Вятърко листи в гората пилей, а Юнчето вкъщи на топло се смей! - тема 5

  • 32 310
  • 743
# 315
Denito,  Hug много неприятни случки! Важното е, че всичко вече е наред!
Днес ще ходим да запознаваме Рая с по-малката й братовчедка, не мога да повярвам, че тя е по-голяма от някой  Mr. Green
За имунитет аз давам AFA на АкваСорс, ще ги видим и тях дали си заслужават. Надявам се наистина да подсилват имунитета.
Виж целия пост
# 316
Не знам какво сте говорили за клеевата  тинктура, ние много я ползваме, но аз поне не бих я дала на бебе - на първо място -  в нея има алкохол, а на второ - и пчелен продукт, който е алерген Peace
Виж целия пост
# 317
И ние ще се присъеденим за разходка в Морската! Ще се обадя като сме там. Предполагам около 12,30ч.  Peace
Виж целия пост
# 318
И ние сме в Морската
Виж целия пост
# 319
мартеа, а ако клеевата тинктура се приема от майката?  newsm78
Виж целия пост
# 320
И аз съм на линия за морската Mr. Green
Виж целия пост
# 321
ivv83, защо те притеснява окапването на косата? Има ли някаква причина за притеснение или просто питаш?
Окапването си е съвсем нормално, особено ако детето спи на тази страна. Габи например е с полуокапал кръг отзад на главичката и с две линии над ушите. Много ми е странно така... Grinning Онзи ден мъжът ми предположи, че линиите са заради пелената, която й слагам под главичката и тя изглежда окапва точно там, където е ръба на пеленката. Thinking
Според мен няма нищо притеснително. Hug
Оооооо, редактирам се, чела-недочела... Embarassed Окапването не е на бебка, нали... Embarassed За съжаление, не знам добър лекар, не ми се е налагало. Но можеш да попиташ тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=379850.0
Пепси, правилото за клеевата тинктура при деца е 1-2 капки на прием за година живот, т.е. за дете на 2 години например приемът е 2-4 капки в лъжичка мляко, сок, чай един път на ден (профилактично). Бебчетата са ни още малки, ми се струва обаче Thinking.
А аз да се оплача, че бебка е с хрема, вчера беше доста сополива и започнах да й накапвам клеева тинктура (5 капки клеева тинктура в 10 мл физ. р-р) в нослето на всеки час - час и половина и вече много по-добре! Grinning
Виж целия пост
# 322
Здравейте!
аз започнах да слагам в нослето на Ивана сребърна вода по 4-5 пъти на ден и още на същия ден всички серети изчезнаха  Peace Гълото ни е по добре! Дано вдига повече темп!  Peace Praynig За климатици гледам сте говорили - аз си отгледах каката на климатик! Студено топло никакъв проблем, не ползвам никакви овлажнители  Peace Ивана е на климатик още от родилния дом!   Ако не беше каката да ни носи вируси, нямаше да имаме изобщо проблеми  Peace Кака и се е раболявала само веднъж когато беше на 10 месеца, от тогава насам, докато не тръгна на градина не се беше разболявала! То не че сега много се е разболявала де  Praynig (да не дърпам дявола за опашката) най много да и се запуши носа за 2 дена, и дето си хванахме афтите тази пролет! Но те не са били от климатика със сигурност  Mr. Green Crazy А Ивана .. с нея явно ще е така  ooooh! Tired От всички тези лекарства дето изпи няма имунитет никакъв вече  ooooh! Вече започнах сребърната вода и клеевата тинктура и на двете, дано това да и засили поне малко защитните сили  Praynig
Виж целия пост
# 323
Здравейте!
Да се отчетем и ние след вчерашната консултация. Бебка вече е 5.900 кг. (+900 гр.) и 59 см (+3 см). Както и предположих не и сложиха пентаксима и синфлорикса - баткото още не е напълно здрав. Отлагаме го за вторник може би ако баткото вече е по-добре. От известно време бях забелязала, че не иска да си движи лявата ръка от рамото и гледа само от лакътя да си я движи. Като казах на лекарката и тя като поогледа ни даде направление. Тази сутрин ходихме и се оказа, че още от раждането е била така, но не сме обърнали внимание досега. Е то досега не правехме много гимнастики, а аз при гимнастиките го забеляза, че се дърпа и не иска да я движи. Щяха да ни пращат на физиотерапия, но нямало талони, та ще чакаме другата седмица и почваме физиотерапията. Сега ме е яд, че не я заведох веднага след като го забелязах. За щастие лекарката каза, че не е много притеснително и с малко терапия ще се оправи. Дано  Praynig
За климатика - все още не съм решила какво точно да правя. Баткото като беше бебе бяхме с радиатор и върху него слагах водичка с лайка, но сега с климатика не знам все още...
Denito - дано се оправи баткото скоро време и бързо да забравите неприятните случки.
Нахткерцен - и аз го препоръчвам горещо, при баткото много го ползвах и добре му се отразяваше.
Бебка има крусти и съм взела на Мустела едно кремче. Дано да подейства, че при баткото бях пробвала какво ли не, но не успях напълно да ги махна Sad
Засега лек ден и приятни разходки, мами!   bouquet
Виж целия пост
# 324
Привет момичета Hug
Доста неща сте обсъждали, да видя какво съм запомнила, за да се включа и аз ...

Клеева тинктура - мисля, че за бебета не е подходяща, точно заради доводите, които мартеа е дала
Климатици - ние се отопляваме с климатици и не ползваме овлажнител, въздухът никога не ни е бил сух от както се отопляваме с климатиците.
Крусти - Дамян имаше на 2-3 места и взех шампоан против крусти на А-Дерма и след 2-то измиване се махнаха, после мих още седмица някъде с него главичката и от тогава не са се появявали

Днес и ние бяхме на консултация, малчо вече е 7240 (+750) и 66 см (+2 см). В понеделник сме на гастроентеролог, че последния месец нещо много повръща, та да го види специалист, надявам се да не е нищо сериозно Praynig
Иначе сложиха му втория прием на Пентаксим и Синфлорикс, надявам се да няма реакция Praynig Засега е много спокоен и спи вече 3 часа, такова нещо не му се е случвало от месец сигурно ... дано само това да е реакцията от ваксините Praynig

Пепси, и аз препоръчвам Нахткерцен на Д-р Тайс с две ръце, много добро кремче е и много добре действа Peace
Виж целия пост
# 325
Снощи тъкмо си нописах поста и ми изчезна интернета , та сега отново:
тази зима и ние ще сме на климатик още незнам как ще е пък и ние ще спим в другата стая дано успеем дя я стопляме достатъчно , ако не - ще спим при климатика. За термометрите , каката ни счупи живачния и сме на дигитален но още не съм го ползвала. Балсамът на д-р Тайс е супер и аз го ползвах за каката а сега сме с тоалетно мляко на Бюбхен. Веската още не се обръща от гръб по корем но определено обратното му е по-лесно. И ние сме още само на кърма и се храним и през нощта, даже напоследък сме на 2-2.5 часов режим. Какво друго беше  newsm78 , а за гинеколог и аз още не съм ходила но мисля скоро да го свърша нямам цикъл все още. Thinking
Виж целия пост
# 326
Мамите на момиченца, мислите ли да дупчите ушенцата и да слагате обички, и кога?  Rolling Eyes

Чувала съм, че е добре да се направи около 6-8-12 мес.
Вие как мислите?  Flutter

Виж целия пост
# 327
На Деси ги пробихме на 9 месеца. Нямаше никакъв проблем.
Виж целия пост
# 328
mayayo аз смятам тези дни да направя тази работа  Peace На кака и го направих горе долу на същата възраст и тя изобщо не разбра какво стана Simple Smile Много лесно мина!  Имам наблюдения от деца на мои близки, че колкото по късно, толкова по зле  Peace Защото детето започва да разбира, пипа си ушите, замърсяват ги, и т.н. Ако си решила сега е супер момент  Crazy Hug
Виж целия пост
# 329
Аз мисля, че е добре детето да има избор,ами ако неиска да носи обеци  newsm78 Голямата поиска на около 4 г. и и ги сложихме( не гъгна при пробиването). Водих я на лекар да и ги слага, тогава той ми каза че е по добре по късно от годинката да се слагат обеци , за да е добре оформена ушната мида.

П.П. Малката ми дъщеря още няма дупки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия