АВГУСТинче елхата украсява, готви се подаръци да получава...тема № 24

  • 28 691
  • 729
# 165
Привет привет Simple Smile

Алекс е по- добре, имаме си сополки, но и те минават вече. Мисля, че клеевата тинктура даде резултат и ни помогна доста Simple Smile Но и яяяяяко ни мъчат зъбите. Хапе всичко наред ( включително и мен), доста е нервен и приплаква от време на време. Сега като прочетох Фликс се замислих- дали и на Алекс не пробиват кътниците, защото постоянно се чеше и си дърпа  ушите и ние също имахме съмнение, че го болят или поне дразнят. Но сега тя като спомена, че при Марти е свързано с кътниците се замислям.........  newsm78

Фликс, нашите маймунки заедно се пуснаха, но Марти си е проходил стабилно, а Алекс все още се пуска само м/у нас и разни близки обекти  Mr. Green. Страх ли го е не знам, но се придвижва основно по мебелите. А откакто направи самостоятелни крачки започна и да си лази постоянно на коленца  ooooh!. Каква е тази работа не ми е ясно, но да е жив и здрав, когато се престраши- тогава. Не бързаме за никъде Simple Smile

Бърборанке, и ние ползваме млякото за тяло на Клоран и съм много доволна от него  Peace Месеци наред си бяхе с Триксерата на Авен, но Алекс вече няма проблеми с кожата и затова реших да минем на нещо по- леко ( и евтино  Mr. Green). За млякото- ние сме си на АМ и сигурно и занапред ще си му давам на Алекс. Въведох му кис. мляко миналата седмица, но той нещо не остана очарован и май няма как да му заместя АМ-то с него. Трябва да правим опити да махаме млякото изобщо, но докато пие сигурно ще си му давам адаптираното. Вярно, че за месеца си се получава добра сума, но като не ги даваме накуп не се усещат толкова  Peace Аз и преди бях писала тук- нашата педиатърка ми каза, че млякото към първата годинка  трябва да се маха, защото както и Ивуша е написала ползите от него не са големи. А и колкото по- големи стават, толкова е по- трудно отказването. За съжаление Алекс си пие и сутрин рано и вечер преди заспиване, и ще ни е трудно да го отвикваме Simple Smile

Захира, когато Алекс беше с лишеи взехме колд- крема за лице на Клоран. Помогна веднага и дълго време го мажех с него. Напоследък, да не кажа от лятото не го мажа с нищо по лицето ( освен слънцезащитните), но мисля сега като хванат студовете пак да започнем  с него  Peace И според мен е по- добре да си я заведеш Анди при дерматолог да я погледне  Peace

Амбишъс, и вие със Саванка сте преживели доста стресова ситуация  Hug Прегръдки от нас и дано нямате повече такива преживявания  Hug

Поли, миличката Соня. Хубаво е, че вече е добре и стискам палци следващите изследвания да са добри  Hug За мишлетата и аз знам, че доста се множат- нищо чудно да си направите една ферма след известно време Simple Smile

Рени, финна госпожица си имаш ти Simple Smile

Хариелка, много е сладка София на снимките. Simple Smile Става все по- хубава  Peace


За памперсите- и ние сме си с Памперс, откакто Алекс е роден. Сменихме един път с Пуфис, но постоянно пропускаха и Алекс беше мокър почти на всяко преобуване. Иначе миришат много хубаво.


Дано утре вече този вятър спре, за да можем да се разходим най- накрая и да се порадваме и ние на циганското лято  Praynig


Лека и спокойна вечер на всички   bouquet
Виж целия пост
# 166
Ивушо,сподели,моля те,с какво си заета.Ако е с някой хубав мъж,дай едно фото да му се порадваме Simple Smile Много ми хареса поздрава ти за РД "камиони с пържени картофи"-веднага асоциирах с камионите на McDonalds.А на тях отдавна съм им хвърлила ЕЙЙЙ такова око  Shocked

Мариелка
,Марти ми се дразнеше.че му бърша ушето отвън,а болката по принцип е вътре.И си търкаше главичката с ръце.Педиатър ми каза,че малките дечица не разпознават точно къде е болката.В нашия случай,той се дразни точно на това уше,от към челюстта,където очаквам кътник.Знам,че като натиснеш мекото хрущялче,което сякаш затапва ушето (дано ме разбра),ако детето не реагира силно неприязнено,не е там проблема.
Вчера и днес цял ден му давам Дентокинд.Снощи спа спокойно.Така че,може и при вас това да е проблема-дано по-бързо пробиват,защото явно много се мъчат дечицата ни   Confused
А за прохождането,аз даже май съм доволна,че Марти се пусна сам по-късно.Защото почти веднага стана самостоятелен и не ми се налага да го следвам,за да не падне.Е,аз го правя (най-вече навън),но е по-скоро за мое спокойствие.Той почти няма нужда от мен.

Бърби,за АМ-Мартин е сякаш пристрастен.Сутрин ми лази по главата към нощното шкафче,където оставям шишенцето.Вечер също не мисля,че ще заспи спокойно без АМ.Мисля още малко да изкарам така и после да се замислям по-сериозно дали е проблем.Това,уж,е нещото с най-гарантиран състав,което Иш поема (винаги могат да се намерят и контрааргументи,но аз смятам да ги игнорирам).
И ние също сме от раждането с Памперс и като цяло съм доволна.

Лека нощ и спокойни дечица newsm46
Виж целия пост
# 167
Мариелка, без да съм експерт написаното от теб за думите на педиатърката ти направо ме хвърли в тъч.  Shocked Какво означава 'към годинка млякото трябва да се маха' ??  #Crazy Наистина не бях чела/чувала такова нещо. Специално в АМто има ценни витамини и минерали, вкл. от Б-тата, които се срещат рядко в храните. По принцип, тъй като са съобразени с нуждите на организма в тази възраст уж се препоръчват за пълноценен растеж докъм 3г.  Thinking Но ако не АМ, то поне мляко под друга форма. Та защо даването на детето да си пие мляко е проблем?  newsm78 Наистина не рабирам и питам съвсем сериозно. Все си мисля, че от млякото и млечните продукти би могло да има само ползи, а не вреди??  newsm78 Поне аз така си мисля на база на това, което съм чела, но знам ли? Пропускам ли нещо? newsm78 Според мен радвай се, че детенцето ти пие мляко и поема ценни неща...

Имам и още един въпрос, даже и тема пуснах. Вашите дечорлига попипват ли се и ако да как процедирате? Моята кукля от около 2-3 месеца доста взе да си изучава И половите органи. Разбира се аз знам, че това е съвсем в реда на нещата, така си опознават тялото и т.н. Но все пак колкото и да й мия ръцете, къпя и т.н. се притеснявам, че като се попипва би могла да се замърси отдолу. Обяснявам 'там не се пипа, мами', гледам да й отклоня вниманието, но тя дяволито ми се подхилква и както с всичко, прави точно обратното.  Grinning
Виж целия пост
# 168
Яна, аз специално спрях млякото на Дари, понеже е много лаком и доста похапва и ми се стори ненужно да го помпам допълнително и с това мляко.  Та нали от него децата растат като гъби..За другата работа - мислех, че само момченцата имат този навик..ама сега научих и нещо ново  Simple Smile

Фликс, опитвам се да си докарвам и допълнителни доходи...че нали още нищо от НОИ..ако има емотикон с мамути, тук го слагам, да знайте!
Виж целия пост
# 169
Бърборанке, когато заведохме Алекс на консултацията за 10м. нашата педиатърка ми каза, че е време за въвеждане на вечеря, след която постепенно трябва да махнем вечерното мляко. Каза ми, че само по себе си то вече не е пълноценно хранене и ако той не може да се откаже лесно мога да продължа да му го давам, но колкото по рано го отвикнем от него, толкова по- добре. Това говоря за АМ.(Алекс тогава не консумираше млечни продукти.) По същия начин ми каза да процедираме и със закуската. Не сме говорили за млякото и млечните продукти. Ползите от тях са безпорни и не си представям как педиатърката ни би ни посъветвала да спра да ги давам Simple Smile Но нали тях в крайна сметка даваме под всякаква форма в различните хранения за деня, не е задължително да е сутрешно или вечерно цокане ( ако мога така да го нарека) за да е полезно Simple Smile
  В случая и самата аз не съм я послушала, защото както казах Алекс продължава да си пие по два пъти АМ- то и няма изгледи скоро да се откаже Simple Smile

По другия въпрос- и Алекс проявява голям интерес към пишката и при всяко събуване на памперса започва да се опипва, а кога е седнал или прав се навежда даже да види какво има там и я дърпа  Joy. Явно са в период на опознаване малките ни разбойници Simple Smile При вас е по- деликатно , защото все пак е по- открито и възможността да се замърси е по- голяма, но пък наистина с " не" и "не пипай" не става, като си наумят нещо трудно можем да ги спрем  Peace

Фликс, сетих се за какво говориш  Hug Проверявахме го, но няма болка, само дразнене.  И  Алекс постоянно си търка главата, носа, ушите. Тук във форума бях чела, че това са признаци на зъбоникнене. Започнах пак и аз да давам Дентокинд, но днес пропуснахме. Утре пак ще започна да давам редовно  Peace


Хайде сега вече окончателно лека ви нощ, че стана никое време   bouquet
Виж целия пост
# 170
Минавам телеграфно да отговоря на няколко въпроса.

Бърби, На въпроса защо съм против БХС... не че съм против, просто този тест не ми се струва никак надежден и затова не мисля, че е важно дали ше го направя, това е случайно генериран резултат, който няма много общо с моето състояние. И така както може да покаже проблем, когато всъщност липсва (това, което се случи с мен - да ме изпратят "фалшиво" на амниоцентеза), така може и да пропусне проблем, когато всъщност го има. Затова не го смятам за надежден и не съм с две ръце за  Peace
По въпроса за опипването, Дани го прави само в баняка тако се къпе. Иначе няма такива навици  Hug
По въпроса с млякото - ние още се кърмим, но мисля като спра да го кърмя да минаваме на нормално прясно мляко. Не мисля да го почвам изобщо с АМ и не мисля, че на тяхната възраст вече има някакъв проблем да пият краве мляко   bouquet
Айде лек ден на всички, болнички да се оправят, хремавите да им спират течовете, а мама да си почива колкото може.

Ивушо, айде дано докараш някой лев.

Памперски ползваме Хъгис от раждането и не бих ги сменила, супер са ни  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Хаха, Мариелка, абе ние сме постоянно явно със симптоми за зъбоникнене и нито един избил зъб  hahaha hahaha hahaha

И понеже нали сме на вълна пускане на мъже, ето ви един мъж - помощник на Дядо коледа  hahaha   


Santa's helper by tracy_tomsickova, on Flickr

Ако има желаещи да снимам дечурлигата като коледни елфчета (че сме на една възраст и ще им стане костюмчето, да заповядат у нас  Hug Hug ще черпя и кафенце  Mr. Green
Виж целия пост
# 171
Добро утро!
ОСтавих за малко кати долу и аз хоп - на компютъра. Още текат процедурите по възстановяване на информацията..А откакто си го взехме от ремонта, сякаш още по - бавен ми е интернета, ей не мога да си влезна във фермата вече трети ден. Снощи преживях лек кошмар със  снимките, като се оказа, че снимките от морето и нататък ги нямам записани никъде.Ей получих лек сърдечен пристъп, толкова си харесвах снимките от морето. Да видите , как се звъни в 10 часа вечерта да питам сестрата дали ги има на техния стар компютър. Оказа се, че съвсем предвидливо съм ги прехвърлила и там, та като им идем някой ден на гости ще си ги запиша. Така изгоряха само сниките от септември до сега. Здраве да е, има някокло във фейсбука, ако в този живот интернета ми отвори този сайт ще си ги сваля.
Иначе.Янче аз на Кати АМ не съм и давала изобщо.Тя спря да суче към средата на миналия месец, АМ така и не опитах да и дам. Тя от шише дали изобщо може да пие не знам.Знам, че е полезно ама прецених, че и разходите за АМ допълнително ще убият бюджета. Сега си хапва млечни продукти, но лично аз гледам и да нее прекалено консумирането им,че и това не смятам за добре.
За интереса към половите органи, и при Кати се е случвало, но е инцидетно при нея.
За памперсите ние сме на Пуфис, що годе съм доволна. От тези, които съм виждала по тук, те са нинай - изгодни.
Поли, ако ще те успокои, и Кати има ненавист към гърнето. Просто не ми го побира акъла как ще я сприятеля с него. Мислех, си че ако си бяхме сега в Кърджали щях да пробвам и със седялка за тоалетната, ама тук няма как.
Отивам да видя какво прави малкото терористче на котки. Като гледам и времето е супер днес, та може и да поизлезнем на двора
Виж целия пост
# 172
Добро утро и от мен!

Поли - вече родиха ли се!? Simple Smile Или големите ти приличат на катерички!? Поне децата ще се забавляват! Grinning

Бърби - ами имаме едно петно, обаче е като по-светла кожа - колкото монета от 2 ст., но по сплескано - овално и нали имаме алергия все се чудя - от алергията ли е, някакъв друг кожен проблем ли е - питала съм всичките доктори, при които сме ходили - дори и тези, които не лекуват пряко кожни проблеми - повечето вдигат рамене - нищо притеснително - явно им се вижда бял кахър на фона на алергията към млякото - и все ми казват, че няма нужда от специално третиране - за това попитах - ако е било нещо подобно да опитам с кремчето ! newsm78

Трейси - помощника на Дядо Коледа е направо като ангелче! Heart Eyes Сигурно е много изморително да си помощтник, като гледам как сладко е заспал! Laughing

За АМ - и на мен ми е много чудно защо го отричат - ако кърмиш -хубаво е да кърмиш дълго, ако ползваш заместител - да го спреш по-рано - нещо не ми се връзва! newsm78 То ясно, че АМ не е кърма, но все пак нали са се постарали да е поне някаква добра алтернатива - щом детето и на годинка има нужда от кърма - едва ли АМ би му навредило! Иначе на една съседка(нейното дете е само 2 дни по-малко от моето) и казаха да не му дава повече от 100 мл мляко на ден - и тя се съобразява - дава само вечер и то не повече от 100! Crazy Мен ме е срам Embarassed като кажа, че пием още по 3 пъти - сутрин в 6, вечер преди заспиване в 9 и 30 и малко към след обедената закуска в 3, но не винаги - зависи какво е яла - само ако е нещо сухо й давам! Освен това ние не ядем никакви други млечни продукти и не ми се ще да я лишавам и от АМ! newsm78
Виж целия пост
# 173
Здравейте, мацки!Валентин щъка около мен,че не знам до колко ще мога да пиша...

Той е мисля по-добре.След обяд сме на контролен и ще видим какво ще каже лекарката.Антибиотика не му го даваме.Направихме опит с една доза, но той го повърна веднага, а дори не беше погълнал цялата и мъжа ми реши да не му го даваме.Той й температури не прави вече.
Четох отгоре-отгоре, за това сигурно няма да се включа за всичко, но ще споделя:

За памперсите - ползваме на Хъджис от раждането и няма да ги сменя, идеални са.Вече сме на последния номер. Peace
За млякото - аз си го кърмя, а ми се иска да го отбия вече, но малкото е като пиявица и не ме пуска.Иначе съм на мнение,че е полезно да се пие мляко заради калция. Peace
За зъбките - растат ни 2 кътника едновременно.Те са пробили вече де.Но мернах, че сте писали за дърпането на ушичките и скубането на косата и се замислих,че и при нас е така.Може и зъбите да са виновни. ooooh!
Ивушка, и нам ен ми се иска да докарвам някой лев допълнително към семейния бюджет и съм усилено в процес на мислене по въпроса.За сега без успех.Късмет ти желая! Hug
Трейси, много готин младежа.Отивам да проверя полетите и идвам да знаеш. Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Малкия се опитва да ми издърпа мишката...голяма е беля... ooooh!

Виж целия пост
# 174
Ивуша, даа, интересът към половите органи далеч не е само при момченцата и е съвсем нормален. На тази възраст се изучават и както са им интересни други части на тялото, така и долните. Просто досега много не са успявали да си ги видят.  Mr. Green При момиченцата ми е притеснено точно защото както Мариелка го е написала са по-оголени от на момченцата и при пипане с мръсни ръчички би могло да се получи замърсяване. Но с растежа тепърва ни чакат ситуации със самоопипване и е важно какще се справяме с тях, как и какво ще обясняваме... А това за прочутото 'помпане' с АМ е много проиворечиво дали въобще АМ-то действа така. Особено на сегашната им възраст и нагоре, когато не пият по 6-7 пъти на ден, а по веднъж-два пъти, не виждам как ще се 'помпат' точно от АМ.  Simple Smile

Мариелка, така е, в даден момент млякото не е пълноценно хранене само по себе си, тоест ако храненето минава само с мляко. Да не говоря на изуст, че книжките и разни сейвнати статийки не са при мен, но до колкото помня млякото, дали АМ, кисело или прясно е хубво да е сред основните храни мисля до около 3г. възраст.  newsm78 Ще се проазровя и ако намеря нещо точно ще пусна, ако разбира се и друго освен мен се интересува и е в питанка.  Simple Smile Инче моята лична логика за даването на АМ над годинката е точно като на Силлввии.

Александра, а малкото ти терористче на котки  Grinning пие ли сега някакво мляко - прясно, айрян?

 Трейси, снимката е страхотна! Това предполагам е самият Дани, нали?  Grinning Как успя на тази възраст да го облечеш в такъв костюм, да го приспиш и да го снимаш без да заври и да се събуди?  Crazy

Славенче, радвам се, че Валчо е по-добре!  Hug

Отивам да стягам багаж, че се връщаме у дома. Жалко, че с Гери и Али този път не успяхме да се видим. Хубав ви ден, мацки  Hug
Виж целия пост
# 175
Трейси, идвам..Само дали костюмът ще ни стане, че май Дани беше към 9 и нещо кила, а Дари е към 13  newsm78 Иначе не си мисли , че ще минеш само с кафе...Най-голямата ни кулинарка...трябва поне с 3 манджи да се разпишеш... Hug

Яна , дали е противоречиво незнам, но Божидар се роди 2800 и за нула време дръпна, а сега сигурно е един от най-едрите сред августинчетата...

Да питам - кивито смело ли го даваме вече или предпазливо...Че вчера му дадох за първи път едно, но мисля това да стане ежедневие..
Виж целия пост
# 176
Такааааа НАЙ накрая дойде смотания интернет #Cussing out поста ми е от 8.00часа сутринта и затова пише добро утро Mr. Green
Виждам,че сте пописали тази сутрин ,но по късно ще чета.
Добро утро,свършиха ми картинките с кафе Mr. Green затова ще сложа един мъж за разсънване Laughing

Маник дано по-скоро свикнете с яслата и ти да се успокоиш и Зойчето и тя  Peace
А при нас яслата даже е 20лв.,но аз имах предвид,дали ще мога да си позволя да не ходя на работа ,като не взимам майчинство Wink а да си го гледам в къщи Peace
Янче на добра цена си ги намерила памперсите.Аз пък гледах в Карфур-Варна,някакви кучемарка,за 13лв.-70бр.Много се чудех,дали да взема да пробвам и не взех,а сега ме е яд,понеже Ники си ходи активно на гърне и дори и да са смотани,като не се напишкват много може и да са добре newsm78 знам ли  Thinking
Аз кисело мляко давам доста одавна,понеже АМ-то ми го отказа,доста по евтино излиза така Peace
Фликс аз пък се чувствам съвсем свободна от както Ники проходи.Той даже веднага след като се пусна си беше самостоятелен.Сега вече си ходи сам,като свободен електрон Mr. GreenСлиза и се качва по стълбите съвсем предпазливо и много се пази,почти не пада Peace
Ивуше
да не въртиш картички Mr. Green

Днес е света Мина и моята Вики има имен ден,затова и една малка почерпка


Честит празник и на Вики(Захира)!!!!!Да ти е живо и здраво името  bouquet
Виж целия пост
# 177
Ивушке кивито смело го давам, обаче направо влязохме в преразход с памперсите, наистина доста разхлабва, а тя и без друго е с доста редовно стомахче малката.

За памперсите за Еви Бейби Янче нищо не мога да кажа, но пробвах Молфикс, Хъджис, Sleep and Play , Кан бебе, освен обикновения Памперс, а последно взех от Кауфланд на промоция и Пуфис за 19.99 с диск с песнички и мога спокойно да кажа, че от изброените освен Памперс единствено Пуфис бих ползвала. Много ми харесват за цената и качеството на което са.

За опипването - аз отдавна бях питала по този въпрос, Анди така се приспива... Правя се на разсеяна все едно не я виждам какво прави.

Гърнето все още не е на дневен ред при нас. ВЪобще не го иска. Иначе вчера дойде с един памперс милата и каза : " аки" и наистина беше напълнила памперса, което значи, че вече може да си казва, но не иска да седи в гърнето.

Силви и ние пием по 2-3 пъти АМ на денонощие по 210мл. - един път вечер се приспиваме, 1 път сутрин към 6ч. и някой път и през деня давам като отказва да яде заради зъбките. Напоследък обаче не отказва да пие и разбито кисело мляко вместо АМ. При нас млякото е по-скоро за приспиване и успокоение, не толкова, че е гладна.

Янче за цените на козметиката съм без коментар, вярно, че е за бебета, но са направо луди тези производители и много спекулират, особено що се отнася до медицинската козметика.  Нашия обрив или лишеи се оправи за два дни, но с едно мазило, което не е от БГ,активната му съставка е гентамицин и някакъв кортикостероид, което ме навежда на мисълта, че наистина е било инфекция.




Виж целия пост
# 178
Ивуше, и аз давам на Алекс киви от извесно време. Малко ме беше страх заради алергиите, но нямаше реакция и сега гледам да му давам всеки ден по едно  Peace

Трейси, невероятна снимка Simple Smile Много сладък помощник на Дядо Коледа  Peace

Бърборанке, нещо май поомешахме нещата Simple SmileИдеята на всичко, което написах е, че след дадена възраст млякото ( АМ, кис. мляко и тн. ) и  особено вечерното не е вече нужда, а по- скоро навик. И затова е по- добре да се махне в по- ранна възраст  Peace. За  млечни продукти е ясно, че трябва да присъстват под една или друга форма в менюто на детето, даже и след 3 годишна възраст според мен Simple Smile А и аз разбрах, че ти искаш да спреш да даваш АМ на Анди Simple Smile В такъв случай къде отива ползата от него?  Не искам да звуча заядливо или да се опитвам да споря, всичко е казано с най- добри чувства, просто и на мен ми стана чудно  Hug
 
Захира, Александра, и ние сме далеч от гърнето още Simple Smile Все го отлагам, а и нали ни се събраха разни болести и не сме почнали   Peace

Славена, браво, че Валката е по- добре  Peace. Дано при прегледа всичко е ок  Peace

Силви, не е въпроса, че АМ ще навреди, то е ясно че няма, а по- скоро, че вече не им е нужно  Peace. Иначе ние имаме почти същата схема на пиене, с изключение на следобедното  Peace И ако за вечерното може и да има някакъв шанс да го махнем, защото е по- скоро за приспиване, сутрешното в 6 си е просто задължително, защото Алекс се събъжда освирепял и оревава света докато го направя  ooooh!


Ние най- накрая успяхме да излезем за 2 часа, въпреки, че Алекс е с температура  ooooh!. Но в това пролетно време просто е грехота да го държа затворен вкъщи Simple Smile

П. С: Имам въпрос- Има ли някое детенце с крусти по главата?Скоро забелязах, че Алекс има много  и не знам дали трябва да предприема нещо или сами ще изчезнат? Не е ли голям вече за тях? Реша го с гребенче, но не съм го мазала с нищо  newsm78
Виж целия пост
# 179
Мариелка и Николай има,май трябва да го намажа със зехтин и да го посреша да паднат,но някъде бях чела ,че сами ще изчезнат  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия