Вятърко листи в гората пилей, а Юнчето вкъщи на топло се смей! - тема 5

  • 32 310
  • 743
# 285
Дайте съвет с какво да мажа Теди след баня, много му е суха кожата, целия се бели. Използвала съм олио и мляко на Бюбхен, мляко на Саносан, мляко и лосион на Себа Мед и мляко на Д-р Тайс, ами няма никакъв ефект. Накрая ще го пробвам с мас.  Sick


Изключително доволна съм от крем против подсичане Deavit. Приготвят го в Аптека "Валя Дечева", срещу Окръжна болница, гр. Варна /видях че на "местожителство" си писала Варна/. Струва 4.65 лв. и е изключително качествен. Акушерката в родилното ми го препоръча и от самото начало сме с него. Ползваме го за цялото тяло след всяко къпане и сме нямали подсечено дупе, гънки или суха кожа. Peace
Виж целия пост
# 286
Киди, добре обмисли тази покупка, смятам, че скоро нашите бебоци ще претърсват шкафове и няма да лежат на тези килимчета. Нашата е  такава и малко недоизмислена според мен-http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/21_44/products_id/838. Мади като легне и си опре краката не може да стигне играчките, идват и над кръста, но пък като рита дрънчи и свиркат тези крачета и се смее. Има и втора опция тук, тя вероятно ще и е по- забавна, но още не може да пълзи, както вече правят някой бебоци. Надявам се да не е скоро при нас, че няма да имам спокойствие, ще трябва все в кошарата да я сотавям, а сега си стои кротко и мирно. А ужаса от първото падане от спалнята на каката няма да го забравя никога! Така , че много внимавайте с вече пропълзялите дребосъчета.

Ние вече сме горе долу добре, акото се оказа чисто и няма да има медикаментозно лечение слава богу Praynig

- Смилянче, и нашите дъгички бяха червени, и имаше лека хрема, но темп не съм мерила, поне не съм усетила да има. Изписаха ни Калциев глюконад и физ р-р, имахме дрезгав глас, от понеделник и давам 2x 2.5 мл и вече е добре.
Четох за него че не бил и той много полезен, но ни помогна. На каката също го давам.

До скоро
Виж целия пост
# 287
Ето ни отново Simple Smile

Минахме прегледа при ортопеда: всичко ни е наред, Слава Богу! Praynig Получихме доста съвети от доктора, повечето от които вече ги спазваме и прилагаме Flutter

После бяхме на детски рожден ден и Крис много слушка - хапна и заспа блаженно, въпреки крясъците на по-големите деца Crazy А мама през това време се изживяваше в ролята на фото- и видеооператор Laughing
Виж целия пост
# 288
Елиза, сподели някой друг съвет от доктора, че този при когото аз ходих се оказа доста пестелив в приказките Sad
Виж целия пост
# 289
Елиза, сподели някой друг съвет от доктора, че този при когото аз ходих се оказа доста пестелив в приказките Sad

Примерно гимнастика на краченцата 20 пьти разтваряш и затваряш,носене на бебето на хьлбок или в кенгуру.Вигантола  да не се дава през летния сезон.
Аз не сьм Елиза ама отговорих:)

Наде кажи за термометъра,че и аз искам да купувам такьв откьде го купи и колко струва 100 лв????
Виж целия пост
# 290
Пепси и ние бяхме още от самото начало с бюбхен олиото и шампоана,но кожата ни наистина постоянно се лющеше ,затова пък не ми се е подсякла ,но ни излезнаха много ситни пъпки първо по гърба а след това и по цялото тяло и по препоръка на нашата педиатърка купихме емолиентен крем на мустелаза атопична кожа и от тогава вече 2 седмици е със здрава кожа лекарката каза,че сме със много суха и чувствителна кожа и затова така се получава.Каза също докато се пооправи обрива да намалим баните да са през ден за да не изсушаваме кожата допълнително
Виж целия пост
# 291
Нашата активна гимнастика е тази
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/popup_image.php/pID/9927
Харесва ми, че е много голямо килимчето и смятам да я оставям там да си играе и няма да има опасност да пада като почне много да се върти. ИГрачките си ги ползвам и за количката.  Peace
Виж целия пост
# 292
Смилянче, браво Hug всичко ще се оправи!!!

Мартейка, как е Рая?

Марчелка Hug


Пепси, купи си хубав зехтин и му сложи накълцан пресен невен. 40 дни на слънце, прецеждаш и ползваш. уникално е! може да добавиш и няколко капки етерично масло най-накрая Wink


Т меря с живачен, под мишницата. в дупето не съм им мерила... и аз като Алексова, имам 2дигитални, пълен боклук Close
Виж целия пост
# 293
Здравейте, момичета!
Нещо последните дни не мога да обърна внимание на темичката ни, но ще наваксам. Попрочетох малко по диагонал само.

На всички болнички - бързо възстановяване, особено на малките!
Смилянче, първо да те поздравя за чудесната новина, с която сте се прибрали от Турция, а педиатрите тука просто не ми се коментират!  Crossing Arms

Нашата госпожица нещо последния месец е качила малко грамчета и сега съм в лека чуденка, защото първия качи 800 гр., втория - 1200 гр., а сега само 600 гр.  newsm78, но ще видим ние тази работа. Да се оплача малко и от нашата педиатърка - на една от предишните консултации стана въпрос за даването на сокчета и тя каза "Аааа, не, сега вече не се дават сокчета толкова рано." , помислих си ето, чела е жената, дообразовала се е, да, ама не - сега във вторник като отидохме да се мерим, докато я обличах тя ми каза следното "Вече може да започваш плодовите пюренца по малко докато стигнете до едно бурканче, а и сокчета вече може."  #Crazy Чела, ама не дочела ли, недоразбрала ли, или отказваща просто да приеме изцяло новото - не знам. Е, да ви кажа честно точно в този ден не ми се разправяше и тактично си замълчах, но като отидем живот и здраве в понеделник за ваксината ще подхвана пак темата и ще й обясня, че не мисля да захранвам толкова рано.

Сега ще опитам да поизчета малко назад, че доста сте се потрудили. Лека и приятна вечер!
Виж целия пост
# 294
Мая, виждам, че ти отговориха от мое име, но аз пак ще си кажа:

Препоръча при всяка смяна на памперса да се правят упражнение на крачетата с разтваряне на страни и събиране отпред - 20 пъти. Препоръча също така носенето на страни (на хълбок) с разтворени крачета, носенето и поставянето в кенгуру, за да заемат правилна позиция крачетата. От 5 месец посъветва бебето да се слага седнало. Каза, че най-лесно ставало в столчето за хранене, понеже има и колани, които да го придържат и обезопасят. От 6 месец да се слага в проходилка - от типа на "паяка" В т.нар. бънджи тиранти по-късно, като имат вече опора крачетата.

За "вигантол"-а говорихме също...Каза да си даваме "Деавит", по 2 капки всеки ден - същото ми предписа и педиатърката. Витамин Д да се бил давал до година-година и половина.

Ами това е в общи линии Wink
Виж целия пост
# 295
Пишлето и аз само го измивам старателно по време на баня и лекичко придърпвам, но си мисля, че нищо не правя. Педито каза да не го пипам до 6 месец.  newsm78

Точно това щях да казвам.Една съседка, която е детска сестра цял живот, сега вече пенсионерка ми каза, след 6-ти месец, като почне да сяда в коритцето.
Виж целия пост
# 296
охххх ние пак бяхме с темп.. направо в чудо се видях с това дете...  Cry Cry За капак кака и цяла вечер искаше "точно" моето внимание ииии...
Натали марката на терометъра е microlife мери за 10 секунди, и струваше 47лв  Peace Но пък си заспужава парите, не знам дали сега ги има, но предполагам че в някоя голяма заредена аптека задължително ще имат!!  Интересното при този термометър е че винаги преди да мериш темп трябва да го стръскаш, както се прави със живачните  Thinking Crazy Показва се една нуличка и чак тогава мери вярно  Peace Не знам какво са му сложили вътре, но е така!
Друго друго.. сега главата ми е пълна с гръмотевици и изобщо не мога да мисля, само искам да питам защо пък толкова се "назландисвате" на наддадени 600-800гр?! Аз пак ще кажа, че дори за самите деца е хубава да не наддават много  Peace /заради рахити, изкривявания на крачета, затлъстяване и т,н/  Разбира се нямам лоши чувства   bouquet
И да питам къде се изгуби Милкуз, някой знае  ли?! Мария също ми се губи?!
Пепси права си мила, в малкия град е ужас във всяко отношение  Confused Ама кво да направя като си взех мъж с толкова "мъчна" професия - геолог  Rolling Eyes В БГ има 5 мини и всичките са на от затънтено до по затънтено място  ooooh!
Виж целия пост
# 297
Здравейте и от нас!Ние днес бяхме на консултация наддали сме 700гр и вечер сме 5.700.Най интересното което ни се случи че предния месец ни казаха че сме 63 см.,а този месец ни измериха61см. ooooh! Ваксината не ни поставиха защото нещо ни хрипти нослето изписаха  низита капки за нос и едно сиропче за кашлица.Към вторник ще ходим за ваксината .Спокойна нощ! smile3524
Виж целия пост
# 298
Натали, Елиса  Hug
Всичко добре дето е казал, ама този паяк и сядането...ето ти разминаване. На мен ми каза сядане при навършени 6 месеца, паяк при навършени 8  Shocked  А друг е въпроса, че тези дни се зачетох по разни теми за паяците, където имаше мнения, че с паяк децата прохождат дори по-трудно, а когато го напраявт подскачат както са правили в паяка...  newsm78
Виж целия пост
# 299
_BLUE BIRD_, ох Варна, но сега не живея там. След 2-3 седмици ще сме си близичко и ако още не се е оправил, ще поръчам това мазилце.
MaYa_, sophiepp, deluxsa, благодаря за съветите, ще пробвам всичко, дано имаме резултат.   bouquet
Smilianova, голям ужас е, особенно като си бил 11 год.в големия град и си живял самостоятелно.  ooooh! Какво да ви разправям, щом поръчвам на Теди играчки от онлайн магазините.
antoniabg, и ние сме така с наддаването. Педито каза, че си е добре 600гр. за 3-ти месец. Не вярвам да не му стига кърмата, след като мога и да изцеждам след кърмене.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия