МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 30 493
  • 740
# 255
Сузи, аз съм кърмачката, с която не успя да се запознаеш, приятно ми е!
Аз видях сблъсъка на двете кукли - просто и двете вървяха и гледаха в друга посока и не се видяха.

Оказа се, че и 2-те ми щерки помнят миналогодишния купон, дори Галка, която тогава беше на 2г.

Ние имахме отрицателни емоции с биещи се с балони и падащи върху нас момчета. Емоциите продължиха и няколко часа по-късно, когато се оказа, че Мина се е заразила с конюнктивит.
Снимките още не съм източила, защото нямам време сега, но са доста, главно на децата.
Виж целия пост
# 256
Здравейтеее,дано не сте ни забравили,не съм писала сигурно повече от месец Laughing,но много емоции се натрупаха около нас и нямах много време за компютъра. Grinning
Първото хубаво нещо,което ни се случи,е че мъжа ми си дойде на 20.11 newsm76 Докато му се нарадвам,докато се видим....Много ни е хубаво с него  loveuuuВсе едно съм ученичка Laughing,такава тръпка,такова чудо,страхотно е Heart Eyes Много подаръци донесе,и на децата,и за бъдещия момък,и за мен Laughing За бебето се отрупах с дрехи,повече никакви дрехи няма да купувам,а и забраних да ми подаряват,че то чудо стана...Чак март месец ще вземем легло,козметика,аксесоари,шишета и т.н....
Другото което е,е че стаята на Ивон и Бела е вече готова от почти месец май-май...Вече свикнаха да си спят самички,нямаме проблеми с това,а на нас с таткото ни е мнооого по-добре самички,макар че все още ставам през 15 минути да ходя да ги проверявам.....
Брат ми пък,който е на 19.....Ще става татко през юли Grinning Приятелката му и тя е колкото него,много е приятно момичето,едно такова миличко,невинно,толкова се притеснява милата,ама то с основание....Техните й се разсърдиха,не искат да й говорят,изгониха я да живее с него...Тоест с нас,та вече е и тя с нас,но предполагам,че техните все пак скоро ще свикнат с новината и ще се примирят....В къщи е пълна лудница....2 бременни,2 деца,2 мъжа Laughing,2 баби,1 дядо....Малеее,направо е чудо....А Бела и Ивон така ги глезят,ама така ги глезят,че направооо....Понякога ми идва да ги хвана бабите и едно хубаво да им се накарам,ама кога ли ще го и направя.....Не че не съм им го казвала досега,ама те пък и те като бебетата не разбират от дума bash
Ние вече сложихме коледната украса,но с тия двете фурии май няма да я опазим елхичката,нито лампичките.....
Бела е с шарка....От събота започнаха да й излизат пъпчици по коремчето,по вратлето,ръчичките,че даже и в косичката и днес я заведох на лекар,та се оказа варицела....Само дано се увардя аз,че аз не съм карала шарка и....Тя и Ивон не е,та не знам...
Мажем я с ментолов вазелин,пием витамин С 3 пъти на ден....Чудя се какво още да й взема да я мажа,за да не останат белези,а и за да не я сърби толкова... Rolling Eyes
Хайде спирам,че се олях Laughing
Виж целия пост
# 257
Честит имен ден на всички именици днес!  bouquet
Весело посрещане на никулден и на всички останали!
Видях много снимки от коледното партисреща, страхотни сте, невероятна атмосфера се е създала. Мъчно ми е мъничко, че не можахме и ние да участваме, но много ви се радвах Hug, а догодина ... пак Simple Smile.
Днес времето беше приятно и прекарахме в морската целия следобед в тичане след две топки, прегръщане и целуване на познати и непознати. Ние сега чакаме кака Мони да се прибере от тренировка и отиваме да го посрещнем празника както подобава.
Сладка Мони, при вас не може и да си поскучае човек  Hug. А от шарката гледай да се опазиш, бързо оздравяване на Бела.

Виж целия пост
# 258
Да е здрава и безстрашна малката Дивна!   bouquet Heart Eyes Hug Честита ти рожденничка, Цвети, със закъснение, но от сърце! Hug

Честито и на всички именници днес, на всички празнуващи и най-вече на бургазлии едно "Наздраве!"- да си запази чара на бургаските вечери, да са пълни рибарските мрежи (ех, мечтиииии....по-добре да спре онова обгазяващо чудовище да пуши, ама ... те , бургазлии отдавна не са рибари, а нефтохимици и както моя софиянец съпруг се гордее, че взел чудовището от Лох Нефт - демек - мене - и го опитомил, така да продължи БургазЪ града голяма да изнася талантливите си "трудови хора", та и другите градове да има с кого да се хвалят...така де, ако някой ме разбра какво искам да кажа - беше време за реклама  Mr. Green )

Много се радвам, че успях да се видя с повечето от вас на срещата. Имаше конструктивно предложение от мъжката част другия път, ако може да се опънат едни маси, та родителските тела да се видят "като хората", понеже по-лесно се чупи гипса на маса отколкото на крак.  Mr. Green

Кукла, плаката беше страхотен! Съжалявам за неприятните емоции и дано се оправи бързо Мина! Аз отблизо се запознах с Чико и баба му - благодаря ти, че дойдохте, ще чакам и от твоите снимки! Hug

Въобще, всички с малки бебоци са си за похвала, че не им беше лесно, пък и случихме най-дъждовния ден в годината. ooooh!

Мойта кукла хич не беше на кеф, но пък какво от това, че я държах през цялото време на ръце - поне си я нагушках. Wink

Зла гад, как си, мисля те. Hug

Поздрави на всички, които не съм споменала поименно, ама много сте, бе, то бива, бива многодетни, ама все повече ставате  Laughing




 
Виж целия пост
# 259
sweet_monii ако в едно семейство някой кара шарка и има хора, който не са го карали шанса да изкарат и те шарката е над 90 процента. Казвам ти го и от опит. Това лято Ваня се разболя и след 10-тина дни се натръшкахме и Елена, Николета и аз. Важното е че мина. А за белезите важно е да не се чеше не само докато избиват пъпките, а и когато падат коричките. Николета имаше няколко, но предвид че са малки децата, вече почти изчезнаха.
Затова че и ти не си го карала, доколкото виждам си 23 гс, тоест не би трябвало да е проблем. Доколкото съм чела, когато бях бременна проблем е ако е в първите седмици когато се извършва органогенезата и последните седмици, ако бебето се роди точно заразено, защото и тогава е опасно. Все пак поговори и с твоят лекар, а има възможности да си я карала, а да не помниш.
Виж целия пост
# 260
sweet_monii, ако си посещавала детски заведения като малка вероятноста да не си боледувала от варицела не е голяма. Когато голямата ми дъщеря тръгна на градина при всяко обявяване на карантина някъде по групите семейството на бащай изпадаха в тих ужас, защото се твърдеше , че от прабаба време у тях никой не е боледувал. Когато детето все пак се зарази, диагнозата й бе поставена на база точно 3 пъпки в косицата и една на коремчето.Толкоз! Никой друг не се разболя и мистерията беше разгадана- вероятно по линия на баща си боледуват така от варицела и ето защо всички бяха убедени че не са се заразявали.Истината е , че просто не са разбирали. Стискам палци!
Виж целия пост
# 261
Здравейте , аз съм една от новите / ама съвсем прясна / многодетна мама . Чета не мн. редовно форума  / досега/  . Много ми се искаше да съм на стената на гордостта с моите 3 момичета , но получих мила и дискретна забележка , че не се представям достатъчно  тук и аз си взех забележка .
Имам 3 дъщери и много ми се иска ако се събирате някъде покрай Коледните празници и ние да се включим .
А ето и представянето ни : каката Силвия , която тази година беше абитуриентка, Ивка - ходи на детска градина и бебето Микаела , което е вече на 10 месеца.
www.facebook.com/home.php?#!/profile.php?id=1284718254
Не съм сигурна дали от тук ще можете да ни видите , но ако не съм успяла , ще пусна др. снимка .
Нели
Виж целия пост
# 262
много ми се иска ако се събирате някъде покрай Коледните празници и ние да се включим .

Нели, купона бе тази събота - 4.12. - в читалище Витоша.....По-напред момичетата са пуснали малко снимки и разкази за събитието....Нищо, другата година...
Виж целия пост
# 263
Дааа, за мое съжаление и аз не успях за купона. Всъщност дори не опитах, защото мъжът ми има фобия от вируси и пощурява като кажа, че ще ходим някъде, където има много хора на закрито... Така че ще се пробвам лятото... За сега само завиждам.
Виж целия пост
# 264
 Laughing много си бърза -  бе жена / за Мама Цоцоланка имам впредвид / . Ами то сигурно ще има скоро и други мероприятия , та да можем да дебютираме и ние  Laughing
Виж целия пост
# 265
Laughing много си бърза -  бе жена . Ами то сигурно ще има скоро и други мероприятия , та да можем да дебютираме и ние  Laughing

Бебето спи и  мога да съм бърза на компютъра......Та и покана във фейса ти пуснах за да разгледам снимките.....

Есма, твоя мъж като Монк......

Забравих в предния пост......

Честито на всички малки, големи и още по-големи Ани в темата! Живи и здрави бъдете, много празници да посрещате в любов и щастие!!!!!  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 266
Добра ви вечер, девойки, рекох да поседна при вас, докато ми втаса тестото (не знам как е при вас, ама при мен кулинарното вдъхновение ми е на приливи и отливи, както за всичко друго и тука постоянството не ми е силната страна Embarassed).

Та, как сте предпразнично?

В дните преди онова нещо, дето му се вика "Нова" година ми става много равносметкаво и също тъй планово, но единственото, с което мога да се похваля е, че плановете дето си ги правих миналата година са все така...планове. И въпреки всичко....пак се изкушавам да си правя такива и да си обещавам разни работи - на това трябва да му се вика хронично-неизлечимо-надяващо-безопасно-самозалъгваща се болест. Mr. Green

nella_, може и тук да ни покажеш снимки - повечето нямат профил във фейсбук, а иначе трябва да сме приятели там, за да видим снимките.
Виж целия пост
# 267
       Здравейте, мили мами!!!

       Включвам се във вашата темичка с надеждата, че ще намеря отговор на въпросите, които ме вълнуват. Предстои ми да взема важно решение, а толкова много неща ме тревожат!
       Какво е да имаш три деца? Как се справяш физически, че и психически? Моите дъщерички са страхотни, но и много палави, особено малката. Какво ли ще бъде, ако се появи още едно малко човече? Сега  ок, а като порастнат още? Как се гледат трима ученика? Може някоя от вас да сподели опит? Много ще съм ви благодарна!!!  bouquet
Виж целия пост
# 268
Момичета, току що Рада /най-голямото дете от многодетното семейство със седемте деца/ спечели Байландо. Да им е честито, и да успеят да преодолеят най-вече здравословният проблем на второто детенце!
Нелла,  Hug
Вяра, добре дошла в отбора ни! Съвети трудно се дават, защото всяко семейство се справя по различен начин с трудностите, но най-важното е да успееш да запазиш спокойствие, и както доста често почнахме да си казваме тук: И това ще мине!  Laughing
Има една мисъл, която много ми допада:
Животът е това, което ни се случва, докато правим планове за бъдещето!
МаминкаВаня, мъжката част е много права за празника. Трябва сериозно да помислим за догодина. Аз пък в края на всеки период / било лято, било година/ само се вайкам колко бързо минава времето, и как децата си порастват, и все не ми стига времето с тях.
Суит Мони, при вас се очертава голям купон! Таткото пак ли ще заминава за чужбина?
Аз нямам търпение моя мъж да си дойде вече, вече два месеца станаха и полудях, много ни липсва на всички. Дано не се налага пак да заминава, или поне ако ще заминаваме да е заедно.
Честито на всички Анита днес! Да са живи и здрави и много щастливи! Hug
Виж целия пост
# 269


Та, как сте предпразнично?

Simple Smile Много ми е едно такова...спокойно. Обхванало ме е едно лежерно спокойствие...Има някакво вълнение, но знам ли... спокойствието може и да е измамно. Купих си страхотна бяла елха, така ми беше на сърце от миналата година още. Украсихме я и (О, щастие) Иван не я пипа! Ходи от време на време да я мирише (знае, че цветята се миришат) - явно му прилича на голямо цвете.
Иначе кулинарната еуфория ме хвана, развъртя ме и ме остави, надявам се към 15 да се повтори цикъла, защото всички коледни курабийки вече изчезнаха.
Много, много влагам в следващата година. Но този път няма да се пренавивам и да строя въздушни кули. Вървя само напред (е, с малки спирки) и знам, че ще се получи.

Вяра Simple Smile не се чуди. Колкото повече се чуди човек, толкова повече причини намира против. Някоя душа иска отново да се срещне с теб. А нервите, безсънието...всичко се преживява, остават само хубавите спомени. Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия