Есента дойде, а усмихнатото ЮНЧЕ не спира да играе вкъщи и навън ТЕМА 110

  • 32 718
  • 728
# 525
Петя, Гого от вчера пак е с кашлица и днес сополки  Sad
АМ давам все още и мисля поне до 2 години да го давам а киселото мляко си го яде по друго време на деня
"Боклуци" колкото и да не ми се даваха покрай другите деца иска и то доста си хапва от тях когато сме навън в нас не давам такива неща. Взимам му Лото лешник и солети. Няколко пъти е ял шоколад на киндер и няколко кексчета браво, по принцип му правя всичко в нас обожава кексове, понякога му правя и соленки с кашкавал много ги яде и тях а и могат да заместят солетите и гризинките навън но не винаги ми остава време да правя
Спи вечер от 20:30 до 6:30-7:00 с 1-2 събуждания за вода (понякога и повече) следобед спи 2 часа но днес нещо не иска да спи играй си от 1 час в кошарата и не заспива
Гого също много обича да си играе със сервизи за хранене и му купих един за да не ми троши купите и чиниите Simple Smile
Петя и аз много се вълнувам вече  newsm68 дори днес пуснах на Гого мики маус спасява коледа Simple Smile и му пея вече коледни песнички а и аз като теб обожавам да правя сладки (мерси за рецептите които ми даде миналата година) ако не ти пречи може да споделиш още някоя да пробвам тази година Simple Smile
И в тази връзка какво мислите да подарявате за Коледа? (детски лаптоп за друго още не съм мислила)
ПП как слагате клеевата тинктура в нослето?
Виж целия пост
# 526
Петя и аз вече се замислям за Коледа! Спомням си ти какви красоти беше направила миналата година.  Grinning
За кашлицата-и ние се борихме с нея. Сега покашля по 2-3 през деня. Аз се преборих с чай с орехи, индрише и босилек.
anjeelina, аз за сега съм решила да взема надуваем батут пълен с топки. Но ще видим може да открадна и някоя друга идея от тук  Wink
А ние с мъжа ми може да си направим един такъв подарък : http://www.funbook.eu/static/?section=products
Виж целия пост
# 527
И аз започвам да мисля за Коледа. И аз им пускам вече коледни филмчета, не че много се заглеждат. Миналата година се влюбих в сладкиша Щолен и мисля тази да се пробвам да направя.

Чай и аз правя от лайка, мащерка, босилек, индрише, знам и за лук с мед и се яде изтеклото сокче, но лошото е, че при Андреа не е бронхит или друго, а кашлицата е от стичащия се от нослето и синусите гноен секрет. Антибиотика явно въобще не е стигнал до синусите, да се надяваме, че физиотерапията и новите правени капки ще подействат, че не съм мигнала през нощта, ту  единия, ту другия да облекчавам с каквото мога... А утре пътувам и само ще ги мисля тия болни патета...

Анджи, мисля, че им е рано за детски лаптоп, поне на Андреа сега за 3 г. и подарихме, разглежда го с интерес, но е на английски, обучителен и просто и е рано за него. Иначе Преси си играе много с мишката му Simple Smile
За Коледа съм му взела кола с дистанционно, ще има и други подаръци сигурно.
Виж целия пост
# 528
1.Давате ли все още АМ?- Сутрин и вечер по 210мл.
2.По колко и кога спят през деня и нощта?- Вече не смея да пиша, че същия ден съжалявам, но обикновено към 9-10 вечерта заспива и ставаме към 8, а понякога към 9-10ч. След като обядва спи около два часа.
3.Какви храни давате от т.н."боклуци" Mr. Green?- бисквити закуска и едни, на които не мога да им запомня името, зрънчо един път в месеца може би... кашкавалени солети и тях колкото зрънчото вече... Други такива неща не давам. Шоколада ще го отложа максимално дълго, въпреки че едната баба се е заканила за Коледа да и даде, щото искало детето...
4.Дайте идеи за забавления и игри на закрито- Ами на Моника все не й стига времето да се наиграе. Тя сама си се занимава, но си умира от кеф като седна при нея, а и на мен ми е много приятно. Реди пъзели, конструктора, храни бебето, Мики и Мини маус, разхожда ги с количката, готви там едни хартии, бърка ги. Обича да пренася разни неща, които са големи колкото нея. Не търпи да е прибран гумният пъзел-килим и ако го прибиам цял ден,  тя цял ден може да го разхвърля. Много танцува, като чуе музика и започва да върти дупето, маха с ръце, върти се... преди малко се радваше на балета на Слави и се въртя докато не и се зави свят.
Моника има детски лаптоп отдавна, но предполагам , че говорите за някакъв по-сложничък от нашия. Той казва азбуката като натиска клавиатурата, няколко думи и няколко песнички има... Тя го счупи де...

Аз днес направих едно сладкишче по рецепта от готварския..от лесните като за мен  Grinning Мони го уважи и заспа.

Не можах да намеря рецептата за едни бананови сладки, дето Петя писа за тях миналата година. Ако може някой да ми я даде ще съм благодарна.

Приятен ден!
Виж целия пост
# 529
Петя, хич няма да те сметна за смахната, защото и аз обожавам да си стоя в кухнята, разликата е че аз готвя всичко без торти.
Това ми се струва висш пилотаж за моята припряна и нервна натура, а и не си падам много по сладкото и повече ми се експериментира в солената манджена област  Laughing
Доста познати ме имат за смахната като им кажа, че в кухнята си почивам и отпускам парата.

За кашлица признавам печен кромид смесен с мед и мастика, прави се на каша и се яде на гладна преди всяко ядене по една лъжица, също и на гърди и гърло се слага като компрес увит с чиста вълна, това е направо магия изсмуква всичко.

Бихме ваксината, игра после два часа в парка и сега още не е заспал, а уж спели от тази ваксина  Whistling

За Коледа не съм мислила още и идеи за подаръци нямам, ще крадна някоя от вас  Mr. Green
Виж целия пост
# 530
Г-жа Нервакова, и ние днес бяхме на ваксина Пентаксим....В страничните ефекти пише и "безсъние, смущения със съня", може и затова да не заспива Rolling EyesПетър заспа,но само защото сутринта станахме рано и аз го събудих, чак не мога да повярвам, че заспа  Mr. Green

За Коледното настроение- и на мен ми е коледно, въпреки че е рано и въпреки, че не домакинствам и не готвя  Embarassed /миналата година правих пълнена печена тиква, с мед и орехи и 1 торта за НГ и с това се изчерпах/...За подаръците и аз се чудя какво да му купиме newsm78
Ще украсявате ли елхи и как мислите да ги предпазите от малките пакостници? Ние сме решили тази година без елха да посрещаме празниците, само на вилата ще сложим, но там може да се "скрие" в друга стая, която не се ползва , ако се наложи...
Виж целия пост
# 531
Привет, момичета!

Петя, аз също чакам с нетръпение Коледата, мисълта за нея ми помага да мина през мрачното есенно време. Много го обичам тоя празник, много ми е романтичен и ми стопля душицата.  И аз правя планове за сладки, къщички и бъднивечерно меню, голям кеф ми е значи.....

Подаръците и аз от няколко години свикнах да купувам или поръчвам още от септември, защото адски мразя тълпите по Коледа, а така хем и финансово не се натоварвам, пък и нервичките си пазя. После си определям един ден преди празника, изгонвам всички, паля си свещички, пускам си коледни песни и започвам да си опаковам и да си кича звънчета и панделки....

Абе луда мания си е, не си сама!  Hug

За елхата, Полинка, аз ще си сложа за мен задължително. Тя Ема и миналата година я дърпаше, и се боде на нея и я обърна веднъж, ама какво - сложила съм нечупливи играчки, нека дърпа...


По въпросчетата:

1. АМ давам чат-пат вместо закуска или вечеря.
2. Спи между 21.00 и 7-8.00 ч нощем и около 2 часа през деня обикновено между 13-15 ч.
3. Боклуци гледам да не давам, тя все иска каквото види да ядем ние, а и ние май не обичаме такива неща, по скоро набиваме по няколко основни яденета.  Joy Давам й отвреме-навреме черен шоколад, защото мисля че е много полезен и естествено е пробвала тук солетка, там бисквитка, защото все някой й е дал..... Но виж бира пийва редовно по малко.  Joy
4. Игри никакви не знам, ама хич, добре че баба й и лелите, когато я гледат, я занимават. Като съм аз главно пееме и танцуваме, иначе я оставям сама, макар че я наглеждам щото върши щуротии като да рисува по стените и да примъква столове, за да се качва и натиска всевъзможни копчета, да гаси лампи, да отваря шкафове и т.н.
Виж целия пост
# 532
Петя, Гого от вчера пак е с кашлица и днес сополки  Sad

ПП как слагате клеевата тинктура в нослето?
капките за нос с клеевата тинктура: на 10мл физиологичен разтвор (може и вода) се слагат 4-6 капки клеева тинктура. 5- 6 пъти дневно по 3- 4 капки в лявата и дясната ноздра. Но първо пробвай на себе си и започни оптначало с по малко капки за детето.
Виж целия пост
# 533
Петя, aveili, Г-жа Нервакова и другите момичета които споделиха, че очакват Коледа - да се присъединя и аз Simple Smile
Много обичам Коледа - приготовленията, сладките/които прабаба ми правеше/, които аз съм толкова смотана и не мога. Купуването и опаковането на подаръци ме прави истински щастлива.
Украсяването на елхата е най-хубавото нещо за Коледа. Аз миналата година я направих още на 7ми декември от нетърпение....и тази ще е така. Толкова съм щастлива, че пак ще празнувам този прекрасен празник с моито дългоочаквано дете Hug и мъжа ми разбира се.
Бъдни Вечер е прекрасна нощ и ме кара да се чуствам много спокойна и щастлива.
А, Петя ти просто си уникална. Възхищавам ти се и не те смятам за лудичка, както и Нервакова с готвенето. Петя, аз съм много смотана в ръцете, но обожавам хора които правят нещо с тях. Ти си чудесна, както и Грета с нейното умение да плете. Възхищавам се на всички, които умеят по нещо такова. Мога да слушам и гледам с часове за направеното от някои. Петя, вземи ме за сестра за един ден поне у вас.
Виж целия пост
# 534
Привет и от нас!
Днес използвахме слънчевото време и си направихме една хубава следобедна разходка. Нашия човек го опаковах с космонавта, макар че май е рано още за него Confused Вече излизаме без количката. Голямо тичане пада и от негова, и от моя страна Wink
По въпросите:
1.Давате ли все още АМ?- Пием АМ по 210 мл от около месец следобед. Преди го давах вечер, но няколко пъти сутрин Стелиян беше опикан - няма как да е иначе при условие че в 20:00 изяждахме супата, а към 22:30 - пиехме АМ. До две годинки със сигурност ще го пием стига малкия да има желание, а пък може и след това до три.
2.По колко и кога спят през деня и нощта?- През ноща да кажем 11 часа. Заспива към 20:30 и се буди около 8:00. Вече през деня спи само веднъж след като се наобядва около час и половина.
3.Какви храни давате от т.н."боклуци" Mr. Green?- предимно солети, бисквити или кроасанчета. Иначе вече вдигнах ръце и разрешавам да му дават да опитва по-малко от всичко стига да е що годе подходящо, като изключим храните съдържащи шоколад - за тях съм категорична  Naughty
4.Дайте идеи за забавления и игри на закрито- нямам голямо въображение за тези неща, така че ще ми е интересно да прочета как се забавляват наборчетата  Grinning
И на мен Коледата ми е любимия празник и я чакам като всяка година с нетърпение. Подаръците за Стелиян още не съм решила какви ще бъдат.
Виж целия пост
# 535
Забравих да отговоря на въпросите Embarassed

1. АМ давам вечер 150мл. или 180мл., зависи дали е пил много сок следобед.

2. Спи между 21.00 и 8.00 ч нощем и около 2 часа през деня, обикновено между 13. 30-15.30 ч.

3. Боклуци гледам да не давам, детските солети и детски бисквити - това е! Зрънчото е гадно за мен и не му давам, даже и като види - вадя солета и я връчвам. За него е абсолютно без значение какво държи важното е да има и той като другите нещо в ръка.

4. Игри - както беше писала Петя предпочитам да се занимава сам. Вече, като се налага си играя с него с топка, с плюшена играчка. Седи и разглежда дискове, вади книги, списания понякога къса. Разхвърля ми нещата в кухнята. Има пазарска количка и я пълниме да я бута. Има полицейски мотор и много обича на него да се вози, той е с акумолатор. Но, за него му трябва придружител и чакаме баща му, че мен ме мързи. Има играчки на колелца и ги бута по паркета. Разхвърля пъзелите. И се опитва да имитира песента на едно магаре, дето пее Джингъл Белс в рап вариант. Това е за игрите.
Виж целия пост
# 536
Поздрави от Троян!
Тук съм от вторник и не съм решила колко дълго ще остана. Най-вероятно още една седмица. Ще имам време да попиша и аз малко, защото когато съм в София сама изобщо не мога да стигна до компютъра.
Първо да кажа, че съм впечатлена от здравословния сън на мъниците, пу пу.
 1. АМ давам (сега ще ви изкривя представите  Laughing) сутрин и вечер по 150-180мл, но между храненията, вместо сок hahaha. Иначе я кърмя по 4 пъти на ден. Отделно и давам и кисело млако, но по 5 лъжички след хранене, защото храненето е по 5 лъжички пюре. Ей, голям зор с това ядене. Преди не и давах АМ и кисело мляко, но тя нищо не хапва и се принудих вместо сокче да и сипвам АМ, пие си го с кеф.
2. Спането: вечер заспива към 22.30 и спи до 7.00. После спи от 10.30 до 12.00. После от 16.30 до17.00. Голям хаос в нашия режим
3. Боклуци: ами само солетки на Хрус Хрус, не знам дали са боклуци точно. Понякога вижда баща си да набива сладко и си хапва с голямо задоволство, но май само за два пъти се сещам  newsm78
4. Игри: Не иска да играе сама. Рядко се заиграва сама. Обикновено чета книжки, разглеждаме картинки, имитираме животните. Уговорила съм се с две майки от съседния вход да се събираме при лошо време за по два часа по апартаментите и децата да си играят.

За Коледа взех да се замислям и аз наскоро. На бабата и дядовците ще направя календари пак, за Кати ще е играчка някаква с Мики Маус (любимите и герои засега), а ние с милото няма да си подаряваме, защото си направихме подарък за всички минали и бъдещи коледи накуп, че и за новите години и за свети валентин.....
Виж целия пост
# 537
anjeelina, ninand, anyto, Нервакова, aveili, mamamecana, момичета  Hug много се радвам, че не съм сама.  Laughing В интерес на истината за много хора покрай мен тази ми еуфория е странна, както и нещата, скоито се нагърбвам да правя, не че после не ги омитат всички дружно.  Grinning

mamamecana, ако искаш, пиши ми на лични за сладките на прабаба ти, сигурна съм, че ще разгадая тънкостите.  Wink Също така има достатъчно лесни и много вкусни рецепти, които мога да ти предложа. Иначе, няма проблем, ела като правя някои сладки и ще видиш как стоят нещата. Ще оставим децата да трошат къщата дружно.  Laughing Аз вече си имам програма за изпълнение от средата на ноември и ще ти я кажа, за да прецениш, на кои сладки искаш да присъстваш.  Peace
Виж целия пост
# 538
Ще пробвам да се включа по всички въпроси Simple Smile

Клеева тинктура съм слагала в нослето по 5 капки в 10 мл. физиологичен разтвор, не забелязах някакъв чудодеен ефект, но доста щипе. Иначе им капвам в млякото всяка вечер. Последно слагах сребърна вода, минаха сополките, но дали от нея или им беше време не знам.

Адаптирано мляко и двамата пият сутрин и вечер, не виждам как ще се откажат скоро, пробвах по-евтиния вариант с кисело мляко, но никой не го кусва.

Спят от 22.30 до 10, наобяд Жорко заспива към 14 за по час-два.

Боклуци ядат всякакви, само някой да им даде, купувам им солети, едни детски бисквитки с формата на животни, меденки

Игрите са сложно нещо по цял ден в къщи, всичко им омръзва, книжки, камиончета, да вадят всички купи от шкафа и каквото се сетите, и в нас любимата игра е да се карат за една и съща играчка...

За Коледа не съм измислила още, обикновено си намислям от какво имам нужда и поръчвам, за сега само маса със столчета съм харесала, да има къде да рисуват, моделират и да се катерят Laughing

Ани, дано се оправите скоро с Андрея, че много неприятно, не и ли махахте третата сливица?
На Жорко му излезе урината, изолираха е-коли, сега ги борим с АБ. Дано поне това да е била причината за високите левкоцити, че ми побеля косата.

Елха задължително ще има, каква Коледа иначе ще е, пък къде ще я вдигам е друг въпрос.

Geraldine, направо ти завидях какво послушно, самостоятелно дете имаш, а пък и е такава красавица Heart Eyes

И аз да изкажа възхищението си от нашите кулинарки, готвачки, плетачки, които вършат всичко с огромно желание. Аз така да мразя всичко свързано с домакинстването, ако има кой да ми го върши, изобщо няма да ми домъчнее, но аз съм си мързеланка Crazy
Виж целия пост
# 539
Петя, аз пък много ти се радвам на ентусиазма, а най-вече на готварските умения.

Аз също обичам Коледа и Нова година и с това се изчерпва любовта ми към зимата  Mr. Green Миналата година си бях направила списък с това какво трябва да приготвя за Бъдни вечер и Коледа, но бабите се намесиха и провалиха плановете ми. Откакто Ели ходи на градина и ми остава повечко време, установих, че не съм била чак толкова лоша кулинарка. Експериментирам си разни неща и смея да кажа, че стават вкусни. Така че тази година възнамерявам да се справя съвсем сама с празничната трапеза.

Аз също обичам купуването и опаковането на подаръците. Но... купуването да става без мъж ми. Не обичам да пазаруваме заедно, защото все изпадаме в някакви безмислени спорове  Grinning

АМ
не давам откакто стана на годинка. Общо взето сам го отказа. Давам му кисело и прясно мляко.
 
За спането - спи от 21 до 7.30-8.00 часа. После спи на обяд около 3 часа.

Боклучета яде всякакви покрай кака си.

За игрите - никога не съм занимава нито него, нито сестра му. Играеме разни игри, разбира се, но ако се включа. Не ме търсят умишлено. Занимават си се самички. Иначе и той обича да реди конструктор, да пълни и изпразва разни кутийки, предметите от бита са му любими. Обича да слуша музика, а на детски филмчета и реклами не е особен фен. От играчките си най-обича да си играе с колички. Може да ги бута и да им върти колелата с часове.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия