Забременяване след мъртво раждане

  • 261 155
  • 1 679
# 1 590
Аз все още нямам живо раждане след загубата, но тъй като при мен се налага и инвитро съм изследвала и пускала доста неща. Включвам се специално за имунологията - ако има проблем там, той обикновено води до ранни загуби (в първи триместър). Придобитата тромбофлия на практика също е имунологично състояние, но като проблем с коагулацията терапията е същата- аспирин и/или НМХ. Разбира се, ако ще ти е по-спокойно, пусни и имунологични Madness.
По повод кръвотока - на мен Калчев ми каза първо, че е имало проблем с кръвотока, защото и двете бебета били малки. Оказа се, че ме е чул грешно за килограмите, прегледа листите от 5 броя ФМ и потвърди, че кръвотока и към матката и към бебетата е всъщност си е бил добре. После се хвана за разликата в теглото (бебето, което загубихме беше 800гр по-голямо от оцелелия ни близнак) и предположи тромбофилия. Показах му изследвания от генетична, там всичко е ок. След 2 дни пуснах и изследвания за придобита, и там нищо не излезе при мен.
Виж целия пост
# 1 591
Да, с доплер се установи влошения кръвоток. Аспирин е за кръвотока.
И аз четох много и си назначавах изследвания за хиляди левове, но реално ти трябва лекар, който да подходи адекватно на твоя случай.
(Съпреживявам всяка история тук, всяка една е толкова различна и подобна и много болезнена....)
Виж целия пост
# 1 592
Благодаря за мнението, 2402. И да имам придобита тромбофилия щом лечението е едно и също с НМХ, значи може би не е нужно да правя имунологични изледвания на този етап. И аз имам час при д-р Калчев, но чак за юни месец и исках да понаправя някои изследвания, а вече той ако има друго ще ми назначи.
Виж целия пост
# 1 593
Madness88 Mоже ли да ми дадеш някаква информация за д-р Калчев, телефон, къде работи?...
Виж целия пост
# 1 594
https://doctorkalchev.bg/

Часовете вървят 6-7 месеца напред.
Виж целия пост
# 1 595
Да, аз си запазих час ноември месец чак за юни.
Виж целия пост
# 1 596
Благодаря, момичета! ❤️❤️❤️ СТИСКАМ ВИ ПАЛЦИ, дано скоро време щастието ни се усмихне на всички... Simple Smile
Виж целия пост
# 1 597
препоръчвам Др Ковачев. имам две късни загуби но преди 20 г.с и всички мислех ме че е тромбофилия обаче не е било и с третата ми успешна бременост не бях с НМХ имах доста добавки и вливки на феринжект. доктора е много човечен и мога да кажа за София доста бюджетен понеже сумати пари издавах ме преди тази бременост. успех ви пожелавам на всичките да гушкате здрави бебенца!
Виж целия пост
# 1 598
Цвети111, искате да кажете, че загубите Ви са били, поради липса на витамини и минерали в организма и след набавянето им всичко е протекло благополучно?
препоръчвам Др Ковачев. имам две късни загуби но преди 20 г.с и всички мислех ме че е тромбофилия обаче не е било и с третата ми успешна бременост не бях с НМХ имах доста добавки и вливки на феринжект. доктора е много човечен и мога да кажа за София доста бюджетен понеже сумати пари издавах ме преди тази бременост. успех ви пожелавам на всичките да гушкате здрави бебенца!
Виж целия пост
# 1 599
Абсолютно др Ковачев е най-добрия!
Например аз имах нисък феритин, но високо желязо, а феритина е критично важен за да стига кислород до мозъка на бебето, та не е само едната тромбофилия. Много неща се следят и той следи всичко. Аз имам мъртво раждане, 2 миседа, 2 биохимични, високи нк клетки, тромбофилия, имах синдром на Ашерман и огромен септум в матката. След подготовката и следенето на др Ковачев имам прекрасна здрава дъщеричка 🩷
Виж целия пост
# 1 600
Цвети111, искате да кажете, че загубите Ви са били, поради липса на витамини и минерали в организма и след набавянето им всичко е протекло благополучно?
препоръчвам Др Ковачев. имам две късни загуби но преди 20 г.с и всички мислех ме че е тромбофилия обаче не е било и с третата ми успешна бременост не бях с НМХ имах доста добавки и вливки на феринжект. доктора е много човечен и мога да кажа за София доста бюджетен понеже сумати пари издавах ме преди тази бременост. успех ви пожелавам на всичките да гушкате здрави бебенца!
не знам подробности но мисля че загубите са ми били заради желязната анемия. трябва да се пуска иследване и за феритина не само за желязо
Виж целия пост
# 1 601
Д-Р НИКОЛАЙ КОВАЧЕВ - СофияМед ли?
Виж целия пост
# 1 602
Да, той е. Преглежда и в Репробиомед.
Д-Р НИКОЛАЙ КОВАЧЕВ - СофияМед ли?
Виж целия пост
# 1 603
Д-Р НИКОЛАЙ КОВАЧЕВ - СофияМед ли?
Да, там изражда жени иначе следих се в Репробиомед
Виж целия пост
# 1 604
Здравейте, момичета. Имам един въпрос, малко off topic e. След мъртво раждане през септември 2024г., вече реших да се взема в ръце и да почвам да правя изследвания, консултации и т.н. Имам правена цитонамазка края на октомври месец, бих искала да прикача снимка и ако може някой да ми даде мнение за резултата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия