Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ - 3

  • 93 250
  • 766
# 435
получих sms за това че са ми превели на 22,09, ! болничния от юли ,но утре е почивен ден - в нои ли са сбъркали или такава е практиката и ще ги получа по сметка чак на 26,09 ?
Виж целия пост
# 436
получих sms за това че са ми превели на 22,09, ! болничния от юли ,но утре е почивен ден - в нои ли са сбъркали или такава е практиката и ще ги получа по сметка чак на 26,09 ?

Ако нямате парите днес привечер - след 17 часа сигурно от банката ще ги ви пуснат по сметката на 26.09. заради почивните дни.
Виж целия пост
# 437
Нещо не мога да разбера. Тези 45 дни преди термин пак ли ги изплащат с месец назад или до от първо до пето число до следващия месец. Имам представен в НОИ болничен от 28 август до 12 октомври. На края на октомври ли ще ми бъде изплатена сумата за септември?
Виж целия пост
# 438
Нещо не мога да разбера. Тези 45 дни преди термин пак ли ги изплащат с месец назад или до от първо до пето число до следващия месец. Имам представен в НОИ болничен от 28 август до 12 октомври. На края на октомври ли ще ми бъде изплатена сумата за септември?

всички болнични се изплащат с месец назад
ако работодателят е коректен със сроковете-края на септември трябва да имаш парите за август
октомври за септември и така

до 5 то число ще ти превеждат като си по декларацията 135-410 дни.преди нея има 3 болнични,ако не и 4-зависи дали ще перносиш
Виж целия пост
# 439
А след като болничния за септември вече е представен в НОИ, пак ли ще трябва да чакам 15 дни след плащане на осигуровките за да си получа паричките?
Виж целия пост
# 440
Здравейте. И аз имам питане Вярно ли е, че НОИ изплаща обезщетенията от болничен само във вторник и четвъртък? Аз имам болничен от 23 август, болничният ми е представен в НОИ на 16 септ, но все още нямам обезщетение. Да се надявам ли в близките дни?
Виж целия пост
# 441
моят болничен беше за юли,представен още през юли,тъй като беше продължение - познай получих превода онзи ден на 26,09 ! Вземи си индивидуален пин код от нои ,за да си следиш по нет-а превода до къде е стигнал
Виж целия пост
# 442
Здравейте. И аз имам питане Вярно ли е, че НОИ изплаща обезщетенията от болничен само във вторник и четвъртък? Аз имам болничен от 23 август, болничният ми е представен в НОИ на 16 септ, но все още нямам обезщетение. Да се надявам ли в близките дни?
Срока е до 15 раб. дни ако всичко е наред. Да, парите се превеждат по сметките само във вторник и четвъртък.
моят болничен беше за юли,представен още през юли,тъй като беше продължение - познай получих превода онзи ден на 26,09 ! Вземи си индивидуален пин код от нои ,за да си следиш по нет-а превода до къде е стигнал
Може да е представен още през юли, но докато работодателя не подаде декларация обр. 1 за съответния месец и тя да е вярна няма как да стане плащане.
Виж целия пост
# 443
А след като болничния за септември вече е представен в НОИ, пак ли ще трябва да чакам 15 дни след плащане на осигуровките за да си получа паричките?


законовия срок е 15 работни дни от представянето на всички необходими документи
обикновено по-рано ги пускат парите обаче
Виж целия пост
# 444
А след като болничния за септември вече е представен в НОИ, пак ли ще трябва да чакам 15 дни след плащане на осигуровките за да си получа паричките?


законовия срок е 15 работни дни от представянето на всички необходими документи
обикновено по-рано ги пускат парите обаче

От НОИ чакат да свърши месеца, работодателя да плати осигуровките и съответно да подаде Декларация обр. 1, за да предвижат болничния за плащане
Виж целия пост
# 445
Извинете ме ,че въпроса ми не е за тук ,но незнам къде да попитам.Предстои пенсиониране на баща ми който работи в Португалия  НА 59 г работи с португалска виза като шофьор в момента обаче го съкратиха дали може да вземе пенсия от там?А ко няма никой компетентен моля да ме насочите .Благодаря
Виж целия пост
# 446
Извинете ме ,че въпроса ми не е за тук ,но незнам къде да попитам.Предстои пенсиониране на баща ми който работи в Португалия  НА 59 г работи с португалска виза като шофьор в момента обаче го съкратиха дали може да вземе пенсия от там?А ко няма никой компетентен моля да ме насочите .Благодаря

може да вземе пенсия от там,ако отоговаря на условията за пенсия в Португалия
едва ли обаче тук някой знае това
баща ти е човека,който трябва да го провери това
може да пишеш/отидеш до НОИ и да питаш там

най-малкото трябва да е работил за португалска фирма с внасяне на осигуровки и да има минимума години стаж там за пенсия
Виж целия пост
# 447
Благодаря но той няма как да разбере защото не знае езика импък и няма възможност да ходи по институции.В нои няма как да знаят защото те отговарят за БГ, но  както и да е росто ако има някой наясно исках да ми каже .Все ак благодаря за отговора  bouquet
Виж целия пост
# 448
имам питане- днес са ми превели едина болничен който е от 08.08 до 22.08-14 дена.но са ми изплатили само за 7 newsm78 не мога да си обясня защо се е получило така newsm78дали другата част ще получа следващия месец или има някакъв проблем?
Виж целия пост
# 449
имам питане- днес са ми превели едина болничен който е от 08.08 до 22.08-14 дена.но са ми изплатили само за 7 newsm78 не мога да си обясня защо се е получило така newsm78дали другата част ще получа следващия месец или има някакъв проблем?

22 ри не влиза в болничния,нали.този ден трябва да се явиш на работа
коректно ти е изплатен-първите 3 работни дни са от работодателят
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия