Какви привилегии имат самотните родители? Какви са нашите права?

  • 248 998
  • 1 179
# 405
Не можеш да получаваш помощи, защото навсякъде се смята и дохода на съпруга ти.
А защо не се разведеш? Тогава поне можеш да искаш издръка от него.
Виж целия пост
# 406
Здравейте!
И аз имам едно въпросче - ползват ли се работещите самотни майки с предимство при записване на детето в детска ясла или градина?
Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 407
Няма значение дали работиш или не. Ако се водиш самотна майка - ползваш предимство, да.  Peace
Виж целия пост
# 408
Няма значение дали работиш или не. Ако се водиш самотна майка - ползваш предимство, да.  Peace

С тая подробност,че в акта за раждане трябва да пише,"баща-неизвестен".
Иначе не те броят за самотна майка.
Виж целия пост
# 409
Няма значение дали работиш или не. Ако се водиш самотна майка - ползваш предимство, да.  Peace
С тая подробност,че в акта за раждане трябва да пише,"баща-неизвестен".
Иначе не те броят за самотна майка.
Мен ме заболя устата да го повтарям...ама не вярват... Tired
Виж целия пост
# 410
Няма значение дали работиш или не. Ако се водиш самотна майка - ползваш предимство, да.  Peace
С тая подробност,че в акта за раждане трябва да пише,"баща-неизвестен".
Иначе не те броят за самотна майка.
Мен ме заболя устата да го повтарям...ама не вярват... Tired
И на мен отдавна ми омръзна, за това само съм го споменала.  Peace
Виж целия пост
# 411
Здравейте момичета,

Обръщам се към вас с молба за съвет. Става въпрос за самотна майка, инвалид с 160.00 лева пенсия. Жената има 15г. момиче. Бащата не е припознал детето. Скоро са разбрали, че е починал.  Живеят в апартамент, собственост на брат и. Получават социална помощ за топлинна енергия. В тях е страшна мизерия. Момичето е недохранено. Въпросът ми е, какви привилегии може да ползва дъщерята? В училище няма ли някаква политика, да се помага на такива деца? Майката е доста объркана жена. Пуснала е тема в "Благотворителност" и моли за помощ, под каквато и да е форма. Искам да съм полезна на дъщеря и.
Извинете ме, ако въпроса ми не е за тази тема и благодаря предварително.
Виж целия пост
# 412
Здравейте,от скоро съм във форума и имам няколко въпроса.Може би тези теми вече са се разисквали,но все пак искам да питам специално за моя случай.Имам дете на 2г. и 3м.Гледам си го сама,нямам брак с бащата,но го е припознал.До преди 3 месеца получавах майчинство,но след като детето навърши 2г. се наложи да напусна от фирмата и сега съм регистрирана в бюрото по труда.Получавам 100 лв. обезщетение в продължение на 4 месеца и това,заедно с детските (25лв.) са единствените ми доходи.Та въпросът ми е някой знае ли дали и какви помощи мога да  получавам до 3 годишна възраст на детето.В момента не мога да започна работа,защото той много боледува и няма кой да го гледа.До колкото знам до 3 годишна възраст дават някакви помощи.Разбрах и че мога да ползвам 50 % намаление за детска ясла,но от яслата казаха,че щом бащата го е признал губя това право,което не ми се вижда много правилно!Четох и за тази програма,която е в помощ на майчинството.Но не разбрах много-много за какво става въпрос.Дали мога като съм безработна и детето е между 2 и 3 години да наема примерно себе си да си го гледам  Simple Smile Звучи малко странно,но по това,което четох май така излиза Simple Smile
Виж целия пост
# 413
...Разбрах и че мога да ползвам 50 % намаление за детска ясла,но от яслата казаха,че щом бащата го е признал губя това право,което не ми се вижда много правилно...
Защо не ти се вижда правилно ? Според мен си е много правилно, защото иначе всички, които се опитваха да надхитрят държавата успяваха. А сега, поне в едно отношение са лишени от възможността да хитреят.
И за не знам кой N-тен път ще повторя - щом бащата е припознал детето, вие НЕ СТЕ самотни майки.
Виж целия пост
# 414
Здравейте,от скоро съм във форума и имам няколко въпроса.Може би тези теми вече са се разисквали,но все пак искам да питам специално за моя случай.Имам дете на 2г. и 3м.Гледам си го сама,нямам брак с бащата,но го е припознал.До преди 3 месеца получавах майчинство,но след като детето навърши 2г. се наложи да напусна от фирмата и сега съм регистрирана в бюрото по труда.Получавам 100 лв. обезщетение в продължение на 4 месеца и това,заедно с детските (25лв.) са единствените ми доходи.Та въпросът ми е някой знае ли дали и какви помощи мога да  получавам до 3 годишна възраст на детето.В момента не мога да започна работа,защото той много боледува и няма кой да го гледа.До колкото знам до 3 годишна възраст дават някакви помощи.Разбрах и че мога да ползвам 50 % намаление за детска ясла,но от яслата казаха,че щом бащата го е признал губя това право,което не ми се вижда много правилно!Четох и за тази програма,която е в помощ на майчинството.Но не разбрах много-много за какво става въпрос.Дали мога като съм безработна и детето е между 2 и 3 години да наема примерно себе си да си го гледам  Simple Smile Звучи малко странно,но по това,което четох май така излиза Simple Smile

Имаш право на социална помощ по чл. 9 за отглеждане на дете до навършване на 3г. Трябва обаче да нямаш мищо на твое име (апартаменти и тн). Има подробни обяснения по-назад в темата. Успех, ще се справиш! Peace

П.П. Това за 50% отпадна защото от него се възползваха доста майки живеещи на сем начала с мъжете си, с припознати деца, но без брак. За съжаление има и много майчета чиито деца са припознати, но бащите изобщо не се интересуват от тях. За мен самотна майка е такава която отглежда детето си сама, независимо дали то е припознато или не.
Виж целия пост
# 415
И за мен самотна майка е такава,която отглежда детето си сама,но....Като го е припознал да не би да е направил кой знае какво.То освен,че му е дал името си и го е направил май друго няма,но това е друга тема.И все пак не ми се вижда редно заради някои,които се опитват да прецакат държавата да страдат всички,но и с това вече се примирих.Все пак благодаря за инфото.Май пак ще трябва да ходя да се разправям с разни инстанции....
Виж целия пост
# 416
 Когато детето е припознато има право на издръжка, наследство и тн, когато не е припознато  естествено ги няма тези права.  Peace
Виж целия пост
# 417
Здравейте мами. Знам, че като самотна майка детето ми има право на 50% намаление в яслата.
А, да сега се върнах по нагоре в текста и видях отговор на въпроса ми.
Да, истина е, че може би някои се възползват, но не при всички е така. Нашия "татко" дори и издръжка не дава.
Виж целия пост
# 418
Здравейте мами. Знам, че като самотна майка детето ми има право на 50% намаление в яслата.
А, да сега се върнах по нагоре в текста и видях отговор на въпроса ми.
Да, истина е, че може би някои се възползват, но не при всички е така. Нашия "татко" дори и издръжка не дава.
Ами има съдилища за тази работа, миличка. Дали ще си спестиш 20 - тина лева от таксата за детска градина или той ще ти ги дава във вид на издръжка - все тая. Даже и повече ще получаваш, ако го осъдиш.  Peace
Виж целия пост
# 419
Здравейте мами. Знам, че като самотна майка детето ми има право на 50% намаление в яслата.
А, да сега се върнах по нагоре в текста и видях отговор на въпроса ми.
Да, истина е, че може би някои се възползват, но не при всички е така. Нашия "татко" дори и издръжка не дава.
Ами има съдилища за тази работа, миличка. Дали ще си спестиш 20 - тина лева от таксата за детска градина или той ще ти ги дава във вид на издръжка - все тая. Даже и повече ще получаваш, ако го осъдиш.  Peace
Миличка, вече водих дело, но той не дава пари. Заведох второ - изпълнително, което в момента тече, за да му направят запор на заплатата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия