Количка за близнаци - нова тема, септември 2010

  • 49 325
  • 748
# 705
ilik, margolina говори за чиполиното Peace
На мен в лендъра също не ми харесват седалките. Впечатленията са ми само от наблюдения обаче. Гледала съм снимки с лежащи вътре бебета, ами имам чувството че всеки момент ще изпаднат, като пльоснати върху седалките стоят. Сега пък от снимките на Илик видях още един недостатък - облегалката е много къса, на дете на годинка главичката му стърчи, ако искате да я ползвате по-дълго, на едно по-голямо дете главата му ще опира в сенника. Иначе наистина е маневрена и лесно се бута.
bebs_y, това Чиполино наистина трудно се управлява, гледала ли си триколката на Чиполино, тя е супер за бутане и е маневрена, но пък е по-обемна и сигурно и по-тежка. А за Хаука си права, тук сме писали, че Хаук-ът го купиха китайците, затова му падна качеството, няма нищо общо със здравия немски Хаук  Peace
Amalleira, каква количка си поръчала от Амазон?

За протокола - количка си купих чак месец след раждането, просто защото нищо не ми харесваше. Ама и преди 4 години пък хич нямаше избор, сега има повече модели, а и по интернет много се поръчва  Simple Smile
Виж целия пост
# 706
tanini гледах и триколката на Чиполино, размерите не ме плашат много, ние нямаме асансьор и ще я държа в гаража. Колата ми за сега е голяма, с голям багажник, така че и това не е проблем. По скоро проблема е да е лесна за бутане, маневрена и да не се усеща тежестта на бебетата, а и да е здрава защото улиците в моя квартал са просто ужасни, изкъртени павета, улици с голям наклон, дупки..... абе военно положение Laughing
Иска ми се и да мога все пак да минавам през стандартни врати.... май много почнах да искам Wink

П.П. бяха ме изплашили за триколките, че въобще не са удобни за бутане и за тротоари newsm78
Виж целия пост
# 707
Недей си взема с малки гуми, няма бутане просто по тези смотани улици. Ако не ти се дават много пари, погледни Кенгуро-то, аз съм си доволна, вече сме на почти 2 г и си го ползваме постоянно.
Виж целия пост
# 708
Подкрепям Меги, в този случай наистина не гледай колички с малки гуми. За триколките аз нямам такова наблюдение, бута се като всички колички, единствено проблем може да е, ако имате много високи тротоари или трябва да качиш две стълби наведнъж, тогава са малко нестабилни, но аз бях с четириколка (четири големи гуми) и имах същия проблем (висок троатар имам само на едно място в квартала, а двете стълби бяха при един магазин, можеше и да ги заобиколя все пак).
Имам позната в квартала с Кенгуруто, почти на 3 са нейните близнаци и тя още го ползва. Ето това:
http://cangaroo-bg.com/?act=inside_product&product_id=151
Избери си една от двете, мисля че ще си доволна  Peace
Виж целия пост
# 709
...Сега пък от снимките на Илик видях още един недостатък - облегалката е много къса, на дете на годинка главичката му стърчи, ако искате да я ползвате по-дълго, на едно по-голямо дете главата му ще опира в сенника. Иначе наистина е маневрена и лесно се бута.
Недей се заблуждава, на снимката стърчи главичката на бебе, което е 6 месеца по-голямо от нас. На нас не ни стърчи  Laughing Бяха си разменили местата с едно приятелче! Няма такъв проблем, споко!Място до сенника - много! А като новородени, моите бяха в портбебета и не стояха като пльоснати  Laughing Цяла зима така изкарахме, а напролет, когато вече можеха да седят полуседнали, махнахме портбебетата и седнахме в количката!
Виж целия пост
# 710

А като новородени, моите бяха в портбебета и не стояха като пльоснати  Laughing Цяла зима така изкарахме, а напролет, когато вече можеха да седят полуседнали, махнахме портбебетата и седнахме в количката!

И моята идея е такава
Виж целия пост
# 711
Илик, ама аз нали това казвам - че ако детето е по-голямо няма да е удобно,  като под по-голямо дете няма предвид 18 месечно като вашето приятелче (те за мен са си още бебешори, абсурд е да тръгна без количка), а за 2 и 3 годишни.
А плюснатите  Simple Smile деца бяха по-големи, към 8-10 месечни.
Виж целия пост
# 712

А като новородени, моите бяха в портбебета и не стояха като пльоснати  Laughing Цяла зима така изкарахме, а напролет, когато вече можеха да седят полуседнали, махнахме портбебетата и седнахме в количката!

И моята идея е такава
Ето тогава един изглед и от тогава:
http://www.prikachi.com/images/367/3129367o.jpg
Много са топлички и удобни  Peace

Ок, tanini, твое мнение  Peace Всеки има право на мнение. Ето ги моичките на 9 месеца "пльоснати"  Wink
http://www.prikachi.com/images/740/3937740l.jpg
Ето ги и на годинка пльоснати  Peace
http://www.prikachi.com/images/744/3937744O.jpg
Дори не съм сваляла седалките до съвсем легнало положение, защото и така им беше удобно за сън  Wink

Между другото, не мисля да я ползвам до 3 годишни  Simple Smile Смятам, че до към 2-те годинки ще я ползваме, не повече. За големи деца, да, малка ще е! Но както вече няколко пъти казвам, това е количка с едни от най-просторните седалки!
Искам да съм max полезна, за да направят бъдещите майки своя избор  Heart Eyes
Виж целия пост
# 713
Танини, Бейби джогер си купих.
iAmalleira, каква количка си поръчала от Амазон
Виж целия пост
# 714
Не знам колко са широки седалките на Х- лендъра, ама като гледам снимките не ми се виждат по- широки от на Хаук- а.  Peace  Аз нямам снимки в количката от по- късна възраст, за съжаление, за да направим сравнение.
Виж целия пост
# 715
Илик, децата бяха снимани в цял ръст, отстрани, не бяха завити, не спяха и просто не ми хареса как стояха. Написах, че впечатлението ми е от просто от едни снимки, нямам познати с тази количка, дори рядко я виждам по улиците. Поне сме единодушни, че количка е подходяща за по-малки деца, защото аз моите ги возих до началото на лятото, дори си спяха в количката, явно на мен нямаше да ми свърши работа, както и на някой, който си прави сметката да я ползва по-дълго.

Amalleira, вярно, бях забравила  Simple Smile Ще се радвам да споделиш впечатления - ти си първата, която я ползва за новородени  Peace
Виж целия пост
# 716
Не знам колко са широки седалките на Х- лендъра, ама като гледам снимките не ми се виждат по- широки от на Хаук- а.  Peace  Аз нямам снимки в количката от по- късна възраст, за съжаление, за да направим сравнение.
Аз се колебаех навремето между X Lander и Хаук-а. Да, седалките също са широки Peace

Виж целия пост
# 717
Ширината на облегалките на Хаук-а е 27см, височината им е 47см. Както казах по-горе, сме на 2г. Все още понякога спят в нея следобеден сън, когато сме на гости, на екскурзия за цял ден или просто когато следобед е хубаво времето и не ни се стои вкъщи и чак сега започва да им окъсява (не отеснява) и да им опират главите горе в плата, когато са легнали. Моят Хаук е от немските, за другите не знам, но не виждам причина да са снижили качеството - все пак не би трябвало да има значение, марката си е марка. Между другото имам малко оплаквания от плата - сравнително лесно се протри тук-таме, примерно покрай коланите за вдигане и пускане на седалките, но ... ще изкара и още. Във всеки случай, смятам да я ползвам докато не я строша Simple Smile
Виж целия пост
# 718
пак да кажа за прословутия хикс лендър.
илик , гледам , че не им слагаш на децата горните колани , сложиш ли ги обаче , е абсурд те да се опрат на борда , защото коланите са къси  и " залепват " децата за седалките , да не говорим ако те са с по-дебели якета.
както и да е , това го пиша от опит , всеки сам решава .факт е , че аз с такова желание купих тази количка , супер маневрена е , бута се с една ръка , красива е , има пълно легнало положение , но е доста недомислена . много малко се иска от страна на производителите , за да я направят перфектна.
дори по едно време моят мъж завръзваше един сезал зад седалките , за да са по-повдигнати
сега си карам с хаука , моят май е китайски , скърца , но поне им е удобен.
Виж целия пост
# 719
Не им ги слагам, защото не се налага, послушни са децата  Wink! В единични случаи съм ги слагала, когато са имали мераци да стават прави и тогава коланите са ги усмирявали. То това им е и целта! А ако са вързани само с долните колани, това е напълно достатъчно, за да не се изсулят от количката. Но рекат ли да стават прави в количката, не ги спира  Peace
Разбира се, всеки сам прави своя избор  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия