Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 18

  • 71 950
  • 741
# 165
Прави сте.Истината е,че всеки лекар е длъжен да направи за всеки пациент най-доброто според ситуацията.А при нас ситуацията е такава.Какво като сме били при друг,не може да ни откаже лечение!Длъжна е да се съобрази с проведеното дотук лечение и да вземе решение за по-нататък.Просто разсъждавам...
Виж целия пост
# 166
Момичета извинявам се че нахлувам в темата ама ми е много притеснено.На кратко дъщеря ми вчера се оплака че я боли като пишка пуснахме урина и в седимента има CA ОКСАЛАТИ.иначе другите неща са в норма.Изписаха ни бисептол.Какво да правя да я водя ли по доктори какви изследвания да пускам много ме е шубе.
Да е боледувала преди това - на моята щерка след вирус с разстройство и повръщане й намериха масово калциеви оксалати, но всичко друго беше наред, сега стерилната урина е ок - без бактерии, педиатърката тогава предположи, че от обезводняването са се появили тези оксалати и каза, че не са повод за притеснение, но въпреки това да я заведа за преглед при нефролог.

Момичета, благодаря ви!  Hug Много сте мили, ще пиша какво е казала Лилова.
Виж целия пост
# 167
Момичета благодаря за отговорите нашата док ни изписа бисептола защото имало някакъв вирус които протичал така с уро инфекция.на мен ми каза да пие повече вода и то минерална.В момента и се появи и кашлица .Но ще и пусна урина пак като изпие бисептола.В момента е по добре не припишва и не я смъди.Но все пак ще взема мерки.И още едим въпрос след бисептола стерилна урина ли да пусна или обикновена.Много благодаря че сте ми отговорили така бързо.
Виж целия пост
# 168
и двете направи,но изчакай 48ч.след преключването му.
Виж целия пост
# 169
Каква съвест? Детето и здравето са си твои, ще ходиш и ще се консултираш с когото си искаш, твоя воля, още повече, че голяма част започнаха  по здр. каса да не приемат, а само платен прием........ще им щадя егото Mr. Green как ли пък не  Naughty Thinking
Peaceани, ама много точно си го казала.....
klims9 при дъщеря ми редовно има калциеви оксалати. Давай повечко вода.
Виж целия пост
# 170
Мами,аз питах преди месец,ама никой не ми отговори...та,знаете ли къде преглежда д-р Чаначев сега,тъй като от Малинов ми казаха,че не е там,а той самия не си вдига тел. ? Ще съм ви благодарна ако имате някаква информация!!!
Виж целия пост
# 171
ina15  от какво може да ме болят бъбреците. слаба болка в областта на бъбреците, двустранно Ако искаш мога ти пратя резултат от УЗД. В понеделник ще взема резултат от стерилна урина
Виж целия пост
# 172
Здравейте момичета!

Надявам се всички, и малки и големи, да се излекуват възможно най-бързо! Извинявайте, но не можах да прочета всичко до сега!

Дъщеря ми е на 1 год. и 1 месец и от 4 месеца се борим с бактерии е.коли. Проблемите запонаха, когато юли месец тази година започна да вдига температура. След почти дмуседмична постоянна температура, влязохме в болница с анемия и левкоцити в урината. Там 10 дни и биха АБ - първо Цефтриаксон, а после Амикацин. През престоя ни в болницата не беше вдигала температура и лекуваха наличието на левкоцити в урината. Правиха и ехография на коремните органи, от която стана ясно, че всичко е наред. Окончателната диагноза беше остър тублоинтестициален нефрит. Изписаха ни на 10-ия ден, като все още имаше левкоцити. След седмица дадохме контролна урина - нямаше левкоцити, но се изолира бактерия е.коли - повече от 105. От тогава се борим с нея. След курс на лечение със Седакс и Суметролим. След което вече нямаше бактерии. Контролната урина следващия месец също беше чиста, но сега пак има е.коли. Личната ме посъветва да отида за консултация в София при доцент Лилова или при д-р Буева, за да установим каква е причината. Трябва да си запиша час, но още се колебая при кого.

Извинявайте за дългия пост, надявам се да няма нищо сериозно и скоро да се разделим завинаги с тези бактерии.
Виж целия пост
# 173
Здравей scrye . Аз лично бих те посъветвала да си направите консултацията с доц. Лилова. Но все пак това е лично решение. Аз гледам от гледна точка на удобството - в Токуда има налице и детски уролог и ако се наложи може веднага да ви консултират, освен това правят и необходимите изследвания. ц. Лилова е добър детски нефролог.
Виж целия пост
# 174
marychery благодаря ти!

Днес записах час при доц. Лилова. Така че на 8.12 сме на преглед.
Виж целия пост
# 175
scrye,успех! Praynig Peace Hug
Виж целия пост
# 176
Малко помощ. търся дилър, кйто разпространява продуктите на KDM германия. Трябват ми уринаторните им торби.
Виж целия пост
# 177
Бяхме при доц. Лилова, прегледа детето, видя изследванията и твърдо заяви, че според нея няма никакви проблеми с бъбреци и отделителна система, не се наложи дори и ехограф. Каза, че изпускането на урина е поради факта, че толкова малки деца са прекалено заети с играта, и че всичко им се струва далеч по-важно от някакво си ходене до тоалетна. Малко се подсмихна на идеята ми да заведа дъщеря ми на психолог и каза, че не е нужно да търся проблеми при "прекрасно здраво дете", щяла да го израсте. Много хубаво впечатление ми направи /между другото я прегледа основно и откри хрипове в белите дробове, детето в момента е с вирусна инфекция, които хрипове предния ден педиатъра не беше чул/.   bouquet
Благодаря на всички за мненията и помощта, пожелавам ви хубави празници и дано дечицата да са по-здрави! Hug
Виж целия пост
# 178
Браво Olive   , чудесни предколедни новини.
Виж целия пост
# 179
Olive, радвам се за добрите новини. Значи казала ви е същото, което каза и уролога на нас.  Наистина, неприятно е за майките, но трябва повече търпение. Мен лично, този проблем понякога ме изкарва извън равновесие и и се карам, въпреки  че знам, че не трябва ... Постоянно се налага да нося дрехи за преобличане, а сега през зимата не е толкова лесна смяната .... Моята дъщеря, нали има по-малка сестричка, и иска да и подражава, та преди няколко дни в едно кафе се напишка цялата, и като я питах защо, каза, че била като малките бебенца, които пишкали в гащите .... Не е лесно ....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия