Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как се пише името Мишел на френски и дали е мъжко или женско име?
Как се избират имената на децата на българските имигранти, родени извън България?
Какви са възможностите за домашно обучение в Канада и какви са изискванията?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как се пише името Мишел на френски и дали е мъжко или женско име?
-
Как се избират имената на децата на българските имигранти, родени извън България?
-
Какви са възможностите за домашно обучение в Канада и какви са изискванията?
-
Как се формира оценката на учениците в канадските училища и какви знания и умения се очаква да придобият по време на втори клас от началното училище?
-
Какво представлява хоумскулингът и какви са неговите предимства и недостатъци?


Една сутрин оставихме детето в парка както обикновенно. Времето беше облачно. Малко след това монитьорите решили, че ще заведат децата в училището, което ползваха за база в случай на дъжд. Били са около 30 деца. Тръгват и по средата на пътя започва да вали. Но много силно, няма да е преувеличено ако кажа че дъждът беше пороен. Монитьорите казват на децата да не спират да вървят. Можели са да ги подслонят под стряха, но не са го направили. Сигурно 10- тина минути са вървели под дъжда. Като са пристигнали в училището- база, накарали децата да седнат на пода /там изобщо нямаше столове/. Така, както са си били мокри. Никой не ги е подсушил. Детето следобяда ни разказа, че е треперил от студ. Дрехите почти бяха изсъхнали на него, а обувките му сушихме 2 дни. Така е стоял целия ден. Така са стояли и останалите деца. Не намерих обяснение за себе си защо са ги накарали да вървят в дъжда.


Току що сина ми ме пита кога ще свършат почивните дни,че му се ходи на у-ще
,кога ще се случи това в Бг-никога,а за мен като педагог,това е най-важното!