Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ - 3

  • 93 247
  • 766
# 90
Здравейте.Надявам се да съм уцелила правилната тема  Flutter
Въпроса ми е следния - преди месец и половина родих.От болницата ми издадоха болничен.Миналата седмица педиатърката на детето ми издаде следващшя болничен, само че днес ми звъннаха от работата и ми казаха, че на болничния пише първичен.Мислят, че не трябва да е първичен, а продължение...Кое е правилното  newsm78
Трябвада е продължение, но не е фатално.Зависи от служителя, който го обработва. За успокоение може да го занесете на лекаря да го коригира преди да се представи в НОИ.
Виж целия пост
# 91
Здравейте.
Надявам се да питам на правилното място.
В момента съм бременна и съответно съм в болничен. Поради пропуск в осигуровките ми в един от месеците, се наложи преизчисление на болничните. Пусната ми е молба още на 3 или 4 декември. В момента дора статуса на болничните листове е "предаден за проверка"... и така вече 1 месец.
Въпроса ми е, има ли запознати колко време тече тази проверка и съответно преизчисление?
В НОИ звънях безброй пъти, нооо са толкова любезни дамите там и отговор не получих.  Rolling Eyes
Благодаря ви предварително  Hug
Виж целия пост
# 92
Да попитам и аз нещо.Третият ми изравнителен болничен започва на 11,11,2010 до 06.01.2011 моята счетоводителка го е пуснала на 28.12.2010.Звънях в ной,но от там ми казаха,че е сгрешен и го връщат за обжалване.Колко време продължава всичко това и кога най-накрая ще имам превод,че от ноември нищо не съм получавала?
Виж целия пост
# 93
Да попитам и аз нещо.Третият ми изравнителен болничен започва на 11,11,2010 до 06.01.2011 моята счетоводителка го е пуснала на 28.12.2010.Звънях в ной,но от там ми казаха,че е сгрешен и го връщат за обжалване.Колко време продължава всичко това и кога най-накрая ще имам превод,че от ноември нищо не съм получавала?

ако болничния е сгрешен и трябва да се коригира,зависи от теб колко бързо ще го коригираш.носиш на лекаря да го оправи,после раб го представя в НОИ и от тази дата броиш 15 работни дни.тогава ще ти преведат пари.но обикновено по-рано
Виж целия пост
# 94
От Ной ми казаха,че те ще го коригират.Аз съм от Асеновград, а фирмата,в която работя е старозагорска и документите ми се подават в Ной Стара Загора.Затова питам колко ли се бавят,понеже счетоводителката ми каза,че понякога се налага да чакам 3-4 месеца Shocked,а без пари,как?
Виж целия пост
# 95
добре,а каква точно е грешката

принципно се бавят,да-един месец беше май закононовия срок.обаждай се постоянна да им напомняш
Виж целия пост
# 96
Довнасяне на осигуровки за 2 месеца за по-висок доход. Съответно всичките ми болнични до момента са изчислявани на старите... Сега уж всичко е коригирано. Молба е подадена за преизчисление преди месец. Интересното е, че днес ми излезе и новия болничен за следващия месец. А старите 2 не са оправени още...
Виж целия пост
# 97
Грешката е вместо термин 07.10,2010 е отбелязан 08.10.2010
Виж целия пост
# 98
spoooks,би трябвало да ти ги преведат-щом е минал вече месец.Пиши мейл

bobinka 85 ,чакаш да коригират и продължаваш да ги притесняваш по мейл и телефон
бременните също трябва да си преглеждат болничните за очевадни грешки
Виж целия пост
# 99
на кой мейл да пиша?
Виж целия пост
# 100

Stara_Zagora@NSSI.BG
Виж целия пост
# 101
Благодарско, Elfita
Звънях, писах... "нищо повече не можем да ви отговорим..."  ooooh!
Виж целия пост
# 102
Довнасяне на осигуровки за 2 месеца за по-висок доход. Съответно всичките ми болнични до момента са изчислявани на старите... Сега уж всичко е коригирано. Молба е подадена за преизчисление преди месец. Интересното е, че днес ми излезе и новия болничен за следващия месец. А старите 2 не са оправени още...
НОИ ще направят проверка във фирмата дали корекциите на дохода са реални и правомерни и тогава ще преизчислят болничните и доплатят /ако има задоплащане/.
Виж целия пост
# 103
Здравейте, нова съм във форума и имам въпрос, на който ще се радвам да отговорите, имам приятелка която има бебе на 5 месеца , все още не е взела майчинство, защото фирмата от която трябва да и плащат е една от пловдивските  , които подлежат на проверка , има ли някои представа какво става с тези фирми, има ли и други майки които не взимат майчинство по тази причина , ( пиша аз защото тя остана без интернет , без телефон , кара на помощ от приятели , не може да иде в социалните , защото там искат бележки за доход а тя няма как да вземе такива , самотна майка е в смисъл детето не е признато не живее с бащата , има ли право да започне работа на трудов договор , защото и от НОИ и от русо ми казаха че докато не минат делата няма резултат, а те може да се съдят с години , ще помоля за информация, съвет и нещо по темета , моето дете е вече поотраснало но аз нямах проблеми с тези работи , БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО
Виж целия пост
# 104
Здравейте, нова съм във форума и имам въпрос, на който ще се радвам да отговорите, имам приятелка която има бебе на 5 месеца , все още не е взела майчинство, защото фирмата от която трябва да и плащат е една от пловдивските  , които подлежат на проверка , има ли някои представа какво става с тези фирми, има ли и други майки които не взимат майчинство по тази причина , ( пиша аз защото тя остана без интернет , без телефон , кара на помощ от приятели , не може да иде в социалните , защото там искат бележки за доход а тя няма как да вземе такива , самотна майка е в смисъл детето не е признато не живее с бащата , има ли право да започне работа на трудов договор , защото и от НОИ и от русо ми казаха че докато не минат делата няма резултат, а те може да се съдят с години , ще помоля за информация, съвет и нещо по темета , моето дете е вече поотраснало но аз нямах проблеми с тези работи , БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО
Би ли ми казала,коя е точно фирмата и с какво се занимава(може и на лични).Аз също работя в пловдивска фирма и затова питам-може и да съм полезна с нещо  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия