Нашето Февруарско талисманче Криси стана на две години!!!

  • 33 015
  • 743
# 660
Зари е на АБ, капки за уши, капки за нос, сироп за кашлица и температуропонижаващи! Гърдите й са чисти, слава богу, но гърлото е пожар! Абе, ще се оправи!
 БЛАГОДАРЯ ВИ,че ни мислите!  Hug

Стиснати палци и от мен за Евичка, Йоан и останалите болнички!  Praynig  Praynig  Praynig

Нели, Маги е много сладка!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 661
Диде, Деси, Теди, Бисе и всички болнички - стискам палци да се разминат гадните болести!

Нашта педка вчера ни каза,че Рали имала леко кривогледство на дясното око,и че по-натам ще ни праща на очен. Жоро като започна да я разпитва, тя каза 'Спокойно, нищо и няма, ще се оправи" .Е как да не й се дразня - първо казва нещо да те притесни, после нищо й няма #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 662
 Привет!

 Ралица също е болна.Дано поне до Коледа да оздравеят всички,та по-леко да минат празниците...

Марина,в крайна сметка има ли или няма проблем? Защото видимо нищо няма...Тя как го определи това кривогледство?! Ларакрофт,на вас какво ви казаха за оченцето на Алекс?
Виж целия пост
# 663
Силве, не се разбира дали има проблем или няма newsm78 Погледна я, и така го установи Thinking

И аз май се разболявам, от сутринта се чувствам като парцал, а довечера съм на балет и много ми се ходи, дано да успея.
Виж целия пост
# 664
Дорабела,не чакайте изобщо за кривогледството.Заведи я на детски очен скоро,защото колкото повече се чака,по-трудно се коригират нещата

кривенето се забелязва с просто око-разбира се ако криви повече и окото,което гледа е опитно.но това като за педиатър
офталмолога си има апарат/зениците предполагам ще разшири/,на който ще я сложи и ще й направи тестове с разни предмети като закрива двете очи последователно

изобщо не е страшно-всичко се коригира
пък дано педката да се е подвела
Виж целия пост
# 665
Диде, Деси, Теди, Бисе и всички болнички - стискам палци да се разминат гадните болести!

Нашта педка вчера ни каза,че Рали имала леко кривогледство на дясното око,и че по-натам ще ни праща на очен. Жоро като започна да я разпитва, тя каза 'Спокойно, нищо и няма, ще се оправи" .Е как да не й се дразня - първо казва нещо да те притесни, после нищо й няма #2gunfire #2gunfire


Колкото по-рано я прегледа специалист , толкова по-добре . Можеш да я заведеш в детската очна клиника към МА , там имат необходимата апаратура и специалисти . Големият ми син имаше такъв проблем , сега всичко е ОК .  Открих , че си криви окото когато беше на 10 м. , личната ми каза , че трява да стане поне на 4г. за да се направи нещо . Не я послушах и го заведох на детски очен , оказа се че има 8 диоптера късогладство и лениво око . След няколко месеца носене на лепенка на здравото око всичко беше в норми . Не ми се мисли , ако я бях послушала и бях чакала 4 г. , какво можеше да стане . Затова не губи време и я заведи да я видят  Hug
Виж целия пост
# 666
Момичета , можете ли да ми препоръчате инхалатор и също така да кажете какво да гледам, когато избирам?

Инхалациите само с физиологичен разтвор ли се правят? Колко често? Каква дозировка?
Виж целия пост
# 667
Зари, мерси за молитвата!!!

Явно още дечица имат нужда от молитви за здраве  Sad

Силве, дано оздравее Раличка до Коледа!!!

Маринка, с очето на Раличка всичко ще е наред, и аз мисля, че нямате повод за тревоги, коригират се нещата. И аз съм на мнението на другите, че не бива да се чака и да я заведете на очен, остава само да го направите и да се успокоите, може пък и нищо да няма!!! Ако се разболяваш, по-добре не ходи на балет, че вирусите щъкат навсякъде и ще си по-уязвима на тях, ако пък ти самата си заразна - пак не е добре да ходиш, но както си решиш де, то пък не е за изпускане балета...

Страхоотни снимки, ммммммммммм, дайте още.

Виж целия пост
# 668
Деси , ние ползваме на ОМRON и съм много доволна , струва около 120-130лв. Инхалации правя само с физ. р-р през 2-3 часа с продължителност 20-30мин. , може и повече  Peace
Виж целия пост
# 669
krasikoko,очила носеше ли синът ти?Препоръчай ми добър детски очен в София?

Деси,не сме ползвали инхалатор,но от другите мами чувам,че Омрон са най-добре
могат да се правят инхалации и с лекарства,но трябва да има нещо по-специално инхалатора.ама какво и аз не знам  newsm78
при кащлица и бронхити се инхалира с физ.разтвор,да
масово него ползват


малка трътка спи-време е и голямата трътка да положи морно тЕло  Mr. Green
Виж целия пост
# 670
Бързо оздравяване на всички болнички! Praynig Hug
Виж целия пост
# 671
Деси, и аз съм с Омрон.

При кашлица слагам само физ. р-р, 3 мл (продават еднократни дозички от 5 мл, изтегляш си необходимото количество със спринцовка. Не вземай големите разфасовки, че ФР може да стои отворен само 24 часа). Правя 3 инхалации дневно.

Ако е направил Еньо спазъм, освен 3 мл ФР, добавям и 0,2 мл вентолин. Тогава инхалациите са 4, постепенно разреждам.

Дано съм ти от помощ!  Hug

Ах, да, инхалатора го купихме от аптеки Ремедиум на Гео Милев.

Бързо оздравяване на всички и дано Новата година ни донесе повече късмет и здраве!  Praynig
Виж целия пост
# 672
Ето два модела

http://www.remedium.bg/?page_id=27&record_id=185890
http://www.remedium.bg/?page_id=27&record_id=252090

Прочетох някъде, че задължително трябва да им педиатрична маска в комплекта.
А какви ампули физиологичен разтвор се използват за инхалации - от тези пластмасовите ли?
Виж целия пост
# 673
krasikoko,очила носеше ли синът ти?Препоръчай ми добър детски очен в София?

Деси,не сме ползвали инхалатор,но от другите мами чувам,че Омрон са най-добре
могат да се правят инхалации и с лекарства,но трябва да има нещо по-специално инхалатора.ама какво и аз не знам  newsm78
при кащлица и бронхити се инхалира с физ.разтвор,да
масово него ползват


малка трътка спи-време е и голямата трътка да положи морно тЕло  Mr. Green


Elfita , не е носил очила , защото беше много малък , слагахме му лепенка на самото око за по няколко часа на ден . Ние ходихме в клиниката към Медицинска Академия , но всеки път ни преглеждаше дежурният по кабинет , затова не мога да ти препоръчам определен лекар , но за момента там са най-добрите спец. и разполагат с модерна апаратура  Hug


Относно слагането на лекарство в инхалатора , трябва да се мине един кратък курс на обучение . На мен лично в болницата , където лежахме ми го проведоха и ми дадоха бележка , която се представя пред личния за да може да ти изписва нужните лекарства , иначе няма право.
Виж целия пост
# 674
Ето два модела

http://www.remedium.bg/?page_id=27&record_id=185890
http://www.remedium.bg/?page_id=27&record_id=252090

Прочетох някъде, че задължително трябва да им педиатрична маска в комплекта.
А какви ампули физиологичен разтвор се използват за инхалации - от тези пластмасовите ли?

Нашият е от първият модел , има малка и голяма маска . Физ. р-р купувам направо цяла банка 500мл. , ампулите няма да ти стигнат .
		
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия