През новата година здраве и усмивки за АПРИЛчето ще има :)

  • 48 624
  • 722
# 585
Емма, в много моменти всички се чувстваме малко или много като теб. Постоянни мисли и тревоги ни съпътстват ежедневно.
Не се отчайвай - какво и да е - поправимо е!
Казвай точно какво те тревожи- ще помагаме!
Целувки за Самуил!  Heart Eyes

П.П. Петър проговори на 3г., и дори и тогава говореше малко. Оказа се, че проблемът е в изговарянето на звуковете. Вече е на 5.5г., все още ходи на логопед, има да изчиства още няколко звука (вече трета година).
Кураж!  Hug
Виж целия пост
# 586
А, Емма недей така бе пиле  Hug

За памперса, не сте последните Wink Алекс още е с памперс ... И няма изгледи скоро да го махаме  Sick

А за говоренето, той отскоро започна да връзва изречения, и ние сме назад. Само дето е двуезичен и е една мешаница ...

Спокойно, всичко ще бъде наред  Heart Eyes

Виж целия пост
# 587
Привет, момичета!

Ема, какви са тия мисли, бе, жена - нали всяко дете е толкова различно!
Ако ще си по-спокойна, заведи го на логопед ( не помня, бяхте ли ходили?) ама Аспарух като приказва като картечница, та какво?! За сметка на това не може да се облича и обува сам, спи с памперс и така.
Като му гледам приятелчетата, има някои, които сякаш са "по-назад" в развитието си, други са значително по-напред. Например като разбрах, че Габката на Мирка вече снима с нейния апарат, щях да падна, честно!

И днес като напече едно такова хубаво и се стопли света! Навсякъде плъзнаха хора и явно пролетта наближава.

Желая на всички много усмивки  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 588
Ехо, здравейте момичета Simple Smile
Халиотис, как да не помним, поне за себе си твърдя, че помня всички  Hug
Пиши по -честичко, де (хи-хи присмял се щърбел на хърбел)  Mr. Green
Емма, Галката ни е много голям пример за това как ние като майки не трябва да се страхуваме от нищо, а да бъдем най-смели, когато става въпрос за децата ни  Peace Ако Сумото те тревожи се свържи със специалисти и дано се окаже просто индивидуално развитие на детето  Hug Моля се за това  Praynig Иначе добре са ти казали момичетата, нито за памперс, нито за проговаряне е твърде късно - моят племенник е проговорил от раз точно на 3 годинки и то много правилно-изведнъж с изречения, а ей го сега - ония ден взе медал от съзтезание по шах  Wink

При нас е лудница, няма сили да пиша, за това не се отчитам често.

Зари стана на една годинка - големи вълнения, голямо чудо !!!!!!

Вече си мечтая за една женичка, която да идва всеки ден да чисти и подрежда вкъщи, ако може и да готви и да пере, няма да е зле, ама за сега само си мечтая, но като ттъгна на работа, ако ще нищо да не ми остава от пустата заплата, след като си платя детските градинки и туй удоволствие, задължително ще се снабдя с такава  Peace
Зари още не е проходилаи нещо ме човърка едно леко  притеснение, но пък тя много пълзи и се надявам от това да е, а иначе много рано почна да се изправя и
от доста време се придвижва като ходи по мебелите и по стените, т а да видим утре какво ще каже ЛЛ.
А относно прекфалификацията на Сиска и Емма, - бераво момичета, успех ви желая  Peace
Аз все по-често се чудя ще ме вземе ли някой на прилична работаслед 3 години майчинство и две малки децасополанковци  newsm78
Ако щът smile3534
Виж целия пост
# 589
Добър вечер момичета !
Ох,... не помня какво исках да напиша  Embarassed
Само да ви кажа ,че ви чета и мисля за вас.
 нямам търпение да идват всички хубави и радостни събития едно по-едно ......
Да вземат да си отиват тея болести най-накрая ,чеееееееееееее  ooooh!
Целувам ви дано всички сте добре !!!  bouquet

Виж целия пост
# 590
Здравейте пак от мен, момичета!

Нещо напоследък все ме влече темата, както не пишех и сега ми стана едно такова сантиментално  Hug Hug Hug

Влизам, за да ви поканя да се включите ( ако можете, разбира се ) в една блaготворителна инициатива, за набиране на средства за лечението на Вики.
  ДА ПОМОГНЕМ НА ВИКИ

Можете да помогнете по два начина:

1. На сайта има галерия с невероятни снимки на момичетата от фотографската тема на бг мама (и не само ) - там е обяснено как да си закупите разпечатка - всички са страхотни и са идеални за подарък, или да си ги закачите на стената например.

2. Да се запишете за благотворителна фотосесия на вашето дете ( или пък за влюбени)! Повече информация за график и в кои градове ще има снимки - можете да видите на страницата във Фейсбук ТУК

Специално за Пловдив, аз ще съм някъде из пространството и ще снимам, та ако има някой въпроси и желание - да казва.
Виж целия пост
# 591
Vanyivan, на мен идва едно момиче да ми помага с почистването веднъж седмично - много съм доволна.  Peace Така поне веднъж имам малко време за себе си - иначе просто не успявам.....  Sad
cenitelkata, едно  Hug за теб и юнаците!  Peace
tanzen, съпричастна съм към каузата за Вики!  Hug
Виж целия пост
# 592
Vanyivan, на мен идва едно момиче да ми помага с почистването веднъж седмично - много съм доволна.  Peace Така поне веднъж имам малко време за себе си - иначе просто не успявам.....  Sad


Таня
, колко струва горе - долу и за основно почистване ли става дума или за ежедневно?
Виж целия пост
# 593
Таня, за съжаление, веднъж седмично въобще не ме устройства  Cry
И аз имах едно момиче, което ми помагаше веднъж седмично, обаче в началото чистеше добре, а след това започна да бърше само праха и пода, за по - малко от час свършваше със всичко, за около 40 минути накрая и резултата беше, че душ кабината ми така се захаби  Rolling Eyes  след като се разделихме с нея я мих повече от час само кабината....Да не говорим, че през цялото време и повтарях, че прозорците са за миене, а тя все си правеше оглушки - щяло днес да вали, другия път нямала време и т.н. Незнам аз ли съм с много претенции, но все не си намирам хора, които отговарят на всичките ми изисквания-имам и резервен вариант,за жена на която мога да се обадя, но за сега нямам възможност за повече пъти в седмицата. А така или иначе трябва да чистя всеки ден, защото с двамата става абсолютно мазало, особено като беше студено и почти не излизахме. За това казвам, че като тръгна работа ще се разбера с някой  Peace
Теа, нашето момиче взимаше 30 лв. за основно почистване уж, ама после минахме на всичко отгоре-отгоре.

Защо никой не пише вече в темата ни-да не ни преместят в архи, както 2004-та  Rolling Eyes

Даже Хелънблонди, дето поддържаше пламъчето по едно време никаква не се вятсва вече  Simple Smile

Виж целия пост
# 594
Хихи, Ваня аз тъкмо се заканих да съм редовна и другите избягаха  Mr. Green
30 лв на чистене хич не са малко, може ли да ме вземете мен у вас  Laughing
И аз искам някой да мичисти, ама - нъцки  Confused
Виж целия пост
# 595
И аз съм тук  Grinning и чета.
Днес цял ден си почивах,чак се чудих какво да правя  Rolling Eyes
Нямам нищо ново за казване...
Виж целия пост
# 596
Почивай бе, Сис - нали беше болна - имаш право! Емма така и не се появи да сподели какво-как. Само чете книги и се наъхва...Но по принцип съм съгласна с Ваняиван, че майката е най-добрият съветник за детето и най-много трябва да вярва на себе си. Всички други говорим от куртоазия, макар и с любов...затова и аз се възхищавам на Галката. Защото точно когато всички на 100 й казваха, че всичко е ОК и тя само си втълпява, тя потърси помощ Емма, за памперса не виждам голям проблем, защото ако си изпуснала момента пез лятото, сега е студено. За говоренето - каи КАКВО говори - в смисъл срички, поне няколко думички и т.н...И най-добре просто още сега поразпитай за добри специалисти при вас - детски психиатри, психолози, логопеди и т.н. и ги посети.
Аз от 1 седмица съм решила да се редувам с Иван да преспиваме Елица и той е в тих потрес от това мое решение. Целият излъчва тъга, ама и аз съм човек да ви кажа!
Олелееее, някакъв тичал всеки ден по 60 км (от Пловдив). Луди колкото искаш!
Имло вече и официално изповед по телефона, ама само ако имаш смарт phone...случам новини, както виждате, а Иван приспив Елица  Mr. Green А вие как преспивате малките? Олеее, не ви мисля тези с две деца - как точно се приспиват 2 деца?

Целуууувки!
Виж целия пост
# 597
Хелън, тъкмо се бях притеснила, къде се изгуби  Laughing
Ние, да ти кажа честно, с двете деца не гледаме новини  Wink Поне на мен не ми остава време  Peace
Виж целия пост
# 598
Момичета и аз ви чета редовно Simple Smile

Емма наистина кажи какво точно те притеснява и ако наистина те човърка говори с някои детски психолог. Силно се надявам всичко да е нормално със Сумито  Hug

Ние сме добре, няма нищо кой знае какво за казване. ЖиЗ на пролет сме на детска градина Simple Smile
 ЗНаете овнетата какви са иначе, няма какво да ви говоря какви ги върши моето. Сиска днес в бука е пуснала страхотен овнешки хороскоп, за моето е вярно на 10000% Simple Smile

Детето Овен (22 III - 21 IV)
Още щом го докарате от родилния дом, ще разберете, че вашето дете Овен е главнокомандващия у дома. Изобщо не се и съмнявайте! То няма да мрънка или да хитрува, а направо ще крещи и ще тропа с лъжица по чинията, когато вече седи на високото детско столче с масичка. Твърдо ще ви предяви своите предпочитания.

Малкото Овенче прохожда и проговаря по-бързо от другите деца. По-палаво е от тях. Само опитайте да му кажете “Не пипай там” и ще видите! С него трябва да сте непрекъснато нащрек. Внимавайте да не падне, защото ще си нарани главата или лицето (предразположено е към такива травми). Оглеждайте се за остри предмети наоколо, пазете го от огън и вряла вода. Бъдете сигурни, че има ли нещо горещо и забранено, то моментално ще навре любопитната си ръчичка там. И въобще няма да се поучи от това.

Вашето дете Овен расте яко и пъргаво. Леко се преборва с всички шарки, заушки, скарлатини. Никненето на зъбите може да бъде по-тежко, но и с това ще се справи. Само на вас тежко ви. Защото вече ще започне да проявява особеностите на своя характер. Ако му пречите или забранявате нещо, ще избухне в неразумен гняв. После бързо ще му мине. Ще Ви се усмихне подкупващо и ще Ви задуши в своята гальовна мечешка прегръдка. Пазете го от ранни емоционални стресове, защото те могат да го превърнат в тъжен кротък Овен, чиито рога обаче не са по-малко опасни.

Детето Овен щедро раздава играчките си на всички наоколо. Но щом някой го обиди, щедростта му ще секне. Опитайте да му попречите да отиде там, където си е наумило. Тогава бъдете готови за гръм и мълнии.

Когато тръгне на училище, често ще забравя да напише домашните си. Излишно е да му давате за пример деца Козирог, Рак, Дева или Риби, които са по-послушни от него. По-добре му хвърлете някакво предизвикателство, например че е разсеяно и по-посредствено от другите, но за Вас това няма значение, защото го обичате такова, каквото е. Елате да видите тогава какво значи бясно учене. То ще Ви докаже, че може да бъде най-доброто в класа. Споделете опита си с учителката. Тя ще Ви бъде благодарна, особено ако има повече Овни в класа си.

В огнената натура на Вашето дете ще откриете несъвместими черти. То е добродушно и жестоко, мило и нахално, сантиментално и с развихрено въображение, но в същото време не би се оставило да го излъжат. С една дума, то е упорит и практичен мечтател идеалист.

Детето Овен обикновено е лидер сред другарчетата си. То обича да играе и да измисля игри, които често се превръщат в необуздани щуротии. Затова го дръжте под око. Животът му е подготвил много удари. Днес то е вироглаво и изглежда несъкрушимо, но утре може да дотича при Вас да търси закрила със сълзи на очи, защото някой се е присмял на ентусиазма му или е попарил мечтите му.

Малкият Овен вярва в магьосници и великани, които могат да поместят цели градове. Ще му се той самият да бъде като тези великани и да твори чудеса. Но когато разбере, че на света освен добро има и зло, освен вълшебници има и разбойници, които убиват, се стъписва. Все пак бързо се окопитва и пак се втурва напред. В битките ще се покрие с рани, но няма да се откаже да продължи.

Крийте добре приготвения за Коледа или рождения ден подарък. Овенчето е нетърпеливо и ще го открие. Не разваляйте магията на дядо Коледа. То вярва в нея. Чувствителността му се закалява от това, че след годините на детската вяра ще дойдат следващите, в които ще свикне да не вярва. Урокът е необходим.

Овенчето е с широки пръсти и бързо харчи джобните си пари, но то ще ви даде с удоволствие и последните си стотинки.

Ако малкият Овен получи повече грубост и незачитане, отколкото топлина, това ще го нарани. Може да изгради у себе си жестокост като защитна реакция. Трябва да му обясните внимателно, че не е хубаво да се гаври и издевателства над по-кротките деца. По-добре е да проявява съчувствие и великодушие. Никога не му се налагайте и не му заповядвайте. Говорете му кротко и с усмивка и ще видите как ще направи много неща, за да Ви хареса.

В един момент младият Овен може да напусне дома си, защото иска да бъде независим. После ще се върне сам, след като се поблъска и помъдрее. Жадно ще чете, ще чувства нужда от по-стабилно образование, макар че годините за следване са прекалено дълъг срок за него и чиста загуба на време. Ще иска отведнъж да постигне всичко.

Няколко съвета към родители и учители: когато ги хвалите, на децата от зодия Овен им поникват криле. Тогава те искат да постигнат все повече и повече. Изградете у тях чувство за отговорност и не ги оставяйте да бездействат. Ако не вършат нещо полезно, ще използват енергията си, за да правят бели. Нужен им е много сън, за да възстановят тази енергия.

Детето Овен обича приказките и вярва в чудеса. Ако успеете да го възпитате с внимание и топлота, когато порасне, то само ще умее да мечтае за невъзможното и да постига тази мечта
Виж целия пост
# 599
Привет банда и от мен! Hug
За приспиването на Лидия е цял театър от край време, но поне дори и да не заспива веднага, не излиза от спалнята си. Защото в един момент беше някакъв кошмар - тръгваше да ни търси в хола, не иска да остава в нейната си стая да спи, ако някой остане да я приспива - заспиваше пръв естествено, докато тя вилнее в кревата. ooooh!

Сега за малкия ми мъж - направихме операция на хернията, както настояха лекарите тук.  Бързо се възстанови той, бяхме и на контролен преглед вече - добре са нещата, дано да е така и занапред! Praynig  Praynig Praynig
Казвам ви сега, момичета, защото преди и след интервенцията, не бях на себе си все едно... Rolling Eyes Много ми беше тегаво, никога няма да забравя като го отвеждаха в операционната, той се оглежда наоколо миличкия и се чуди какво става, и ми се усмихва.  Heart Eyes И така, поне мина и замина...

 EmbarassedАз пък да кажа, че Лидия спи все ползва биба за заспиването! Twisted Evil Rolling Eyes Тамън да я махнем, и се роди бебко и айде с все сила на заспиване пак. Например всеки ден минимум ляга на бебешката гимнастика и почва да реве като бебе, да иска да я оригвам, да й давам биба...  Simple Smile Но определено до пролетта най-късно трябва да я махнем, защото то си е срам и резил. Sick

Мирка, и за нас важи този хороскоп! Доста верни неща казва Wink

Хелън, и аз гледах за този човек дето бяга 60 км. Че то маратонското бягане беше 42 км, нали? #Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия