Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ - 3

  • 93 249
  • 766
# 195
странно

да не би счети да е дала тази ти сметка-те по някакъв начин я имат
нямат свободен достъп до всичките ни банкови сметки
Виж целия пост
# 196
Е,намерих си парите,но в карта,която никога не съм давала в НОИ, картата е към банката,в която ми е истинската сметката. Българска работа, какво да ви кажа  Rolling Eyes .
По принцип в сайта на НОИ в справките излиза и по коя сметка са преведени парите.
Виж целия пост
# 197
Моите болнични за Януари също не са изплатени. Единия болничен лист е със статус" В момента се обработва" около един месец.

Отговора от НОИ е 'Причината за неплащане е липсата на данни за Януари 2011 в регистъра на осигурените лица. "
Знаете ли какво ще рече това? Това информация, която счетоводителите подават ли е или?
Виж целия пост
# 198
Моите болнични за Януари също не са изплатени. Единия болничен лист е със статус" В момента се обработва" около един месец.

Отговора от НОИ е 'Причината за неплащане е липсата на данни за Януари 2011 в регистъра на осигурените лица. "
Знаете ли какво ще рече това? Това информация, която счетоводителите подават ли е или? да
Виж целия пост
# 199
Въпроса ми може би не е за тук,но какво следва за мен ако фирмата,в която съм работила е обявена за ликвидация? Може ли да продължа да се осигурявам в друга фирма,за да не загубя майчинството си? Нужно ли е да отработвам дни в новата фирма преди да изляза отново в майчинство?Имам ли право на някакви обезщетения от държавата ако фирмата фалира? Благодаря предварително   bouquet
Виж целия пост
# 200
Въпроса ми може би не е за тук,но какво следва за мен ако фирмата,в която съм работила е обявена за ликвидация? Може ли да продължа да се осигурявам в друга фирма,за да не загубя майчинството си? Нужно ли е да отработвам дни в новата фирма преди да изляза отново в майчинство?Имам ли право на някакви обезщетения от държавата ако фирмата фалира? Благодаря предварително   bouquet

дали имаш право на обезщетение при фалит,питай в Инспекцията по труда.според мен по-скоро не

иначе ще си получаваш обезщетението докрая на 410 те дни.дори при фалирала фирма
като ти свършат 410 те дин отработваш един ден в друга фирма и излизаш в отпуск за гладена на дете до 2 г.така ще взимаш 240 те лв
Виж целия пост
# 201
Понеже темата е за проблеми с болничните а аз не знам  при мен има ли проблем искам да ви попитам кога трябва да очаквам изплащане на болнични.На 24.02 ми беше последния работен ден и излязох полагаемите 45дни преди раждане, кога да очаквам плащане
Виж целия пост
# 202
Понеже темата е за проблеми с болничните а аз не знам  при мен има ли проблем искам да ви попитам кога трябва да очаквам изплащане на болнични.На 24.02 ми беше последния работен ден и излязох полагаемите 45дни преди раждане, кога да очаквам плащане

края на март-дните от февруари
за март ще ти платят средата на април

изплащат се месец за месец
Виж целия пост
# 203
не съм сигурна дали е писано по темата и ако е така се извинявам!но искам да поитам следното-от 2 години имам трудов договор с осигуровки,но преди това 6 години не съм си внасяла здравните.знам че по закон трябва 3 години да съм внасяла здравни за а ми се възстановят правата,но тъй като август ще излизам по майчинство може ли да изникнат някакви проблеми?предварително благодаря newsm03
Виж целия пост
# 204
не съм сигурна дали е писано по темата и ако е така се извинявам!но искам да поитам следното-от 2 години имам трудов договор с осигуровки,но преди това 6 години не съм си внасяла здравните.знам че по закон трябва 3 години да съм внасяла здравни за а ми се възстановят правата,но тъй като август ще излизам по майчинство може ли да изникнат някакви проблеми?предварително благодаря newsm03

за да ползваш безплатни здравни услуги/в сегашната ти ситуация ти трябва да ползваш ЖК.раждането е безплатно за всички жени-независимо дали са здравноосигуренип/,трябва да си здравноосигурена /с непрекъснати здравноосигурителни права/ т.е 3 г назад да са платени здравни осигуровки
Виж целия пост
# 205
и аз имам въпрос относно изплащане на болничен. опитвам се днес да засека колко пари трябва да ми превеждат за месец в болнични /след раждане на дете/. лошото е, че имам само един превод от нои на стойност 186 лв, за който пише: обезщетение за месец 03, а през целия месец март съм в болнични /до 28. 03 включително/. по принцип трябва да получавам по около 500 лв на месец /осигурявам се от две места/- толкова засякох че са били през януари и февруари. къде и как мога да направя справка и да видя какво се случва? имам пик код, но в сайта на нои не отваря страница за проверка. ако отида на място дали ще ми обърнат внимание? болничните ми се представят винаги навреме, както и навреме са ми плащани осигуровките. започвам да изпадам в паника, че нещо се е случило и са ми отрязали обезщетенията или пък в нои а направили някаква грешка.....
Виж целия пост
# 206
benissima ,болничен за март не може да си получила.получила си за февруари.
с пик проверяваш на сайта-аз проверявам и нямам проблем

този превод предполагам е изчисленото обезщетение от единия работодател
с пика всичко ще си видиш Peace
може и мейл да пишеш
Виж целия пост
# 207
 Моля за помоща ви!В болничен съм от 2 месеца проверявам статуса и установявам,че болничния ми е отказан заради не внесени осигуровки.Въпросът ми е дали ако фирмата си плати осигуровките отказания болничен ще бъде изплатен, ако не ги плати това значи ли,че няма да имам  въобще плащане на  болничен?
Виж целия пост
# 208
това,че не ги внася реално не е проблем
важното е да ги заявява с обр 1
ако не го прави,няма да получаваш болнични и обезщетение
Виж целия пост
# 209
Моля за помоща ви!В болничен съм от 2 месеца проверявам статуса и установявам,че болничния ми е отказан заради не внесени осигуровки.Въпросът ми е дали ако фирмата си плати осигуровките отказания болничен ще бъде изплатен-да, ако не ги плати това значи ли,че няма да имам  въобще плащане на  болничен?-да,това означава.може да не ги плащат,а само да ги заявят с обр 1
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия