В детската градина малки ЮЛЧЕТА пак има! (Тема 143)

  • 36 740
  • 741
# 690
Привет момичета!

Аз попрочитам ,но нещо пак ми е не много добре и не ми се пише...

Пожелавам на Йоанна да оздравее скоро и на Здравко да намерите добър лекар за проблема.

Астарта,много се радвам за теб-дано стане работата с италианския,ако ли не -имаш си готова Grinning
Виж целия пост
# 691
Браво на Йоанка!

Астарта, супер новина. Подписването на договор най-вероятно ще ти бъде с изпитателен срок. При изпитателен срок мисля от страна на служителя се прекратява с едномесечно предизвестие, а от страна на работодателя не е необходимо. При всички положения в договора ще е описано така че просто чети внимателно Simple Smile

Николета днес спа за първи път на ясла. Била е много спокойна, но не е искала следобедната си закуска - крем. Иначе е закусила и е обядвала. Едно дете обаче я е ударило по носа и й е текло кръв. За две седмици вече се прибира с одрано око и разкъвавен нос. Явно е твърде кротка и децата го виждат. По-буйните я тормозят. Много ми се иска да се научи да се защитава като им се кара. Лелите веднага за извели побойника от стаята, а Николета каза, че "лелите силно викаха 'седни на стола'" със строга интонация.
Виж целия пост
# 692
Стелче, радвай се, че малката кара варицелата толкова леко
 При Яна беше така, няколко пъпки, никакво чесане, никаква температура
Аз я извеждах, абсолютно нищо не е пила и с нищо не съм я мазала
Може да избираш да  я водиш на някакви по-закътани места, паркчета  и тн, където няма много деца, не  е човешко това три седмици затворен

Оле, се едно чета за Елена, това като се събуди и започва да говори и да пее и само като спи мълчи
Но пък следобед спи по три часа без да мърда, кеф

Ние сме добре, на моменти лудвам, на моменти ми е много забавно
Марто си сменя работата и си  е у нас докато му прекарат нет на новата, добре е като ми е под ръка, че не разчитам на майка му и малко да си почине и тя
Обаче новата работа ще  е с плаващо работно време и някой път и привечер ходи да снима, гадно

За себе си нямам никакво време, каквото имам го ползвам за компа и кърмаческите неща
Виж целия пост
# 693
Хелоу!
Аз отново съм на линия! Жива, след поредния гаден вирус, този път с повръщане. От неделя досега, излъсках цялата къща, понеже децата я о....ха. Такова чудо не бях виждала - както си играят, повръщат, после пак са ок.  #Crazy Естествено през нощта положението зазля, а на другия ден като започнах и аз, съвсем се скофти, но дружно преборихме гадината малка и днес даже ядохме грозде - без последствия.  Joy
Тъпото в цялата работа е, че тези три дни мислех да водя Боян на градина, за да свикне и сега в понеделник ще бъде цял ден в напълно непозната градина. Поне познава учителката. Лекинко изтрещявам от нерви по въпроса, ама карай.
А пък вчера ми изкараха акъла като пуснаха аларми по телевизията, че идвало торнадо. Спряха предаванията, възцариха паника у моя скромен дом. Самуил като ревна.  ooooh! И Антон точно по това време пътува с колата към къщи. Почнах аз да следя времето - в нета през пет минути докладват какво става... и чета как са разрушени сгради в Уискансин, как училищен автобус е пометен и децата са в болницата и си викам: "Що не си седя, Доно, у България?!? На ти ся - торнадо..." Следя пътя на торнадотото, баш през нашто каунти, точно в тая част, дето е нашто село. Навън стана тъмно като в нощ. Консултирах се аз с комшиите къде трябва да се крием и с няколко бутилки вода, отиваме в банята. По едно време Антон се прибра, и той при нас. Седяхме вътре цели петнайсет минути и решихме, че сме до тука. Ако не ни застигне торнадотото, първо ще си умрем от задушаване и топлинен удар в нашта баня.
Излизаме от банята. Навън тихо. Аз се хиля: "Да не сме в окото на торнадото?" Сами компетентно отбелязва: "Като гледам какво е тъмно, по-скоро сме в зад...ка"  hahaha
Проверих пак какво става с времето и се оказа, че бурята ни подминала и че не са се образували изобщо  никви торнадота в Чикагската област. Въздъхнах си...
После дойде вируса и повръщането, казах...
И днес, малко от малко възвърнала силите си, докато чистя пода и водя борба с мравките, кой ще стигне пръв до трохите, отново аларма по тв-то. Вярвате ли ми, че пребледнях? Ама този път за градушка. Изкараха ми акъла за нищо. Единственото значително нещо беше, че температурите паднаха от 20 градуса на -5.
Като някаква малка компенсация мога да отбележа, че днес намерих ужасно намаление в Тимбърленд и си купих страшни обувки за 30 долара. Сутринта имаше и още по-разкошни ботушки за същата цена, но докато се наканя, хората ги изкупиха.  #Cussing out
Както четете, животът ми е низ от приключения.
И за да не си помислите, че нищо не съм прочела, ще отбележа компетентно, че варицелата е болест, която се случва в живота, затова направете снимки на децата, че да си спомнят!

Астарта, много се радвам за работата!

Деси, намери време за себе си, за да не те намери то!  Hug

Виж целия пост
# 694
Дават Евридика в сутрешния блок на ТВ7  Peace

Хаха Доне, посмях се здраво  Joy Joy

Астарта, честито! Да допълня Джоли, че по време на изпитателния срок би трябвало и двете страни да могат да прекратят договора без последствия във всеки момент без предизвестие. Не е законно сроковете да са различни за двете страни, така че вероятно можеш да го прекратиш без последствия. Доколкото те познавам едва ли договорът те притеснява всъщност, по-скоро неудобството да напуснеш току-що започната работа  Hug
Виж целия пост
# 695
Доне, Доне,   Joy По-компетентно мнение за  "окото на торнадото" не бях чувала hahaha
 Успешно пребиваване в така сложния климат там. Моята сестричка си идва след година липса оттам. УРАААА
Астарта, поздравления, и не се свени да избереш по-доброто за теб. Hug

Аз на варицелата имам снимки, но са направо за учебник. Като се разболя първо Сами и влязох в нета да видя как изглеждат болните - не го правете!!!!
Виж целия пост
# 696
Леле, Дони Shocked Ега ти екшъна е при вас.
Виж целия пост
# 697
 Joy Joy Joy Ще се задавя с кафето от смях  Joy Големи сте скици  цялото семейство  Heart Eyes
Виж целия пост
# 698
То на нас ни е смешно,така поднесено,но на Донка сигурно не и е лесно....бррр Торнадо-то хич не е шега работа Tired,дано не се случва повече Praynig

Сега пак да се оплача,вчера бяхме на лекар-здрав бил,е да ама от днес пак кашляме,ХОРАААА,кажете какво да правя,ще се побъркам вече,утре пак ще го водя ooooh! За капак аз съм си все зле,вече незнам какво ми е синузита ли,ушите ли,лошо ми е,като на бременна,а не съм...изобщо тежко ми е Confused
Виж целия пост
# 699
  Деси Hug

 Аз я извеждам по малко, тя по лицето почти няма, но елате й вижте дупето и дундата. Днес между другото бяхме на Плевен, но супер набързо, имахме малко работа...

 Дони, супер весело и при вас  Crazy
Виж целия пост
# 700
Бързо оздравяване на всички!  Hug

Кали, аз бях така миналата година - влачих една кашлица 3-4м..понякога не се излекува както трябва и така става Rolling Eyes

Ноеми се научи да реди един пъзел от 40 части  Shocked докато съм на една телефонна конференция от вкъщи  Crazy
Виж целия пост
# 701
Доне, говориш като изпечена американска консуматорка - не ме уби торнадото, дай да го отпразнувам с малко шопинггг  Mr. Green

Може да не ме коментирате, но за мен виновни за тия кашлици са си ваксините и тва е. Коклюш моклюш, тва е положението.

Дано децата се справят и да не ви се случва пак! Hug
Виж целия пост
# 702
Донее, умрях от смях, душа. Joy Важното е че не ви е скучно, а и всичко е добре щом свършва добре Party
Кали, според мен не ти минава от стрес и притеснение.  Confused И на мен ми се е случвало, особено като има някакъв стресов фактор. Ако детето е здраво и се успокоиш, ще видиш как ще живнеш за нула време. Дано се оправи скоро, но и аз мисля че от толкова ваксини и "лечения" децата са на тоя хал Tired
Виж целия пост
# 703
Ух,незнам за ваксините Tired,но за леченията,те са откакто е на ясла,никога преди това не е боледувал,утре ще видим какво ще каже педи,А аз съм на антибиотик Confused .Незнам при това положение,как ще тръгна в понеделник на работа Tired
Виж целия пост
# 704
Ваксини не съм слагала поне от година, последния Пентаксим така и не сложих (засега), не ще да са от това кашлиците.
Фенките на класическите хомеопати да не ме бият, но на Дени кашлицата оправих със Стодал. Всяка сутрин пие по една лъжичка. 2-3 седмици след началото спря да кашля изобщо, сега си продължавам и изобщо не прихваща кашлици, иначе си му е слабо място.
Продължавам си и с мултивитаминния сироп и си продължаваме да ходим безпроблемно на ясла (пу,пу,пу).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия