Ирак днес се радва на новата вест, отваря вратите на дом номер ШЕСТ !

  • 27 863
  • 310
# 225
дядо съжалявам ,че се наложи да ставате свидетели на това ,но пък репликата към мен беше публична и следователно имам право на публичен отговор.  Peace
العين بالعين والسن بالسن و البادي اظلم

Сетих се за тази арабска поговорка:
Око за око ,зъб за зъб  ,а вината е на този ,който е започнал.

има и друга поговорка

يلي في شوكة بتنخزو


Тази съответсва на бг-Гузен не гонен бяга .
Виж целия пост
# 226
не знам за чие око и чий зъб се бориш, но предполагам, че ти си невинната в случая, което ми е до болка познато. освен това гузен негонен бяга предполага, че някой интерпретира нещо неправилно, защото го гризе съвестта, но в моя случай няма как да интерпретирам неправилно неколкократните ти "твърдеци", както и запитванията към общи форумни познати дали ме познават или не, дали са ме виждали, дали не съм плод на нечие въображение и дали не съм си случайно в Ирак, а някой тук да пише от мое име. недостойно е да интригантстваш. в тон с твоята поговорка - гледай си тръните, които те бодат теб с неизживяните ти амбиции на лидер.
Виж целия пост
# 227
Деси и Ясин, модератор ли каните в темата или какво ?
Хайде престанете де - и двамата сте млади и разбрани хора.
Отивайте на лични и се оправяйте айде - ама ха.
Виж целия пост
# 228
Здравейте Wink Салям алейкум Simple Smile)

Рових се из форума, но така и не намерих тема за Иран... И търсачката ползвах, и Гуугъл, но поне аз не се справих.
Има ли някой от тук присъстващите бегли познания за Иран, или да се насоча към други сайтове.
Благодаря
Виж целия пост
# 229
Здравейте Wink Салям алейкум Simple Smile)

Рових се из форума, но така и не намерих тема за Иран... И търсачката ползвах, и Гуугъл, но поне аз не се справих.
Има ли някой от тук присъстващите бегли познания за Иран, или да се насоча към други сайтове.
Благодаря

Здравей и ти Hug
Няма тема за Иран.
Какво те интересува?
Виж целия пост
# 230
Здравейте Wink Салям алейкум Simple Smile)

Рових се из форума, но така и не намерих тема за Иран... И търсачката ползвах, и Гуугъл, но поне аз не се справих.
Има ли някой от тук присъстващите бегли познания за Иран, или да се насоча към други сайтове.
Благодаря

уа алейкум алсалам

няма тема за Иран за съжаление, но мисля, че имаше някой, пишещ за Иран в пакистанската тема.


да ви кажа последните няколко седмици наистина са изпълнени със събития. като гледам колко лъжи се изписват и то в момента, в който събитията още не са приключили, ми става ясно защо е трудно да се вярва на някои исторически факти, които са доста едностранчиви. иначе аз лично не смятам, че става дума за т.нар. "принцип на доминото". макар външно нещата да изглеждат така, това е изключително опростяване на ситуацията.
Виж целия пост
# 231
Хадил Whaasup

Като ви остане време на теб и детето-самоубиец, драснете няколко реда на тема, какво, аджаба,  става, че взех да се обърквам. Т.е.  нямам достатъчно инфо да отлича истината от измислиците.
Виж целия пост
# 232
по повод Иран се сетих да дам линк на един от моите любими ирански художници. Аз не разбирам изобщо от изкуство, но обичам феерични и приказни неща, а този художник рисува неща, които ме карат да се чувствам някак много щастлива като ги гледам. http://www.farshchianart.com/index.html
http://www.farshchianworld.ir/page1.html

по повод политиката - Делфина, едва ли някой от нас може да изкаже някакво компетентно мнение. аз лично не смятам това за ефект на доминото, защото това би означавало да омаловажа работата на множеството от опозициите, които работят в арабските страни и да отдам всичко на хаоса. в същото време знам, че капиталистическите режими дори и облечени в заглавието "социалистически, национални, ислямски, християнски и т.н. и т.н." са просто режими, които са като хипопотамите - колкото по-дълбоко затъват в калта,толкова по-широко отварят уста. нашите лидери винаги са считали тиранията за един вид мушмула - колкото повече загнива, толкова по-сладка става. в края на краищата народите стигат до едно положение - или умират бързо в демонстрации, или бавно в тиранията... понякога агонията е прекалено дълга и става нетърпима.мислиш с, че си претръпнал, но изведнъж и се отварят всички нервни центрове и изпитваш неописуема болка от унижението или просто болка от огромното желание да живееш като останалите. аз лично смятам, че американците отново си изиграха картата с революциите, както го направиха през 60-те години на миналия век, дано поне този път арабските страни бъдат управлявани от марионетки, които ще дадат на народа да диша. далеч съм от мисълта, че в арабските страни ще има правителство, което да не лобира за нечии чужди интереси, поне засега. при нас демонстрациите са много по-малко, нашият ден на гнева ще бъде на 25.02, но хората просто искат нормални условия на живот. има много какво да се каже по тази тема, но сякаш форумът ми е тесен за подобни словоизлияния  Laughing
Виж целия пост
# 233
Хадил извнявай ,обаче не виждам къде е ролята на опозициите в началото на революциите в Тунис и Египет  newsm78
Поводът в Тунис беше социален,след това останалата младеж-а не партии ,излязоха на улиците.Ако е имало опозиция то защо не застана някоя партия или движение официално за д тях и да поведе революцията.
В Египет-там отдавна си имаше демоснтрации и на Кифая и на Ахуан алмуслимин,но всичко си затихваше без жертви .Достатъчно беше младите да поемат нещата и то над патийно.
Ето сега Либия-по същит начин,та там не е имало формирани опозиционни партии или движения.
Погледни и Бахрейн,там се касае пак за социални искания,понеже една религиозна група се счита за по-неоправдана от другите.
Виж целия пост
# 234
Не си спомням да съм казала, че участват опозиционни партии. Казах, че не може да се омаловажава ролята на опозицията в тези страни, тоест на тези, които застават срещу властта отвътре, а не под гръмки лозунги в чужбина. Така че става въпрос точно за надпартийна опозиция от целия онеправдан народ или поне 70 % от него. една опозиция работи не само като партия. ако щеш дори елементарните сбирки на младежи, които се оплакват едни другиму и разсъждават как биха се променили нещата, също е един вид опозиция. Между другото причина и повод са две съвсем различни неща, за които аз въобще не съм отваряла дума.
Виж целия пост
# 235
ХАДИЛ,
Благодаря ти, че си оставила тези линкове със прекрасните картини на този невероятен художник. Така обичам да гледам приказни мотиви, а тези наистина са прекрасни. Благодаря че ми усмихна деня Hug
Често ще се връщам да гледам тая ферия от красота smile3521

Нещо повече, да знаеш за този вълшебник- художник?
Виж целия пост
# 236
ХадилHug
Благодаря за картините и отговора.
Виж целия пост
# 237
хадил това са революции ,и ако си забелязала при тях винаги дейста принципът на доминото,когато някой успее ,то той показва на останалите че това е възможно.Ако погледнеш в разпадането на Османската империя,ще видиш същият принцип.
Да причина и повод са различни неща,но в тези страни причини има много и са се натрупвали с години и са щели да се натрупват още повече,ако не е бил конкретният повод.
Виж целия пост
# 238
Всеки си има своя теза и свои разбирания. Аз не приемам, че тук става въпрос за принцип на доминото, защото ако беше така този принцип би действал винаги. Не може да искаме един принцип, който е от теорията на случайностите, да действа според някаква закономерност, освен ако наистина няма някаква логична основа на нещата. Освен това в арабския свят нещата не са съвсем на една плоскост, както изглежда. Все пак има примери от много близкото минало, когато се формираха, колабиращите сега диктатури. Тогава също имаше подобен верижен взрив, но нещата бяха много добре организирани от хора, които са се обучавали заедно (не е имало фейсбук  Laughing). Да не говорим за примери от още по-близко минало, в които всенародни опити за премахване на някои диктатури са се увенчавали с омразата на всички останали братски народи, без да се даде възможност за реална промяна. Не може да бъде принцип на доминото нещо, което се позволява избирателно. Както казах, всеки си има свое мнение и свое разбиране. Между другото разпадането на Османската империя се води не толкова от загниването и корумпирането на административната структура, а от загубата на връзка между центъра и периферията, което е малко по-различно от принципа на арабските диктатури.
Виж целия пост
# 239
Цитат
Между другото разпадането на Османската империя се води не толкова от загниването и корумпирането на административната структура, а от загубата на връзка между центъра и периферията, което е малко по-различно от принципа на арабските диктатури.

И с това не съм съгласна  Naughty ,точно загниването и корумпирането на Османската империя е едно от малкото неща ,които съвпадат от историята която съм учила в БГ и това ,което се учи тук.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия