Re: ВЪПРОСИ към хомеопати - 9

  • 55 732
  • 738
# 495
От хомеопатична гледна точка, приемат ли се за подтискане "бабешките" методи за лечение?
Например, мазане на гърлото със сода при налепи, превръзка с живовлек при гнойни рани и всякакви други такива.

Да си побутна питането...
Виж целия пост
# 496

[/quote]
  Mr. Green Да не сте в Малина, че и в нашата група има скарлатина. За сега няма симптоми, но някак се чувствам спокойна, че имам алтернатива. Дано само не дърпам дявола за опашката  Praynig
[/quote]
не сме в Мая сме,и вече от месец има карантина,едно след друго цъфват,но друга група
Виж целия пост
# 497
От хомеопатична гледна точка, приемат ли се за подтискане "бабешките" методи за лечение?
Например, мазане на гърлото със сода при налепи, превръзка с живовлек при гнойни рани и всякакви други такива.

Да си побутна питането...

Зависи. Според мен превръзката на гнойна рана не е потискане, стига да е оставено място за изтичане. Това е просто възпалена рана. Друг е въпроса с мазането и компресите на пъпки разни и т.н.
 Мазането на сливиците със сода ( мед, ракия и прочие коктейли) си е опасно, защото въпросното "обиране" на гнойта може да се прави само от много опитно лице. Лично аз не бих поела риска - може да се нарани мястото, да се получи абсцес и т.н. (Гаргарата с морска сол върши чудеса с "гнойните тапички")
(не съм хомеопат, мнението е лично)
Виж целия пост
# 498
Курсовете не са само за обща култура. Тези, които ги завършат, ще са на ниво "медиц.специалисти, току-що завършили университета" (за сравнение)
Не съм твърде съгласна Thinking Има неща по обща медицина, които едва ли се учат на курс по хомеопатия. А има и един куп болести и болежки, на които трябва да се знаят симптомите и т.н.


 Курсовете за майки не се провеждат от Сдружение "Хомеопатично общество" и там доколкото знам се преподават общи познания по хомеопатия, спешни хо л-ва и др. под.

  Сдружение "Хомеопатично общество" предлага 3 г. изучаване на Медицина с  изучаването на 17 медицински дисциплини, преподавани от хабилитирани професори и доценти по медицина:

  1. Анатомия, хистология, физиология
  2. Микробиология, вирусология, имунология, епидемиология
  3. Медицинска генетика
  4. Основни патологични процеси
  5. Клинична лаборатория
  6. Образна диагностика
  7. Вътрешни болести
  8. Педиатрия
  9. Инфекциозни болести
  10. Урология
  11. Акушерство и гинекология
  12. Дерматология и венерология
  13. Неврология
  14. Психиатрия
  15. Офталмология
  16. Ото-рино-ларингология
  17. Спешна медицина
Виж целия пост
# 499
Хомеопатката на синами също смята, че хремата със сополи и лека кашлица не се нуждае от специално лекуване. Аз, признавам си, още не мога да възприема това. При детето ми от много сополи понякога се стига до отит, но според нея, връзка между двете прави само официалната медицина.
В нашата детска освен варицела, има и скарлатина. Следобед ще го изследваме, че ако има и скарлатина вече ще е лошо.

И аз смятам същото (с някои изключения)  Peace
Виж целия пост
# 500
Ами има резон. Ако дори при хрема на човек все трябва да му се помага с нещо, било то хомеопатия или алопатия, то тогава с какво ще се справя сам този организъм? С нищо! А не е редно.
Виж целия пост
# 501
Какво е мнението на Хомеопатията за Кандида Албиканс и Стрептококи ауериус изолирани в гърлото.Алопатите категорично изписват АБ за тези бактерии,а могат ли да се излекуват чрез хомеопатия?
Много ще се радвам ако ми отговорите

И двете са продукт на алопатичната медицина. Кандида албиканс е пряко следствие от използването на все по-мощни антибиотици, а Стрептококус ауереус и Стафилококус ауреус са мутанти, продукт на вътреболнична инфекция, и които не се поддават на антибиотично лечение.
  Хомеопатията обаче знае и може да се пребори с тях.
 Simple Smile
Виж целия пост
# 502
От хомеопатична гледна точка, приемат ли се за подтискане "бабешките" методи за лечение?
Например, мазане на гърлото със сода при налепи, превръзка с живовлек при гнойни рани и всякакви други такива.


 sladka_mama Много хубав вапрос!

 Някои не, някои да!

 Потискане е слагането на напоени с оцет кърпички на ръцете и краката!
 Потискане е на топлокръвен пациент да се топят краката в гореща вода, но е много добре при пациент с висока Т. и ледени крака.
 Потискане е мазане на сливиците с нишадър, сода и други препарати.
  Живовляк и Календула са добри при отворени или гнойни рани и т.н.
 Peace
Виж целия пост
# 503
карцинозин 1 лм ? сигурна ли сте, че е Carc в LM-1 потенция?  да не бъркате с 1М потенция?...
За съжаление едва сега имах възможност да вляза във форума, ще погледна надписа на шишенцето довечера, но и аз съм го пила това лекарство по спомени в тази потенция. Ще проверя и ще пиша....

Проверих потенцията и на двете шишенца карцинозин и на двте е 1м, объркала съм визуално 1 с l  Embarassed.
Виж целия пост
# 504
От хомеопатична гледна точка, приемат ли се за подтискане "бабешките" методи за лечение?
Например, мазане на гърлото със сода при налепи, превръзка с живовлек при гнойни рани и всякакви други такива.


 sladka_mama Много хубав вапрос!

 Някои не, някои да!

 Потискане е слагането на напоени с оцет кърпички на ръцете и краката!
 Потискане е на топлокръвен пациент да се топят краката в гореща вода, но е много добре при пациент с висока Т. и ледени крака.
 Потискане е мазане на сливиците с нишадър, сода и други препарати.
  Живовляк и Календула са добри при отворени или гнойни рани и т.н.
 Peace
Е сега нещо ново за мен...да не мажем с оцет при Т??? Rolling Eyes А какво предлагаш?
Виж целия пост
# 505
Уф, да, и аз не го знаех това за оцета  Rolling Eyes Но пък аз го прилагам като допълнително средство чак като дам антипиретик вече, че много ми е тежко да го гледам как се мъчи милото, докато подейства антипиретикът...
Виж целия пост
# 506
Предполагам отговорът за Т е да не се сваля нарочно, стига да не е над 39,7 за малко дете. За малките деца нармална Т е до 37,3.
Виж целия пост
# 507
карцинозин 1 лм ? сигурна ли сте, че е Carc в LM-1 потенция?  да не бъркате с 1М потенция?...

......... Изписа й лекарство (карцинозин 1 лм).......... От миналия петък и малката се разкашля, до неделя и давах карцинозина.

 
  Cherry plum....
Цитат

Проверих потенцията и на двете шишенца карцинозин и на двте е 1м, объркала съм визуално 1 с l  Embarassed.
Виж целия пост
# 508
tandonova79.....

Цитат
Е сега нещо ново за мен...да не мажем с оцет при Т??? Rolling Eyes А какво предлагаш?


  Кърпи в студена вода, изцеждат се и се слагат на главата и около гърдите.
Виж целия пост
# 509
Уф, да, и аз не го знаех това за оцета  Rolling Eyes Но пък аз го прилагам като допълнително средство чак като дам антипиретик вече, че много ми е тежко да го гледам как се мъчи милото, докато подейства антипиретикът...

 Охлаждането само на ръцете и краката е груба грешка, при която се нарушава циркулацията на кръвта, без практически да се охлажда тялото и главата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия