Баба каза така... Тема № 2

  • 156 446
  • 724
# 345
 Hug
Нарязваш 1-2 глави лук и посипваш отгоре с мед.Оставяш да постои и даваш сока  Peace
Виж целия пост
# 346
Дайте идея за...подут стомах??? Rolling EyesЗа мен.
Виж целия пост
# 347
Здравейте,

Бих искал да попитам,някои знае ли къде мога да открия това дърво  Скоруша (Sorbus domestica).Живея в Пловдив  но често обикалям Родопите и Средна гора.Моля ако някои знае къде има такова дърво да сподели.Издирвам го за клончетата му като лек за камъни в бъбреците.
Виж целия пост
# 348
момичета търся рецептата мисля че тук я четох за гърло отвара от лук ,ябълка и другото го забравих
Виж целия пост
# 349
Дайте идея за...подут стомах??? Rolling EyesЗа мен.
Чай от джоджен - изпитано е помага Peace
Виж целия пост
# 350
Здравейте,

Бих искал да попитам,някои знае ли къде мога да открия това дърво  Скоруша (Sorbus domestica).Живея в Пловдив  но често обикалям Родопите и Средна гора.Моля ако някои знае къде има такова дърво да сподели.Издирвам го за клончетата му като лек за камъни в бъбреците.

Какви са плодовете на това дърво?

Редактирам се да не пускам друг пост: Ако е наистина дива круша то в гората над нашето село го има.Става въпрос за село в Сливенско. Peace
Виж целия пост
# 351
 Чувала съм, че му казват Дива Круша. Давало се за кашлица, но май много рядко се среща такова дърво....
Виж целия пост
# 352
Дайте идея за...подут стомах??? Rolling EyesЗа мен.
Чай от джоджен - изпитано е помага Peace

Ще пробвам...
Виж целия пост
# 353
Здравейте,
Бих искал да попитам,някои знае ли къде мога да открия това дърво  Скоруша (Sorbus domestica).Живея в Пловдив  но често обикалям Родопите и Средна гора.Моля ако някои знае къде има такова дърво да сподели.Издирвам го за клончетата му като лек за камъни в бъбреците.
Скорушата е с плодчета, подобни на малка круша; консумират се когато са "угнили" както мушмулата.
rotter,
аз имам достъп да скоруша , но не мога да подсигуря големи количества клончета. Знам къде ги има по нашият край - Централна Стара планина. Преди 100-тина години са били разпространени масово в цяла България, но са пречели на окрупняването на земеделските земи по комунистическо време и са отсечени вековни дървета (100-500 годишни). В днешно време има "образи"(за разлика от теб), които пък вместо кората от клончетата белят кората на стовла, а тя помага само да се изсуши дървото  Sad

http://www.nelihelp.org/print.php?type=A&item_id=22

Виж целия пост
# 354
 За камъни в бъбреците съм чела, че се получават когато бъбреците не "обработват" както трябва калция. За да стане това им трябва елемента бор, който може да се набави от сушени сливи  Peace
Виж целия пост
# 355
момичета върти ми се в главата ,че чай от семена от дюли е полезен при кашлица  newsm78а за малки деца става ли?
Виж целия пост
# 356
Аз за кашлица открих страхотна рецепта със прясно зеле: 1 лист прясно зеле се потапя за 1-2 минути във вряща вода. Намазва се с мед и се поставя в/у гърдите. При силна кашлица може да се сложи и в/у гърба. Компреса се оставя в продължение на 2 до 4 часа. Прави се 3 дни подред. При дъщеря ми имаше ефект  Peace
Виж целия пост
# 357
момичета върти ми се в главата ,че чай от семена от дюли е полезен при кашлица  newsm78а за малки деца става ли?

Защо не?То става като чайче...Аз знам,че като си хапваш дюля и вместо да изхвърляш ненужните семки и дори обелки-вариш на чай! Peace

Уффф ама съм и аз...оня ден нашите са правили компот и да им бях казала да запазят тези "ненужни" отпадъци...изсушават се и зимата-чай!
Виж целия пост
# 358
Чочи това със зелевия лист става ли за деца на 1 година
Виж целия пост
# 359
Чочи това със зелевия лист става ли за деца на 1 година
Защо не  Peace. Но не го дръж повече от 2 часа  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия