Малък сечко февруари със бебоци ще ни свари - Февруари 2011

  • 24 020
  • 736
# 255
Изследванията не са задължителни, но са много полезни /поне Феталната/. Но моят съвет към теб е да си смениш лекарката, ако имаш възможност, защото според мен живее в каменната ера. Доколкото разбирам от единия преглед до другия има 2 месеца интервал, което е пълно безумие. Тя сигурно прави само тези два прегледа, които се поемат от Здравната каса...... newsm78
Виж целия пост
# 256
x_SuGar_GiRl_x ако наистина не ти обръщат достатъчно внимание на ЖК, трябва да си смениш лекаря. Изследванията като цяло не са задължителни, но са препорачителни. Ранният БХС се прави 11-13 г.с. ФМ също по това време. Следващата ФМ се прави 16-22 г.с. Аз лично ще ходя утре на БХС, а на ФМ мисля чак към 20 г.с.
Виж целия пост
# 257
Цвети90: Не са доказали още УС да е навредил на бебе, но са доказали при тестове на животни, че някои клетки променят структурата си под въсдействие на високо честотните вълни. Тук цари правилото да не се прави ако няма важна причина за него - и в общи линии при нормални бремености го използват само 2 пъти. Много майки по форумите пишат, че въобще и не искат да правят УС.
Виж целия пост
# 258
До колкото разбирам от вас тези изследвания си ги поемам аз и не ги покрива касата,което не е проблем,но съм бясна,че не бях информирана за тях...  Rolling Eyes Терминът,който ми е определен е 12.02.11 и се притеснявам така като не съм запозната,да не закъснея с някое изследване! Cry
И това е проблема на провинциалния град,нямаш голям избор сред докторите...
Сърдечно благодаря на всички ви!  Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 259
Цвети90: Не са доказали още УС да е навредил на бебе, но са доказали при тестове на животни, че някои клетки променят структурата си под въсдействие на високо честотните вълни. Тук цари правилото да не се прави ако няма важна причина за него - и в общи линии при нормални бремености го използват само 2 пъти. Много майки по форумите пишат, че въобще и не искат да правят УС.
интересно..не го знаех,имам и аз малко притеснения..досега съм гледана 3 пъти..за 3 месеца newsm78
Виж целия пост
# 260
Здравейте на всички. Praynig и стиснати палчета на всички, които имат нужда!!!
Добре дошли на новите бъдещи мами:)
Мисля си, че и аз ако не бях попитала за БХС и ФМ и на мен доктора по ЖК нищо нямаше да ми каже, а доктора при който ходя на частно, ми каза да не се шашкам и колкото по-малко чета, толкова по-добре:)) Ама аз такова интервю му спретнах, че се побърка:))
Ама пусто любопитство.

Лека седмица на всички!!!
Виж целия пост
# 261
Много ме е страх за раждането може би е рано , но докато лежах в болницата за 4 дена и гледах какво става много се наплших и сега незнам какво да си мисля.Кажете напразно ли се плаша или има защо.
Виж целия пост
# 262
Много ме е страх за раждането може би е рано , но докато лежах в болницата за 4 дена и гледах какво става много се наплших и сега незнам какво да си мисля.Кажете напразно ли се плаша или има защо.

Всички ни е страх малко или много. Просто трябва да мислиш позитивно и да се молиш на Бог всичко да е наред.
В крайна сметка важното е ние и децата ни да сме живи и здрави.

Хайде лека нощ от мен, стига съм философствала за днес!  Laughing
Виж целия пост
# 263
вижте на каква интересна статия за пола на бебето се натъкнах http://manuela.moetodete.bg/blogpost_3160_0.html на мен по табличката ми се пада момче.  Mr. Green една приятелка казва, е уж тази таблица позналава. ще я видим в 20 г.с. тая работа Mr. Green
Виж целия пост
# 264
И аз бях попадала на такава таблица пише че е китайски календар, беше по различна но пак ми се пада момиче  Simple Smile
Виж целия пост
# 265
Лолита - аз я тествах тази таблица с данните на майка ми - от три деца на нито едно не съвпадна пола с това, което сме ние така че не разчитай много  Sunglasses Пък и доколкото си спомням от ученето по биология полът се определа от таткото - неговите X или Y, та незнам древните китайци защо са решили че майката е важна  Thinking

Цвети - най-лошото е да се страхуваш - тогава сама си създаваш проблеми и това наистина е така. Имаше една "Маймунската Тема" от този форум, която то предлагам да прочетеш - основното и най-важното в цялата тема е за корелацията на страха и болката - има физическа зависимост и трябва да превъзмогнеш този страх. Много жени са родили и ако беше толкова страшно нямаше да повтарят и потретват  Simple Smile
Виж целия пост
# 266
Лолита,според тези таблици синът ми трябваше да е девойка. Mr. Green Така,че не им се връзвай много.
Цвети,колкото и страшно да е- се забравя...така че за твое добро е да мислиш позитивно.
Виж целия пост
# 267
Добро утро,
Таблицата за дъщеря ми отговаря, но за мен не трябвало да съм момче. Проверих я за още познати и за някой отговаря за други не.
За страха от раждането, първия път умирах от страх изчетох всичко което намерих и накрая излезе че изобщо не е страшно. Болката е поносима малко по силна от менструална, раждах без упойка защото закъсняха да ми я поставят. А самото раждане вече не усещаш нищо защото всичко ти изтръпва и няма болка само напъни.
Видиозоните не знам дали са вредни или не с предната ми бременност ме следяха доста в началото, ама сега направо се олях с ходене всяка седмица. Надявам се да няма нищо вредно.
Сега да ви се и оплача не мога да спя от болка в ставите на таза. Тази сутрин и по нагоре тазовите връзки ме боляха и бедрената става просто е ужасно. Кажете при вас има ли такова нещо и как се справяте с него. Пробвах с промяна на позата с възглавници тук и там, нищо не помогна. Чак като изпих един нош-па леко ме поотпусна.
Виж целия пост
# 268
Цвети90 ето нещо, което ще ти  помогне за страха от раждането. Най-хубавата и забавна тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=122253 След малко отивам на БХС и ще видя бебо Hug Приятен ден на всички!
Виж целия пост
# 269
Добро утро, хайде на   food010 (дано да ви хареса мето кафенце Laughing)
Дано да не вредят УЗ, че от началото на бременноста, са ме гледали многооо пъти, по необходимост Peace
За съжаление лекарите в провинцията са така, никой нищо не ти обяснява, явно си мислят, че хората  пасат трева #Cussing out
А като знам,че имам млади момичета, които изобщо не са и чували за тези изследвания, а и не се интересуват ooooh!, направо  Shocked
Не казвам,че трябва да се шашкаме от всичко ,което чуем или прочетем и да тичаме по всякакви изследвания, но поне най -важните, като ФМ и БХС, може всяка една мама да си позволи да направи Peace
Аз искам да знам, че съм направила поне каквото зависи от мен, за да си имаме едно живо и здраво детенце Praynig, а за другото Бог да ни помага Peace
По тази таблица ми излиза момиченце  Heart Eyes, а по другите описания имам симптомите и за момче и за момиче newsm78, но най- изявените за момиче са пъпките които редовно ми излизат по лицето (добре че бързо затихват ooooh!)
Аз вчера пих спазмалгон Confused, защото болките ми бяха доста силни (въпреки системата със спазмолитици, която ми изтече сутринта не помогнаха много), нали имах леко кървене вчера, и съм на лечение, само се моля всичко да е наред Praynig
Не бих си позволила да го пия ако не бях чела, че точно спазмалгон, папверин и но-шпа могат да се пият по време на бременост при нужда, сега ми е едно Confused
Слава богу,че коремчето ми се успокои Praynig
Аз пак да попитам има ли някоя мама, която в петък е на БХС във Майчин Дом София newsm78
Приятен и слънчев ден от мен мамчета   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия