Ваксини - дискусия за вредата от тях... (тема 12)

  • 40 995
  • 743
# 585
Интересува ме какъв акт огат да ми напишат от хеи и какво става ако ми напишат.Защото така са казали на личната ми,....

Могат да те глобят от ХЕИ съгласно чл. еди кой си от ЗЗ. Ти от своя страна можеш да обжалваш в установения срок с аргументите посочени малко по-горе:
Задължителният характер на ваксините нарушава правото на информирано съгласие, регламентирано в Закона за здравето, Раздел II - Права и задължения на пациента. Имунизирането е "медицинска дейност" по смисъла на чл. 87, ал. 1 и ал. 2 и "инвазивен метод" по смисъла на чл. 89, ал.1 според определението в § 1 т.3 от Допълнителните разпоредби.
На това основание, преди поставяне на ваксина, на пациента, респективно негов родител или настойник, трябва да бъде предоставяно информирано съгласие, при това в писмена форма. Съгласно чл. 90 от същия закон съгласието може да бъде оттеглено по всяко време.  Парадоксално е, че чл. 94, т. 1 от Закона за здравето отрежда на гражданите сами да носят отговорността за собственото си здраве, а в същото време Наредба 15 за имунизациите, базирана върху чл. 58 от същия закон, отнема правото им на информиран избор и вменява задължение, което безспорно съдържа риск за живота и здравето.


Може и въобще да не получиш такава глоба.
Не си длъжна и да подписваш нищо пред ЛЛ - той го иска, за да си спаси кожата. Нека се оправя сам.
Виж целия пост
# 586
Линка не работеше... оправих го.
Виж целия пост
# 587

Mи о и друга статия от този сайт видях, дето е по темата...
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=2575071
Виж целия пост
# 588
Туцка,какво имаш предвид с последното изречение? И на мен нещо подобно ми се върти из главата - не дай, Боже, да се стигне до някакви случаи, в които е от значение дали е ваксиниран или не... Само че нямам представа какви могат да са тези случаи, някой друг, ако се сеща, моля да пише.
Ами засега се сещам само за загубените им реимунизации в училище... не съм сигурна, но мисля, че има значение дали са спазани предходните имунизации.
Виж целия пост
# 589
Ето още нещо наистина много добро. Simple Smile

Супер статия, много добре е синтезирано и обосновано.

Кой я е писал - знае ли се?
Виж целия пост
# 590
Българските микробиолози и имунолози са категорични, че от препоръчителна, ваксината срещу рак на маточната шийка трябва да стане задължителна. Д-р Ани Начева от Клиниката по обща и онкогинекологична гинекология във Военно-медицинската академия в София, призова родителите да водят за ваксинация дъщерите си веднага след навършването на 12-13 години,
преди да са започнали активен полов живот.


И това, при положение, че точно тези ваксини са много ама много компрометирани вече....
Виж целия пост
# 591
http://www.taz.de/1/zukunft/wissen/artikel/1/nobelpreis-steigert-umsatz/
Правят си ваксините и си раздават нобелови награди...
Виж целия пост
# 592
Ето още нещо наистина много добро. Simple Smile

Супер статия, много добре е синтезирано и обосновано.

Кой я е писал - знае ли се?

Синтезирана е от писмените защити по делото във ВАС.
Можете да я подкрепите тук и да я разпространите във фейсбук или другаде.  Peace
Виж целия пост
# 593
Интересува ме какъв акт огат да ми напишат от хеи и какво става ако ми напишат.Защото така са казали на личната ми,....

Могат да те глобят от ХЕИ съгласно чл. еди кой си от ЗЗ. Ти от своя страна можеш да обжалваш в установения срок с аргументите посочени малко по-горе:
Задължителният характер на ваксините нарушава правото на информирано съгласие, регламентирано в Закона за здравето, Раздел II - Права и задължения на пациента. Имунизирането е "медицинска дейност" по смисъла на чл. 87, ал. 1 и ал. 2 и "инвазивен метод" по смисъла на чл. 89, ал.1 според определението в § 1 т.3 от Допълнителните разпоредби.
На това основание, преди поставяне на ваксина, на пациента, респективно негов родител или настойник, трябва да бъде предоставяно информирано съгласие, при това в писмена форма. Съгласно чл. 90 от същия закон съгласието може да бъде оттеглено по всяко време.  Парадоксално е, че чл. 94, т. 1 от Закона за здравето отрежда на гражданите сами да носят отговорността за собственото си здраве, а в същото време Наредба 15 за имунизациите, базирана върху чл. 58 от същия закон, отнема правото им на информиран избор и вменява задължение, което безспорно съдържа риск за живота и здравето.


Може и въобще да не получиш такава глоба.
Не си длъжна и да подписваш нищо пред ЛЛ - той го иска, за да си спаси кожата. Нека се оправя сам.

Чл. 209. (3) Родители или настойници, които не осигуряват провеждането на задължителните имунизации на децата си, се наказват с глоба от 50 до 100 лв. При повторно извършване на нарушението глобата е от 100 до 200 лв.


Откази на хвърчащо листче не се подписват - в цитата е посочено, че според чл. 89 са длъжни да ти предоставят в писмен вид информирано съгласие.

Имаш право да оспориш акта в тридневен срок. Мотивите са описани.
Виж целия пост
# 594
Една мама от Пловдив получи акт за отказ от ваксиниране. Написах и възражение до директора на РИОКОЗ. Тя го подаде.
До момента още няма наказателно постановление. Допускам, че директора, като е прочел възражението, се е отказал от издаването на наказателно постановление. Иначе досега да бяха и връчили честитка, с която да се яви в съда. Възражението завърших със следното изречение - Считам, че не следва да издавате НП по съставения АУАН, тъй като ако такова бъде издадено, подлежи на отмяна по съдебен ред. Laughing
Виж целия пост
# 595
Добра новина!

(след полуумъртвяването на личната ми машинка с един троянец, сега пиша на мъжовата hahaha)
Виж целия пост
# 596
Една мама от Пловдив получи акт за отказ от ваксиниране. Написах и възражение до директора на РИОКОЗ. Тя го подаде.
До момента още няма наказателно постановление. Допускам, че директора, като е прочел възражението, се е отказал от издаването на наказателно постановление. Иначе досега да бяха и връчили честитка, с която да се яви в съда. Възражението завърших със следното изречение - Считам, че не следва да издавате НП по съставения АУАН, тъй като ако такова бъде издадено, подлежи на отмяна по съдебен ред. Laughing
Темида, страшна си Grinning Ако ми се наложи и на мен, може ли да ползвам услугите ти Party В очакване съм вече...хм, половин година..но засега нямам вести от ХЕИ newsm43

Туцка - по принцип, и аз съм си задавала въпроса дали ще има случаи, в които ако излъжа, че е имунизирано детето ми, би имало някакво значение...Но, ако става въпрос за училище - детето ти ще е достатъчно голямо, за да си му обяснила, че без твое знание, не бива да бъдат извършвани върху него никакви медицински интервенции. Има много време дотогава, да се надяваме че ще има промяна в това отношение Praynig
Виж целия пост
# 597
Не излезе ли вече решението на съда?
Виж целия пост
# 598
Не излезе ли вече решението на съда?
Ехеее, чакай де! Делото беше на 15.11. Една седмица е минала оттогава.
Виж целия пост
# 599
Не излезе ли вече решението на съда?

Не им е свършило още съвещанието... Mr. Green Казаха, че ще се произнесат след съвещание.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия