ВТОРИ клас съм вече аз! - 4

  • 57 969
  • 740
# 615
Оф, мъчим се над една задача и не виждам какъв може да е отговора.
Ето и задачата:
Двама бащи дали на синовете си пари. Единия баща дал на сина си 100лв.,а другия- на своя син-50лв. Оказало се , че и двамата сина са получили  общо 100лв.Как си обясняваш това?
А де, как? newsm78
Виж целия пост
# 616
Може ли цялото условие - както е дадено в сборника, предполагам.
Виж целия пост
# 617
Дядо, баща и син. Така имаме двама бащи и двама синове. Дядото дава на бащата 100 лв., той дава на сина си 50 от тях. Така двамата синове получават общо 100 лв. Притеснява ме само това " ...И двамата". С него условието не звучи добре.
Виж целия пост
# 618
Условието го преписах едно към едно ,от сборника по мат., на издателство "Скорпио".Стр.56, зад.9. Simple Smile
Сега умуван над това с дядото, струва ми се че там някъде е уловката.
Благодаря ви.  bouquet
Виж целия пост
# 619
Условието го преписах едно към едно ,от сборника по мат., на издателство "Скорпио".Стр.56, зад.9. Simple Smile
Сега умуван над това с дядото, струва ми се че там някъде е уловката.
Благодаря ви.  bouquet

Така е- дядото дава 100 лв на сина си, а пък той дава на своя син 50 лв.
Условието не е правилно дадено/според мен/. Peace

П.П.Чела съм през редовете- наистина си е вярно условиетоSimple Smile
Виж целия пост
# 620
Оф, мъчим се над една задача и не виждам какъв може да е отговора.
Ето и задачата:
Двама бащи дали на синовете си пари. Единия баща дал на сина си 100лв.,а другия- на своя син-50лв. Оказало се , че и двамата сина са получили  общо 100лв.Как си обясняваш това?
А де, как? newsm78

Здравейте! Ето как я реши моя син: Имаме дядо, син и внук. Дядото дал на сина си 100лв, от които синът дал 50 лв на своя син,т.е. на внука. Така двамата сина получават общо 100лв.
Виж целия пост
# 621
Условието го преписах едно към едно ,от сборника по мат., на издателство "Скорпио".Стр.56, зад.9. Simple Smile
Сега умуван над това с дядото, струва ми се че там някъде е уловката.
Благодаря ви.  bouquet

Така е- дядото дава 100 лв на сина си, а пък той дава на своя син 50 лв.
Условието не е правилно дадено/според мен/. Peace
Условието е дадено съвсем правилно. Няма грешка в него.
Виж целия пост
# 622
Рали,добре завърнала се!Появявай се по-чсто,липсваш!Аз съм ти голям фен от времето,когато започвах да пиша тук! Hug
Нашият компютър(коледен подарък за баща и син) го върнахме.Оказа се,че видео картата не е с тези параметри,с които е посочена на етикета и кутията.За съжаление господата от фирмата,която работи с "Метро" имали право да го държат при тях един месец.Седмица вече мина-ни вест,ни кост!Вбесявам се от такива хитреци,дето си мислят,че могат да лъжат на едро!

Не му се ходи на училище на това дете и туй то!Какви ли не доводи изкарва сутрин!Днес измисли,че нито един негов съученик не го харесвал,дори всички го мразели!И нямало да пуска коледни картички на никого!
Виж целия пост
# 623
Деси, това с харесването го има при всички. На нашенеца му казвали, че бил грозен, беше се тръшнал преди няколко седмици. Аз го подучвах да отговаря "Грозен ама умен!". Не е споделял как са се развили събитията явно е било временно, защото пак играе с тези деца.
Много неприятно това с компютъра. Моят мъж твърди (мога да кажа, че е вещ в тези неща), че техника не се купува от не специализирани магазини. Обикновено купуваме компоненти от Мултирама или от Мост и си ги сглобяваме, проблеми за толкова години не сме имали, а съпруга ми е оправял и доста други компютри... Надявам се да минат нещата безпроблемно, макар, че имаше теми във форума и не пишеха добри неща за покупките от Метро, но дано вие да извадите късмет! Ако имаш нужда от помощ свиркай!
Виж целия пост
# 624
И ние така си знаем,но щеше да ни излезе с 200 лв по-скъп от специализиран магазин!Не се тревожи,няма да се оставим,ще си искаме парите,ако не ни го върнат както трябва!Май ще се окаже вярна приказката,че евтиното винаги излиза по-скъпо!
Виж целия пост
# 625
desi_max много неприятно е това, което ви се е случило. Дано скоро се оправят нещата. Моят мъж е много против да се купуват специално компютри точно от Метро, сега разбирам защо.
А за харесването не се тревожи, от сега нататък ще започнат истинските вълнения. Моята дъщеря все още не е попадала в подобно състояние, но не изкючвам вероятността да се случи и на нея. Мисля дори тия дни да поговорим по тази тема. Харесва ми , че момичетата в класа й не се делят на групи. Всички са приятелки и общуват по между си. Това може би зависи и от класната до някъде. Тя успя да ги направи колектив и то задружен. Не съм чула Марти да мрази или да не поняся нито едно дете в класа, което може само да ме радва.
Виж целия пост
# 626
моят наследник иска за подарък нова игра за портативния плейстешън, някой ако може да препоръча
Виж целия пост
# 627
Деска,все неприятности при вас,ей!Дано това да ви е за последно!А от "Метро" и ние сме си патили с един бойлер,така че .....търсете си правата и не оставяйте нещата така!
Искам да попитам майките на момиченца-вашите госпожици вълнуват ли се вече от гаджета.За коледа Хриси и приятелките и правят картички освен с елхички и с едни сърчица и т.н......на 8 години аз не помня да съм била на тази вълна,но децата сега явно не са като преди 20тина години!За мое успокоение засеа това не влияе на учението! 
Виж целия пост
# 628
Деска,все неприятности при вас,ей!Дано това да ви е за последно!А от "Метро" и ние сме си патили с един бойлер,така че .....търсете си правата и не оставяйте нещата така!
Искам да попитам майките на момиченца-вашите госпожици вълнуват ли се вече от гаджета.За коледа Хриси и приятелките и правят картички освен с елхички и с едни сърчица и т.н......на 8 години аз не помня да съм била на тази вълна,но децата сега явно не са като преди 20тина години!За мое успокоение засеа това не влияе на учението! 

Ами аз като майка на две момчеата ще  се включа, ама единия ми син в детската градина 3 или 4 група ги правеше тези неща- писма със сърчица, сребърен пръстен и валентинки на Св.Валентин.После скъсаха. Whistling

п.п.Сега вече улегнаха нещата, не се вълнуват толкова много....Wink
Виж целия пост
# 629
pisihrisi, при нас момичетата ги тресяха тези трески още от предучилищната. Миналата година даже имахме изпълнения с една госпожица която единия ден беше със сина ми, на другия ден с приятеля му и все успяваше да ги накара да се бият.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия