ДАМСКИ КЛУБ 40+ ! Летни страсти и морски приключения… /11-та тема/

  • 32 006
  • 739
# 540
Григори,
искам моля, рецепта за лютеницата ти Wink на лични, да не спамим темата! Аз имам много домати, в градината (ама много са станали). Миналата година правих сос за спагети (имам и сега много босилек и магданоз).
Мисля също да напазаря от едни баби домашни зеленчуци и плодове (от един манастир, егати вкусните неща отглеждат монахините) и да направя мънички пюрета, защото бебелина ще я захранвам посред зима и няма да са хич добри тогава "сезонните" зеленчуци мисля??? Чудя се да замразявам или да варя/стерилизирам??? Само не ме обявявайте за луда Wink има готови пюрета - и това ще рупа мъника, но да има и нещо аз да съм сделала - за кеф Wink

Виж целия пост
# 541
Боби спокойно, аз съм решила въобще да не купувам пюрета ( на съм сигурна колко са добри продуктите на пазара, като знам какви са им критериите). Както каза мъжа ми гони ме ентусиазъм на писта.
Виж целия пост
# 542
bobi40 , сякаш по-добре да замръзиш.Като му дойде времето зимъска ще решиш за кого и как да си ги сготвиш.

Сос за спагети с босилек и зехтин и аз сътворих 10 бурканчета.

Рецептата за чорбаджийските чушки е за 3кг , 1 вр. копър,  3,4 глави чесън, саламура от оцет 2чч, захар 1чч, сол 1/2чч сол.
Нарязват се чушлите и се запържват под капак до зачервяване. Вадят се и се слагат в саламурата 15мин. Като се извадят се овкусяват с копъра и чесъна.Пълнят се  и се поливат с мн. малко от олиото /където са пържени/, а може и малко от саламурката. Варят се 5мин.

Преди малко се сбогувахме с нашите приятели от Чикаго.В 05.00 им е полета.Мноооооого ми е тъжно.Не трябва, ама ......

G.D.
Аз да ви кажа моята формула за щастие - само като си помисля за дома, децата, мъжа, уютната кухня, миризмата на храната която приготвям, питието в чашата което съпругът ми е налял, жуженето на телевизора, меката светлина у дома - всичко това ме кара да ставам и тръгвам сутрин готова на всичко за да запазя този малък рай непокътнат до мига на завръщането ми вечер. Обожавам дните в които планираме срещи с приятели - тогава от сутринта изпитвам приятен гъдел от мисълта за срещата.
ТОВА все едно аз съм го писала!!!! newsm10! Това е формулата наистина.

Момичета newsm51!
Виж целия пост
# 543
Хайде късничко и аз да се отчета. Laughing
Нещо не ми остава време за писане тия дни , но ви чета редовно.
Шанелче, много се изкефих на "тинейджърския " ви купон с приятелите от чужбина.Сега чета,че ти е тъжно , че си заминават, а не бива.Спомняй си за хубавите моменти с тях и очаквай новите такива. Hug
Бобче, за "сивите"хора не искам да си отварям устата - но всичко си има обяснение - не са виновни само хората.Напълно , обаче те подкрепям в решението, да не искаш да се връщаш тук. Hug
Сега за пюрета и консерви - преди да родя щерката , тук в Бг , по-точно в Пловдив имаше няколко случая ня натравени бебета с готови пюрета / от тия с месо/.Мен ме хвана "шубето" и всички пюрета за захранване си ги правих сама , в домашни условия.Мразя селско стопанския труд на полето-копане,поливане,бране и т.н. , но обичам да приготвям зимнина и така си правих пюретата в домашни условия - по стария изпитан начин - варене и консервиране.Затварях в бурканчета от пюре - за едно хранене.Мляко също заквасвах в къщи, щото се кърмихме до 3-я месец - после ........... домашно козе мляко.
По повод консервите, тази година правих само пастет от пипер и сирене,салата "Ропотамо" - два вида - с пилешко месо и постна и туй ще е.Мама ми е направила люти чушки и повече няма да приготвям нищо.
Аууууууу , че дълго стана.
Само да кажа : Добре дошли на завърналите се - Белла и Г.Д. и да ви кажа: Наздраве ! / със снимчица/


Виж целия пост
# 544
Добро утро момичета почерпете се ,големият ми син става на 22 години.С кого от вас щяхме да ходим до Истанбул?Вече е готов паспорта ми.Хубав ден.
Виж целия пост
# 545
Ааа и аз искам в Истанбул..
Виж целия пост
# 546
Добро утро!
Честит рожден ден на Авеили!
Топла прегръдка, букет от комплименти,
пожелания за щастие и весели моменти,
изпращам на една жена специална,
силна , истинска , обичана и уникална! Heart Eyes



Григори, да ти е жив и здрав младежа! С лекота да продължава да си взема изпитите , както образователните , така и житейските!


На всички останали - въпреки гадното време,пожелавам спокоен и усмихнат ден!
Виж целия пост
# 547
Авеили честит рожден ден.Значи си на една дата с моето голямо момче.Много здраве и късмет.
Виж целия пост
# 548
Авеили, честит рожден ден! Вечен спътник в живота ти да е любовта, приятелите и късмета!



Григори
, честит празник на момчето ти! Нека житейските трудности са само мъничко, колкото да му калят характера,а щастливите мигове повече, отколкото може да запомни.  Hug

Аз съм леко/силно разочарована. Точно на прага да осъществя една от мечтите си заваля силно дъжд..Изпълнението на мечтата е свързана с атмосферно влияние.
Виж целия пост
# 549
Авейли - Най-страхотния ден ти пожелавам днес!Да си обичана,щастлива и здрава!
Григори - на твоето момче желая всичко,което си мечтае,да се сбъдне!
Виж целия пост
# 550
Aveili, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! ЖЕЛАЯ ТИ ДА СЕ НАСЛАЖДАВАШ НА МНОГО ЛЮБОВ И РАДОСТИ В ЖИВОТА СИ!!!

Григори, да ти е жив и здрав сина, да намери пътя си, по който да върви уверен и щастлив!!!
Виж целия пост
# 551

Благодаря мили момичета, мили приятелки!
Да ви се връща многократно!


Черпя виртуално с тортичката, която спретнах за колегите!


Григори, всичко най на астралния ми близнак! Да се гордееш с него много!  bouquet
Виж целия пост
# 552
Авеили,
Да си здрава и усмихната, да те спохожда късмета, да си много обичана и да те слушкат с двете уши у дома!

Григори,
Да ти е живо и здраво момчето, много радости да ти носи, една печена снаха и много усмивки!
Благодаряяяяя за рецептата!

Някой има ли опит с консервиране на месо или да търся из кухненския форум? Мисля пиле да консервирам, ако може без сол ???

Виж целия пост
# 553
Стахотна торта,направо завиждам на колегите.Аз се гордея с него.
Виж целия пост
# 554
Хубави празнаци!Григори,честито на порасналато ти момче!   Heart Eyes
aveili ,да си здрава и много усмихната!поздравления за тортЕто! Peace
Рехаб, Hug няколко пъти надничам в темата и го гледам този твой изпедепцан младеж каква стойка е заел.Дали не му боцкат китките! Joy
Ели,дано времето при вас да се е оправило за да може да стане това,което си запланувала Heart Eyes
Софиянкитееее,изплашихте ли се от земетръса?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия