8 месе4но бебе не иска твърда храна

  • 8 278
  • 16
# 15
Благодаря ти, Евридик@, за дългия пост и за вниманието! Намерих ценна информация в линковете. Въпреки 4е дадените нужните коли4ества желязо на ден ми се струват огромни - излиза едва ли не 4е трябва да папат по една паржола на ден от 6-месе4ни  Shocked
Като казваш, 4е бебо има нужда само от 20-30% твърда храна, това на колко грама отговаря приблизително? Нямам идея по колко су4е, за да си сметна  Rolling Eyes
Много ми харесва идеята за baby-led weaning. От няколко дена пак пробвам да му давам пар4енца. За сега за зелен4уци няма надежда, но освен хляб, по4на да хапва и пар4енца пиле  Laughing И сега се 4удя, понеже хапва само по няколко хап4ици, мога ли по 3 пъти на ден да предлагам пиле? Може ли да му стане много? И каква е тая работа с редуването на месо и жълтък? Има ли проблем да предлагам и двете всеки ден? Някакси никак не ми се дават добавки, иска ми се да ги избегна.
Благодаря предварително   bouquet
Виж целия пост
# 16
100iana, както и преди ти писах, аз не съм робувала на схеми на захранване. Никога не съм редувала месно-зеленчуково, месо-жълтък. Давам това, което има вкъщи. Твърде много е 3 пъти на ден пиле, но всеки ден - защо не? Също така не гледай грамажи - бебе гладно не остава, то не знае какво е диета и ограничение. 20-30% означва, че например, ако на обяд суче както си знае и след това си добавя с твърдата храна. То не се наяжда с нея (мойто още не яде до насита, освен ако не се насища с до 50 гр. ) Simple Smile Гледай си бебчето, предлагай богати на желязо храни, но все пак, ако нещата продължават с ниския хемоглобин, трябва да послушаш лекаря си. В крайна сметка и те гледат доброто на децата Simple Smile

А виж и какъв хубав напредък има бебчо. Сега докато пиша например, малкото се бори с една филия с кашкавал на скара. Гледам изобщо да не съм му пред очите и го оставям сам да си прецени   bouquet Ще се справите, успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия