Декемврийска мама много се вълнува и за бебо с трепет пазарува! № 14

  • 24 997
  • 709
# 510
listopad аз имам същият проблем, минавам курс на лечение с кратко отминаване на симптомите и след няколко дни отново е същото. Моята лекарка каза да се облекчавам с отвара от смрадлика и сода за хляб прибавена към нея за промивки. Ако трябва да съм честна има ефект, но трябва постоянство. Другото , с което ми разрешиха да се мажа е ломексин крем, но не постоянно - само при нужда. Явно едва след раждането ще имаме възможност да се спасим от гадните гъбички Mr. Green
Виж целия пост
# 511
здравейте дами   bouquet
не мога да смогна да ви изчета (от 2 дни не съм влизала и  #Shocked)

да се похваля и малко оплача .... от събота си имаме  1crib дървена кошарка - люлка ... сглобена вече в нашата стая от моята страна ... малко странно ми е като се пробудя и я видя  #Crazy ... за сега ще използваме нейното матраче (малко нестандартни размери), а после ако се наложи ще го сменяме .... НО съпруга ми си секна кръста и докато я качваше в колата - обадихме се на най- близкия ни кума (защото брат ми си е в Бургас) да ни помогне с пренасянето до горе, а той ни отказа  smile3515 smile3515 smile3515 - малкия плачел и нямало как ... много се извинявам, но той си има майка, която за 30 мин можеше да остане сама  smile3516 ..... справихме се и сами двама с мъжа ми, но съм МНОГО РАЗОЧАРОВАНА  smile3515 smile3516 smile3514
извинявам се, че ви занимавам и стана дълго, но трябваше да си го излея!!!

Danili аз съм по същия начин като от една седмица на сам ... събуждам се от гадене  Sick .... на 21-ви като бях при доки му го казах, но той ме успокои, че е нещо нормално защото бебчо растял и се въртял и притискал нещо си (много забравям като ми се говори последно време) .... аз се оправям с айран на гладно или кола ...  Sunglasses
Виж целия пост
# 512
Привет мамчета Simple Smile

Обърках се с тези матраци... видях сайта на Магнифлекс и звъннах да питам. Ми то при нашия нестандартен размер легло (65 x 126 см) се оказва, че ще отнеме мин. 30 работни дни да се достави... Иначе изглежда, че наистина са добри... Нашите спят на такива матраци и са много доволни. Не знам дали ще можем, обаче, да чакаме толкова дълго...

Някой да е ползвал на БГ фирмата Нани, май се казваха...? От фирмата, където поръчахме мебелите, работят с тях, и би могло да стане по-бързо разбрах сега... тоест да дойде легло с матрак... ама дали са читави? Естествено жената ме уверява, че са добри, НО... дали е така Simple Smile

Josepha, за имената на мен Деян много ми харесва Simple Smile

Виж целия пост
# 513
Josepha, ние бяхме в чуденка за  галеното, но стигнахме до консенсус да му се вика Фил  Wink, което  виждам че ти си отхвърлила като вариант.
Дано бабите не вземата да  му викат "Филипчо" ама смятам да минат опреснителен курс как не им е позволено да му говорят на бебешки и това умалително не е позволено Wink  Че едната баба (свеки)  има навика да говори на племенницата дето е  почти на 3  на  бебешки, което супер много  дразни Wink
ivka_007, ние купихме матрак, който става и за дървена. Кошарата ни е сгъваема, но  там където се  закрепя  горното ниво си е метално така че няма как да се скъса.  
miss_666 , недей да си го слагаш на сърце. Винаги най-близките ни  разочароват  най-много  Hug Hug
Виж целия пост
# 514
Мама_Ива, аз имам същите бременни симптоми - когато се наведа да си обувам обувките губя равновесие и непрекъснато се подпирам. А за сръчността - аз съм от клуба Пречат ми ръцето и като се завъртя в кухнята настава голяма дандания. Сега поне съм ограничила щетите.

Ние също сме си избрали Магнифлекс като марка за матраче.
Виж целия пост
# 515
ANGYA , отхвърлям го само докато е бебе. Иначе като стане на 2-3 ми е единствения вариант. Иначе и аз смятам да дресирам всички как да му викат, независимо от името, което ще изберем! Някога, когато съм се родила и свекървата на майка ми била много против да съм Мария и затова ми е казвала известно време "Миче" - представяте ли си?!?!?!?  #Cussing out

Затова сега, ако трябва кръв ще се лее #2gunfire, но всички ще се съобразяват
]KalinaZ    bouquet  Hug . Ти няма ли да идваш на 10ти на отворените врати в Шейново? Да се съберем заедно с tsvety_georgieva  Wink
Виж целия пост
# 516
Здравейте пак Simple Smile

Аз се връщам от консултация - 32.0 - 1,950 - Но е слезнал много ниско пакостника Simple Smile)

Сега съм на "щадяща" система - лежане и повече магерот Simple Smile

Как бяха или са вашите мъници в 32 седмица?
Виж целия пост
# 517
puppcheto , аз не мога да кажа и с предната и сега все още седалищно си стоим.Може би се усеща , когато бебето е по-ниско долу, някакъв натиск сигурно, дано и аз го усетя  Simple Smile
Щях да питам, моята плацента в 29седмица беше втора степен на зрялост, което ми се вижда много.Мисля,че 7/8 имаше същия проблем с по-калцирана плацента.Тази седмица съм на ФМ, тъкмо да видим как е плацентата 3сед по късно.Да не забравите да ми стискате палци, че ще имам нужда Praynig
Виж целия пост
# 518
О, това за говоренето по бебешки много го мразя. Имам познати, на които детето им е почти на 3 годинки и от такова говорене детето не знае нито една дума! Все още говори само срички ( и то не повече от двайсетина). За глезотиите да не говорим, прави ги на луди. Но все пак те са си го направили сами. Едно дете за да израсне като личност според мен трябва да му се говори като на голям човек, как иначе то ще се почувства значимо?

С предната бременност се бях скъсала да имам гъбички,с какво ли не ги лекувах, с нищо не минаха. Доколкото съм запозната гъбите са толкова упорити, че даже се приспособяват към медикаментите и по скоро се хранят с тях, отколкото да ги лекуват. Като родите ще ви минат  Mr. Green Незнам наистина какво точно пречат при раждането и с какво може да се зарази бебето, но аз си родих с гъбички нормално, т.е. детето си мина по родовите пътища и нищо и нямаше. А ми се караха даже в родилното що не съм ги лекувала, а аз през цялата бременност ми изписваха само свещи, глобули, разните му там вътрешни спринцовки и много пари даже бяха отишли.



За дунапрена-много спарва. Навремето съм спала на такъв матрак и е много гадно. Май какъвто и матрак да се избере-всичко е химия. Кокоса е естествен, но също се обработва с химични материали за да залепнат влакната едно в друго. Но поне с него тялото може да диша, докато е само дунапрен не може. А между другото гъбички също и от спарване могат да се хванат-така както да обуете обувки от "балатум" както аз им казвам и така обути с часове гъбите са в кърпа вързани.

Анна84, мама Ива ти е обяснила много добре за 45 дневният болничен. Твоята гинеколожка наистина се е объркала в пресмятането. Ако термина ти е 14.12 той трябва да започне на 30 октомври, като базата от изчисление 12 месеца назад ще започва от предходният месец (септември 2010) . Аз съм със същият термин като твоя и има значение понеже не всеки месец съм осигурявана на еднаква заплата си нагласих така нещата, че октомври 2010 да не ми влиза в изчислението, но ако при теб осигуровките от точно тези 2 месеца-  октомври 2009 и ноември 2009  са еднакви то за теб няма значение дали ще излезеш 45 дневен от 31.10 или от 01.11. Провери си осигуровките за тези месеци дали са ти еднакви, ако не са и имат голяма разлика ми пиши да ти обясня ако ти се вижда сложно.

poli.t добре си наредила комшиите с чалгата! И аз щях да им пусна така лееекичко малко хеви метъл  Mr. Green

Мама_Ива и аз така залитам и съм малко схваната в ръцете.

Данили, на мен сега ми прилошава много повече от колкото в началото на бременността.

miss_666 не се ядосвай на хората, било то роднини или не. Ако се нервиш за всяко нещо на останалите ще се тресеш от нерви и всичко се трупа на теб и на бебо. Гледай ти да си добре, а както съм казвала и друг път- всичко някой ден се връща, живота е един и не си струва да се хабим за простотията на някои хора. Радвайте се и на малкото, което имате, защото когато човек остане и без него- тогава го оценява. За съжаление рядко хората проумяват някои неща.

На Вилкони искам да пратя много прегръдки, пиши пак, ние сме с теб  Hug  Hug

Мари, и аз тази седмица съм на преглед, ще видим как е плацентата и килограмите на бебчо и ще пиша. И ти пиши какво ще ти кажат, кой ден ще си на прегледа, защото аз около четвъртък ще отида?
Виж целия пост
# 519
Аз сега съм 32 седмица и моето си е седалищно още. Явно усещането е различно при нас. Mari, на мен за тази плацента нищо не ми казаха и двамата лекари дето ме гледаха последно. Предполагам, че като отида сега на 4.11 ще ми кажат нещо за това...

Josepha, може и да се видим, мила Simple Smile Една приятелка беше записана, ама дотогава май ще роди, та аз мога да дойда вместо нея Simple Smile ще ми е много приятно да се запознаем наживо и с теб, и с Цвети Wink  Hug

Puppcheto, ще лежиш повече, филмчета, книжки, това е... Всичко ще е наред! Hug



Виж целия пост
# 520
Здравейте мацки!!!!Ванче прочетох че си си в къщи и много се зарадвах-пожелавам ти да устискаш бебо поне месец още и да си добре до срещата с бебчо!!!

Аз днес преживях голям стрес ,не го пожелавам на никого.Отивам моляти се на ЖК почва прегледа и лекарката решава да ми слуша тоновете на бебка през корема с няква си джаджа там-дето ми натиска корема и си слага ухото.......-брей въртя ме наляво,надясно и най-накрая ми се опулва,че не долавя никакви сърдечни тонове Shocked Shocked Shocked вика ми ,абе ти усещаш ли изобщо движения отвътре,казвам аз че си я усещам бебката.........и айде беж в кабинета с ехографа да ме види-ама казвам ви в рамките на 10 минути ми спря сърцето-после ми мери кръвното 150 на 110 Shocked.На ехографа бебето си се видя-ритка си и сърчицето си му тупка както си трябва,ама направо се поболях за секунди.Пожелавам ви на всички да сте добре,сега лягам да си почивам,че съм се ошашкала ooooh!
Виж целия пост
# 521
nikolinko  Лелеее тая е била за тряпане  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire . Как може така да процедира бе???
Мами да ви питам,физиологичния разтвор е подходящ да си го слагам в нослето сега против хрема нали???
Виж целия пост
# 522
Оф, рано беше да се хваля, че не сме пили антибиотик от година и нещо - сега малката е с гнойна ангина или скарлатина - не е сигурно, изписаха й антибиотик. Имаше такава епидемия в градината, но преди месец.  Close Както и да е оправя се бързо и това ще мине.

За матраците - аз ще си взема на ТЕД с пружинки - Сан Ремо, защото е най-дишащият от всички варианти на пазара. И на мен ми се иска да е от естествени материали и даже мислих да го ушия сама, само дето не мога да шия. Sunglasses Матраците с пружинки дори да се намокрят има шанс влагата да се изпари, а от дунапреновите Магнифлекс или латексовите - не. Първитя ни матрак беше дунапрен, не сме доволни. Махнахме и този на Магнифлекс на малката като взехме новата детска, беше много твърд. Нашият беше латексов, мухляса. Сега сме на отделно пакетирани пружинки и се чувстваме много добре, дано издържат по-дълго време.

И на мен ми се вие свят- кръвното ми е много ниско. Но като го вдигна с кафе, пак ми става лошо.

Ние сме със сгъваема кошара, матрак е задължителен, защото иначе е много твърдо и спарва. Лошото е, че наистина много се качва нивото и на 3-я месец трябва да го смъкнете на по-долно или да доработите кошарката както беше направила някоя мама и беше смъкнала нивото.

Ние сме се спряли на името Ивайло, но още не сме 100% сигурни. Ако се роди на Коледа или Бъдни вечер ще е Христо. Няма да кръщаваме на никой, да няма обидени.

Виж целия пост
# 523
Здравейте мацки!!!!Ванче прочетох че си си в къщи и много се зарадвах-пожелавам ти да устискаш бебо поне месец още и да си добре до срещата с бебчо!!!

Аз днес преживях голям стрес ,не го пожелавам на никого.Отивам моляти се на ЖК почва прегледа и лекарката решава да ми слуша тоновете на бебка през корема с няква си джаджа там-дето ми натиска корема и си слага ухото.......-брей въртя ме наляво,надясно и най-накрая ми се опулва,че не долавя никакви сърдечни тонове Shocked Shocked Shocked вика ми ,абе ти усещаш ли изобщо движения отвътре,казвам аз че си я усещам бебката.........и айде беж в кабинета с ехографа да ме види-ама казвам ви в рамките на 10 минути ми спря сърцето-после ми мери кръвното 150 на 110 Shocked.На ехографа бебето си се видя-ритка си и сърчицето си му тупка както си трябва,ама направо се поболях за секунди.Пожелавам ви на всички да сте добре,сега лягам да си почивам,че съм се ошашкала ooooh!
мила надявам се да не раждаш при тази уж докторка-дето маи се сещам как се е дипломирала.незнам като не разбира от работата си как и позволяват да работи и то с бременни
Виж целия пост
# 524
⅞ ...and Happily Ever After , ти къде ходиш на преглед?Дано няма никакви проблеми при теб Hug
Аз съм в петък, във Фемина.
Ваня, стискай още малко, поне до 37седмица Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия