Не мога да се отърва от колита

  • 406 615
  • 1 018
# 135
Здравейте! Може ли да ми кажете дали при диета за колит се разрешава мляко или сирене? Също кои плодове? На мен ми е най-важна сутришната закуска защото иначе ставам звяр. Какво закусвате? Примерно меню?
Виж целия пост
# 136
Здравейте! Може ли да ми кажете дали при диета за колит се разрешава мляко или сирене? Също кои плодове? На мен ми е най-важна сутришната закуска защото иначе ставам звяр. Какво закусвате? Примерно меню?

Кисело мляко се разрешава /съдържа пробиотици, които са полезни за СЧТ/, но никакво прясно мляко. Без меки, неузрели сирена /бри, камембер/ - козето сирене е най-добро. Печена тиква, ябълка /също печена/.
Виж целия пост
# 137
"Кисело мляко се разрешава"
съгласна съм с  miss july
само да добавя,че с киселото мляко също трябва да се внимава,защото на българския пазар,то не е с необходимото качество ,за да не дразни нашите симптоми
желателно е като се избира,на опаковката изрично да е упоменато ,че съдържа lactobacillus bulgaricus,защото точно тази е съставката,която помага
млеката в бг не се оставят достатъчно дълго да ферментират и от там остава млечната захар,която дразни лигавицата на стомаха
съветвам всеки,който може да си го позволи да си купи машина за кисело мляко,за да си кваси за 12 часа млекото,тогава то няма да дразни,добър заместител е някой от пробиотиците ентеросан ,лактофлор или друг съдържащ гореспоменатата  бактерия
Виж целия пост
# 138
"Кисело мляко се разрешава"
съгласна съм с  miss july
само да добавя,че с киселото мляко също трябва да се внимава,защото на българския пазар,то не е с необходимото качество ,за да не дразни нашите симптоми
желателно е като се избира,на опаковката изрично да е упоменато ,че съдържа lactobacillus bulgaricus,защото точно тази е съставката,която помага
млеката в бг не се оставят достатъчно дълго да ферментират и от там остава млечната захар,която дразни лигавицата на стомаха
съветвам всеки,който може да си го позволи да си купи машина за кисело мляко,за да си кваси за 12 часа млекото,тогава то няма да дразни,добър заместител е някой от пробиотиците ентеросан ,лактофлор или друг съдържащ гореспоменатата  бактерия

Ние купуваме киселото мляко на Родопея - много е хубаво.
За заквасване не ти трябва машина /въпреки че сигурно е най-удобно/. Трябва ти топло одеало, добра закваска и домашно прясно мляко. Аз съм правила без проблем.
Хубаво е да се направи един курс с пробиотици, но поне 4 месеца.
Виж целия пост
# 139
по принцип може и без машина,но за най-сигурно за да не останат млечни захари трябва да има постоянна т-ра от 40С 10-12 часа,това в домашни условия без уред няма как да се постигне
 Hug
Виж целия пост
# 140
по принцип може и без машина,но за най-сигурно за да не останат млечни захари трябва да има постоянна т-ра от 40С 10-12 часа,това в домашни условия без уред няма как да се постигне
 Hug

Разбира се, че е най-добре да се купи машината. Чиста работа - слагаш всичко и чакаш. Обаче като видях колко струва уреда на Тефал и се отказах да го купувам. И без това не правя всеки ден домашно кисело мляко.
Виж целия пост
# 141
Благодаря ,момичета!  bouquetА къде мога да намеря по-подробен списък на разрешените и забранени храни?
Виж целия пост
# 142
Благодаря ,момичета!  bouquetА къде мога да намеря по-подробен списък на разрешените и забранени храни?
http://www.breakingtheviciouscycle.info/legal/listing/B/  ,горе щракваш на всяка буква и ти излизат по азбучен ред,забранени и позволени храни и с кои от позволените трябва да се внимава при обострено състояние
и два линка на събрана информация в бг сайтове
http://zdraveto-dar-ot-boga.blogspot.com/2010/11/blog-post_30.html
http://ohboli.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D1% … %D0%B0%D0%BB.html
Юле има и по-евтини варианти,моята машина е 45 лв,днес и направих сефтето,доволна съм
Виж целия пост
# 143
Благодаря ,момичета!  bouquetА къде мога да намеря по-подробен списък на разрешените и забранени храни?
http://www.breakingtheviciouscycle.info/legal/listing/B/  ,горе щракваш на всяка буква и ти излизат по азбучен ред,забранени и позволени храни и с кои от позволените трябва да се внимава при обострено състояние
и два линка на събрана информация в бг сайтове
http://zdraveto-dar-ot-boga.blogspot.com/2010/11/blog-post_30.html
http://ohboli.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D1% … %D0%B0%D0%BB.html
Юле има и по-евтини варианти,моята машина е 45 лв,днес и направих сефтето,доволна съм

Да, гледах, че има и на други марки. Твоята каква е? 
Виж целия пост
# 144
Юле,тази е   http://electron.bg/ariete-yogurella-p-171725.html#.URf8PR0yLtU
Виж целия пост
# 145

Много е сладурска. От къде я купи?

Виж целия пост
# 146

от магазин "Зора"
Виж целия пост
# 147
Здравейте! Може ли да ми кажете дали при диета за колит се разрешава мляко или сирене? Също кои плодове? На мен ми е най-важна сутришната закуска защото иначе ставам звяр. Какво закусвате? Примерно меню?

При стомашно-чревни заболявания е необходимо да се избягват някои храни като пшеничен, пълнозърнест и ръжен хляб, както и бутер тесто и маслено тесто. Не се допуска консумация на млечни супи и такива от бобови растения. Тлъстите меса трябва да се изключат от менюто, както колбасите и консервите. Тежките сирена ще влошат още повече състоянието. Избягвайте пържени или твърдо сварени яйца. От натуралните сокове избягвайте гроздов, сливов и кайсиев.
Виж целия пост
# 148
Попаднах на това :
http://3nergy.ru/o-probleme.html
Почему менопауза – это время появления неприятных симптомов и серьезных болезней?
Което си е някаква реклама на някакво лекарство за менопауза , интересното е , че вътре пише , че проблемите със стомах , черва , бъбреци и т.н идват от изгасналата функция на яйчниците .
Може и да е вярно ...
Виж целия пост
# 149
Попаднах на това :
http://3nergy.ru/o-probleme.html
Почему менопауза – это время появления неприятных симптомов и серьезных болезней?
Което си е някаква реклама на някакво лекарство за менопауза , интересното е , че вътре пише , че проблемите със стомах , черва , бъбреци и т.н идват от изгасналата функция на яйчниците .
Може и да е вярно ...

Напълно е възможно. Все пак промяната във функцията на яйчниците води и до промяна на нивата на хормоните, произвеждани от тях, а това влияе и върху други органи. Не случайно много жени по време на цикъл имат диария - именно заради хормоните.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия