Празник-делник или не,(есеннатa) разходка от Едирне до Диярбакър нac зове-TR 34

  • 37 690
  • 748
# 15
haksev, благодаря, явно няма да направя, щом тук го няма.
благодаря, Делта, отивам да търся рецепта на този сочен гюлляч, дето пробута рано сутринта  Hug
Виж целия пост
# 16
Tuk nqma kori za gullach. Niama da uspeesh.
Виж целия пост
# 17
ДобрЮутрУУУУУУУУуу newsm68 newsm68 newsm68

ХАКИ,
имам снимка точно инфронт тия старини- как му беше името беее, че не мога да се сетя сега newsm78 Ама сИга ми пуши глЪвЪтЪ да мисля, със какво да изненадам Марселинка, че ще ми иде на гости преди да замине, тая седмица. Та си прУщавам, че не се сещам Wink

Пеп-чо,
Почерпих тЪ снощи ощИ Wink Ама ти си закуси със гюлляча де Wink Аз като съм там на онова мое любимо място, си закусвам и със това Grinning
Иначе ти трябват оризови кори за тая вкусотия. Ама тука във Българско ги няма.

  ХапсолютнУ същата закуска мААх до сега, та ви почерпвам и вас, които не постите Hug Пресата обаче не я изядох, да знаЙтИ Wink
Виж целия пост
# 18
Съвсем я разбихте Пепчо - ни сладко, ни гюлляч...добре, че редовно я следя и знам, че готварския и ентусиазъм няма начин да секне Wink
Добро утро и хубав ден на всички! Hug
Виж целия пост
# 19
mi zapoviadaite u nas na gullac. Snoshti sam se razvihrila v kuhniata i sega dva vida gullac ima v hladilnika obiknoven gullac i muhallebili gullac... Pak az dnes lunuvam  #2gunfire  #Crazy
Sorry za latinicata ama pisha ot tela  Whistling
Bz zdrave na racete ti super tema si napravila pak   bouquet
Sladka chakame oshte snimki i razkazi
Celuvki za vsichki  Hug
Виж целия пост
# 20
Рецепта за turunc receli

Интро: turunc e горчив портокал явно типичен за този район на Анталя

http://meyveci.blogspot.com/2008/12/turun.html

Нужни продукти:


7-8 turunc(портокала)
1.5 кг захар
2 в. ч. вода
сок  на 1/2 лимон

Портокалите се измиват хубаво и кората се остъргва. Разрязва се на осминки и се отделя от плода. С помощта на на игла и конец се навиват корите на руло(за да не се разпльоскат при варене)



Корите са изваряват в 3 различни води(за премахване на горчивината.

Изварените кори се посипват със захарта и предстоява  една нощ.
На следващия ден се добавя водата и лимоновият сок и се вари на слаб огън. След като е готово се премахват конците  Grinning

Източник
Виж целия пост
# 21
Може би в Стара Загора има търговци, които носят продукти от Одрин? Близо е... Тука носят от Къркларели, хем не е много близо, но ходят често и може да се поръчва, каквото ти трябва.
Това по повод корите за гюлляча и турунча.
Виж целия пост
# 22
Тук гюллач няма със сигурност, но Г-жа Пепа ми е комшийка и ще намаже корема с едно парче  Laughing, не я мислете.
Виж целия пост
# 23
Малиййй, пак за манджи почнаФми да дърдорим, а нЕкои орЪ постят.  Embarassed
Аз, се прибрах преди малко от пазарЯ, че купувах последни продукти за гоститу довечера. Тортата е гУтова от снощи, манджарето е приготвено за печицата. МатрЯла за двата вида салати мЪ чака да го коля, а ей, сЯ кЪт свърша да ви давам рапорт, отивам да праЯ питЪтЪ. ПитЪ със многУ мИрудии smile3503
Като многоръкия Шива съм като шЪ ми идат гости Laughing

МИРАМИЛКЕ Hug
Ти сЯ със тоз гюлляч, нЪл знаЙш кВа мъка ми задълба у сърцетУ сИга rotfImao че и два вида си направила, безсрамна женООООО Hug
Отивам аз да я мятам, че така ме сърбят ръцете като готвя за приятел.
НъЛ знаЙтИ, Марселинка от Магребската тема. Тя идИ и пишИ и тука. Та тя шЪ идИ на офиСиалнУ посещение, послучай заминаването си Sad
Виж целия пост
# 24
ПоздравИ я от нашия отбор   bouquet
Виж целия пост
# 25
Да взема да отсвиря аз всякакви други занимания и да почна да се преквалифицирам в куфарне/раничен търговец... newsm78 До тук само на Хапкова салепа да доставям, пак ще съм на далавера! Пък то кори за гюляч, пък то кафе...мани, мани! Simple Smile

Хапкова, и госпожа Ангелина може да ти стане комшийка! Хем знайш колко бързо!  Joy newsm01
Виж целия пост
# 26
Ти само ми ела  smile3508
Виж целия пост
# 27
Делте, Марси, дето живее в Тунис ли? Задължително да я поздравиш от мен!
Виж целия пост
# 28
Да знайте таз разносна търговия ще има голям брой клиенти.Добре ,че има сергии с българска стока по нашите пазари,че да си отядем на вафли и морени.
Виж целия пост
# 29
Бз_ке, добре дошла, чадо! Hug Дошла, недошла и чевръста булка, бееее.... еллерине саалък!  bouquet Със сладкото съм на "Вие", но гледката наистина е впечатляваща Shocked
На новодошлото другарче, мерхаба!  bouquet
Сладке, грам английски ако знам, пък на    Sad
Пина, турундж има само в Анталя и околностите  Thinking Crazy Хайде, кой идва да си вземе? Joy
Хакито, броя .... 9...8...7...   на 0_та сме на линия, иншаллах! Wink
Делта,  Hug да ти дойда и аз на гости! newsm78
За Акдамар леко допълнение, за украса:
Защо Тамара са я скрили именно в църква? Ами, защото баща й бил свещеннuuuuк....     А защо я скрил баща й от любимия, а не я е оженил, не е ли по_лесно (и практично)? Ами защтото било хУбУ момче, ама турчеeeeee! Mr. Green Та тъй.....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия