Тайната на дългата и здрава коса - 79

  • 98 611
  • 749
# 150
Да! Shocked Досега се рових в интернет и цените съвсем не са такива! Thinking Варират от 10 до 20 лв.!  Точно в био магазинит гледах. Странно защо неѝната информация е такава!? newsm78
Днес си правих маска само със зехтин и определено косата изглежда много по-добре! Peace Стоях около час и нещо. Да попитам: добре ли е преди това да се затопли зехтина или не?
Сега ако ми кажете и каква възможно наѝ- щадяща боя да ползвам( че много ми станаха белите коси) ще съм ви много благодарна!?  bouquet
Виж целия пост
# 151
Хаха, мдаааа...Инфото й е такава, защото не се е поинтересувала. Дошъл е дистрибутор, пробутал им е това скъпото, казал им е че това са стандартни цени, а те са решили че така и така не питат мнгоо хора, няма смисъл да проучваме и да се убеждаваме, че дистрибутора не ни е излъгал. И сега ти като идваш да питаш, фармацефта няма да каже, мииииии виж в съседната аптека, ще се опита да те убеди да вземеш каквоот имат те. Grinning

За съжаление опаковката на маслото на икаров не ми говори нищо, виж, снимка на консистенцията и цвета е по-добре. При твърдите масла те варират според чистотата на продукта и начина на обработка - може да е твърда буца, твърда, но зърнеста, твърда, но ронлива, може д а е снежно бяло, жълто или тъмнно кафяво...Като се знаят общите положения може да се прецени доколко е качествено маслото.

ПО принцип мнението ми за маслата на Икаров - чудесно начало са,лесно достъпни и евтини, може да се екпериментира с голям набор , и в последтвие, когато си харесате някое вече ще е по-добре да си мине към друга марка и да се цели по-високо качество и чистота на маслото.

За затоплянето на маслото - да, добре е, но мъничко само, да е топличко не вряло все пак! така прониква по-бързо и добре в косъма. Също помага ако косата или се завие с топла кърпа, и ли се поодуха със сешоара (през шапка за баня).
Виж целия пост
# 152
 Hug  bouquet Благодаря! Всъщност аптекарката каза, цитирам: " Кокосовото масло е наѝ-добро за косата, но е много скъпо, моята дъщеря си купи преди време едно шишенце, 50 мл. за 85лв.  Rolling EyesТези масла са много скъпи, ние затова не ги зареждаме" Спирам дотук...
Виж целия пост
# 153
има хипотеза да е и некоректна просто - ако е преценила и, че ти нямаш идея - а така ще ти продаде и каквото има заредено в аптеката

аз също първия път взех от маслото на Икаров - на нищо не мирише, после попаднах на темите за маслата, към, които те насочи MissNellie и някои други ... та става ясно, че от масло до масло има разлика....

по нейна насока разгледах предложените сайтове и поръчах, но ... в момент, в който бях доста и иморена и на преде.ла на силите си и не се задълбочих много...поръчката беше за над 90 долара,мина по DHL (още около 40 долара за транспорт)...на митницата се запънаха за 1000 неща..., да си вадя документи -все едно съм вдосител, ДДС (за стоки с обявена стойност над 15 евро)...сега поискаха анализни сертификати за всяка стока (разни масла  и т.н.)....на DHL ще доплатя още 35 лв, за това, че ме представляват....абе... голямо приключение, но утре, ако поискам да си вкарам слон - знам как и мога Wink)))

изводът е - ако може да избираш продукти до 15 евро, за да не плащаш ДДС и само 4 долара доставка, пратката получаваш в пощата......
при обявена стойност от 15 евро до 80 долара - цената за доставка е пак 4 долара, но ако в пощата не ги мързи - да се занимават, ще те накарат да платиш ДДС
пробвай с малки неща на отделни пратки- по-добре 4 долара повече - от колкото загуба на време и разтакаване   bowuu

за маслата, вкл зехтина - затоплят се и до колкото зная - свалят боята - не мога да кажа дали самите масла или нагряването Wink


Виж целия пост
# 154
Относно боята и маслата(зехтина) - затоплянето сигурно също има значение, но сами по себе си свалят боята. Това по информация на CI, един от химиците от темата "За добрата козметика".

falling-leaves, току що прегледах каталога и този лосион наистина е предназначен за изправяне с преса. Продавачката правилно ти е казала. Вероятно ще се насоча към другия от серията.
Представителството е на адрес на ул. Оборище No 28-30. Като тръгнеш от Новотела, вървиш няколко метра напред и вдясно ще видиш табелата. Тръгваш по уличката и малко след това си пред сградата.

Благодаря ти за полезния постинг   bouquet

MissNellie, мисля, че вече си дала информация за това под какво име влиза протеина в състава, даже май си го запаметих някъде.
Ще послушам съвета ти за маската. Благодаря за изчерпателната информация   bouquet
Виж целия пост
# 155
  И аз се реших да кача снимки.

  Това косата ми преди. Боядисана с къна  ooooh! и след това започнах с  безамонячна боя - http://toni4ka5.snimka.bg/hobby/nail-art.108784.20392304 Нямам снимка с пусната изцяло коса. Това ми е прическата на бала

  Това е най- тежкия ми период за косата. След тази коса която имах ( от предишната снимка) се обезцветих, за да се направя кафява и се наложи да се подстрижа, мноооого- http://toni4ka5.snimka.bg/hobby/nail-art.108784.20392263 Съжалявам за ужасното качество на снимката, но не мога да намеря друга

  И снимки от 3-4 дни- http://toni4ka5.snimka.bg/hobby/nail-art.108784.20391924 ( тук леко съм я сресала... с пръсти) ,а това вече е естественото състояние на косата ми-  http://toni4ka5.snimka.bg/hobby/nail-art.108784.20391935 , http://toni4ka5.snimka.bg/hobby/nail-art.108784.20391938
  Не си харесвам формата. Аз така, като се вгледам в нещо и много ми бърка в очите. Много ми е заострена от долу. Сега ще работя в посока на промяна на формата. Искам да я направя по равна и да пусна още етажите, но очаквам резултати Февруари -Март  Whistling
Виж целия пост
# 156
Честно казано по-добре, че си се подстригала. Според  мен и според това, което виждам, състоянието на косата ти на бала не е било блестящо. Не съжалявай, че си се подстригала. Там, където си се рясала с пръсти, изглежда много добре.
Виж целия пост
# 157
Lexie, за нищо Simple Smile

Сподели после има ли разлика в цените или поддържат същите.
Виж целия пост
# 158

Извинявам се, че се намесвам в темата със страничен въпрос, но тук би трябвало да има достатъчно компетентни дългокоски Simple Smile

С каква боя боядисвате косата си, чернокоски? Simple Smile
Виж целия пост
# 159

Извинявам се, че се намесвам в темата със страничен въпрос, но тук би трябвало да има достатъчно компетентни дългокоски Simple Smile

С каква боя боядисвате косата си, чернокоски? Simple Smile

Аз съм с Vitality's zero- http://www.haircolorshop.nl/shop/catalog/images/ZERO%20KLEURCREM … ER%20AMMONIAK.jpg  Общо взето каквато и да е- БЕЗАМОНЯЧНА  Wink


  Закупих си и глицерин ( на шишето пише- 85% глицерол и 15% пречистена вода ) и натурално какао. Сега се чудя довечера кое да си "плясна" на главицата. А ако ги смеся двете  newsm78 ,дали ще се получи  Laughing
Виж целия пост
# 160
Тъй като никой не ми е отговорил, а държа на малко инфо, се самоцитирам и дано има някой да сподели  Simple Smile

Момичета направих си маската с Тривитаминол (за пръв път). Сложих 2с.л домашно кис.мляко, 1 с.л. мед, 1 с.л. какао, 2 с.сл. стимулант на Икаров, 2с.л. Тривитаминол, 1 с.л. оцет и един жълтък. Еми стана адски малко количество  Shocked Едвам успях да вкарам добре в корените, а за косата изобщо не остана. Кажете по какво количество си правите за вашите коси и как ви стига? Моята коса е едва до раменете, представям си, ако беше по-дълга  ooooh! Или пък се слага само в корените и не по продължението на косата???  newsm78
Виж целия пост
# 161
Количеството е напълно достатъчно. Маската се нанася предимно в корените, след това се разресва и така отива и по дължината.
Виж целия пост
# 162
   Ами аз не те съветвам да я разресваш, защото се накъсва, но количеството наистина е достатъчно. Аз слагам същите неща. Даже вместо 2 с.л. стимулант на Икаров, слагам 1 с.л. олио от бадем. Стига ми идеално  newsm78 Моята коса е почти до кръста. Твоята да не е по- дълга? И не е задължително да си намазала абсолютно всеки косъм. Аз разделям косата на път, мажа, след това премятам кичура, пак мажа и така в корените, а на долу намазвам до където ми стигне и размачквам. Не ми остават сухи участъци.
  Не знам, я по- запознатите да кажат дали може да се слага на влажна коса. Ако може пробвай да я намокриш малко и мажи. Така ще се разнесе повече.

  И аз да се самоцитирам:
 
Цитат
Закупих си и глицерин ( на шишето пише- 85% глицерол и 15% пречистена вода ) и натурално какао. Сега се чудя довечера кое да си "плясна" на главицата. А ако ги смеся двете   ,дали ще се получи ?
Виж целия пост
# 163
Благодаря за отговорите.  Hug Да, значи си го правя правилно, щом казвате, че не е нужно да е намазана добре по продължението...  Thinking И аз не разресвам, само корените криво-ляво, но надоу абсурд. И по принцип, а и сега с този сезонен косопад, който ме е налегнал би означавало да си сваля половината коса ако реша надолу.  ooooh!
Виж целия пост
# 164
Аз слагам малко повече от лъжица, да кажем лъжица и половина от бадемовото масло, но увеличавам малко и другите съставки.. все си мисля че не е достатъчно като количество за моята коса и затова ги увеличих малко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия