Хип е със сметана
8.Карфиол с картови на Хип,Сънвал-изобщо да си знаете че тези бели пюрета са доста безвкусни
Постепенно започнах да давам и пюрета от няколко зеленчука-най много ми харесват на гербер има едни супи зеленчукови-Зеленчукова крем супа,Букет от зеленчуци и една след като се въведе жълтъка- Зеленчуци с тиква и яйце. Също ми харесваха на Сънвал Крехки градински зеленчуци и Фини зеленчуци ,Новите храни въвеждах през около 3 дни
От плодовите започнах с ябълка,круша,ябълка и круша,абълка с банан,ябълки и моркови и тн ,Най много като вкус ми харесваха на Гербер пюретата но много малко разнообразие имат, И Алете също са много хубави като менюта само че рядко се намират.Семпер малко ми идват с повече подправки,но както беше казала някоя мама рибните пюрета са им супер,само тях съм давала.На Сънвал останалите пюрета които не изброих не ми харесват на вкус,по точно абсолютно безвкусни както зеленчуковите така и плодовите. Ганчев не бих дала за нищо на света,Бебо също. Ам Ам  и Малечко имат няколко които могат да се ядат и са хубави. Мандев има едно с овесени ядки и банани много вкусно .Литъл Би на кауфланд изобщо не ми харесват и обикновенно са с изтичащ срок на годност. Хаме са отровно сладки плодовите,зеленчукови и местни не съм пробвала. Овко са им хубави Дуетите с извара,йогурт и кашите в бурканче.Но примерно плодовите им Ябълка круша са отврат-горчат нещо. Бебивита също са хубави нещо подобно на Хип,но за мен са по безвкусни от тях. Плазмон не съм пробвала тези които беше пуснала Елзас но имаха някакви плодови с мед много хубави .Това са ми впечатленията общо взето Simple Smile
Кашите-най много харесвам Милупа,Хип и Хумана. Лактана моята приятелка ги даваше но са само 4 вида Напоследък за Криси страшно ми харесват и Блевит,по рано много вял внос имаше. Така че ви препоръчвам и Блевит  Започнах с оризова на Милупа, после дадох моркови и ябълкиНа Хип първата каша на бебето,елда и круша на хумана,бананова
И така нататък Simple SmileФризокрем кашите не ги харесвам по са безвкусни от другите и нещо на мен лично на бучки ми ставаха Слънчо Криско започна да ги харесва чак след годинката,но иначе и те са хубави Simple SmileМале мога и още да пиша ама децата се събудиха 2 часа го пиша този пост Simple SmileХубав ден и надявам се да съм била полезна Hug
Виж целия пост
# 399
Gugalinka, благодаря за поста. Много ми беше интересно и си го запазих да го чета като ръководство.      bouquet
Виж целия пост
# 400
Здравейте мамчета  Hug

Аз да взема да почерпя  Heart Eyes newsm38 нашата хубавица става на 5 месеца  Simple Smile   


Бягам,че надаваме вой да небесата от глад  Laughing


Целувки и приятен дне на всички   Hug
Виж целия пост
# 401
Също така исках да кажа,че единственото млечно ядене което заместих всъщност беше с млечната каша следобяд към 7 месец И разбира се когато достигнахме до цяло месно,което беше към 8ми Със зеленчуковите винаги съм давала,но не във тях а додавах да пие в зависимост колко пюре изяждаше Например като стигна 190г пюре пак си давах 30-40 Ам но не го слагах сухо в пюрето,защото ми се струва че неможе да се разтвори и А разтворено в пюрето съм слагала но Криси не искаше така До годинката така процедирах,после с детската кухня е различно Кисели почти не съм давала и ако да то само с царевично нишесте но честно казано без да сложа плодче или плодово пюре не виждах смисъл
Относно соковете-мисля че високата плодова киселинност така ще атакува все още укрепващото детско стомахче и не е много ясно дали даването на сок няма да доведе до по нататъшни проблеми Не виждам защо да пие сок като все още важните  Предпочетох плодови пюрета пред сока Като навърши годинка дадох прясно изцеден сок Simple SmileНо всяка майка разбира се индивидуално подхожда и може да реши и по рано да даде Simple Smile
Виж целия пост
# 402
Здравейте момичета.
Честити месечинки на всички бебоци,да са живи и здрави.
А сега да ви почеря,че днес моето голямо момче става на 11 години.Да ми е жив и здрав
Виж целия пост
# 403
Честити месечинки на бебоците, родени днес и специално на малката мишчица Ивет  Heart Eyes Hug
Вени Hug да е жив и здрав сина ти!  newsm59 От сърце поднасям най-хубави благопожелания!
Gugalinka и аз благодаря за последните ти два поста   bouquet    Hug

Мили мами  Hug още ме държи снощното уиски  Joy Такъв купон се получи на РД на чичо ми, че просто не е истина  Joy Уиски, пурички, страхотна компания сладки приказки и мноооогоооо смях...... Не съм се забалявала така много отдавна. Компанията беше страхотна, настроението невероятно - направо не ми се тръгваше като станахме в 1 часа.... Но бяхме с бебо, защото свеки е на почивка с гаджето на Асеновград, а мама и тате бяха с нас на купона. И уж щяха те по-рано да се приберат с Любо, а ние да поостанем... и като отидох да ги видя към 12 - те пеят песни и танци на народите - така се бяха и те почерпили в тяхната групичка  Joy Drunk А Любо беше най-малкия гост и всички му се удивяваха и му се радваха невероятно, защото той към 9 заспа в ресторанта и не се събуди - издържа на музиката на оркестъра, на тупането с тарамбуки от пияни гости над главата му, не се събуди и от гърмежите на фоерверките, нито от надвикването на гостите.... Mr. Green И в таксито като се прибирахме не се събуди даже  Mr. Green ..... А след ресторанта купонджиите са се преместили в къщата на чичо ми в Сливница и са си постояли до 7 часа сутринта.... Laughing Да си призная много ми се ходеше с тях... Липсва ми много една такава силна вечер... Но се разбрахме като се завърнат всички от предстоящите почивки, към средата на август да си направим една такава вечер - на кръчма, на пиано бар, после на дискотека... Нещо ми се лудува здраво  Embarassed
Отивам да качвам снимки във Фейсбук. Много прегръдки на всички  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 404
Пак аз  Mr. Green
Да Ви се похваля, че купихме ново столче за кола на Любо, защото бебешкото вече ни омаля.
Купихме го на връщане от София от Хиполенд. Много се чудихме с Тоши какво столче да вземем, бяхме си приготвили 200 до 250 лв. И накрая си купихме на Бертони за 95 лв.  Laughing Столчето много ми хареса, сравнявах го с другите "маркови" от 200-300 лв и не открих някаква огромна разлика  Wink С останалите парички купихме проходилка, нали така и така за бебо си ги бахме нарекли. Проходилката избрах на Чико, много ми хареса. И сега да питам - от кога мислите вие да слагате децата в проходилка?
Само някой да не си помисли, че ще го слагам малчо от сега  Laughing Ще изчакам още, но се чудя от 5 или от 6-ти месец да се озове вътре?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия