В коремчето на мама бебенце расте, което щъркелът през МАРТ ще донесе - 5

  • 35 872
  • 743
# 195
Аз съм против пиенето на Флуор, толкова много го има в естествения вариант че не виждам защо допълнително да се тъпчем с него.
Виж целия пост
# 196
Аз съм против пиенето на Флуор, толкова много го има в естествения вариант че не виждам защо допълнително да се тъпчем с него.

И аз съм на това мнение - при положение, че можем да си го набавим по естествен начин, защо да избираме химията!?
Виж целия пост
# 197

... но пак ще го кажа, де - флуор е добре да се пие, по време на бременността, предпазва от кариес МЛЕЧНИТЕ ЗЪБИ, а когато се роди детето, се дава за да предпази от кариес постоянните. ...
Всеки решава сам за себе си, но не бива заради това, че стоматолозите не са наясно, все пак да се пропуска възможността за по-здрави зъби на детето.

Охх, благодаря ти , мила , че споделяш наученото от лекцията   bouquet , но аз четох , че изобщо не е добре да се приема флуор ... Нито през бременността , нито после за детенце ! Sad
Някои статии звучат доста стряскащо даже - за отрови , увреждания и т.нт.  Cry Shocked и затова се въздържах да пусна линк тук ... Embarassed

Съжалявам, ако е прозвучало неграмотно, знам че няма 1Д, говорех принципно. Тъй като има много лекари, които само името им е такова и това, че имат апаратура не ги прави опитни и образовани.
Печалбари - колкото искаш  Wink Grinning . Истински добрите за съжаление са малко ... Затова трябва добре да се информираме къде отиваме и на кого се доверяваме ... Peace  Grinning


Виж целия пост
# 198
Здравейте!

Току-що открих подфорума и тази тема и бързам да се запиша  Mr. Green
Ако може да ме включите и мен в списъка  Praynig За сега датата е 14.03.2011, пола все още неустановен, а аз съм на 26г. Simple Smile Като се роди бебчо ще съм прясно прясно навършила 27  Mr. Green

В момента се опитвам да открия дали някъде из форума и подфорумите има темичка, в която е събрано какво долу-горе трябва да бъде купено за бебето. На мен ми хрумват разни неща, но се чудех дали има тема, в която всичко е събрано на куп? Моля, ако някой е попадал на такава тема да ми даде линк тук или на лични.  Praynig
Виж целия пост
# 199
http://www.pakostnik.com/bg/motherbabylist.php Uinen, Този списък е мн хубав. Дано ти хареса и на теб Simple Smile
Виж целия пост
# 200
Добре дошла!
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=613
и
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=404952.0

Според мен 90% от нещата са ненужни, но пък ако ти се харчат пари, защо да не се поглезиш с нещо  Grinning
Виж целия пост
# 201
Имам списък който е съставен от мен за да нямам нищо излишно.
За родилното нищо няма да взимам щото всичко си имат само ще приготвя чанта за изписване.
Бройките не съм ги писала щото колкото и да напиша все ще купя повече Laughing
ЗА БЕБЕТО
•   Комплект за изписване
(боди, горна дрешка, чувалче и шапка, чорапки)

•   Памперс
•   Мокри кърпи
•   Контейнерчета за съхранение на кърма
•   Стерилна марля  за пъпче
•   Препарат за мазане на пъпчето
•   Бебешки прах за пране
•   Бебешки гел за измиване
•   Крем против подсичане
•   Олио, масажен гел или мляко
•   Клечки за уши с ограничител
•   Аспиратор за нос
•   Физиологичен разтвор
•   Четка за коса
•   Ножичка
•   Термометър за телесна температура
•   Термометър за вана
•   Термометър за въздух
•   Хавлия
•   Кърпички за бърсане
•   Боди
•   Ританки
•   Гащеризон
•   Пижамка
•   Чорапки
•   Шапка
•   Лигавници
•   Одеало
•   Памучно одеало или пелена
•   Възглавница за новородено
•   Спален комплект
•   Обиколка за креватче
•   Креватче
•   Матрак за креватче
•   Количка
•   Ваничка с плот за повиване
•   Столче за кола (0-13 кг.)
•   Бебефон
•   Шезлонг или люлеещето се кошче
 
ЗА МАЙКАТА
•   Помпа за изцеждане на кърма
•   Крем за разранени зърна с Ланолин
•   Подплънки за кърмачки
•   Сутиен за кърмачки
•   Крем за бюст
•   Стягащ крем за след раждане
•   Ластичен колан за след раждане
•   Чай за кърмачки
•   Възглавница за кърмене
•   Мокри кърпи за гърди


Виж целия пост
# 202
: Saura , може да добавиш и Мама Веси Peace, знам,че тя със сигурност ще иска Simple Smile
Предишният път се срещнахме пред народния театър и след това ядохме пица във  Виктория Grinning
За срещата, ако е тази събота нямам никаква възможност Sad ще имам гости и просто няма как Sad
А за неделя, съм свободна след един часа.Просто тази събота и неделя като никога ми е по-натоварена.А, иначе няма търпение... Laughing
Виж целия пост
# 203
Е г-жа Стихийно бедствие, много дълъг списък  Grinning ама всичко необходимо е вътре аз съм си набелязала и стерилизатор за микровълнова. А имам колебания относно помпите, дали да е ръчна или автоматична. Има едни автоматични с 3 шишета за съхранение на кърма ама са над 200лв стори ми се малко скъпо.
Виж целия пост
# 204
Е, браво за списъците момичета   bouquet Супер помощ за нас, които тепърва ще се чудим какво точно ще ни е нужно.

Като заговорихме за срещата се чудя къде изчезна zina  Thinking дано да е добре и по съседски с нея да се присъединим за срещата.

bsisi, купих си пренатал-а. Сега трябва да открия и тази Биолектра. Странното е, че на рецептата пише 350 мг, а само в една аптека видях 240 мг. Ти наясно ли си с този продукт? Чудя се да не би докторката да се е объркала нещо.
Виж целия пост
# 205
Бишкота , имам навика да чета и в другите бременелски теми, защото ми е интересно Simple Smile
zina се е записала във февруарската тема и там пише, а нас май ни е позабравила newsm78
Виж целия пост
# 206
Уау, много сте бързи, много благодаря!  Hug   bouquet  bouquet  bouquet 
Виж целия пост
# 207
Леле колко неща трябват?!  ooooh!
Даже не мога да си представя как ще се оправям!?  Laughing

Който е минал по този път е добре, ама на който му е за 1-ви път .......  Blush
Виж целия пост
# 208
Списъците са супер и мисля, че с голям кеф ще пазарувам  Party Все още нищо не съм купила, че само слушам бабини деветини, а и чакаме да видим от кого какво ще съберем Wink Пазаруването за бебето е най-хубавото нещо. И на мен ще ми е за първи път  Hug
Виж целия пост
# 209
здравейте момичета.4 дни ме нямаше,а вие многооооооо сте изписали.Амниото ми мина-резултат чакам утре(още 1 ден напрежение)Добре дошли на новите мамита  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия