ФЕВРУАРЧЕ да пълзи се учи, но кога ли ще сполучи? (22)

  • 24 322
  • 741
# 120
Добро утро !  Hug
Виж целия пост
# 121

Поредния прекрасен ден! Всички по команда навън!  Mr. Green
Виж целия пост
# 122
Привет на всички!!!
Аз поизпуснах последните странички, но видях че сте говорили за езиците. Определно смятам, че докато е малко детето трябва да учи езици. По възможност в предучилищна и по възможност под формата на игра, а не на сила. Започнах да уча английски от 6 годишна и в момента се справям доста добре, за което благодаря на родителите си. Немски уча от 4 години... няма такава мъка, няма такъв ужас и бездарност от моя страна....няма научаване в близките 5 години тоя език.

неви, аз също смятам, че немския трябва да се учи първо. Английски се учи по-лесно, а и като е по-разпространен, по-често участва в ежедневието и вероятността да се научи е по-голяма. В БГ има доста немски фирми и езика би бил от полза. Но в тази насока бих казала, че има и доста френски фирми.

хаха мушмулче, май и на нас ще ни трябва чене Wink

Та да се отчета за бебока - още не пълзи, но се катери по столове и където намери. Снощи успя да си удари главата 3 пъти.. направо не знам как ще го опазим. Май не е хубаво толкова малки да си удрят главите по много. Някъде бях чела, че след 1 година е по- безопасно.. тогава нека се пребиват колкото си щат  Laughing smile3534


Да се похваля, че на 13ти си идваме в БГ. Малко ще си почина, а бабите ще се порадват на Дани. Също така съм на сватба на най-добрата ми приятелка, която е бременна в 16та седмица.... Ама все хубави новини Simple Smile.

Лек и усмихнат ден ви желая  Hug
Виж целия пост
# 123
Сетих се, че исках и още нещо да напиша, т.е да се оплача.. то не може човек само да се хвали Wink

Дани се събужда през 3 часа вечер и иска да яде. Като малко бебе е сега. Снощи например - в 20, 00, 3, 6 часа все яде (имаше и едно междинно приспиване само с песничка в 4:30). Аз вече нямам толкова кърма...много намаля и не му стига. Предлагам му цица като си мисля, че иска само малко да цокне и да заспи (както правеше преди), но той човека иска да яде и почва да реве и да се сърди, че млякото не идва. В 6 часа се наложи да му направя АМ.... и така с моето уж порастнало бебе. Има ли други бебета дето толкова много да се гощават нощем?
Виж целия пост
# 124
И от нас добро утро!

Ла вида лока,
чудесно кафе и закуска, омитам ги на часа  Peace! Между другото, и аз, ако си прекъсна съня, особено в сутрешните часове трудно заспивам, освен ако не съм слкапана...

Веси, все хубави новини, верно! Дано си починеш, а на сватбата да се повеселиш по нашенски!
Моето Дяволче се будеше тази нощ през час, я за биба, я за вода, за манджа... Но не се храни през 3 часа, веднъж около 4-5...

Вики  Hug, Крис ще се оправи, няма да е астма това fingerscrossed! Намери малко повечко време да ни драснеш малко и за маймунджулъците на момчето, как се справя в ДГ и т.н, ще ни е интересно!

Така, отивам да си довършвам манджата, дето я готвя от вчера  Mr. Green, всъщност ще направя направо супа, щото то за друго няма време, и да се стягам за разходка, че днес ще е още по-топло и слънчево...

Хубав ден ви пожелавам, момичета, изпълнен със много весело настроение и слънчеви емоции  Hug!
Виж целия пост
# 125
ДУ!  Grinning
Ради, не се ядосвай душо!  Hug
Пухче, честито ви пълзене!  Crazy
la vida loca    Hug Hug
Веси, чудесна програма си имате!  Laughing
За буденето за ядене не мога да кажа нищо, нашия се буди само когато е болен, иначе за храна и вода никога.
Неви, приятна ти разходка!  Flutter
Вики, дано всичко е наред с Крис!  Praynig

Максон спи, чакам го да се събуди и го оставям пак за цял ден, а аз отивам да посвърша малко работа.  Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 126
ДДУ, мацки!

Мен главата днес ми е някъде далеч от раменете, щото Халюша бойкотира баща си и съм в ужас, питанки и чуденки кво да правим (най-вече щото кой мислите се намира в незавидната позиция м/у чука и наковалнята).

Мики, радвам се за Оги, дано се облекчат поне малко мъките на момчето! Котараната ще почака, тя си е добре, ми вас ви мъчи, поне тъй разбрах, пък и нали все пак имат и периоди, когато не са разгонени. Благодаря ти за комплимента за Люсил (както и на Максо и Ники, че си бранят завоеванието Laughing)!!

Танче, забравих да поФаля поредния  ти тортен шедьовър, бравос! Аля е малка кукла, а шапото, което бабчето е сътворила, е перфектно и много ѝ отива.

Ники, а знаеш ли по колко (учебни) часа седмично изучават английския? Питам, щото в нашата ДГ са три пъти по половин час седмично и децата имат възможност да се забавляват и да учат едновременно. На родителската среща учителката много е похвалила системата на преподаване/изучаване, което първоначално е отблъснало лъв ми, щото е сметнал, че това е поредният рекламен трик, обаче се оказва, че ефектът е съвсем реален, а не имагинерен, както се очакваше. Самата учителка ми се вижда сериозна и личи, че знае какво прави. Пък и не е от вчера в тази градина.

НО: аз не държа Калина да учи език отсега, та даже и нищо да не ѝ остане в кратунката в крайна сметка, пак ще съм доволна, защото е имала шанс да общува и да се забавлява, заради което, основно, е записана... на всичко „факултативно“. hahaha И все пак, знаете, че предвид проблемите, които имахме, всеки позитивен фийдбек се посреща с овации и бурни аплодисменти. smile3501

Като цяло език се учи най-добре и най-смислено в самата езикова среда, това и баба го знае. Другото са кански, целенасочени, усилия, които само един възрастен общо взето може да положи, съдя по себе си най-вече (учила съм английския цял живот, но го научих в университета и пак не го знам Mr. Green Mr. Green). Естествено, има по-талантливи и по-малко талантливи деца, като на първите ученето им се удава с лекота... и т.н. и т.н.

А си има значение и конкретния език.

Например, според мен италианският се учи от българи с най-голяма лекота (както и може би испански/португалски, но нямам опит с тях). Аз съм учила италианото и в у-ще и в университета и трябва да ви кажа, че без да положа каквото и да било усилие (с което не се гордея, но така е, с работа и две виШи обучения, едното от които съвсем естествено отпадна), бая го бях иззобала. Дали мелодиката на езика, дали туй, че е сравнително лесен, но много плавно ми вървеше. Язък, че дотам си остана всичко, но пък не виждам за какво щеше да ми служи.

При английския пък е характерно това, че днес всеки го знае, тоест, той е станал толкова популярен, че смело мога да го нарека втори език в БГ, както някога беше руският. Именно затова е много лесно да бъде абсорбиран оттук оттам, дори от онези, които не желаят да го учат.

Неви, ако трябва ще глаДуваме, но, ако ще да усвоява Кони и двата езика наистина, аз съм за немския първо (амбициозните майки се надушват от 100 км.Laughing).

Любезна, леле-мале, още от яслата ли почват кръжоците?! Shocked Да се стяга твойто миО, че ненам дъл мъ разбира!

Ради, ударих и аз едно рамо за вас, както се вика у наше форОмско село!!

Пухич, дръж се, дано успееш да си отгледаш Сиянка докогато ти е кеф!!

Ла Вида, искрено и неблагородно завидях за твойта стриктна Ирка!

Веси, уелкъм ту БиДжи, когато си отдалеко и замалко, сякаш не е толкова зле. Mr. Green Mr. Green Вашият проблем може да е криза на растежа, а може и нещо съвсем различно. Не е невъзможно да се сърди поради друга причина, а не защото млякото не идва, нали?

Вики, ти си знаеш, ама и аз да добавя, че вентолинът не е чак такава драма. Той най-вероятно ще стопи кашлицата, особено ако става дума за „астматично дишане“ и/или хрипове, които освен другото се и израстват.

Неви, Господ да те поживи, подсети ме, че на котлона ми е вчерАшната леща, дето я доварявам, че вчера щеше да ни строши зъбите. Що попадам само на каменни лещи, не знам и аз... Whistling

Никич, уж смотанка, уж туй, уж онуй, пък почнА да градиш кариера и туйто! Аре, лека и доходна да ти е днешната и спокоен зетко, че...


Люсата не иска да пълзи, предпочита аз да я водя за ръчички до въжделенНото място, където се завърта, тупва и я оставям, след което понеча ли да изляза от стаята, надава вой до Бога. В момента пердаши котарака. ooooh!

Ето ви няколко самоснЕмк& … 77;ра.
Виж целия пост
# 127
Привет  Hug
Искам да ви се похваля, че майка ми изяви желание да вземе Ради за една или две нощи (ако й дойде в повече ще ми се обади в Събота да си я взема), та ако имам късмет ще си поспя от тази веер до Неделя Praynig
Веси, прекрсни новини!  Дано Дани се кротне  Praynig
Мяуче, имат пеене в Сряда и Петък до обяд, но не е кръжок, а се забавляват просто. Един странен тип с китара им пее и свири а те танцуват и вият около него  Thinking Много й харесва но така и не чух тая песен дето "зайо трака със зъби" и "гъбката в гората", но пък миналата вечер чух едно кратко "балонът се надъва", та съм леко обнадеждена  Crazy
Божкеее, Божкеее, наЩа група от ДГ си има група във Фейсбук-а  Crazy
И двете деца много кашлят, а Тин много ме притеснява (аз съм страхотна паника по отношение на кашлиците, защото брат ми е бил три години по болници от една такава кашлица).
Ника, вие преборихте ли кашлицата?
Вики, радвам се че се разписа, а на малчо пожелавам веднага да оздравява  Praynig
Е какво сега, само моя готованко седи на голямото си ДЪ и ме бабосва. Кой пълзи, кой ходи, кой лепи тъпети, нашият човек бръмчи и се хили и не помръдва, дори го мързи да се обърне от корем по гръб, та заспива заорал с нос в завивките  Tired
Виж целия пост
# 128
Мяуче, имат пеене в Сряда и Петък до обяд, но не е кръжок, а се забавляват просто...
Адаш, знам, бре, ти що мъ зимаш на сИриозно? Twisted Evil

Майка ми също натиска да вземе Калина от петък до неделя (за 2 нощи), че да съм се наспяла, и тя ще си го изпълни, ако ѝ я дам обаче. Що съм толкоз проста, че се дърпам, и аз не знам? ooooh! Решила съм си, че като имаме проблеми, трябва първо да си ги оправим, па тогава да ходим по гости.

Па и Халюша не е спала на чуждо мЕсто без мен и майка ми въобще не си и представя какво си навлича на главата. Тя си мисли, че ще спя спокойно, ако детето го няма да ми се буди по нощите и да ми пищи. Да, ама надали. Цяла нощ ще се въртя и ще я мисля малката щурачка.

Дано твойта  мама вземе Радина и да не ти я връща веднага, ами да си починете и двете една от друга.

Не се тревожи за кашлицата, ами взимай мерки, например инхалации с физ р-р. Много помагат! Grinning Отделно, кашлицата е естествена реакция на организма и цели елиминиране чрез отхрачване на всичките бАклЮци, та тя и сама минава, ако няма усложнения, разбира се, но при вас няма да има.

Що се отнася до твоя „готованко“, недей да викаш дявола! Twisted Evil
Виж целия пост
# 129
Добро утро!
Веси, наистина хубави новини, приятен път ви пожелавам! Hug
Любезна, дано всичко между баба и внуче мине гладко и успееш да си починеш! Peace
Вики, дано с Криско всичко се размине и да е е астматично, ще стискам палци!
Момичета, срам не срам и аз ще поискам едно рамо за моето момче. Реших се и аз да го изтипосам на едно конкурсче, дано го харесате  Blush http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1629992797085&set=o.1 … &notif_t=like
Виж целия пост
# 130
Момичета, срам не срам и аз ще поискам едно рамо за моето момче. Реших се и аз да го изтипосам на едно конкурсче, дано го харесате  Blush http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1629992797085&set=o.1 … &notif_t=like
Първо трябва да се присъединим към групата, онези, които не са.
Бо, е най-хубавият, Далче!!
Виж целия пост
# 131
Понеже не мога да трия, а публикувах 2 пъти едно и също нещо, ще ви пусна един супер кратък лаф от вчера (пуснат вече под някаква форма във ФБ) и бегам да видя лещата, за която вече неам големи надежди:

Както всички знаят, Люсил е доста пуФкавка -- тежи вече девет кила и половина и в това си качество представлява едно малко нахално глюлленце. Та така, баща ѝ вчера ми я подава, за да помогне нещо на бунтуващата се Халя, и вика „...Вземи бурето!“  hahaha Ядосах му се, честно казано, обаче ми беше толкова смешно, че му простих...

Виж целия пост
# 132
Тъй, буден е и е готов за предаване.  Mr. Green Mr. Green
Любезна, кашлицата отдавна я преборихме, тя не беше и кой знае колко дълго време, по-скоро саполите седяха. Сега отвреме-навреме му прехърка някоя храчка на гърлото, но не е фатално.
Една майка ми каза да му правя "механично прочистване", ама нещо неам нерви и желание за таквоз чудо. За който го интересува - когато му застане такава храчка се бърка почти до гърлото с пръст, предизвикват се позиви за повръщане и всичко се стичало. Това е метод на една известна квартална звезда-педиатърка от 100 години /Азади, за който я знае/.

Айде лек ви ден, ш съ вясна късно вечерта.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 133
Много ти благодаря  Blush smile3525
и вика „...Вземи бурето!“  hahaha Ядосах му се, честно казано, обаче ми беше толкова смешно, че му простих...
 
Joy Joy Joy

Виж целия пост
# 134
Здравейте мами,
Далче, Бо е страхотен, гласувах. Много моля, за дебили като мен  Embarassed да казвате по-подробна инструкцията за гласуване!  Praynig Досега съм се опитала да гласувам за всички бебчета, ама за много малко успявах, щото не съм се присъединила към групата. Та ако кажете коя е групата - винаги имате един глас от мен  Hug Ще се присъединявам и гласеца го имате  Mr. Green

Ники, това механично почистване е брр...  на Софи, когато беше с пневмония не са и казвали такова нещо да се практикува. Мисля, че добре си направила, че си се отказала от него! Успех с работата, каквато и да е тя  Hug
Люсил е толкова сладка, как буре. Мяу предполагам, че и на мен би ми станало смешно Simple Smile Мен ако питаш, мисля че ако пласираш Халята за 1 уикенд ще е чудесно! ВЕрвай ми, само 1-я път е страшно! После даже ти е гот, че ти е по-спокойно. Сега Софи изяви желание да прекара събота и неделя в свекър ми и свекърва ми - много съм доволна, защото ще мога поне малко да си почина!
Любезна, и при нас музиката е за всички дечица. Ефект се наблюдава след 1 група в градината като научени песнички. Целувки за Дина и Тино! Дано майка ти вземе за малко Дина да може да си поотпочинеш  Praynig А колкото до готовнакото - внимавай какво си пожелаваш ... нека си кротува, ще се научи и да ходи и да пълзи, недей бърза  Hug
Момичета, не мога да не ви се похваля! Мама ще се пенсионира на 27 дек. Сега си е пуснала всичката останала отпуска и вече сутрин може да ми помага. То било супер да има кой да постои час да си свършиш на спокойствие работата без да водиш бебе!  newsm08
Почнала съм да мисля какво да й подаря за юбилея, предвид че е и пенсиониране. Ако някой измисли подхящ подарък за 60 годишнина ще съм безкрайно благодарана!
Хубав ден ви желая и приатни разходки в това чудно време!   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия