Декемврийските тумбаци стискат палци за Вилкони и за двамата юнаци! № 10

  • 30 194
  • 730
# 210
Честит рожден ден Pyjamka, желая ти много здраве и щастие!  bouquet
Elli_g, честит празник, да ви е жив и здрав таткото!
Аз от няколко дена също имам страхотни киселини вечер независимо от това какво съм яла. Нека мамите които също имат киселини кажат освен сода какво друго пият?
Виж целия пост
# 211
За болките в зърната и аз се присъединявам, дори имам доста изпъкнали венички не знам дали е нормално но пък се кефя че ми пораснаха цицките.Случва се от време на време дори и по малко да ми се мокри бельото но нали е нормално.Мисля че всичко е от бременността и няма за какво да се притесняваме.
Виж целия пост
# 212
Момичета, много ви благодаря за пожеланията  Hug  bouquet.

Веднага да си кажа и аз мнението за количките - нашата е триколка и е супер удобна, маневрена и лесна за управление. Буквално с една ръка я уптавлявам, качвам, пускам тротоари, много съм доволна от нея, живот и здраве и за бебчо ще я ползваме, само не знам как каката ще си я даде, че й е много любима и обожава да се вози в нея  Mr. Green. Ето това е моделът на нашата количка - червената, реплика е на един модел на ABC, при това доста сполучлив, понеже имам позната с оригинала, а цената е значително по-ниска. Преди 2 години струваше 530 лева, сега гледам е по-евтина:
http://mal4o.com/product_info.php/cPath/42_117/products_id/933

За контракциите - с предната бременност почнаха в началото на 5-я месц, бян на магнерич 3 по 2 почти до раждането. Сега почнаха по-късно преди половин месец може би, по-рядко са, но пак ми изписаха магнезий 3 пъти по едно. Не са проблем стига да не са болезнени и на често.

Аз също много харесвам карерата,дълго се колебаех ,но на абц-то му пада по надоло дръжката а това е доста решаващо при мен (160 см.съм).Иначе щях да взема карерата-за която щях да доплатя само чадър,комарник,дъждобран всичко за около 30лв и количка за 518лв.  
Виж целия пост
# 213
Аз от няколко дена също имам страхотни киселини вечер независимо от това какво съм яла. Нека мамите които също имат киселини кажат освен сода какво друго пият?

Танче, и аз съм с киселни, но поне на този етап се появяват само след хапване на по-пикантна храна и повечко сладко, които принципно не са основни в менюто ми, та за сега положението се оправя само с чаша прясно мляко. Но когато бях бременна с дъщеря ми положението бече много зле, имах чувстото, че получавам киселини и след пиене на вода  Mr. Green. Бяха ми изписали Талцит, но аз нали бях решила да не приемам никакви лекарства, в крайна сметка пиех сода с малко вода.

Аз също много харесвам карерата,дълго се колебаех ,но на абц-то му пада по надоло дръжката а това е доста решаващо при мен (160 см.съм).Иначе щях да взема карерата-за която щях да доплатя само чадър,комарник,дъждобран всичко за около 30лв и количка за 518лв. 

На мен именно заради по-високата дръжка ми е супер удобна, аз съм 173 см. и доста често съм на висок ток, та ми е идеална дръжката. От допълненията си взех само чадърче, все се канех за дъждобран, но така и не купих.

Виж целия пост
# 214
Reason , добре си се завърнала на Софийска територия!!! Hug
Мама Ива, да ти е жив и здрав рожденника.Много да ви слушка,радва и да е пръв помощник на мама,когато стане батко.  bouquet
Pyjamka,Elli_g , честито и на вас!!! Много здраве,любов,късмет,усмивки, щастие и само положителни емоции и много сбъднати мечти!!!  bouquet
Виж целия пост
# 215
Момичета, с такава скорост пишете, че човек само трябва да седи и рифрешва, за да не изостане с обсъжданите теми Whistling

За киселинете - имам ужасни и не мога да определя от какво се появяват. В четвъртък ще ходя до мойта докторка и ще я питам, после ще споделя тук.
Да кажа само, че се сдобих с готски дънки на Prenatal от the Mall за нищо и никаквите 82лв  #Crazy обаче нямах никакъв избор....Гледах на много места, но това което се продава за бременни е чувалесто и грозно. А дрехите в Premama изобщо не са намалени или поне тези в София не са - има блузи с дълъг ръкав за по 60лв, а дънките им са по 120....Набързо си купих и едни мокасини на Еспри - доста прилични за разширяващите ми се крака.
Времето е ужасно странно - сутрин е студено, когато тръгвам за работа, а на обяд направо не се диша. Сега съм си качила краката на един стол и се надявам да не ме закачат с работа, че нищо не ми се прави. Даже мисля за една релаксация - едва ли ще ми се отрази зле. Надявам се йогата поне малко да облекчи страдащите ми тазови кости, които не знам какво положение са заели, но сутрин се чувствам като 80годишна баба.
О, да ви споделя - вчера минахме през детски магазин на 3 етажа, на околовръстното - Малечко се казва. Гледахме за креватче и направо се отчаях нещо. Освен огромното количество италиански, които са над 800лв, че даже достигат и 1600 / с камъни Сваровски, моля ви се!!!  #Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy/, има и български, копиран вариант на италианските, но имат сума недостатъци. Например и 4те страни на легълцето са пръчки, а аз това не го намирам за практично. Вярно, че се продават обиколници, които предпазват от промушване на крака и ръце, ама детето като стане на 3-4, не знам дали ще му е готино да спи сред обиколници на мечета, примерно. 99% от легълцата нямат мехънизъм за люлеене....само онези, които после стават на юношески, а аз не искам да купуваме такова легло....Та си мисля аз, може ли да има среден вариант? ЩОм има с камъни Сваровски и възможно най-проста кошара, не може ли да има и нормални легълца, с поне една плътна плоскост, с чекмедженца отдолу и механизъм за люлеене.....Толкова ли много искам, ега ти?
В BabyMall даже е още по-зле - там пък даже скъпите са кичозни - с едни маргаритки, меченца и незнамсиощекакво  newsm78....Дори нямам идея къде да ходим вече - големите мебелни магазини бебешките креватчета явно не са сред предлаганите артикули....Надявам се все нещо да изскочи, ама на пръв поглед много се разочаровах
Виж целия пост
# 216
Да се отчета от мерките и теглилките- За месец и седмица отгоре съм качила 2кг и малко. Кръвно 60на 95, другата седмица съм на кръвни.
Иначе къде се бях замислила докато шофирах на връщане от ЖК  и малко се бях позасилила,  едва взех един завой Blush Забелязвам, че съм малко по разсеяна напоследък newsm78
Момичета, в Икея но май още няма в София има дървени легълца-бели , розови , сини за по 39 и 59 и 89евро.Най-близката Икея е в Гърция и Румъния, на Русенки им е доста близо.Нямат чекмеджета, но пък на мен не са ми и трябвали , тъй като бебешката стая във Париж ми беше с едно сладко розово скринче с големи чекмеджета, има много хубава декорация за детски стаи, моята къща там изцяло от Икея
http://www.ikea.com/fr/fr/catalog/categories/departments/childrens_ikea/18755/
Тия лампи са много сладурски за детска на момиенце, стоят много добре, монтирала съм си две-
http://www.ikea.com/fr/fr/catalog/products/00097097
http://www.ikea.com/fr/fr/catalog/categories/departments/childre … _ikea_rooms_ideas
Виж целия пост
# 217
Josepha - ето нагледно как се спи с решетки http://s58.radikal.ru/i159/1009/c9/92074104ecd0.jpg  /изпаднах в ужас щом го видях, но той си спеше кротко/, или така http://s54.radikal.ru/i145/1009/1f/89aa00d65525.jpg , а ето така се спи без решетки http://s001.radikal.ru/i194/1009/96/480764173c52.jpg или така http://s48.radikal.ru/i119/1009/51/a5a29fd454a2.jpg  каквото и да избереш, дано е най-доброто за твоето детенце. Моето уж най доброто, но децата са непредвидими.  Joy
Аз също имам вечер киселини и не мога да определя от какво се получават? Не ям нищо по различно, хапвам както обикновенно.
И аз сутрин съм като 80 годишна баба - схваната, тука ме боли там ме боли, спи ми се, надута -подута в лицето, как идвам до работа незнам.
Та това е за сега исках и нещо интересно да ви покажа
http://s005.radikal.ru/i211/1009/04/76b283f9478a.jpg  практично ми изглежда за първите няколко месеца.
Виж целия пост
# 218
elli q, аз с първата бременност незнаех какво е това киселини, но сега е направо ужас.
Виж целия пост
# 219
Josepha, ето погледни това легълце, мисля че е нещо подобно на това което искаш ти, от магазин Мал4о е http://mal4o.com/product_info.php/cPath/122/products_id/1563
Виж целия пост
# 220
Мацки, аз като не пиша - не пиша, ама развихря ли се - ей го на - 5-6 поста навъртях вече  Mr. Green Mr. Green Mr. Green.
Александрина спи, аз също полегнах, че пък имам едни болки точно в областта на срамната кост. Направо ме боли костта, но док. каза, че е нормално от растящата матка. Освен това бебето е седалищно и си рита на воля точно в долната част на корема, та усещането за изтръпване и олка в костта е още по-осезаемо.

Танче, аз даже спях с шише вода в ръката, полуседнала, такова чудо бече с тези киселини, ососбено в последните месеци.

За леглата - какви са тези цени - 800 лв. за креватче  #Crazy. Нашето го поръчахме в мебелната къяа, от където е нашата спалня, искахме да а в един и същ цвят. Излезе ни 200 лв, без матрачето. Живот и здраве и за бебчо ще поръчаме същото, като ще сме дядовата ръкавичка в спалнята поне да ни е хубаво и уютно  Mr. Green. А за къщата на родителите ми, където мислим да се гледаме поне 2-3 месеца, ще вземем от подвижните кошарки.

wind, страшни снимки, така ме развесели, много е сладък малкия, и как спокойно си спи, независимо от неособено удобната поза  Laughing Laughing Laughing

Дрехите и на мен са ми проблем. Обувам си още старите дънки, без да ги закопчавам, отгоре слагам туники. Но ще захладнее и ми трябва нещо по-подходящо. Имам бременни дънки от бременността с дъщеря ми, но сега съм наддала по-малко и съответно ми падат, та ходейки постоянно ги натеглям. Днес в един магазин си харесах блуза и риза тип туника, малко по-елегантни. Ще съм кръстница на 17-и и направо не знам какво ще обличам. Ако е топло имам рокля много подходяща, но ако не е  newsm78. Не ми се купуват или шият дрехи, които едва ли повече ще облека, по-официални. Иначе не пропуснах да си купя обувки за повода - сив велур, с 12 см. ток, много шик  Flutter.  Абе друго си е високата обувка, феновете им ще ме разберат  Wink Wink Wink
Виж целия пост
# 221
Да кажа и аз, че за жалост от няколко дни имам киселини всяка вечер... и не зависи от какво съм яла... а и аз не ям нищо пикантно (имам гастрит, но не се е обаждал скоро), пържено, нищо газирано не пия, много малко сладко... не знам от какво са тези гадини... засега не правя нищо, дори и сода не смея да пия заради гастрита, не знам как ще подейства... да не вземе да стане по-зле и той да ме заболи.

Josepha, като те слушам май се отказах да ходя в Малечко... по принцип той е на мой съсед и мислех да скокна да видя какво има, даже днес разгледах сайта им точно за мебели... но ми звучиш като да са доста кичозни нещата. Аз май си представям нещо по-изчистено. И в Baby Mall не ми харесаха много вариантите на стаи. Там обаче май се люлееха креватчетата...  Аз видях няколко креватчета в Mothercare, които ми харесаха и като те слушам ще се окаже, че цените им не са толкова високи. Там имаше и скринове с чекмеджета, които стават и за повиване.

Mari  е права за ИКЕА, много хубави неща има, но не ми се ходи сега до Солун... Simple Smile Между другото и моето кръвно е толкова ниско... но май по-добре от високото.
Виж целия пост
# 222
Момичета, мерси много за предложенията   bouquet   bouquet   bouquet
KalinaZ, да ти кажа магазина не е лош, но от цял етаж, който би трябвало да е за креватчета 2/3 са просто ужасно скъпи или пък кичозни!!!! Какво значение има, за Бога, дали по креватчето на детето ми има камъни Сваровски???
Има и някакви люлки или и аз не знам как да ги нарека, които като конструкция са като количките от 50те години на миналия век, с огромни колела и метална/дървена кострукция и целите са в драперии и дантели. Не си представям кой ще даде за подобно нещо повече от 1000лв!!! Направо абсордно изглеждат. Вероятно са само за у дома, защото нямат гуми, пригодени за навън. Може и от любопитство да отскочиш до там, но аз едва ли ще си купя нещо от този магазин с тези абсурдни артикули.
Виж целия пост
# 223
Здравейте ,

Да се включа за дрехите за бременни - онзи ден бях в Младост 2 в Оутлет Принцес и там в единият от магазините продават дрехи за бременни и имаше поли и дънки на много добри цени : дънки-30-50лв., поли 25-35лв. Мисля ,ч е една от мамите го беше споменала преди. Дънките са с много добри кройки и аз си взех едни, но лошото е че нямат размери ,т.е. въпрос на пробване. Аз досега съм си купила само два чифта дънки от магазин за бременни всичко останало е от нормалните магазини - просто не си заслужава , само защото магазина е "за бременни" цените да са три пъти по-високи.

Виж целия пост
# 224
Здрасти и от мен
Леле, момичета, какво сте направили за 3 дни сте изписали 15 страници.
Ние малко попътувахме през почивните дни и днес не мога да смогна да ви прочета Laughing
 newsm59Честит рожден ден на Пижамка, на сина на мама Ива .
  1datingЧестити годишнини на патерица на Николинко и Мари Ейнджъл.
Относно леглото на бебето, този път сме решили и сме си взели кошарка от сгъваемите. Смятам до около 2-та година да спи в нея, а после да поръчаме нормално легло, което да подхожда на това на баткото и на детската стая като цяло.
Момичетата от Русе, някой ходи ли на лекцията в събота? Разкажете как мина...
Аз трябва да ходя, че съм на родителска среща на баткото. Тази година ще е втори клас. Ние сега започваме с купуването на тетрадки, помагала и хиляди др. неща #Crazy newsm78 .
Чак след това, като приключа с ученика, ще започна да се подготвям за бебка... Mr. Green
Хайде чао засега
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия