ЕПИЛЕПСИЯ-ТЕМА 13

  • 74 238
  • 746
# 555
Честит имен ден на всички именници ,носещи прекрасното име Анна и на техните близки!
Виж целия пост
# 556
може ли да споделите някакви отзиви за Кепра, влияе ли на развитието на децата?
Виж целия пост
# 557
може ли да споделите някакви отзиви за Кепра, влияе ли на развитието на децата?

Дъщеря ми пие Кепра от един месец и не знам дали от този медикамент или от двата с Конвулекс заедно, но последното й ЕЕГ е значително по-добро от предишните две. В края на ноември бяхме в Св.Наум и споделих следните оплаквания на доц.Божинова, че дъщеря ми е станала прекалено емоционална, по-агресивна и мого често я болеше главата. Тя ми каза , че Кепра е доста изчистен медикамент (макар че в листовката пише #Crazy), а главоболието било от временното лечение с Медрол. Него го спряхме и наистина главата не я боли, но емоционално ме изкарва извън нерви. За развитието на детето не би трябвало да има отрицателно влияние.
Виж целия пост
# 558
Здравейте?И аз съм майка на момиченце с епилепсия. Ако е възможно да ми отговорите защо се наложи пиенето на Медрол? На моето дете Конвулексът му снижава нивото на тромбоцитите и правихме инжекционен курс с метилпреднизолон, което си е Медрол, но хапчетата ги повръщаше.Има ли някой с опит с такъв страничен ефект от конвулекс?
Виж целия пост
# 559
Здравейте?И аз съм майка на момиченце с епилепсия. Ако е възможно да ми отговорите защо се наложи пиенето на Медрол? На моето дете Конвулексът му снижава нивото на тромбоцитите и правихме инжекционен курс с метилпреднизолон, което си е Медрол, но хапчетата ги повръщаше.Има ли някой с опит с такъв страничен ефект от конвулекс?

В началото на септември започнахме да пием Конвулекс (тогава е поставена диагнозата), а на 14 октомври е направено контролно ЕЕГ, както ми казаха лекарите тогава, че ще се наложи временен прием на Медрол, защото в ЕЕГ-то нямало промяна. Но Конвулекса дъщеря ми го понасяше много добре - от септември до края на ноември й вземаха кръв през две седмици. Медроло го започнаха в болницата под форма на две вливания (банки), като искаха и да ни оставят за още три вливания (три дни), но аз отказах да стоя там и й предписаха под форма  инжекции, които ги поставяхме вкъщи. После по схема започнахме да пием хапчетата-Медрол и сега в събота ще ни е последният прием. Третото ЕЕГ казаха, че е много по-добро.
Виж целия пост
# 560
Здравейте?И аз съм майка на момиченце с епилепсия. Ако е възможно да ми отговорите защо се наложи пиенето на Медрол? На моето дете Конвулексът му снижава нивото на тромбоцитите и правихме инжекционен курс с метилпреднизолон, което си е Медрол, но хапчетата ги повръщаше.Има ли някой с опит с такъв страничен ефект от конвулекс?

mariatg, не знам за Медрол, но нещо подобно на проблема ви с тромбоцитите имаше и при моето дете. Беше й казано, че Конвулекс може да е причина за анемия някаква и затова й е изписана и фолиева киселина (ФК). Тогава четох тук-там и наистина имаше публикувани такива изследвания - и конвулекс и липсата на ФК понякога водят до анемия. От друга страна по това време детето ми беше над 18 години и за мен остава съмнението дали този невролог изписва ФК на всеки пациент приемащ конвулекс или само на такива с по-голяма вероятност да забременеят (нали казват, че този витамин е много важен за бебчетата и то още от първите дни и седмици след зачатието). Пък кой знае, може и кръвните й изследвания да не са били съвсем добре... Не съм се задълбочавала, реших че няма лошо...

pepi1963, как е твоето момиче? Спряха ли пристъпите, че наближава ваканцията и е време за лудуване.

Пожелания за весели празници на всички дечица и родители!
Виж целия пост
# 561
Благодаря, за отговорите!Добре е, че го има този форум! Много ми помогна четенето на темите през август и септември, когато ни сложиха ЕПИ диагнозата. Благодаря на всички активно пишещи за това, че сте тук!!!!
Виж целия пост
# 562
Здравейте и от мен момичета.Pisateva ние сме добре Ели започна лечение с ново експериментално лекарство Лакозамид и се чуства много по-бодра пристъпите също намаляха получи само 2 за двете седмици откакто започнахме лечението ,единия път понеже беше влязла в час по физическо макар,че съм и забранила и я бяха ударили с топка по главата.За съжаление пък снощи получи бъбречна криза и явно има и някакъв вирус понеже доста повръщаше,но като пием чайчета и хомеопатични хапчета дано да се оправим.Трябва вече да се подготвяме за матури,пък и за абитуриентската.Вие как сте много рядко се включваш във форума.mariatg добре дошла при нас тук наистина ще намериш подкрепа и съвети .
Виж целия пост
# 563
Здравейте и от мен,

аз от доста време не съм се разписвала, но не ми остава време, тези диваци ме подлудяват  Mr. Green, да са ми живи и зрави. Иначе сме добре гордо мога да заявя че онзи ден нашата рехабилитаторка похвали Иренка че е напреднала, вси Mr. Greenки сме толкова щастиливи  Grinning.

Не съм ви чела много като успея да ви прочет аподробно ще се включа.

Прегръщам ви всички  Hug Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 564
Момичета стискайте палци в понеделник еег-то да ни е добре!Утре тръгваме за София ще отседнем в Малина при Люба ще разменим подаръци.В понеделник  сме в 10.30 на еег,след това в 14.00 на логопед при Съни и вече вторник при моя любим невролог Литвиненко!На всичкото отгоре тръгваме от целия месец декември в най-лошото време,ама вече си уговорих датите и прегледите,каръка си е карък! Joy Joy JoyТова е от нас ще пиша като се приберем какво е станало! Hug
Виж целия пост
# 565
Еми, палците ги имаш Hug Heart Eyes
Лек път и всичко да е така, както очакваш  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
Виж целия пост
# 566
Емче едно силно палцестискане и от мен Hug
Виж целия пост
# 567
здравейте,някоя мама има ли някаква информация относно карнитинов дефицит.четох,че валпроевата киселина също може да доведе до такъв дефицит.може този дефицит да е причина за гърчовете,но може и да е в следствие от валпроата.има ли лечение,поддържаща диета .всякаква информация ще ми е от помощ.няма много инфо в нета
Виж целия пост
# 568
 HugЗдравейте на всички!
Отдавна не съм се включвала,но съм ученичка в 6-ти клас...Такова учене пада,бедна ви е фантазията!Горките дечица!Те здравите едва изкарват,а какво да кажем за нашите,дето са с лекарства...От Ривотрила му се спи,аз го карам да се концентрира,и да учи бързо...Как става това ?Е,все пак се справя геройски,много е борбен.Мисля си,че нашите дечица са невероятни!Толкова са силни духом!Само тия лекарства да не са...
 Ето,чета за валпроевата киселина,и почвам да се притеснявам.За първи път  чувам за карнитинов дефицит.Ще се поразровя,ще потърся,ще изнамеря информация,и непременно ще пиша.Дано не е нещо сериозно,защото синът ми  като малък пиеше Конвулекс,а сега едното му лекарство е Депакин -хроно от 300 мг.Т.е.-Валпроатът доста се е натрупал в организма,и  какъв ли ще е тоя дефицит...
 За Медрола  -щом е метилпреднизолон,то си е кортикостероид.Преди 5 години синът ми беше на такава терапия-3-дневен курс с Метилпреднизолон по 125 мг. ежедневна доза венозно.След това-3 дни почивка,и отново 3-дневен курс,като постепенно се намаля количеството на  кортикостероида.Резултатът беше  страхотен!След година и половина направихме още един курс.Отново имаше подобрение в ЕЕГ-то.Но е временна история.По време на терапията сутрин и вечер се проследяваше кръвното.Изписаха Паматон,и беше на специална диета-много картофи и месо.Сега отново трябва да минем един курс,но се опасявам,че от кортикостероидите пада имунитетът.Затова ще поотложим.
 Пепи,радвам се,че Ели се чувства добре ,дай Боже новото лекарство да спре пристъпите!Ще стискам палци!
 Дано и при Емито всичко да е ОК,и  да ни зарадва с добри новини!
 Писатева,благодаря за  хубавите пожелания!Всичко най-добро  желая на Вашето семейство!Много здраве,много щастливи мигове и весели празници!
 На всички малчугани пожелавам здраво здраве, никакви пристъпи,весели усмивки,много сняг,и повече време за игри!Жалко,че тая зима ваканцията малко е посъкратена...
 И да попитам-написахте ли писмата до  добрия старец?Ако още не сте-побързайте,защото  Дядо Коледа скоро ще стегне  шейната,и ще тръгне с подаръците!
 На всички възрастни пожелавам много здраве,здрави дечица  и парички! newsm10
Виж целия пост
# 569
 bdbaloni
Днес нашата малка принцеска Поли стана на 2 год.Да ни е жива и здрава и много да ни радва!
Здраве и щастливо детство на всички дечица!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия