Идеи за бизнес - 10

  • 56 065
  • 751
# 345
Относно поста на НЕМО. Още в началото на темата ти си мислех защо не сте инвестирали в България ами само в Испания досега. Мисля, че е хубаво, когато хората решат да се върнат. Може би биха помогнали да се подобри манталитета тук! Това, което на мен ми тежи понякога.
Обаче идеята, която имаш за бизнес тук не ми се струва много добра. Испания е доста далеко, а ти искаш да внасяш храна от там. И на мен ми харесаха някои специалитети от там, но бих направила така, че да се произвеждат и тук примерно. Имаше нещо като салам за мазане с червен пипер мн ми хареса. В България трябва да се поощрява производството, ако не си разбрал Simple Smile . Внос има много.
Офф много нерви ще изхаби да го постигне , повярвай ми .
Принципно си права , но има едно НО..
Много трудна задача е това с промяната на манталитета на бг бизнесмена / най вече/.
Виж целия пост
# 346
Да доста хора съм виждала как се възмущават на някои неща тук (които ги правят хора които не са живели в чужбина). Но това не е причина да оставим да властват простотията и безхаберието. Примерно подкарването на колата с около 80 км/ч, после залитанията по завоите, когато пешеходците имат зелено, но може би от нас зависи тези неща да се променят.
Виж целия пост
# 347
Изобщо не гони големи печалби, а малки и постоянни. Ти с този павилион няма да забогатееш, но се опитай да си докарваш нормална заплата.
[/color]

Да, знам че печалба няма как да гоня, но ми се ще да се разработи и след това да работя "два на два" с някоя продавачка за да мога  да видя детето вкъщи и да взимам някаква заплата/ и на 500лв съм благодарна/. Този 14 часов ритъм ..незнам физически как  ще издържа/ но дано успея поне 3 мес./ работя и събота и недея Sad.
 Цените ги ценообразувах два дена, сега ги понаучих, някои път ги бъркам, гледам по офертите, др.път питам клиента да ми каже какво вижда отвън на етикета/което никак не е добре/ Rolling Eyes, и така.
Мъжът ми работи по цял ден / и той 12 часа /и неможе да ми помага мн.много на павилиона, иначе майка ми гледа детето и върши всичко вкъщи което ми помага да си отпочина като се прибера, а не да се залавям с домакинската работа.
Виж целия пост
# 348
Казвам ви лека нощ  love001
Виж целия пост
# 349
Знам,че ще ни бъде трудно,най вече за да свикнем с обществените и административни отношения.Нещо,което искаш или не трябва да свикнеш и нагодиш.Манталитети и култура не ме интересува много,защото съм се научил да подбирам приятели и обкръжение.
Не мога да работя за никой в Бг първо  поради ниската заплата,но повече ме интересува свободата независимо от цената за плащане.Повечето със сигурност ме разбират след 10г собствен бизнес не бих го сменил за заплата 800-1000 лв в БГ.Бих си останал тук работейки някъде за 1500 евро например.
Какъвто и бизнес да започнеш трябва да си постоянно в него.Например ще ми е невъзможно да отворя каквото и да е в Бг и да наминавам 1 или 2 пъти месечно.Другият вариант е да прекарвам седмици далече от фамилията ми,което изключвам на 100%.

Разбира се,че от производство се печели и търговия много,но на един "новак" ,като мен в БГ първо трябва да се огледа,да се запознае с нормативи,да подуши пазара и след това да се втурне.Това изисква време-поне година. С магазин или подобно ще може да се издържаш докато изучиш пазара и свикнеш малко.Поне така го мисля в момента.
Виж целия пост
# 350
florisima, до колко ти е работното време? Кога са ти най- силните часове?
Помисли дали можеш след работа да пазаруваш за следващия ден, да си подготвиш от вечерта някой закуски и сутринта да им сложиш само доматите напр. Слагаш цени и от вътре на всичко докато свикнеш. Обърни си внимание на рботното време, по някога няма смисъл от много часове, ако няма хора ще изхабиш повече ток, отколкото ще направиш оборот. Но трябва да си на линия когато са най-силните, но това с времето ще прецениш. Огледай какво продават съседите, щом сутрин идват за кафе при теб може би е добре да имаш вестници. Имаш ли масичка от вън? За лятото фриззер със сладолед, пакетиран.
Виж целия пост
# 351
Масичка ще ходя в понелник в общината да питам дали мога да сложа отвън, някой знае ли какво трябва за да се направи това
/ май се плаща 42лв. на квадратен метър тротоарно право?/  за фризер- сега не му е времето,но на кока-кола мисля да сложа въпреки, че те все нямат и ще си почакам.Но това с тротоарното право и още разходи за поставянето на тези "екстри" ми идва май малко повече като за начало. Crossing Arms
ДА,аз ходя вече вечер да зареждам,сутрин правя сандвичите и през деня като свършат правя по един-два да не остават намазани и седящи за на др.ден. Гледам всичко да е преясно направено и слагам доста материал за да им хареса.
Виж целия пост
# 352
За тротоарното право, когато сложиш фризера(или каквото и да е) трябва да остава 1 метър тротоар до улицата. Иначе не може! За масите по барчетата знам, че от ноември до март (зимния сезон) не се плаща тротоарно право, а само лятото. Но може би сумата се определя конкретно от общината и варира. Но разстоянието трябва да го имаш.
Виж целия пост
# 353
Здравейте,чета ви постоянно ,но до сега не съм писала.
От вчера ми се е родила една идея в Русата ми главица.
Майка ми от февруари ще е пенсионерка и смятам да и отворя магазин.
Идеята ми е за бебешки магазин.Храни,памперси ,шишенца,дрешки абе всичко за едно бебе.
Има ли някой ,който се занимава с това.И какви са ви наблюденията за такъв вид магазини.
Смятам една част от стоката да е купувам от чужбина.Как стой въпроса с даначните в такъв случай?

И пак да попитам ,няма ли никой с такъв бизнес.
Забравих да кажа,че не става въпрос за София.
Виж целия пост
# 354
Здравейте,чета ви постоянно ,но до сега не съм писала.
От вчера ми се е родила една идея в Русата ми главица.
Майка ми от февруари ще е пенсионерка и смятам да и отворя магазин.
Идеята ми е за бебешки магазин.Храни,памперси ,шишенца,дрешки абе всичко за едно бебе.
Има ли някой ,който се занимава с това.И какви са ви наблюденията за такъв вид магазини.
Смятам една част от стоката да е купувам от чужбина.Как стой въпроса с даначните в такъв случай?

И пак да попитам ,няма ли никой с такъв бизнес.
Забравих да кажа,че не става въпрос за София.
Нямам такъв магазин, но магазина който имам е на място, което преди това е бил такъв магазин.Преместиха се на друго място, защото наем от 300 лв не можеха да плащат.Следващия им наем беше 200 лв, и там същата работа.Затвориха,но този път без да се местят, просто край.Каза че се печелят стотинки от пюренцата, големите магазини продавали пакет памперси на по-ниска цена от цената на борсата, на която те ги купуват на едро.Тъй че файда няма.Вярно, че на мен много не ми харесваше как си гледат и поддържат магазина, два вида памперси, малко пюрета, все полупразно стоеше и все нямаше номера който ми трябва.

Винаги съм искала да имам такъв магазин.Представям си го много добре как ще изглежда.Ще бъде фрашкан със стока, ще има 10-15 видя кърпички, памперси, поне 4 вида пюренца, козметика и всичко нужно.Чела съм с дни форумите, в които майките обсъждат с какво хранят децата си.Информирах се по-заможните с какви пюренца хранят децата си, както и средната класа.Оказва се че доста се различават вкусовете им.Щях да имам и за двете категории.Ако имаш възможност посети няколко такива магазина и си прецени сама за себе си как би и как не би искал да изглежда твоя магазин.Има достатъчно добри.Обичам нещата да изглеждат професионални направени, не аматьорски.
Виж целия пост
# 355
Здравейте,чета ви постоянно ,но до сега не съм писала.
От вчера ми се е родила една идея в Русата ми главица.
Майка ми от февруари ще е пенсионерка и смятам да и отворя магазин.
Идеята ми е за бебешки магазин.Храни,памперси ,шишенца,дрешки абе всичко за едно бебе.
Има ли някой ,който се занимава с това.И какви са ви наблюденията за такъв вид магазини.
Смятам една част от стоката да е купувам от чужбина.Как стой въпроса с даначните в такъв случай?

И пак да попитам ,няма ли никой с такъв бизнес.
Забравих да кажа,че не става въпрос за София.

Има, има с такъв бизнес  Grinning Само не разбрах данъчните какво те притесняват? Ако си преформулираш въпроса, ще се намери и кой да ти отговори.
Виж целия пост
# 356
Ами той се е запалил много, има различни агенции, които предлагат франчайзинг и по обща информация се плаща на екран, примерно според пункта те могат да вкарат и 20 екрана,  всеки струва 10-15 хиляди.
После, ако може да се вкарат вътре грата е винчи ( това са карти за моментни награди), лото тото и не знам си още какво , това може и да е добра идея. В момент на криза хората стават много хазартни, практически от карти от 3 евро няма остатъци (инфо от наш приятел), а спортните залагания са вечни. Не знам как се печели от такова място, но ще проучим. За 2011та не, може би 2012-13. Има време да си проучи, да си намери място, а и дотогава ще видим дали върви химическото чистене добре, защото е безсмислено на място с такъв поток хора да има нещо, което да не прави достатъчно пари.

Нека проучи, аз не познавам губещ пункт  Simple Smile
А за химическото сега научавам, поздравления  Hug Мъжко момиче, не се предаваш  Hug
А какво стана с предишните ти идеи? Ако искаш, на лични  Simple Smile
Виж целия пост
# 357
Здравейте,чета ви постоянно ,но до сега не съм писала.
От вчера ми се е родила една идея в Русата ми главица.
Майка ми от февруари ще е пенсионерка и смятам да и отворя магазин.
Идеята ми е за бебешки магазин.Храни,памперси ,шишенца,дрешки абе всичко за едно бебе.
Има ли някой ,който се занимава с това.И какви са ви наблюденията за такъв вид магазини.
Смятам една част от стоката да е купувам от чужбина.Как стой въпроса с даначните в такъв случай?

И пак да попитам ,няма ли никой с такъв бизнес.
Забравих да кажа,че не става въпрос за София.

Има, има с такъв бизнес  Grinning Само не разбрах данъчните какво те притесняват? Ако си преформулираш въпроса, ще се намери и кой да ти отговори.
нека ,който се занимава да ми пише на лични  Praynig
Интересуваме ме малко повече за доставчици и т.н.
Ами специялно за данъчните не,но ако част от стоката се вкарва от чужбина как се обработват фактурите?
ДДС ще бъде платено  тук(Холандия)

Идеята ми се породи от там,че имам племенница на 11 месеца.Постоянно се налагаше от тук да и пращаме храна и памперси .
Защото е по евтино от Бг.
А и местото където смятам е без такъв магазин а с много млади семейства.


Виж целия пост
# 358
За собствените си доставчици не вярвам някой да ти разкаже кои са Simple Smile
как се обработват фактурите теб не би трябвало да те интересува, това е работа на счетоводителя. Същият ще ти обясни разликата между стоките от ЕУ и извън ЕУ. И за ДДС-то.
Виж целия пост
# 359
За собствените си доставчици не вярвам някой да ти разкаже кои са Simple Smile
как се обработват фактурите теб не би трябвало да те интересува, това е работа на счетоводителя. Същият ще ти обясни разликата между стоките от ЕУ и извън ЕУ. И за ДДС-то.


Е защо пък не  newsm78
Нали за това е темата,да си споделяме идей и да си помагаме.
Аз не искам да взема бизнеса на някой.Казах,че града за който става въпрос няма такъв магазин.
Така,че на никой няма да преча.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия