Палитра от есенни листа озарява АВГУСТовски личица! Тема 23

  • 29 163
  • 720
# 435
Нямам възможност да се включа адекватно сега само искам да кажа на ТрЕЙСИ  - имаш ЛС Simple Smile
Виж целия пост
# 436
Магаренце, страхотна си. Благодаря, че така бързо се отзова  Hug Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 437
 Жива съм
Laughing Laughing И всички сме ОК, но компа беше на ремонт. Нищо не съм чела - сам надушвам някаква кавга, н ще попрочета първо!
Виж целия пост
# 438
Hey hey pomnite li me? Nie sme dobre, zimata 6te sme na selo. Svekar mi se vlo6ava, po nevolja se nau4ih da biya muskulni incekcii. Kati e dobre,kato izklu4im 4e e neponosimo inat4e i nerva4e a i zaradi zabite po4ti ne spi. S pove4e kasmet drugata sedmica 6te si imam net i tuk. A Krasi ima zelanie da se nau4a da 6ofiram,dori dnes karah za prav pat. S pove4e kasmet i proletta 6te zapi6a kursove.    A i za malko da vi ostavya i mai e imalo kavga. 6te vi biya aaa


Моля, пишете на кирилица
Виж целия пост
# 439
здравейте мамкии:)
как сте,както виждам и тук много мишоци са били сополиви като нас,и ние ред цивки,ред сополи Mr. Greenсигурно всички видове капки сме изпробвали които стават за деца и най накрая се оправихме от едни правени капки и отделно мукоплант пием заради кашлица,иначе сме добре,много щуреем и т.н.
Виж целия пост
# 440
И аз пък как съм го написала, излиза че съм хванала жабата с голи ръце, ама не е така и аз такава твар ме е гнус да пипна, тя скочи в един леген и аз я захлупих отгоре да не скочи върху мен и така я занесох на Емо. Мен от мишки не ме е страх, ако е домашна и знам че е чиста, нямам проблем. И от змии вече не ме е страх, само от гъски и крави ме е страх, щого и гъски и крави са ме гонили, гъските ме погнаха преди няколко години в един парк докато се разхождах Емил.

Мариелка, много приятна изненада, не очаквах толкова скоро да се приберете, дано Алексче се възстанови бързо и никакви такива вече! Много ми стана мъчно за тва цигане...

Кобрети, да знаеш колко се смях на прякора, Вируса, ха ха ха... Joy

Румик  Hug, много целувки на малкия щурчо и да ги преборвате бързо тия сополи и кашлици!
Виж целия пост
# 441
Така, така, изчетох всичко и вече съм спокойна  Mr. Green

Ганушке, сега прочетох, че Дари е била и болничка и за срещите ви с хомеопата. Алекс докато е бил болен не се е обривал, но то си е до дете. Аз друго се сетих- спомням си още от началото, когато започнах да пиша при вас, че ти май също каза, че Дари е с алергия към белтъка ( ако съм в грешка извинявай). Та в тази връзка- аз нали миналата седмица питах тук за клеевата тинктура, взех, но реших първо да питам педиатърката. Тя ми каза, че заради алергията Алекс е по- податлив и предразположен и към други такива и по- добре да не давам. Да не би и при Дари реакцията от меда да е по тази причина  newsm78

Ивуше, голяма излагация с тези детски. Не стига, че са някакви смешни пари ( и все пак пари де, не го казах в грубия смисъл), ами ти искат сумати документи  ooooh!

Дю, масажа, който ми показа кинезитерапевтката е почти същия като този, който ти си описала. Преди лягане го пробвахме Алекс, но нещо бързо му писна и започна да мрънка и да се измъква. Но щом с Фликс казвате, че е ефикасен ще бъда по- настоятелна и ще го правим. Отново мерси   bouquet

Фликс, разбира се, че приемам съвети  Hug. Ще го пазим Алекс следващите дни и ще седим вкъщи. То и без това сега е доста влажно навън и не е подходящо за него. Значи и ти си била с астма  Sad. Много добре знам какво ти е било, защото и сестра ми имаше. Слава богу с порасването мина, но е имала доста тежки кризи и пристъпи и само като се сетя........ Като стана така с Алекс и веднага се сетих за нея, изглеждаше по същия начин.

Терпсихора, от малък внимава с какво е облечен малкия Топчо Simple Smile Оглежда внимателно, да не би да не си сложила нещо както трябва  hahaha Ми така де, трябва да е готин Simple Smile Алекс не се впечатлява много засега, от време навреме се оглежда, но като цяло освен постоянно да си сваля чорапите и ако види някоя дреха да си я слага по главата, по- специален интерес не проявява.  Hug

Джема, само си я представих Никол с обелката  hahaha. Сладурка, гладно е било детето Simple Smile И Алекс все тършува и само да намери нещо, което става за ядене подхапва. Ако го гледа човек отстрани ще каже, че не го храним  Joy

Янче, растът си децата и постоянно си променят поведението. Ти нали скоро каза ( ако не бъркам), че тя и през деня Анди много те търси и все иска с теб да е. Може би е период на силна привързаност, а и в комбинация със зъбите става доста кофти  Peace

Лиде, да се оправя Макси бързо.  Hug Вие нали скоро бяхте болнички, много гадно, че пак се е подредил. Аман от болести, сополи, температури и тн.

Поли, голяма веселба пада при вас Simple Smile Оглеждате си всякакви домашни любимци Simple Smile Но щом на децата им е весело и казваш, че Сончето много се е смяла си е струвало жертвата ( така го казвам, защото изпитвам ужас от жаби) да я вкараш вкъщи  Peace

Силви.д, и аз съм твърдо за колажа.   bouquet Много е хубаво, че ще имаме нов колаж с вече порасналите августинчета Simple Smile

Г-це Кобрети, ехееееее в Испания сте вече вие Simple Smile Браво, че Мимчето е понесла леко полета  Peace Представям си какво щастие е след толкова време да сте си тримата заедно  Hug Добре ви е подредила малката сладурка, че и колегите, но пък щом всички искат да я видят да си носят последствията после  hahaha


А къде е Амбишъсnewsm78

За водата- пием изворна Девин.

Памперси- все още сме си на 4-ка.


Мисля, че станах едноличен лидер в класацията за най- дълги постове  bowuu. Извинявам се и обещавам, че ще се постарая да не пиша повече такива.
И пак изпуснах толкова хора, обаче ще стане наистина ферман  Mr. Green

Лека и хубава нощ на всички  Hug

Виж целия пост
# 442
Като за добър ден сме болни май  Rolling Eyes. Снощи малкия вдигна Т (за първи път!!) над 39градуса. Дадох му Панадол и го отрих с оцет. Миличкото цялото гореше, но оцета свали Т и заспа. Сутринта пак имаше Т - 38.2 и пак дадох панадол. Мерих след това и беше нормална, но...знам ли вече. Мисля да купя Нурофен и ако вдигне пак да му дам него.
За първи път вдига Т и ми е малко притеснено. Почти съм сигурна, че е от зъбите - избиха ни 2 кътника и другите са тръгнали. Нямаше никакви признаци на настинка или нещо от сорта  Crazy. Направо ме върна в първи клас този малък бандит.

Какво щях да пиша друго....забравих  newsm78

Виж целия пост
# 443
Здравейте! ех колко мамчета са се завърнали Simple Smile Г-ца Кобрети, Алегория, Скайпетя, Рибката, Александра, Румик ехаа колко сте много - добре сте се появили отново!  Hug

Досега чистих, прах, простирах. Анди беше за 1 час при баба си и дядо си на долния етаж, защото днес пак съм соло. Мъжо има страшно много работа последните седмици. Знам, че е за добро и трябва да търпя, но да ви кажа честно с това хлапе, дето не яде (снощи пак бяхме само на АМ) и заспива с клизма вече не издържам. Може би е грехота да говоря така, но имам чувството, че въпреки, че майка ми си е вкъщи не усещам много помощ. Дори снощи се скарахме за това. Знам, че детето си е мое и никой не ми е длъжен+тя има болен гръбнак и гледам максимално да я щадя. Но тя май си мисли, че ми помага повече от реалното или наистина доста ми се насъбра напоследък и просто не го усещам. Напоследък доста отслабнах, нямам апетит, всичко ми трепери, за кръста да не говорим, а вече не мога и да спя нощем. (Андреа снощи пак рев между 12-1, леле полудях). Та с 2 думи - не издържам. Искам да се махна някъде, поне един ден да се наспя. Но знам, че няма как да стане и детенцето ми мен си чака. Е, поне ви се пооплаках, пък дано някой го е и прочел. Simple Smile

Алегория, ей и Тедо не го подмина вирус, а? Бързо да се оправя малкият!  Hug

Кобрети, радвам се, че сте добре вече на испанска земя, бързо даврандисване пожелавам!  Hug

Шайн, оле и ти си го закъсала. Sad А не можеш ли да я шинираш и през това време просто да не я вдигаш (нали има кой да помага.. Sad )

Трейска, и аз ти писах на скайп, но май Магаренцето ме е изпреварила! Ако все пак имаш нужда от каквото и да е винаги можеш да разчиташ на мен, още повече, че съм ти и длъжница  Hug

Мариелка, кофти преживяване сте имали в болницата, няма как Sad И не стига, че е трябвало да си гледаш собственото детенце как бере душа, ами и онази гледка с цигането направо ми се къса сърцето. Дано сега Алекс бързо се възстанови при домашни условия!  Hug За привързаността, абе може и така да е. Но лошото вече е, че не само денем нямам мира, но и нощем и ... наистина ми идва в повечеко...  Tired

Хариелка, Гануша и Шайн са го обяснили много добре за майчинството, то е всъщност точно както и аз предполагах - за август първо превели остатък от голямото майчинство, а до края на същия месец начислили вече от 240те лв (но нали за първите дни са превели от предното майчинство за това не са 240лв. ) Вече за септември трябва да са си цели 240лв. Абе НОИска му работа, ходи ги разбери!  #2gunfire Не мога да ги понасям, честно!

И накрая да попитам (знам, че сме го коментирали, но сега имам причина да питам нещо конкретно) как правите качамака? От царевично брашно или от царевичен грис?  newsm78 Питам защото когато бяхме в Казанлък мислех, че свекито го беше направила от цар. грис, какъвто и аз имам тук (тук не бях правила). Там стана супер, а днес тук опитах да направя - еми то изобщо не се свари.  Shocked #Crazy Пише да се вари 'няколко минути до получаване на хомогенна смес'. Аз го варих сигурно около 1 час, постоянно доливам вода и бъркам - еми то все на твърди топченца стои. Дадох няколко лъжички, колкото да видя дали ще го яде, но не посмях повече. Ми то така очевидно несварено ще й се надуе в стомахчето и ще бере душа.

Хубав ден на всички!

Виж целия пост
# 444
Ако знаете какъв е студ тази сутрин тук, като отворих да се проветри ми замириса на зима вече, а вчера грееше слънчице и беше топличко. Бяхме вчера вечерта в тази ферма дето бях писала преди и този път Соня наистина обърна доста внимание на животните, храни козичките, аз само и показах как и тя почна сама да къса трева и да им дава. По едно време почна да им дава камъни. Те имат ловни кучета, които ги държат навън в едни клетки, хубави обаче, широки и с къщичка вътре, като се залепи за тях Соня, и тя лая, вика, подскача от кеф, взеха да ѝ се смеят хората наоколо, викаше като маймуна и подскачаше. Едвам я накарах да влезем вътре да хапнем, то не че успях да ям де, тя веднага се изстреля към вратата като я пуснах, по пътя мерна кухнята и се шмугна вътре, гоних я из целия салон там и накрая зярязах ядене и всичко, и излязохме пак вън и като се скри слънцето се смръзнах, че не се и бях облякла много добре. Там беше и директорката на училището на Емо и един куп деца, с които са заедно на занималнята, явно е доста посещавано, а аз чак сега го открих. Но то е доста хубаво там, навън има огромно пространство с люлки, малко футболно игрище и всичко е около животните. Децата беснеят навън, а родителите си хапват и пийват вътре, и всичко това е на много хубаво място в гората, над баирите и много хубава гледка има.

Соня последните нощи се буди по 300 пъти, вече съм като зомби, върша всичко на автопилот, като заспи наобед ще се опитам и аз да поспя. Не знам вие как сте, но аз през деня много трудно заспивам и ако не спя полсе поне 2-3 часа, ставам още по-зле, а аз докато се унеса минава 1 час и Соня след още един час се събужда и така само ми се усилва агонията. Освен да събудя мъжа да става вече, а аз да си легна преди нея.

Мариелка, Амбишъс нали се върна на работа вече и сигурно не ѝ остава много време за форума, дано сега събота и неделя се разпише. Аа, Фликс, нали ме пита какво ще става на 21.11 , точно така, връщам се на пълен работен ден, не баш пълен де, на 38 часа седмимно, сега работя на 8 часа/седмично.

Я кажете, нещо, което мага да направя с авокадо за големи! Аз като нарежа едно на две и винаги едната половинка става така, че не ми влиза в употреба веднага, почернява и я хвърлям. Аз на Соня ѝ слагам към кашите и пюретата, но нали е по малко, че е много мазно и все ми се развяля другата половинка. Дайте някаква идея какво да направя, че да си го изяждаме цярото.

Айде са и Тедо с температура, дано да са зъби. Алегория, то ако е настинка има признаци преди това, има вируси и бактерии, от които почват така внезанпо инфекциите.
Виж целия пост
# 445
Здравейте мацки! Hug

Добре завърнали се на всички, които отсъстваха за малко! Hug

Мариелка - много се радвам, че сте вкъщи - знам какво е в болница с дете - на никой не го пожелавам Sad - важното е, че са го стабилизирали и вече сте си у дома - оправяйте се бързо! Heart Eyes

Алегория дано са само зъби! Praynig

Кобрети - радвам се за вас, че вече сте добре и че всичко е минало по ноти! Само с този разказ за вируса ми изправи косите, но важното е, че сте се оправили! Hug

Шайн - това с ръката звучи много лошо - няма ли друг начин освен шина!?

Ганушка - дано бързо се оправи Дарито - явно меда не е шега работа! Sad

За обрива, който се появява при оздравяване - нещо не го вярвам това! newsm78 Къде е логиката!? По-скоро си мисля, че на децата тогава им пада имунитета и избиват всякакви стари екземи, алергии към нещо - просто как да кажа - по-чувствителни стават и прага на търпимост е по-нисък -незнам дали ме разбрахте - не съм специалист! newsm78

Бърби(Янче) - оплака се и те прочетох, че отгоре на всичко те и разбрах! Hug Simple Smile Горе главата - знам, че е трудно, но ти сама си го написа - нас ни чака! Crazy

Иначе напълно те разбирам за помощта на майка ти - това лято мъжа ми често пътуваше в командировки за по седмица - 2, нас с бебка ни евакуираха при майка ми и баща ми - е всички мислеха, че това е някаква велика глезотия от моя страна и там едва ли не - на ръце ме носят! Пък майка ми почти нищо не ми помагаше - с тази разлика, че тя желание има, но време няма- ходи на работа, гледа градини, вкъщи баща ми е свикнал да му се готви всеки ден едни засукани манджи - абе майка ми си има достатъчно нейна работа - помощта й се е състояла да ми я попази 20-тина минути - колкото да се изкъпя и това е! А и там - защото е къща е 100 пъти по трудно, от колкото в нас - всичко на различни етажи - тичаш насам- натам - кухнята неудобна - детето мрънка повече - побърквах се! Ходех там, защото ме е страх да седя сама с детето в София - нали тя се е разболявала 2-3 пъти - с нейните истории с алергията и тогава все се налагаше с кола да се обикаля и спешно да се реагира, пък аз не шофирам и за това ходех - ей така просто за всеки случай! Много ме е яд, когато някой каже - а ти си добре - майка ти ти помага - често ходиш там! Иначе и тук не е по-добре - и майка ми и свекърва ми далече - няма на кой детето за 1 час да оставя! Мъжа ми нон стоп на работа - редовно и в събота и в неделя -като капак ако реши да си вземе 1 почивен ден - тъкмо ми каже - днес цял ден съм вкъщи и му звънне телефона и го извикат на някакв среща - просто подивявам така! Crazy Даже напоследък редовно си имаме разправии за това - от една страна знам, че не е лесно да се изкарват пари, от друга пък просто не издържам вече!
Ох, Янче - уж те успокоявах, пък аз се оплаквах повече - явно съм имала нужда и аз го излея пред някой! Hug

Забравих да кажа на Поли, че много се забавлявам с разказите й - даже ви завидях за деня прекаран във фермата! Hug Много забавно разказваш и определено се разтоварвам след всеки твой пост!
Виж целия пост
# 446
Силлввии,  Hug Hug нека си се пооплачем една на друга, белким се почувстваме поне доза по-добре  Hug Абе убедена съм, че и на моята майка не й липсва желание. Но и тя има много други задължения - готви за всички (аз нали съм на РХ напоследък та сама си готвя), пере, чисти, пазарува... Отгоре на всичко и с болен гръб. Много добре я разбирам... Но все пак понякога ми се ще сутрин като се събудя да отида дя й тръшна Андреа за 2 часа, а аз просто да спя! Или пък ей така един ден да излезна ама цял ден без детето, да се шматкам. Ако я помоля ще го направи, но .. винаги си казвам 'я по-добре разчитай на себе си, че да няма после намеци и всичко да ми излезне през носа'. Колкото до тичането между етажите, не можеш да си представиш кооооооолко добре те разбирам, защото аз живея в къща и за мен това е ежедневие, от което страшно ми е писнало. Ами ей го на най-прост пример от снощи: къде между двата етажа успях да затрия шишето за вода на Анди идея си нямам.  Shocked Това ми коства поне 3 допълнителни слизания и качвания между етажите да го търся. И това е всеки ден с всичко - прибори, лигавници, шишета, храни, дрехи, обувки, играчки. Кой какво прави на мен все това, което ми трябва е на другия етаж.  #Crazy После защо нямам сили и вечер като легна умирам!  Tired Но стига съм се оплаквала, че съм сигурна, че злоупотребявам, макар да гледам рядко да се 'оплаквам' и 'хленча' тук. Явно наистина доста ми се е насъбрало.  Mr. Green

Поли Зо - когато се чудех какви разделни закуски мога да си правя ми попадна пасирано авокадо с малко дом. сос и чесън. Всичко в Робошефа (или с пасатора) и става страхотно за мазане на филия. Другото, което дори домашните научих да ядат миналата пролет е морковена салата с авокадо, лимон, малко зехтин и сол. Аз също денем не мога да спя. Поради същата причина - докато легна и се одремя, Анди вече се е събудила. Откакто съм родила дали съм дремнала веднъж следобед не знам.
Виж целия пост
# 447
Здравейте, майчета!  Grinning

Ние си направихме една хубава разходка в парка - мама, тате и аз.  Laughing Че даже и дъжда ни заваля, а София като се разрева за люлките, те пълни с вода, но мъжо как няма да угоди на принцесата си - веднага изля водата, намери хартия, избърса и я настани малката на една люлка, та миряса. Иначе пада сто пъти навън и се върнахме вкъщи кални та кални...  Laughing

Поли, наистина много хубаво място за разходка сте намерили. Чак и аз ви завидях, като си представих гората, животните, люлките, чистия въздух...  newsm03

Алегорийка,  Hug къде се загуби бе? Преди беше толкова редовна, а сега никаква те няма... Дано Т при Тедо наистина да е от зъби.  Hug

Г-це Кобрети, е как е на испанска земя?  Simple Smile Сигурно сте щастливи с Мимче, че сте с татето.  Grinning Много се смях на това, че са нарекли детенце "Вируса".  hahaha Ние като ходихме в Америка при зълва ми, там имаше една Диди Вируса. И на нея точно така й бяха лепнали прякора, след като заразила всичките си приятели с някакъв подобен на вашия вирус.  Joy  Joy

Бърби, Сииллввии, оплачете се момичета, може и да ви олекне. Аз също от никъде нямам помощ, тук с мъжо сме сами, няма на кой да оставя детето и за 1 минута. Водя я навсякъде с мен. Единствено мъжо ме отменя събота и неделя, за което не съм му благодарна, защото детето е и негово, а просто се радвам, че се сеща да го прави и е съпричастен във всичко. Винаги когато има време или се прибере по-рано от работа бърза да я изведе, да я разходи, да се занимава с нея. Но като си ходя в Кюстендил и аз не усещам никаква помощ нито от майка ми, нито от свекърва ми, но като че ли и не очаквам де. Просто отиваме там да се разнообразим и да ни се порадват, най-вече на Софи. Стояла съм и по 2 седмици там лятото, но пак всичко аз си правех и аз си се занимавах със Софи, както казва Сииллввии, те или работа имат, или са много изморени от многото работа и така все задължения. Но аз не им се сърдя, просто защото дори и не очаквам да ми помагат, само искам да са живи и здрави, за да не ни ангажират нас с притеснения покрай тях и като ходим да има кой да ни посреща и да ни се радва, това е. А иначе за мрънкането от наша страна, ами има такива дни, когато детето ни е ядосало или е било по-раздразнено, или не е спало и ние покрай него, или просто кофти ден ... и ни се е насъбрало повече, отколкото трябва .... Но нали знаете тези дни отминават и идват по-хубави! Да си гушкаме децата и да се радваме, че има кой да ни ядосва с непослушанието си!  Grinning
Виж целия пост
# 448
Добро утро мам4ета   bouquet Много се радвам да видя звърналите се  Hug
Румка - целувки на Тонката  Hug
Алегория - дано да са зъбки, 4е тия вируси са отврат ве4е ми писнаха, а тепърва по4ва зимата  Confused
Мариелка - дано вси4ко при вас да е по-добре днес и лошотиите са зад гърба ви  Hug
г-ца Кобрети - радвам се, 4е що годе сте пътували добре. Ти толкова се притесняваше от него. Най-хубавото е, 4е ве4е сте заедно, живи и здрави, а Мим4то си усеща, 4е си има тати да я пази и си спинка пове4е  Heart Eyes Вси4ко разбират маймунки, малки  Hug
Поли - аз съм същата като теб. Но днес откарах един обеден сън и сега ми е маааааааалко криво, ама по-добре отколкото имах главоболие от недоспиване. Цяла нощ беше кошмарен рев, зъби, прах4ета, та накрая и сироп, може и Т да е имал, знам ли. Тър4ах като луда я за вода, я за биба, я за прах4е, за сироп4е и все нищо. Бихме си даже и рекорда - 2 осрани 4увала за една ве4ер  #Crazy  Sick Аман ве4е с тия диариииииииии  #Cussing out
А за тази ферма - мисля, 4е и ние имаме такава до нас, ама се влиза малко странно за нея от магистралата и ако не оцеля после има да обикалям докато изляза пак на нашата страна, ама ще взема да погледна на тия карти сателитните по-отблизо. Макс живот и здраве като порасне там ще го водят да си играе от детската градина, така пишеше в уебсайта им,което ме навява на мисълта, 4е има друг вход за там, неможе с коли4ките да минат по магистралата  Joy  hahaha
Шайн - това не ми зву4и като шега работа  Naughty Вземи измисли нещо по въпроса и не се изоставай така, за да не стане по-лошо с времето  Hug
 newsm78 забравих ...  newsm78 Ако се сетя, пак...   bouquet

Виж целия пост
# 449
Минавам да кажа привет.

Направих албумче за новия колаж в снимка.бг. Оставям ви до края на месеца да качвате снимки. Този път старите няма да ги ползвам, така че, ще ги има само тези, които сега качите (казвам, за да няма сърдити после). Ако някой има проблеми, да ми пише на лични за помощ Simple Smile

Янче, Сииллввии, знам и аз за какво говорите с помоща. И аз съм с майка ми, но на нея и е трудно да го гони диването и хич не успява да го гледа дори като изяви желание. Общо взето мога за 5 мин да го оставя и да изтичам до тоалетна, но той пак завършва подреден пред вратата. Признавам си, че напоследък просто го оставям до мен с някоя играчка и не я и занимавам  Blush Но пък си е хубаво да има кой нещо вместо теб да сготви, та макар и не всеки ден.

Целувки за всички болнички. Да оздравявате бързо и да не тормозите майчетата си!  Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия