Приучване към гърне

  • 108 349
  • 2 131
# 1 200
Ама ти недей да тръгваш с нагласата за акането. Постепенно и това ще го отработи.
Виж целия пост
# 1 201
Ама ти недей да тръгваш с нагласата за акането. Постепенно и това ще го отработи.

Да, може би си права, трябва да се настроя позитивно.
Може ли да споделите впечатления от преходните гащи. Стават ли да се използват навън за разходки, все пак ако свикне малкия без памперс през деня, навън ще ми е несигурно да го оставя без памперс, а да го преобличам навън съм склонна, но ако е по-топло, а следващите два месеца не виждам това да стане.
Виж целия пост
# 1 202
Ама ти недей да тръгваш с нагласата за акането. Постепенно и това ще го отработи.

Да, може би си права, трябва да се настроя позитивно.
Може ли да споделите впечатления от преходните гащи. Стават ли да се използват навън за разходки, все пак ако свикне малкия без памперс през деня, навън ще ми е несигурно да го оставя без памперс, а да го преобличам навън съм склонна, но ако е по-топло, а следващите два месеца не виждам това да стане.
За акането - постепенно ще се научи да ака, където трябва, не се притеснявай  Peace Дори да се изпусне, не му се карай, а го насърчавай да ползва гърне/тоалетна.
Преходни гащи не сме ползвали. Обаче бързо научих малката да пишка навън. Научи се изненадващо бързо и не се е напишквала нито веднъж  навън.  Peace
Виж целия пост
# 1 203
Оххх и мен това ме вълнува - как да я науча Thinking Вече е на 1г и 11м и категорично отказва да седне на гърнето .Много добре знае за какво е - казва гърне пави чиш,ако ! Но толкова Crossing Arms Знае от къде идват чиш и ако,показва,но като тръгна да я слагам и тя във въздуха се извива на дъга и вика:Нееее ooooh! Ок,аз не настоявам за да не я откажа още повече,но пък как да почнем вече  newsm78
Виж целия пост
# 1 204
sparkling eyes, защо не прескочиш гърнето и не пробваш малката направо на тоалетната чиния. Можеш предварително да и показваш мама какво прави там.
И аз не мога да накарам малкият да седне на гърнето, сяда точно за две секунди и става, съответно там нищо не върши. Но в тоалетната пишка с удоволствие.
При нас днешния ден мина доста добре, отвреме на време си казва, отвреме на време аз го подсещам, но важното е че не се е напикавал в гащите. Акането го свърши в сутрешния памперс.
Утре съм планувала да прекараме по-голямата част от деня навън, така че ще си е с памперс.
Виж целия пост
# 1 205
Киди, и това го пробвах Tired Даже тя идва с мен до ВЦ и ми вика:мама,чиши Blush Сочи си и нейната част там, която се слага на чинията и само:чиш! и ...нямам идея как ввече! Иска си "пантерса" Crossing Arms
Виж целия пост
# 1 206
А, ако евентуално скриеш памперса, стиска ли се или се напикава в гащите?
Мисля, че при вас трябва направо да махнеш памперса и като се напишка два три пъти, ще и е некомфортно и ще започне да иска да сяда.
Виж целия пост
# 1 207
А, ако евентуално скриеш памперса, стиска ли се или се напикава в гащите?

Ами то е Овне моето! Whistling Махнах го,отиде и се изпишка и ...седи напикана,ама не ще да сяда! Дърпа гащите и вика:мокро! Обяснявам й,показвам,казвам,сядам на гърнеро и бля бля, а то диването: Гърне Не,само пантерс Crazy Май трябваше по-рано да го направя това Thinking
Иначе не е инат,но ако нещо не иска и...Боже,ние на 1г11м сутрин тоалета сама си избира: икам тази блуза и сочи и вади ooooh!
Виж целия пост
# 1 208
Оф, ами тогава аз незнам какво да те посъветвам, може да се включи някоя мама превъзмогнала подобен проблем.
Виж целия пост
# 1 209
sparkling eyes, просто изчакай.
Върни й пелената, след 2-3 месеца опитай отново.
Явно, че не е готова.
Виж целия пост
# 1 210
sparkling eyes, ходите ли на ясла? В това отношение колективният пример много помага - освен за навика, и като види, че всички са на гърнета, и тя ще поиска  Peace Върни й засега памперса, не го споменавай изобщо, но остави гърнето на видно място. Дано бързо се откаже от пампата  Hug
Виж целия пост
# 1 211
Ваня1975,Не,не ходи на ясла.А гърнето седи ту в хола ту в спалнята за да св вижда и да е подръка ,ако случайно Rolling Eyes ,а чинията за ВЦ-то също се вижда като отидем да си мием зъбите сутрин и тя го коментира(но само това естествено).

Да, Sourcherry ,явно не е готова.
Виж целия пост
# 1 212
sparkling eyes, с голямото ми момче минахме през същия период. И след 2 месеца сам поиска да седне на гърнето, изпиша се и от тогава сам се обслужва. Сам отива и си сяда на гърнето или прав на тоалетната. Просто изчакай спокойно, без да я пресираш. Явно, че е наясно кое за какво служи. Остава само да се "престраши" да си свърши работата на съответното място и нещата ще потръгнат.
Виж целия пост
# 1 213
Просто изчакай спокойно, без да я пресираш. Явно, че е наясно кое за какво служи. Остава само да се "престраши" да си свърши работата на съответното място и нещата ще потръгнат.
  202uu
Виж целия пост
# 1 214
моя син след 2 мес става на 3рно и ние имаме проблем с анането.тои ака прав на прасти като си стисна дупето.като седне в гарнето не може да се напава и да си сварши работата.някои да има идея какво да правяБ
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия