Детето ми започна да заеква !

  • 27 983
  • 42
# 15
Ние имахме същия проблем като теб. Дъщеря ми проговори на около 1г. На 2г.6м. внезапно почна да заеква и то в период, в който си бяхме двете заедно вкъщи и не е имала някакъв силен стрес. НО в тази възраст много често децата се стряскат насън и това отключва заекването им, което често отшумява от само себе си. Тези "безобидни" заеквания се определят като физиологични и се появяват обикновено между 2 и 5 годинки. Дали обаче се касае за такова заекване, може да определи само логопед. И така, след като заеквахме 3-4 седмици, аз много притеснена звъня на логопедка, записвам час за следващата сряда... В понеделника преди прегледа детето внезапно спря! Ей така, без конкретна причина. Изчезна, както се беше появило неприятното зекване... Все пак я заведохме, а логопедката ни върна - поразпита малко детето и каза, че нямало смисъл да ни взима парите.
Не се паникьосвай, прави се, че не забелязваш, говори й бавно и ясно, пък 1 консултация няма да е излишна. Но заекването в тази възраст не е нещо страшно и необратимо!

http://s-ivvena.com/index.php?option=com_content&task=view&a … =15&Itemid=27

p.s. Д-р Боянова приема в НБУ след предварително записан час. Първичният преглед е 50лв, после - по 30. 
Виж целия пост
# 16
Две деца на мой приятелки, момчета, започнаха да заекват изведнъж на 3-4 години. Те не се познават по между си , но направиха едно и също нещо по собствена преценка без специалисти.  Спряха децата си от детска през летните месеци и през септември ги преместиха в други детски градини. Когато станаха на 5-6 години спряха да заекват напълно. Всичко това става пред очите ми, та едното не можеше да каже нито една дума нормално, но само за година време пълна промяна. Родителите им така и не разбраха причината, стрес ли е било и от какво...
Едното ми дете е на 4 години и не може да казва "р", но на логопед не искам да го водя, притеснявам се да не му навреди.
Колкото до леенето на восък, мисля че помага, но не ми се е налагало да го правя.
Виж целия пост
# 17

Едното ми дете е на 4 години и не може да казва "р", но на логопед не искам да го водя, притеснявам се да не му навреди.
Колкото до леенето на восък, мисля че помага, но не ми се е налагало да го правя.

С какво точно би могъл да навреди логопедът, казваш???
Виж целия пост
# 18
И аз се чудя, като как един логопед би могъл да навреди на дете с говорен дефект, а леенето на куршум би помогнало  newsm78
Виж целия пост
# 19
Здравейте! Накратко от личния ми опит- третото ми дете заекваше леко. След четиримесечно лечение с хомеопатия, заекването напълно изчезна. От тогава изминаха вече около 1г. и 3 мес. без заекване. За мен такова лечение е леко, бързо и нетравмиращо, защото детето ми пиеше хомеопатичните гранулки без да знае, че с тях се лекува заекването. Струваше ми се доста по- затормозяващо да ходи на логопед където да акцентират върху самия проблем. Същото се случи с още две деца на мои приятелки. И при техните деца заекването изчезна за няколко месеца.
Виж целия пост
# 20
Здравейте! Накратко от личния ми опит- третото ми дете заекваше леко. След четиримесечно лечение с хомеопатия, заекването напълно изчезна. От тогава изминаха вече около 1г. и 3 мес. без заекване. За мен такова лечение е леко, бързо и нетравмиращо, защото детето ми пиеше хомеопатичните гранулки без да знае, че с тях се лекува заекването. Струваше ми се доста по- затормозяващо да ходи на логопед където да акцентират върху самия проблем. Същото се случи с още две деца на мои приятелки. И при техните деца заекването изчезна за няколко месеца.

Какво значи "заекваше леко"? С функционално заекване ли беше? Значи с гранулки сте лекували себе си, и без тях щеше да мине. Тези съвети някой път са подвеждащи. Заекването може да е причинено от скрита до момента органика, която някой ветеринар, завършил хомеопатичен курс, да обърка още повече.
П.П. Извинете за резкия тон, все още се изумявам на някои хора  Crazy
Виж целия пост
# 21
   Извинени сте за резкия тон. Детето ми нямаше органични проблеми, а само функционални. Но е важно да отбележа, че не само функционалните изменения са възвратими , но и органичните са лечими с хомеопатия, защото има органотропни хомеопатични лекарства. Не се затваряйте за добронамерени съвети с идеята, че са подвеждащи, в случая лично изживяни дори! Обезвереното затваряне и иронията никога не са помагали и не помагат.
Виж целия пост
# 22
здравейте , не съм се включвала ,защото имах здравословен проблем .Благодаря на всички за насоките  които ми дадохте относно проблема  .Искам да споделя че Петя спря да заеква ,не съм я водила никъде защото както започна от веднъж така и спря .
Виж целия пост
# 23
Страхотно, Кати!!!! Много се радвам за вас   bouquet
Виж целия пост
# 24
Ина Вел, моля те сподели какви са тези хомеопатични гранули, които си давала на детенцето.Моето дете също заеква леко и мисля да му дам нещо хомеопатично преди да идем на логопед.Колебая се също за есенциите на Бах. Благодаря ти
Виж целия пост
# 25
Kati, радвам се много, че всико се е оправили и така по чудо, спонтанно!!!  Grinning

 sharpei, лекувах детето си при класически хомеопат за заекването. Но няма едно хомеопатично лекарство за това отклонение. Всеки пациент според собствената си индивидуалност приема това лекарство, което е показано за неговата индивидуалност. Потърси хомеопат от класическата система в твоя град. Ако нямаш идея за такъв хомеопат мога да ти пратя линк където се регистрират хомеопатите, като хомеопатична практика от класическата система?  Simple Smile
Виж целия пост
# 26
Благодаря ти, ще потърся. Наистина досега не съм се интересувала, но не може да няма. Hug
Виж целия пост
# 27
Едното ми дете е на 4 години и не може да казва "р", но на логопед не искам да го водя, притеснявам се да не му навреди.

Такива разсъждения ме връщат в
далечната 1995г., когато завърших
и на въпроса задаван ми от познати:
"Какво работиш?", чувайки моя отговор:
"Логопед", аз наблюдавах два типа реакции.
Едните ме поглеждаха сякаш
съм прокълната, а другите питаха:"Какво е
това?".
Хубаво, ама вече сме 2010г.! Друг век, други
хора, тук би трябвало да кажа и - друго мислене.
Да, ама не...
Виж целия пост
# 28
И на мен ми стана много смешно като прочетох коментара за логопеда.По същата логика по-добре да не ходим на лекар, че може да ни убие с някое лекарство, вместо да ни помогне. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 29
Правилно !  Не ходете на лекар, само ще си дадете парите на вятъра, лекувайте се сами! Всеки сам е отговорен за собственото си здраве. Всички знаем колко е затънала в момента официалната медицина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия