МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - тема 3

  • 131 043
  • 770
# 390
Бамба ето новите критерии за спермограмите, само че според мен повечето клиники ползват старите и аз станах вече  smile3556

копирах го от Зачатие - 01.09.2010 г.
СЗО Лабораторен наръчник за изследване и обработка на сперма
(WHO laboratory manual for the examination and processing of human semen)
Пето издание от 2010 (на английски)

http://whqlibdoc.who.int/publications/2010/9789241547789_eng.pdf

Обобщение на основните параметри (стр. 238):

Въздържание: минимум 2 дни, максимум 7 дни
Обем (долна граница): 1.5 мл
pH (долна граница): 7.2
Категории на подвижност: прогресивна, непрогресивна, неподвижност
Обща подвижност (прогресивна+непрогресивна, долна граница): 40%
Прогресивна подвижност (долна граница): 32%
Концентрация (долна граница): 15 милиона/мл
Общ брой в еякулата (долна граница): 39 милиона/мл
Морфология (долна граница): 4%
Виж целия пост
# 391
Djiji , знам ги тези неща, чела съм ги. Обаче на 31 август мъж с морфология 6 е бил с проблем, а на 1 септември се събужда и вече всичко му е в норми.
При мъжа ми морфологията е 2%, ако почакаме още някоя и друга година или месец и той може да се вмести в нормите на СЗО .  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 392
И моят е с 3% още малко и неговата ще влезне в критерия  Shocked
Четох някъде, че в световен мащаб спермограмите били с намалени стойности и затова решили да променят критериите, нещо такова беше  Wink
Виж целия пост
# 393
Здравейте, моят пост е почти същия като на нимфичка.  мъжът ми най-сетне си получи изследванията от Плевен с препоръки от андроложката Рилчева - има нисък коефициент по Крюгер - 3% при норма поне 4%, недобра подвижност, но за сметка на това страхотна концентрация и бройка и отлична оплодителна способност. тя не му препоръчва да се оперира, макар че той е с варикоцеле, а му изписа Проксийд и Коензим Q10. Първото обаче струва 139 лв прахчето, а на месец трябват поне две... . има ли някоя, която може да ни даде съвет за заместващо лекарство или чийто мъж да е взимал проксийд? има ли смисъл да даваме по 280 лв на месец за това лекарство- тя иска да го пие мъжът ми три месеца.
аз имам един спонтанен аборт в 10-та седмица, 2 години безуспешни опити,по време на които три инсеминации и един неуспешен ЗЕТ...не звучи обнадеждаващо... Sad

Здрасти, Ети, само ще ти разкажа как се развиха при нас нещата с добавките, решението ще си го вземете вие. Първият андролог, който посещавахме и на нас предписа Проксийд Плюс. Каза ни, че е доста по-скъпо, но беше впечатлен от него понеже от съвсем скоро го предоисвал и на последните дваме пациенти, на които правили контролно СГ имало впечатляващо подобрение на показателите. Решихме скъпо - нескъпо, почваме го. Наистина излиза в порядъка на 240-280 лв. месечно, взависимост от това, откъде го купуваш. Вторият андролог обаче, когото посетихме (Кацаров) ни препоръча да го сменим с FertilAid, защото според него пък било и по-евтино и по-добро. Обясни, че имало както същите съставки на Проксийд, така и някои други допълнително, както и че някои от съставките били в по-големи дози. Аз, след като естествено се сдобих и с двете лекарства  Crazy, сравних листовките и се оказа вярно. Така сменихме Проксийда с Фъртилейд и вече 6-ти месец си го пием... Както разбираш, разликата в цената не беше определящ фактор за решението ни, но все пак не е и за пренебрегване - солидна е, FertilAid излиза в пъти по-евтино, особено ако си го поръчваш от сайта, който са ти дали момичетата http://www.iherb.com/fairhaven-health-fertilaid-for-men-90-capsules/12057?at=0 Дории в бг ецената е 60 лв., което си е 4 пъти по-евтино от Проксийд Плюс. Единственото неудобство е, че е капсула, която ТРЯБВА да се взима с хранене по 3 пъти на ден, иначе просто няма смисъл да я гълташ, не се усвоява добре, докато прахчето е удобно от гледна точка на това, че просто го разтваряш и изпиваш. Hug
Виж целия пост
# 394
Добре де, аз сега не разбрех - последно по на Крюгер или по на СЗО критериите нормата пада до 4% ? Rolling Eyes
Последната ни СГ е от декември е с норма 14% по Крюгер...
Виж целия пост
# 395
Здравейте,
аз също съм на мнение, че от американския www.iherb.com / sev289 - код за 5$ намаление /,
излиза доста по- евтино.Аз само от там поръчвам, но ми направи впечетление, че до сега отиваха в пощенския клон в квартала, а сега ме викат на митница  Cry
Но определено добавките си ги бива и са на 1/2 цена от нашите аптеки.
Кацаров препоръчва бърканицата с мед и Фертил айд.Като твърди, че при варикоцеле и без добавки след 3ти месец се подобряват показателите  Simple Smile
Виж целия пост
# 396
Бамба, и аз съм в процес на смилане на информацията за новия процент морфология Rolling Eyes
Иначе четох че са направили изследвания върху реални мъже и било установено че при 4% морфология на мъжете и останалите параметри в норма, партньорките им забременели в рамките на 12 месеца.  
Апр, според мен фертилайд и проксийд не се припокриват, в проксийд има големи дози л карнитин, асетил карнитин, при фертилайда тези съставки са са в малка концентрация. При фертилайда пък има повече на брой витамини... Ние пихме фертилайд без резултат, и минахме на проксийд но още не сме правили контрола.
Мисля че трябва да си пиете каквото ви е предписал лекаря а не да го сменяте. Wink

Боби, доколкото знам, по-големи поръчки отивали на митницата, пробвай да поръчваш около 60 долара мах. Но е възможно да има промяна... Peace
Виж целия пост
# 397
Аз съм на мнение, че добавките трябва да са по отделно - аз съм взела :
- Вит А
- Вит Е
- Цинк
- Селен
- В12 с фолиева киселина
- 2х1 Л-карнитин х 500мг
- бърканицата с мед

Така може да си сигурен какво пиеш!

За Крюгер в една клиника изследват 4%, след 5 дни в друга 8%.Като нормите и в двете са 14%.

А за колета - само 0,700кг е - малко ми е странно.Ще видя може да са забравили етикета deutsche poste знам ли  Sad
Виж целия пост
# 398
Боби ми вит С нямаш ли? Той да не кажа голяма дума ама е сред най-важните. newsm78

За колета голям като парична стойност, не като килограми...Абе иди питай момичетата в темата за Iherb, е ще ти дадат най-точна информация. Wink
Виж целия пост
# 399
Ще включа и вит С  Simple Smile

Стойността е 12$  Thinking ще питам и там , мерси  Heart Eyes  bouquet

Какво се оказва сега за показателите на Крюгер ?
Виж целия пост
# 400
Ето тук могат да се сравнят съставките на Proxeed Plus & FertilAid - описани са подробдо и като вид, и като количества, и като форма, в която са включени и от която се извличат:
http://www.proxeed.com/ingredients.asp
http://www.fertilaid.com/male-fertility.asp

На мен пратките винаги са ми пристигали в пощенския клон Rolling Eyes Странно ми се вижда това, че са на митницата като е спазено ограничението.

А за този Крюгер вече не издържам - кви 4%, кви 12 месеца, аз вече трябваше да съм родила значи с наште 4% #Crazy Момичета, утре така и така ще ходя до клиниката, мисля да опитам да проникна в лабораторията и да ги анкетирам какво смятат за тези новости   Crazy
Виж целия пост
# 401
Apr, ще ми бъде интересно какво ще ти кажат в лабораторията Simple Smile
За съставките на двата препарата на изуст ги цитирам вече, сигурно ги бълнувам на сън  Mr. Green
Аз също съм на мнение че е по-добре да се пият витамините по отделно, след месец ще знам при нас има ли подобрение, ако има ще ви напиша подробно нашата терапия Grinning

Боги, смених ти ника, извинявай. Вит.С вземи 1000 мг, не е опасен. Или най-добре сутрин и вечер по 500мг.  Той не се натрупва в организма. Wink
За пратката така както казваш явно има промени. Чух че били засилили проверките за пакети с подател извън Европа, заради бомбения атентат в Гърция, може заради това да е. Thinking
Виж целия пост
# 402
Да момичета за съжаление вече всички пратки от САЩ и Канада отиват на митницата без значение колко са големи, още по лошо е че се изисква и манифестиране от митнически агент с/у 135 лв. мин. Това го разбрах случайно като получих колтна пратка от САЩ на стойност 50 $ - жалко, там лекарствата са доста по евтини от тук и начина е само по човек - е трудно, но ще го преодолем накак.
Успех.
Виж целия пост
# 403
Ново 20!!! Всички пратки от САЩ?! Добре, че като изпие настоящите хапове, ние ще правим почивка... (че нещо много го витаминизирахме напоследък, чак почнаха да му растат кокалите отново  Crazy)

Прясно завърнала се от клиниката ("София") - естесвено отидох да попитам, работят си по старите критерии, според мен не бяха чували за тези новости, но и не отрекоха, че може да има такова нещо. Разясниха ми как не било важно точно какви ще са заложените критерии, а какво е нашето конкретно състояние спрямо избраната норма за конкретната СГ и дали сме в нея или извън нея и с колко. Дори как различните лаб. работели с различни норми и значие имала съответната норма за всяка конкретна СГ... Абе, с две думи: не хвърлиха светлината, на която се надявах.
Виж целия пост
# 404
Много благодаря за всички разяснение- принтирах си съставките на фертилейд и Проксийд и ще взимаме решение. а с кацаров пак ще говорим за варикоцелето...
а някой може ли да ми прати на лични ,за да не спамя тук бърканицата с мед? можи е да я има напред в темата, ам аняма кога да ровя...ние сме пациенти на кацаров, но на нас не ни  я е препоръчал...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия