Коментарна тема към Номинации 2010

  • 21 012
  • 511
# 120

Благодаря и за категорията Изгубени в превода, която е изкована по мой образ и подобие- чест и внимание, които няма как да не оценя. Виждам, че и тук преобладаващата част от природонаселението през преобладаващата част от времето трудно схваща какво искам да кажа.

Е, сега - "гузен негонен бяга"? И аз мислех, че една от не твърде ласкавите номинации е като за мене - ама се оказа, че почти само аз съм се разпознала там. Simple Smile Всичко е в главите ни май...

ПС Мен лично ме учудва, че някой те номинира в Изгубени в превода точно... Ама вие си знаете.
Виж целия пост
# 121

Благодаря и за категорията Изгубени в превода, която е изкована по мой образ и подобие- чест и внимание, които няма как да не оценя. Виждам, че и тук преобладаващата част от природонаселението през преобладаващата част от времето трудно схваща какво искам да кажа.

Е, сега - "гузен негонен бяга"? И аз мислех, че една от не твърде ласкавите номинации е като за мене - ама се оказа, че почти само аз съм се разпознала там. Simple Smile Всичко е в главите ни май...


Принципно си права, но в частност не. Не съм любител телепат, нито получавам пристъпи на параноя.  Wink Крейзи си го каза. Grinning За да не съм голословна прилагам цитат и линк.

Цитат
Ето например първата, "Изгубени в превода", би могла да се интерпретира в безкрайни варианти - потребители, които все се опитват да обяснят нещо, ама не им се получава /като Бояна понякога/; словоблудци дезориентирани; откровено неграмотни люде; невероятни новосъздадени думи; безумни грешки; странни лафчета и прочее, и прочее.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=540304.msg16882893#msg16882893

Но аз съм съгласна с номинацията и намирам, че наблюденията на Крейзи са много точни. Знам и каква е причината за това положение, но не бих казала, че има смисъл да говорим за това, защото ще се наложи дълго да се губя в превода и да обяснявам. Grinning
Виж целия пост
# 122
А, ясно, не съм чела упътването явно. Simple Smile

Аз тази категория я разбирам като синоним на неадекватност - на стил на писане или на съдържание. Но явно търпи интерпретации.
Виж целия пост
# 123
Azzy, благодаря за номинацията (нали не бъркам, че е за мен). Определено ме развесели.  Laughing

Разбира се, че е за теб Simple Smile
Даже се зачудих как никой не е отразил острото ти чувство за справедливост по отношение на недоразуменията кой, какво за кого искал да каже, ама не успял Simple Smile
То стана нова номинация, направо.
Виж целия пост
# 124
Цитат
Титаник – Борис и неговите безкрайни опити да заобикаля бана си. Ако се направят, че не го виждат, държи да каже „Бау” в подфорум Правила.

Доколкото чух, оттървали са се веднъж завинаги от него. Баннали са го по IP адрес и няма да ни безпокои повече. Най-сетне.
Виж целия пост
# 125
 Joy
Виж целия пост
# 126
Феникс е той.
Виж целия пост
# 127
Цитат
Титаник – Борис и неговите безкрайни опити да заобикаля бана си. Ако се направят, че не го виждат, държи да каже „Бау” в подфорум Правила.

Доколкото чух, оттървали са се веднъж завинаги от него. Баннали са го по IP адрес и няма да ни безпокои повече. Най-сетне.
Сполай ти, на мен не ми пречиш.  Grinning
Виж целия пост
# 128
Здрасти, Боре.
Прокситата са за такива като теб, играй си.
Виж целия пост
# 129
Не помня включих ли Джи Пи в позитивните номинации, както и Бояна, но ако съм забрайла, се извинявам и ги включвам тук. Лична номинация - "четяща мислите ми".

Номинацията ми за група на годината за първи път е различна от "Споделете". Тъй като в момента водя лична битка, с мене си и килограмите ми, изключително много подкрепа и разбиране и енергия срещам при "Как спортувах" (особено ПОЦИ), и "ВМ НВХ" темата. Обичам вА сичките.

С Аззи вече се изобяснихме взаимно.  bouquet

Тая година съм настроена добронамерено, дори в Малинака още не съм влизала, тоест, погледнах и излезнах.
Виж целия пост
# 130

Аз Вечната Амбър не я разбрах дали е положителна или отрицателна.

Ами не съм много сигурна. Крейзито да се доуточни, аз поне номинирах в смисъл красавица, за която най важното, с което иска да блесне във форума е външния и вид преди всичко. Ако не съм разбрала правилно, казвайте докато е време да мога да редактирам.  Simple Smile Защото ако категорията е аналог на огледалото бих номинирала други.
Ами помислете - представете си 4-5 претендентки за точно този приз. Една печели -  повод за самочувствие. А подгласничките остават да се чувстват леко недооценени, леко съкрушени, леко като не най-красивите......Положителна си е Sunglasses Wink
Виж целия пост
# 131
Ох, тая работа с новаците е супер тъпа. Исках да номинирам тоз-оня, ми те, всичките от миналата година  Crossing Arms Единият е регистриран през октомври 2009, другият - през юли. Какъв е шансът тез потребители да бъдат някога номинирани? Никакъв. През 11.2009 никой не е чувал все още за тях, пък през 11.2010 вече се водят дърти. Съзирам несправедливост аз тук, мхм.


Колкото до разностилните конкуренти в категориите, то е като при истинските награди - за нов филм например се борят редом анимацийка детска и лента на Скорсезе. Оня ден гледах едни музикални награди, в които рамо до рамо за Мъж на годината се състезаваха Justin Bieber и Eminem - сукалче мече и вехт динозавър. Та тъй, никъде няма изрично изискване за равнопоставеност и гарантирана обективност. За мен Изгубена в превода може да е Бояна и аз съм убедена, че тя знае какво точно имам предвид, а за други може да е някой мега неграмотен потребител. Няма тук подценяване и обида, а само два индивида, които по един и същи начин остават неразбрани от аудиторията си, макар и по абсолютно различни причини.  Grinning
Виж целия пост
# 132
Аз съм си номинирала новак, без въобще да погледна в профила. Отивам и дано се окаже новак, че ще стана за резил.
А това не е добре за форумския ми имидж.

Кой видял - видял.
Виж целия пост
# 133
Arizona за теб положителна, за мен - отрицателна  Laughing

Зависи от индивидуалната интерпретация.

Крейзи, ако нямаш кой да номинираш за новак, номинирай мен  hahaha Или поне ми връчи пак призa CCF (crazy_chick favourite)  bowuu
Виж целия пост
# 134
Крейзи, ако нямаш кой да номинираш за новак, номинирай мен  hahaha Или поне ми връчи пак призa CCF (crazy_chick favourite)

Ха! Че ти си CCF много отдавна, мигар не знаеш?  Heart Eyes Все пак съм Макаренко, забранено ми е щедро да адмирирам любимците си - само докато спят и понякога на Нова година, ама дискретно и строго, нали, че да не се разглезят  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия