В коремчето на мама бебенце расте, което щъркелът през МАРТ ще донесе - 5

  • 35 872
  • 743
# 105
здравейте,
относно раждането все още не съм мислила кой начин предпочитам, но от мои познати съм чувала че естественото раждане, но с упойка било за предпочитане... аз всъщност незнам много за упойката - мисля че се казва епидурална Thinking, та някой ако има информация може да я сподели   Hug
Виж целия пост
# 106
Здравейте бъдещи мами,

много се радвам, че сте създали групата, и можем да си споделяме всички трепети, вълнения и полезни нещица...
Желая ви лека и безпроблемна бременност на всички!  Hug

Много се чудех дали да се включа в март или април, тъй като ще очакваме нашето мъниче около 30 март - 1 април ....май по-голямата вероятност е за март  Simple Smile

При посещението си до доктора вчера, затвърдихме пола и ще очакваме момченце.....днес се ровя за имена и установих че са ужасни повечето от тях.....ще има да мислим  Laughing

Има ли някой, който да е планувал раждане в токуда и при кого? при нас първоначалната препоръка е към д-р Илиев, но предстои да се срещнем с него и да решаваме...

е няма да прекалявам като за първи път ........
 Hug и усмихнати дни на всички!!!
Виж целия пост
# 107
здравейте,
относно раждането все още не съм мислила кой начин предпочитам, но от мои познати съм чувала че естественото раждане, но с упойка било за предпочитане... аз всъщност незнам много за упойката - мисля че се казва епидурална Thinking, та някой ако има информация може да я сподели   Hug
http://www.moetodete.bg/bremennost/p3_734_0.html Заповядай Peace

Валари, благодаря за инфото, мила Hug Да, не съм писала отдавна, защото няма нищо ново, но си ви чета редовно. Simple Smile Бебчо си мърда, расте и така. На 29.10. ще ходим да го видим на 4Д в Марковс и филмче ще ни направят, така че това чакам с нетърпение в момента. Grinning
Виж целия пост
# 108
Здравейте и от мен !   bouquet
Да се разпиша, след прегледа... не ни казаха пола на 100 % защото си стискало крачетата бебо, но според доки уж е момиче... но още не може да потвърди  newsm78 . Иначе е добре и се развива нормално.  Обадих се на таткото и му казах, че сега казаха че може да е момиче... и той  #Crazy нееееееееее сгрешили са - момче е.  hahaha
Аз в четвъртък съм на ФМ и ФЕ и се надявам там да се види най накрая.  Praynig ЕЕЕХХХ че голямо чакане пада.  Mr. Green
Добре дошли на всички нови мами, лека и безпроблемна   bouquet  bouquet

Аз съм несериозна този път и съм се мазала само няколко пъти до сега  Embarassed от предишната, нямам никакви стрии, и сигурно за това така съм се отпуснала  Blush
Лек ден !
Виж целия пост
# 109
Tasha   къде ходиш на йога? Предварително ли се записваш или може и инцидентно... Embarassed следващата седмица края се прибира нашия татко и ще има на кого да оставям детето, така че съм свободна и за варненски срещи, лекции, йоги само свиркайте  Whistling


Thomasito в Orange Fitness ходя /до стадион Черно море/
Няма предварително записване. Свободно е за всички желаещи бременни
Тренировките са в понеделник и петък от 13.00 часа, а посещението е 6 лв.
Последните 2 - 3 седмици си занемарих ходенията, но докато бях на работа ми беше малко трудно
Вече съм в болнични и смятам да ходя редовно
Ще се радвам на компанията ти

Виж целия пост
# 110
Аз съм несериозна този път и съм се мазала само няколко пъти до сега  Embarassed от предишната, нямам никакви стрии, и сигурно за това така съм се отпуснала  Blush

Значи аз съм два пъти  Embarassed Embarassed , защото изобщо не съм се мазала  Laughing . С първата бременност ме мързеше и сега ме мързи. То да не е пъпка, та да мажеш. Като се почне гърди, корем, кръст, бедра  #Crazy . Предпочитам мързела, пък ще се надявам да ме подминат стриите  Embarassed
Виж целия пост
# 111
Да споделя и аз за мазането: купих си Mustela-stretch marks double action. Не съм особено редовна в мазането- 2 пъти седмично едвам. Половинката много на сериозно взе стриите и добре че той ме ръчка вечер да се мажа. Лошото е, че когато е на работа (нощна смяна) няма кой да ме подсеща  Embarassed и все не го правя  Blush
Виждам че има мами, които пробват да пускат идея за втора среща : аз съм за. Стига да не излезе нещо непредвидено много бих се радвала пак да се видим  Hug
Виж целия пост
# 112
добре дошли на новите мами и от мен  Hug
за мазането и аз съм се насочила засега към Мама Дона на Чико, така или иначе май е на-разпространено по веригите, но така като гледам и това на Weleda е доста добро, в бг сайтове не намерих нито цени, нито къде мога да го намеря, ще разгледам из магазите, ако не ще взема това на Чико.
за спорта аз съм 100%  newsm10. Единственото нещо, което ме спира, че идва гадна студена зима, рано се стъмва, а и наблизо няма къде да ходя. иначе така ми се ходи и на мен на йога или фитбол. просто завиждам на момичетата, които имат възможност да ходят през деня, аз си ходя на работа и май така ще си е докрай, надявам се поне от януари да се откача, но май процедурата е доста сложна и ... ще видим доки какво ще каже по въпроса с болничния. хайде някоя от мамите, които са в болнични да споделят каква е процедурата
Лека вечер от мен
Виж целия пост
# 113
Привет и от нас Hug
Аз се мажа с лосиона на Майка Кокона. Много съм доволна от него и хич не е скъп (5-6 лв). С първата бременност се мазах с него и нямам нито една стрия, дано и сега да е така Praynig
Времето ми минава доста бързо покрай малкия, по цял ден игри, разходки и то станало време за лягане Simple Smile Вчера ни зарадваха че сме приети в ясла и сега подготвяме документи и изследвания Simple Smile
Хубава вечер на всички Hug
Виж целия пост
# 114
Благодаря на всички за топлото посрещане! Simple Smile Относно раждането аз раждах първият път нормално с епидурална упойка и съм много доволна.Надвам се пак да мине леко и да не се налага секцио.
И аз другата седмица съм на ФМ. Знае ли някой колко далго се гледа бебето на 4Д при това изследване?

Аз пробвах с какви ли не мазила по време на първата си бременност, но кожата ми е много суха и се зачервяваше от всичко.Накрая намерих един най-обикновен меден вазелин ,който е доста мазен и е идеален за моята кожа.Не знам дали ще ви допадне,защото коремчето направо лепне от него, но е наистина ефикасен и не получих стрии първият път-дано и сега да не ми се появят.
Виж целия пост
# 115
Привет и от мен момичета!
Добре дошли и на новите мами!   bouquet

Ама много сте изписали......ще се опитам да ви изчета  Simple Smile

При мен няма нищо ново.....вчера само малко се притесних, защото имах една странна болка ниско вляво. Говорих с док и той каза да не се притеснявам, да продължавам да си пия магнезия и ако болката е силна, да изпия по 2 но-шпа. Чукам на дърво сега ми е добре и се разминах пиенето на но-шпа. Ама притеснявам се така, като не мога да преценя на кое да се обърне внимание и на кое не  newsm78

Относно мазането - аз също не съм много редовна. Мажа се с Мама Дона на Чико (похвалиха ми го).

Аз също съм ЗА среща, защото предишната я пропуснах  Sad , но се надявам на тази да успея да дойда. На мен лично най-удобно ще ми е събота или неделя, тъй като през седмицата съм на работа.

Хайде от мен чао и ви желая лека и спокойна вечер на всички!  Hug
Виж целия пост
# 116
Здравейте.
Аз днес бях на консултация. Човечето като ме видя и започна да маха с ръчичка  Joy Даже имам снимка  Grinning Пораснал е колкото трябва - всичко си му е в норма и за пореден път се потвърди, че е отново младеж  Heart Eyes
Ще пускам пълен набор от кръвни изследвания, плюс урокултура, а утре съм на преглед при ендокринолог заради моите хормонални проблеми преди първото забременяване. Не очаквам изненади, но да се презастраховаме Simple Smile Според док тежа 49кг, т.е. 4 до тук отгоре. Ще се измеря с домашния кантар да видя колко съм по моя  Grinning
Надявам се всички да сте добре   bouquet
Виж целия пост
# 117
Добра утро момичета
Днес съм по добре и болките в гърлото намаляха  Grinning

lillyrose казах на доктора при който ходя, че вече искам да изляза в болнични и дали има някакъв проблем и той ми каза че няма. Не виждам причина да откажат на бременна, ако не се чувства добре
Аз лично се реших на тази стъпка по няколко причини:
-в стаята работя с още 7 колежки и някой идват болни за да не си вземат болнични
-бюрото ми е под прозореца, който почти постоянно е отворен, заради колежки пушачки, а мен цигарите много започнаха да ме дразнят
-в следобедните часове вече едвам стоя на стола от болки в кръста и подути крака
Виж целия пост
# 118
Добро утро и от мен  Hug

Ииии за добро утро ще ви пусна любимият ми плод. Чакам с нетърпение да дойде зимата, че да ям по 1 кг мандарини и 1 кг портокали на ден както всяка зима. Мнооого обичам.



Иначе за мазилата и аз се мажа с крем Кокона- препоръча ми го кумата, която е аптекарка за началните месеци като подготовка и до сега все още го ползвам.
Използвала съм сигурно вече 3-4 опаковки. Мажа се всяка вечер след къпане.
Удобен ми е, защото е евтин и честно казано не знам дали ще го сменя.
То ефекта трябва да е един - да подържа кожата мазна и същевременно с това еластична, за да се подготвя за разпъване.

За спорта аз определено няма нужда. Разхождам кучето по няколко пъти на ден, пък и съм на работа по цял ден.


amanita , хаха, множо мъже ще ти се насъберат нещо. В моята партия си  Whistling

А да ви се оплача- по принцип кръста си ме боли много, но вчерааааа просто се сецнах сигурно и не можех да ходя цяла вечер. Днес съм малко по-добре, но не мога да се навеждам въобще.  ooooh!
Виж целия пост
# 119
И аз бях изоставила мазането, до вчера, докато не видях корема на едно мамче от БГ мама.... - беше огромен и целия в стрии, едни червени, абе грозна картинка...Аз също съм предразположена към появата на стрии, още от по-дебелия ми период имам стрии по корема, които с нищо не можах да залича.
Още като разбрах,че съм бременна си купих това масло на Roc http://www.fragrancedirect.co.uk/roc/roc-maternity-anti-stretch- … 0ml/invt/0022366/.
Като ми порасне корема, ще ви кажа има ли ефект  Laughing За сега нямам нито една стрия макар че съм качила 2.5 кг.

Хубав ден Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия