Количка за близнаци - нова тема, септември 2010

  • 49 325
  • 748
# 675
Да ли са казали на лекцията до кога така с тия 30 градуса? Коя е тая количка, където ще имитира наклон на цял матрак? Имитира по скоро полу-легнало/седнало положение?!?  newsm78
Да, казаха, и съм го споделила в по-предния ми пост - 3-4 месеца. Но не ставаше въпрос за количките, а за матрака на леглото на бебетата.

elroy, извинявай, объркала съм се  newsm56
Имаш ли представа какво има на дъното на портбебетата, т.е. шперплат (примерно) ли е, що ли? Разбира се "облицован".
Що се отнася до кошчетата, вчера лекторката каза да не ни притеснява това, че са сгънати бебетата, защото ергономичната форма на тези столчета за кола е направена така, че да разпределя тежестта на бебето по цялото му гръбче и да няма никъде чупките, за които говорим. Иначе и тя каза да се избягва дългото им държане там.

milasara, твоите бебета са били новородени без портбебета директно на облегалката на Хаука, така ли? Съгласна съм, че ако се сложат само на облегалката, това си е една цяла плоскост, но не се ли и"зсулват", или 5-точковия колан успява да ги задържи така, че тазът им да не стига до седалката?
Виж целия пост
# 676
Под наклон обикновено препоръчват да спят бебетата с рефлукс. Peace
Това е причината  Peace За да се намали повръщането!
На дъното на портбебетата има пресована твърда подложка, да, нещо като шпертплат е  Grinning
Ние сме с X-Lander от новородени и нямам никакви забележки. Зимата също бяхме със портбебета.Точно като се запролети махнахме портебетата и започнахме да се возим полуседнали с чувалчетата за крака към количката. Някой по-горе пишеше за пълното седнало положение. Не мисля, че има някакъв проблем. Децата си седят седнали нормално, не са полегнали. А количката е много маневрена и се управлява учудващо леко. Мами с единични колички все ме питат как се бута тая голяма количка и като им дам и я бутнат, са възхитени от лекотата на движение и управление, а вече сме доста тежички, по над 11 кг дете! Аз я избрах и заради мястото, широчината за сядане на бебетата. Всички останали, вкл. Хаука ми се виждаха мнооого тясни за пораснали бебета (аз не смятам да купувам друга количка, лятна). А X-Landera e широка достатъчно, като в същото време минава през стандартни врати до 80см  Laughing!Хайде стига реклама Wink Нямам забележки никакви и не знам защо я изключвате от списъка ви за евентуални покупки Peace
Виж целия пост
# 677
Café con leche , стана ми любопитно на какви лекции ходиш в Лабиринт? Аз продължавам да се чудя за всякакви училища и тем подобни  Thinking.

Оф иначе с тия колички голямо мислене, голямо чудо. Най-накрая, както сме оставили това да ни е последната покупка и то живот и здраве като се появят малките, така ще отида спонтанно да купим нещо, че да мирясам.....
Виж целия пост
# 678
Кафенце, не съм ползвала порт бебета. Моите се родиха през юли и беше доста топло. Слагах ги на облегалката, като отдолу постилах пелена. Тя предпазваше от плъзгане, а и понеже имахме поне 2 хранения навън пазеше и от евентуално "връщане" на мляко. В началото не им слагах коланите изобщо, вдигах облегалките за крачетата нагоре. Случваше се да се смъкнат, да.  Peace
Виж целия пост
# 679
Да, Кафе, нещо като облицован шперплат е, има и нещо като тънък дунапрен върху шперплата. Аз лично зимата им слагах по едно парче от олекотена завивка вътре, на което да лежат, за да им е топло на гръбчетата, защото съм ги извеждала с часове да спят в студа и отгоре колкото и одеала да сложиш, отдолу не е легло с матрак да е топло. Такова своеобразно "дюшече" не може да се сложи директно в количката, защото коланите пречат. Ако искаш бебетата да са закопчани, не можеш и да ги сложиш да лежат изцяло на облегалката, въпреки че в началото се събират. Т.е. коланите ги държат така, че дупето да им е на седалката. Вече ако ги возиш без колани - може, но аз лично бих се страхувала, защото ми се струва опасно при слизане от тротоар например, макар че докато са лекички, спокойно се слиза на задни гуми т.е. без да се накланя количката напред, така че евентуално да има опасност от падане. Друго удобство, което ми дадоха порт-бебетата беше, че с тях носех децата от къщи до количката, която стои в едно помещение на партерния ни етаж, тъй като не се побира в асансьора. Вкъщи си ги слагам в порт-бебетата, увивам си ги с одеала и т.н. и после направо ги мятам в количката, а ако е много студено и се наложи да се прибера след една-две обиколки на квартала, взимам ги с порт-бебетата както са си заспали и си ги качвам горе без да ги будя, само им махам завивките. Ако обаче ти влиза количката разтегната в асансьора, тези "удобства" са излишни, както и ако не държиш да излизаш в студа. Аз лично съм маниак на излизане във всякакви условия и без порт-бебетата количката ми се видя твърде открита за зимни студове. Дали от това своеобразно закаляване, но първата годинка не са ми боледували нито веднъж. А си спомням "драстични" случки Simple Smile Нпример сме на гости в една къща извън града, напалили сме си печката, хапваме пържолки с червено вино на топличко, а навън на терасата децата спят в количката на минусова температура.
Да кажа и за облегалките - и на Хаука някак не се вдигат съвсем до горе облегалките, но децата като почнат да седят, не се облягат назад, ами по-скоро се подпират отпред на борда. Любопитстват, надничат и по-скоро ще изскочат от количката, отколкото да стоят облегнати и отпуснати назад - това се случва само, ако заспят, но тогава така или иначе смъкваме облегалките до легнало положение. Децата са на 2 години и още не им е тясно в Хаука, а вече можем спокойно да минем и без количка. Това ми е единствената количка от началото, не е ставало нужда да купуваме друга.
Виж целия пост
# 680
Момичета препоръчвам ви чувалчетата на Джордани , перфектни са за студените температури , ватирани са целите , т.е. детето лежи на топло и мекичко , доста са дълбоки и пасват на всички модели.на  хаук и хикс лендър са изпробвани.
Виж целия пост
# 681
Момичета,
попаднах на една страхотна продавачка в хиполенд, просто като отворена енциклопедия за бебета и аксесоари. Светна ме, че тази количка за близнаци я има в бейбимол в TheMall на Цариградско.

Привет и от мен. Количката на Teutonia team Cosmo е страхотна. Верно тежичка е малко, но е адски маневрена и лека за управление. А колко е стабилна за нашите терени, наподобяващи лунен пейзаж ... Качеството й компенсира евентуалния минус на теглото. Има си пълно легнало положение, ползва се с 2 порт-бебета.

Мога да си представя, че в Бейбитория-та в Мall-a нямат друга, ние купихме единствената мостра в България през юли тази година и оттогава не се е появявала. Нещо вносителят им май не е много читав.

Иначе един съвет - ако си я поръчаш от някой немски сайт ще ти излезе по-евтина.
Успех, ако има въпроси, съм насреща.
Виж целия пост
# 682
 Simple Smile
Виж целия пост
# 683
Ако някой търси нещо евтино   Peace http://qki.bg/offer.php?offer_id=110
Виж целия пост
# 684
Вие кога купихте или мислите да купите количката, преди или след като са се родили бебоците?
Виж целия пост
# 685
Вие кога купихте или мислите да купите количката, преди или след като са се родили бебоците?

Със сигурност, след раждането  Peace
Така или иначе по-рано от 2 седмици няма да ги изведа, дотогава ще има време да пристигне!
Виж целия пост
# 686
Бях си я харесала но я купих след като ни изписаха от родилния дом от интернет с достав,ка до вратата  Mr. Green
Виж целия пост
# 687
Със сигурност ще я поръчам след раждането. Представяш ли си да ти се гътне някое от лапетата.... Пу да не дава Господ!  Praynig
Виж целия пост
# 688
Със сигурност ще я поръчам след раждането. Представяш ли си да ти се гътне някое от лапетата.... Пу да не дава Господ!  Praynig
Да не дава Господ! Praynig


И ние я купихме след раждането и след като изписаха момичетата ми от МД,преди това не смеехме но при нас бяха критични работите,ако всичко си беше нормално незнам как бих постъпила,дали предварително щяхме да сме я купили или пак след изписването.
Виж целия пост
# 689
Вие кога купихте или мислите да купите количката, преди или след като са се родили бебоците?
Ние се родихме в 38 г.с. с планово секцио. Бяхме си харесали количката и поръчали да я докарат в магазин в Пловдив. Няколко дни след изписването отидохме и си я купихме  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия